A". 1882. Vrijdag 27 October. Jtë 556 W Kennisgeving. Kennisgeving, uitenlandsche Berichten. ©s ©n Dertigste Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag. m iiiRii UoHhEHENTSPRUS, per kwartaal Jranca per post, door het geheele Kijk Afzonderlijke nommers Kleinhandel in Sterken Drank. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SCHIEDAM, Brengen, ingevolge Art. 5 der wet van 28 funij 4881 (Stil. no. 97), ter openbare kennis, dat bij hen een verzoekschrift is inge komen van Ma. Ha. COLTE, Echtgenoote van E, A. SPRINGER, om vergunning tot het vetkoopeu van sterkeu drankin het pand 99n de Oude Sluisstraat, E, 346m Schiedam, den 26 October 4882. Burgemeester en Wethoudervoornoemd, P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretarie, k. W. MULDER. Iarigtingen welke gevaarschade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam Gezien het ingekomen verzoek van: J. TETTERO dd. 91 dezpr, om vergunning tot het opiiglen vat) een Brood- en Itcscliult- tmkUerï)in het pand nan de Nieuwe Haven, wijk G no, 23818, kadaster Sectie E, do. 1285. Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van den ?den Juuij 4875 (Staatsblad no. 95); Doen te weten Dat voormeld verzoek met de bijlagen op tffl Secretarie der Gemeente is ter visie gelegd; dat op Donderdag den 9 November a.s., des middags ten 13 ure, ten Raadhuize gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren logen bet toestaan van bet verzoek in te igen en die mondeling of schriftelijk toe Ie lichtenen dat gedurende drie dagen vóór het tijdstip hierboven genoom tl, op de Secretarie der ge meente, van de sell t ïftut en, die ter zake m1 «ten hja ingekomen, kennis kan worden genomen. Er is hiervan afkondiging geschied, waar ket behoort, den 26 October 1882. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris, A. W. MULDER. V R A N K U IJ 'K. j Minister van EeredienSt heeft den aarts- sschop van Aix doen weten, dat de bezolli- El!|g van den abt en kanunnik Bourges 'getrokken wordt. Deze geestelijke namelyk 1 het hoofd der clericaal-legilimistische club J 4.85. - 2.50. - 0.10. BBREAU: HAKKT, E, 1341. Advertentieprijs: van 1—10 gewone regels met inbegrip van eene Courant1.10. Iedere gewone regel meero,10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. te Saint-Genès, die zich zoo geroerd heeft bij de manifestatie ten gunste van Ie Boy. Te Lyon is dezer dagen een openbare vergadering van de revolutionaireanarchisten gehouden, waarin men den President der Republiek en den commissaris van politie, die de vergadering bijwoonde, met den dood heeft gedreigd. Zij die zich hieraan schuldig gemaakt hebben zullen, als vallende onder het bereik der strafwet, vervolgd worden. De Télégraphe wil weten dat Duitsch- land, Rusland en andere landen vertrouwde ngenten naar Montceau-les-Mines gezonden hebben, om inlichting te krijgen omtrent het juiste karakter van de daar plaatsgehad hebbende voorvallen. De werkstaking onder de schrijnwerkers te Parijs neemt een groote vei houding aan. De patroons, ten getale van 425, hebben een bijeenkomst gehad, waarin besloten is niet toe te geven aan de eischen der ai beiders en de werkplaatsen te sluiten. De dag der sluiting is echter nog niet vastgesteld. Er zal Yrydag aanslaande een vergadering plaats hebben waai toe al de patroons zullen uitgenoodigd worden om den dag te bepalen. Indien er vóór dien tijd geen schikking getroffen wordt, dan zullen zevenduizend arbeiders schrijnwer kers, stoelenmakers, diaaiers, zagers, spiegel- makers (voor meubelen), steenhouwers in marmer, enz. zonder werk zijn. Het Journal ofjlciel behelst thans het besluit, waai by-da Kamers den 9 November in buitengewone zitting bijeeageroepen worden. De lieer Bouteille, het voorzitterschap van den gemeenteraad aanvaardende, hield een iade, waaiin hij de aangelegenbeden opsomde, waarover de Raad een beslissing zal dienen te nemen. Hij zeida verder dal het bureau van den Raad het z>jne zal doen tot bevrijdiug van Paiijs, welks belangen schade leden door de verwarring in de dubbele be sturen, dat van den piefect en dat van den gemeenteraad, en door het verplaatsen van een gewichtige verantwoordelijkheid, Da Salut public meldt dat eenige kistjes, geadresseerd aan den heer De Neuville te Lyon en afkomstig uit Annecy al sedei t drie maandeu niet opgeëischt waren. Zy werden mitsdien eergisteien geopend, co men bevond toen dat zy dynamiet bevatten. De politie beeft Joly die in een openbare vergadering zich bad aangeboden om dun President der Republiek te vermoorden in zijn huis willen gevangen nemen, maar hij was' reeds gevlucht. De aartsbisschop van Rouaan, kardinaal De Bonnechose, heeft in een brief aan den prefect vau het dep. Seine-Inférieuie geprotes teerd tegen het verwijderen van de godsdienstige emblemen uit de scholen. ENGELAND, Eergisteren heeft our Engeland en "Wales een _geweldjge storm vergezeld van regen, sneeuw en onweder, gewoed, .waardoor aan de kuststreken groote verwoestingen aange richt en vele ongelukken veroorzaakt werden. Volgens bericht uit Pietermaritzburg, rust d? Transvaalsche regeering 2000 strijd bare mannen uit om Mapoch, die den moor- deaaatf van Secocoeni hei bergt, de regeering hoont en belasting weigeit, te onderwerpen. In een schrijven aan de »Times" raamt James laird Engelauds behoefte aan vreemde tarwe vair.het op 4 Sept. begonnen oogstjaar met inbegrip van de opbrengst vaB den ioland- schen oogstjppv-45ys millioen Ctr. Dit is nage noeg 3 roillioen Gtr. minder dan de graaniuvoer van het laatste oogstjaar en ca. 1 millioen minder dan een der 2 voorafgaande jaien. De opbrengst van den Amerik. tarweoogst schat Caird [op 65 millioen Ctr., welke quantiteit, na aftrek der voo'r het binnenlandsch veibruik ea voor nieuwe aanvulling van geledigde pakhuizen benoodigde 24 millioen Ctr. voor den uitvoer beschikbaar is. Amerika, zegt Caird, kan ons dus alles zenden wat wij noodig hebben, en behoudt dan nog wat over voor de behoeften van het Vasteland. Daar andere landen ia Europa, zooals het Oosten, een over schot uit te voeren hebben, bestaat er alle mogelijke vooruitzicht op goedkoop brood, en de Engelsche concurrenten zullen 40 12 millioen, die op den kostenden prijs van het brood bespaard wordt, rijker zyn. Onze New-Yorkscbe correspondent, zegt Daily News, meldt ons een daad van zelf- opofferenden heldenmoed, schier weergaloos, waardoor misschien een zeshoudeid menschen- levcns zijn behouden. Op den Pennsylvania- spoorweg liep Zondag een treiu met de snel heid van 35 Engelsche mijlen (40 a 12 uren) per uur. De stoker had de deur van den vuurhaard geopend, om nieuwe brandstof op te brengen, toen de vlammen er met geweld uitsloegen en den tender in brand staken stoker en machinist naar ach Lei en dreven en de vlucht deden nemen naar den naasten passagierswagen. De machine bleef dus zouder contróle, teude voort met verdubbelden spoed en deed daaidoor de vlammen al toenemen. Het gevaar was dreigend dat de gehcele trein in biaud zou geraken. Dat een paniek de reizigeis tiof is licht te begrijpen. Uitspringen by zulk een vaart stond gelyk met onmiddel- lijken dood; te blijven was levend verbrand worden. De machinist zag in, dat de eenige weg om de passagiers te ledden, was terug te keereii naar de machine en te ti achten ze te doen sloppen. Koit beiaad, door de vlammen heen klauteide hy weêr over den tender, en het gelukte hem. Toen de trein eindelijk tot staan kwam weid het vuur gebluscht. Men vond den heldhaftigen man in het water reservoir, waann by zich geworpeu bad. Zyn kleederen waren 'hem geheel van het' ljjf gebrand, zyu gelaat onkenbaar, zijn ban-" den schier verbrand, geheel zyn lichaam met de schromelijkste brandwonden. Genoegzaam bewusteloos in het ziekenhuis opgenomen werd zijn toestand hoogst ernstig geoordeeld; toch voedde men nog eenige hoop. De. passagiert zijn eenstemmig in de erkenning dat liy allett gered heeft, 's Mans naam, die niet aan d* vergetelheid mag worden prys gegeven, 13 Joseph A. Sieg. Hetzy hy verminkt blyvh leven of de dood hem treffe, die man verdient een monument. OOSTENRIJK. De zitting der delegatiën is geopend. De Oostenryksche delegatie benoemde met alge» meene stemmen den heerSmoldatotvoorzitter. Op de gemeenschappelyke begrooting voor 1883 zyn de uitgaven geraamd op 11. 447,910,768, waaronder de gewone uitgaven voor oorlóg op fl. 402,800,924 en de buitengewone op fl. 8,774,621 zyn berekend. De buitengewond uitgaven voor het bezettingsleger boven deil voet van vrede zyn geraamd op 8,988,000 fl.' Uit Weenen komen nadere berichten over den aanslag te Belgrado, Nadat de Koning en de Koningin van hun bu'tenlandschi reis teruggekeerd en onder groote geestdrift vau liet volk uit de Donauboot geland vvargn> begaven zij zich naar het paleis, daarna naar de katliedi aal, welke zy binnentraden tusschett twee dichte volksrijeu. Plotseliug hoorde men een knal, afkomstig, uit een groote revolver, door een vrouw afgeschoten. Het bleek t& zijn Helena Markovitch, weduwe van eeh wegens hoogverraad doodgeschoten kolonel. De aide de-camp Fiakossovitch belette dd vrouw nogmaals te vuren. Het schot miste dea Koning, maar trof een vrouw achter Milau ia de heup. De Koningin viel in zwijm. Het volk greep de daderes, mishandelde haar en wilde haar lynchen, maar de politie verhinderde hat. Milan bewaarde zijn tegenwoordigheid van geest, eu voerde de Koningin naar het paleis terug. Daarna keei de hy alleen tei ug naar de kathedraal. De geestdrift en de opschudding; waien groot. Obeidank, de pleger van den jongsten bom» mea-aanslag te Triest, is door den krijgsraad ter dood veroordeeld. Zyn moeder, dio ziek is van veidriet, heeft een verzoek om gratia voor hem aan den Keizer, gezonden. BELGIE. Louise Michel heeft dezer dagen te Erusset eeue lezing gehouden in het Koninklijk Ciicus, voor ongeveer 3000 toehooiders. Zy spiak over de rechten der viouw, naaf) aan leiding vat» haar ondertveip uWerkst ungen van viouwen," en viel deu corrc-pondentett der bladen zeer mede, daar haar taal veel gematigder was, dau men vei wacht had. Zoo héél gematigd schijnt de bittere Louise" echter niet geweest te zijn. Zy moet ten minste de vrij kiasse bewering geuit

Schiedamsche Courant | 1882 | | pagina 1