1883. Donderdag, 8 Februari. M 5633. Feuilleton. VERLOREN Seven en Dertigste Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag. Buitenlandsche Berichten. Binnenlandsche Berichten. iBONhtMENTSPBUS, per kwartaal ftamo per post, door het geheele Rijk l&oiiderlijks noimn-rs J 1.85. - 2.50. - 0.10. B U II12 A IJHARKT, K 12*. Advertentieprijs: van 1—10 gewone regels met inbegrip van eene Cou; «atf 1,1ft Iedere gewone regel meer 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. ccrain^ t imii.ii E N O E L A S D. t Gisteren is een Kabinetsraad gehouden, die 3 uur duurde. Spencer, Harrington en Harsouit zijn tot aan de deur der Kanselarij door detectives begeleid. Gisteien werd een gevangene uit een tuchthuis naar liet Minis terie van Binenlaudsche Zaken gebiaclit, waar bij een uur lang werd onderviaagd. Naar i men vei neemt, verstrekte hij nauwkeuiige inlichtingen over de lersche revolutionaire partij. De Daily News ontving van haren correspondent te Cannes een heugel'yk bericht omtrent den gezondheidstoestand des heeien Gladstone De correspondent vond den belang- wekkendeu patient als verjongd. Ook meviouw Gladstone vestigde ziju aandacht op haar mans levendigheid en frischheid,en verzehei de, dat hij thans geheel weer de oude was. De Premier neemt veel lichaamsbeweging, slaapt rustig, eet kostelijk ea vermaakt zich buiten gewoon. Omtrent den dag van zijn thuiskomst ii nog nieis bepaald. Er is een brief onderschept aan het fidres van den heer Gladstone, hern waar schuwende, om, zoo bij zijn leven lief heeft, aiet naar Londen terug te keeren. Daar zou namelijk een komplot gesmeed zijn, orn hem fe vermoorden. Ook Sir William Ilarcouit wonlt met de wraak der Ieren bedit-igd, zóó zelfs, dat hij geen voel veizet dan onder toezicht van de politie. By een nnm.ozel uitstaj je naai Rich- moud, dat hy Zateniag mankte, om zijn zuster ts bezoeken, was hij onder geleide. Zijn huis wordt dag en nacht bpvvaakt. Te Huil werd Zateidag een Duitsche brik binnengesleept, die op zee onbemand drijvende was gevonden, en niet meer of 19. Die dag, zoo slecht begonnon, scheen voor Mar cello ongelukkig te moeten blijven, want bij 't klaarzetten van 'l ontbijt brak zij een bord. Men kan wel zien dat gij 't niet behoeft te betalen! zei marinmo Favrot scherp. Kost hot veel? vroeg 'tkind. Zij kreeg, als zij bij do klanten pakjes bi acht, wel eens een paar sons, on dnclit dat zij, als 't niet te duur was, daarvan het boid wol zou kunnen betalen, als zij 'tgold opspaarde. Dat gaat u niet aan! antwoordde de dro- giste op] denzolfden bursclion toon. Zij wilde niet Weten, dat het een zeer ailodnngsch bord was, en dat men voor twintig centimes een nieuw had. minder aan boord had, dan een lading van 50 ton dynamiet met bestemmingzoo het heette, naar Ierland, E It A N K K IJ K. Daar liet als vaststaande vvoidt beschouwd, dat de Senaat zijn goedkeuring onthouden zal aan de pretendentenvvet, gelyk ze door de Kamer van afgevaardigden is aangenomen, zoo ziet men na de behandeling dier wet in den Senaat een vvyziging vau het ministerie tegemoet. Jules Ferry, meent men te weten, zou Minister vau Buitenlandsche Zaken worden en voorzitter van deu minister!aad; Waldeck- Rousseau, die in het Kabinet-Garnbelta de poilefeuille van Binnenlandsche Zaken had, Minister van Justitie; generaal Campenon Minister van Ooi log, en admiraal ClouéMinister van Maiine. Falhères, Tuard en Cocheiy zouden hunne tegenwoordige poitefeuilles behouden. Toen Ducleic zyn ontslag had ingediend, tengevolge vau den keer dien de preteudenten- vvet had genomen, was den heer Jules Ferry reeds dadelyk het voorzitterschap van den- Raad aangeboden, m?-- iiij heeft toen be dankt Hij wilde eerst afwachten, line die zaak zich ontspiuuen zou in de Kamers. Bescheielle, vroeger bibliothecaris van het Louvre en de maker van den grooten diclion- naue, die zijn naam diaagt, is in den ouderdom van 81 jaien overleden. RUSLAND. Het regeeringsblad maakte gisteren een kei zei lijk mauifest openbaar, volgens hetwelk de kioiimg des Keizeis en der Keizerin te Moskou in Mei a, s. zal plaals hebben. Het keizeilyk manifest betreffende de aanstaande kroning doet uitkomen, dat de Keizer die plechtigheid niet wilde doen plaats hebben, vooi en aleer de door den keizermoord opgewondea gevoelens gekalmeerd vvaien. Het «ogenblik daarvoor is thans gekomen. Het document sluit met de volgende woorden »Moge God voor ons het rijk voortdurend vrede schenken, en het voor gevaren behoeden; over ons een geest van wijsheid en verstand uitstorten Moge Hij ons helpen, ons geheel aan het weizijn en den roem van het "Vaderland en het volk te wijden J T A L I E, ,öp het kerkhof te Milaan is deze? dagaa een monumentaal gebouw voor lijkenverbran- diug voltooid. Aau de vooi zijde staat een, beeld van Paolo Gorini, die, zooals het opschrift vermeid, »de wijsheid der ouden deed herleven, en de lijkverbranding herstelde, tot bevorde ring van de gezondheid en vvehoegelykheid der volken. B E L G I E. De Belgische senator, tevens lid van den gemeenteraad van BrusselBischoffsheim, vroeger directeur van de Nationale Bank, is overleden. Hij was een der oplichters van de »Ligue de l'enseignement" en een der steun pilaren Vau de libeiale partij. Bischoffsheim was ridder van een aantal orden. D U 1 T S C II L A N D. Omtrent de ziekte van Bismarck wordt nader gemeld, dat hij zich wel eenigszins beter gevoelt, maar nog altoos iu een liggende houding moet blijven. ZWITSERLAND. Het gemeentebestuur van Genève heeft, met liet oog op de herhaalde ongeregeldheden waai toe de godsdienstoefeningen van het Verlossingsleger aanleiding gaven, diesameu- kotr.slon vei boden. E G 1' I E. De intei nationale commissie voor de schade vergoedingen is gistei en bijeengekomen. Men drukt de hoop uit op een snelle en billyke afdoening van alle eischeo. AMERIKA. In Boston is verschenen het eerste deel van ée werken van President Garfield, be- vattende zijn redevoeringen en geschriften op staat, rechts en letterkundig gebied. Een vriend van Garfield, de heer B. A, Hinsdale heeft zich met de uitgave belast. ai Offloteele Mededeclingen. De gewone audiëntie van den Minister vaa Binnenlandsche Zakeu zal op Zaterdag den 40 dezer niet plaats hebben. DEN HAAG7 Februari 1888. H. M. de Koningin maakt tegenwoordig bjjna dagelijks een wandeling door de resi dentie of de omstreken, slechts vergezeld van een hofdame. Zaterdag bezocht H. M. da diergaaide, eergisteren maakte H. M. eea wandeling op den Scheveningschenweg. SCHIEDAM, 7 Fobruati 1883. De gemeenteraad alhier zal Viijdag deü 9 dezer, des namiddags ten kwartier voof twee uur een openbare vergadering houden; de alsdan ter behandeling aan de orde ge stelde onderwerpen zijn Ingekomen stukken, waaronder 2e Suppl. Kohier der PI. Dir. Belasting voor 1882 een oniwerp-besluit tot w'yziging der gemeente-begiootiug voor 1883 5 een gelyk besluit tot het doen van af- et oveisclnlj ving op de gemeeute-begrooting et t 1S82 en een vooistel van Buigemeestei fit Wethouders tot ondeihandsche aanbesteding van een gedoelte bazallkade langs de Nieuwa Haven; welke stukken zijn ter visie gelegd, ten einde te worden behandelda dies Dueotia Scheepstïmmeivveif sde Nyverheid" om res titutie van betaalde gioudbclasting; rapport fiuancieele Commissie lakende de exploitatie Ze is toch impertinentzei Louise, die ook eon woordje ineondc te moeten meepraten. Ik ducht met, dat ik er kvvasd aan deed, met dat te vragen, hernam 't kindik wilde 't maar weten, om Louise liet haar niet uit spreken, maar gaf lianr een draai om de ooren. O, sla mij niet! riep Marcello uit, cn hoevvol haar stem bcefdo, hadden die woorden niets van een vei zoek, maar klonken veeleer als een veibod, ja, als een bedreiging, en zij lier- haalde ze nog eens O, sla mij niet Dat nest! zei Louise, ik geloof waarlijk, dat zij lust zou hebben torug te slaan, als zij maar durfde Gij hebt vet koerd gedaan, Louise! kwam madame Favrot nu half binncn'smonds tusschen beide. Als gij haar toestaat, tegenover mij onbe schaamd to zijndan zul zo 't ook spoedig tegen u wozen. Zij moet een les hebbenKom asscliepoestor 1 ga jo stuk biood in de keuken opeten; daar is 'tgoed genoog voor je! Zondor een woord to spreken, legde Marcelle 't stukje brood, dat zij in de hand hield, weder op haar bord, ging naar do keuken, on sloot de deur achter zich toe. Zij pruttelt, geloof me! zoi Louise. Laat haar mot rust, antwoordde noadnmo Favrot, dio er nu genoeg van had. Maar Louise was do baas in huis. Zij liield altijd haar streng vast; en moeder deed er 't zwijgen toe, om rust te hebben, en moest dus nu, hoewol zij er eindelijk niet meer naar lui sterde, een geheel vertoog hooi en, waarin Louise haar trachtte te bewijzen, dat Mai collo een ramp, oen bron van ongeluk voor beide worden zou, als men haar slocht karakter niet in t Is ver betorde, door haar ondor den duim te houden. Marcelle had alios gehooid! Diep grievend was ieder woord in haar hart gedrongen. Niet opzettelijk .had zij geluisterd, maar de keuken was slechts door een dun houten beschot van 't huisvertrek gescheiden, en Louis» sloog altijd in ieder opzicht, oen lioogen toon aan. Ben ik dan zoo slechtzuchtio Marcelle. Och. als zij maar eens in mijn hart konden zien1 Met boete tianen in de oogen ging zij aan 't huiswerk, en toon de keuken in orde was, wachtte haar een berg goed om to verstellen. Zij haalde 't nu echter niet als gewoonlijk van boven, om 't in den winkel te doen, maar bleef er me0 op do voorkamer, om alleen te zijn, haar gedachten den vrijen loop to kunnen laten en haar leed to veibeigon. In droevige oogonblikkcn kwam altijd de ge dachte aan haar ov 01 leden moeder, wier graf zij zelfs nooit had kunnen bezoeken, on aan baar afwezigen vader, bij haar op. Wat zij 't vurigst van de toekomst hoopte, was liom nog eens weder te zien. Madame Jalin, dio van oordeel' was, dat do gedachte aan vader zooveel mogo- lijk bij Marcelle moest worden levendig gehou den, had haar zoo dikwijls over hem gesproken,

Schiedamsche Courant | 1883 | | pagina 1