T Woensdag 28 blaart. 5666. Kennisgeving. POLITIE A°. 1883. Z e v e n e 11 Dertigste Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag. Bu tenlandsche Berichten. Binnenlandsche Berichten. isC^Mï' - 4 >BONNK!!EhTbl'R»&, [101 kWHIMllI franco per post, door hot gulieele Rijk Afzonderlijke noimners J 1.85. - 2.50. - 0.10. SiülüiLl': WARMT, 13 4. Advertentieprijs: van 1—10 gewone regels wet inbegrip van eeno Courantf ijy. Iedere gewone regel meero,10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. 05% 101 59% 78% 85% 90% 541/a - 11% paleren, itenland toog dat SUats- gering affaire, van de .omcnde ieën en 4 a U t Turken, aange- •roiagen ie Bank :t, oblig. isulimle onds s/a lestemp. sche Va weinig lo Hyp- soorten ires tuigver. ie Spoor Zij, die zïclt met 1 April e. 1c. op de Scliledanisclte Courant abonnecren, ontvangen de tot dien datum ver schijnende nummers gratis en boven dien de fraaie maandelljksclie Scheurkalender, voorzoovcr de voor raad strekt. Snrlgtingen welke gevaar, schade of hladcr kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Gelet op Art. 8 der Wet van den 2den Junij 1875 (Staatsblad 110. 95) Geven kennis aan de ingezetenendat de navolgende vprgnuuujseti zijn verleend: lo, aim H. RONDELTAP en zijne legt- terkrijgeoden, om vei punning tot oprigting eener koper- en blikslagerij in liet pand aan de Zwaansteeg, Wijk C, No. 225, kadaster Sectie B, No. 1478; en. 2o. aan J. VAN ÜER BEEK Jr. en zijne regtvei kiygenden, om vergunning tot up- rigting eener Slagerij in het pand aan de H mgstraat, Wijk O, No, 90, kadaster Sectie C, No. 585. Schiedam, 27 Maart 1883. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. Be Secretaris A. W. MULDER. Aan het Commissariaat van politie zijn als op straat gevonden aangebracht, een zil veren oorbelletje, een grys hinder- zakje met snuisterijen, een sleutel, een portesnonnalc met f 0.89, en een gouden medaillon. BBS SSM I' K A Ik IC IJ Bjj de herstemming op eergister ter ver kiezing van een afgevaaidigde in het twin tigste arrondissement van Parijs, ter vervanging van wijlen Gambetta, is de heer Sigisrnond Lacroix, radicaal, gekozen met 3795 stemmen tegen Dr. Métivier. Bigaro maakt een brief openbaar van den heer Dugué de la Fauconnerie, waarin deze zegt dat de Minister van Financiën, de heer Tirard, hem in een onderhoud ver klaard heeft, dat de Regeering, zonder af te sieu van het recht orn te gelegener tijd over te gaan tot een conversie, tot'op dit'oogenblik niets hoegenaamd te dien aanzien bepaald, Zelfs niet er over beiaadslaagd heeft. Op de Place Maleshei bes te Parijs heeft wen een begin geinaalt met do wei kon voor de oprichting van liet standbeeld van Alexandre Dumas. Ook te Avignon wil men een standbeeld oprichten voor den beroemden romancier. Vroeger heeft de Bigaro aan zijn abonnés een presse-papier als souvenir van de Tuile- rieën aangeboden. Thans heeft dit blad zeven stukken marmer, van dit gebouw afkomstig, van zilveren plaatjes met inscripties doen voorzien om die aan de ex-Keizerin Eugenie, aan de graven van Chambord en vnu Parijs, aan de hertogen van Chartes, Aumale en Nemouis 'en aan den Prins van Joinviile te zenden. Het stuk voor de ex-Keizerin bestemd, draagt een adelaar de overigen een fleur de lys. Volgens een bericht uit Cenève zal Prins Krapotkine naar de gevangenis te Clairvaux, een gewezen monnikenklooster in het departement Aube, wm den overgebracht. Hij zal daar alles te zijner beschikking kuj- gen, wat hij tot zijn wetenschappelijke studiën noodïg beeft. E N G E L A Ji I). De Regeei iug heeft, bevolen dat 2000 man infanterie de openbaie gebouwen te Londeu, en een bataljon garde-tioepen het Parlement eu het Buckingham-paleis bewaken zullen. Na al de indignation speeches in het En- geïsche Parlement over de aanwending van dynamiet door de Transvaleis tegen de Kaffeis, is het- opmerkelijk, in een zeer anti-Boersch blad, de Natal Mercury, een berichtje te lezen over het sneuvelen van een zekeren jonkman Grundy, die, onlangs de expeditie der Boeren tegeu Vlugtkraal meemakende, doodgeschoten werd terwijl hij bezig was dynamiet aan een spelouk te leggen. De Mercury verkondigt nainelyk dat rde arme Grundy" sneuvelde ïbij het verrichten van een heldhaftige daad." Eén van beiden dus-, óf in Zuid-Afrika zelf schijnen ook de Engel sehen in het bezigen van dynamiet tegen de Kaffers niets ongeoorloofds te vinden óf een handeling, die een barbaarsche lafheid moet héeten in een Boer, wordt een heldenstuk zoo dra zij verricht wordt door een Engelscliman Uit Londen is reeds 2500 frs. ontvangen voor het monument voor Hector Berloiz. De Groothertog en Groothei togiu van Saksen- Weimar zonden 600 Mark. S f i S J K, Uit Madrid wordt bericht, dat de werklieden in de groote steden van plan zijn meetings te houden en tegeu de Zwarte Mand te protesteeren. Donderdag ji. heett in de kerk van San- Sebastian te Madrid zich het volgende geval voorgedaan: Een prediker zeide in ziju toe spraak, dat de misdaden vau de bende der Zwarte Hand de rechtmatige straf waren voor Spanje, omdat dit de wereldlijke macht van den Paus niet had ondersteund. Een Italiaan riep daarop: Dood nau den prediker. Een paniek volgde op deze wooiden, waai bij ver scheidene personen, meest vrouwen gekwetst raakten. De politie heeft de kerk doen ontrui men en den Italiaan die den kreet uitte in hechtenis genomen. De prediker zal voor de rechtbank gedaagd worden. De Italiaan beeft tegenover den rechter van instructie bewezen, dat hy niet sde dood aan den prediker" geroepen heeft. Eenige Spanjaarden waren deeenigen, die geschreeuwd hebben: »Naar buiten met den prediker". De Ministerraad heeft besloten jaarlijks een zekere som te besteden voor het bouwen 1 van gepantserde schepen en hunne wapening met Armstrong-kanonnen. De Minister vau Buitenlandsche Zaken verklaarde, dat de ouderhandelmgen voort duren over hot sluiten van handelsverdragen met Duitschland, Italië, Portugal en Canada. Uit Biussel wordt bericht, dat in den laatsten tijd eéu gioote verbetering is gekomen in den toestand van Keizerin Charlotte. Zij heeft weer lust in lezen en schilderen en in haar gesprekken is meer zinzij maakt flinke wandelingen in den omtrek van het kasteel van Bouehout. De weduwe van Maximiliaan is tlmus haar 43e jaar ingetreden en ware het niet, dat door haar donkere lokkeu grijze haren werden gezien, men zou haar niet meer dan dertig jaren geven. ITALIË. Prof, Silvestri, directeur van het observa torium op den Etna, bericht dat de uitbarsting van dien vulkaan, aanvankelyk niet zeer hevig, thans belangrijke afmetingen dreigt aan te nemen. AMERIKA. Het groote standbeeld van de Vrijheid, een geschenk van Frankrijk aau de Vereenigde Staten is bijna voltooid. Het is een reusachtige vrouwenfiguuvmet een krans van ster ren in het haar en een fakkel in de hand. Het beeld is 448 voet hoog en heeft 250,000 dollars gekost. Het zal worden opgesteld op Bedloes Island in de haven van New-York. Het voetstuk zal 150 voet hoog zijn en zal eveoeeas 250,000 dollars kosten, maar die som moet in Amerika nog worden bijeen gebracht. Ofllcleele Mededeollngen. Bij Kon. besluit is, met ingang van 4 April J883, de heer P. Menschaar, commies der posterijen vau de eerste klasse, benoemd tot inspecteur der posteijjeu in de proviueiën Friesland, Overysel, Groningen en Drente, standplaats Zwolle. De gewone audiëntie van de Minister van Ooi log zal op Donderdag den 29 drzer niet plaats iiebbeu. SCHIEDAM, 27 Maart 1888. De gemeenteraad alhier zal Donderdag den 29 dezer, des namiddags ten kwartier voor twee uur een openbare vergadering houden 5 de alsdan ter behandeling aan de orde ge stelde onderwerpen zijnIngekomen stukken, waaronder twee ontwerp-besluiten tot het doeu van af- en overschrijvingen op- en,ééa ontwerp-besluit tot het betalen uit deu post voor Onvoorziene Uitgaven van de gemeente- begrooting voor 4882; een ootwerp-besluit tot het verhoogen der gemeente-begrooting voor 4883, alsmede rapport der Financieels! Commissie op de rekening der Kamer van Koophandel en Fabrieken over 1882, welks stukken zijn ter visie gelegd, ten einde te worden behandeldrekening der Kamer van Koophandel en Fabrieken over 4882 en lap- port der Financieele Commissie; benoeming van twee onderwijzeressen 3e klasse aau de Openbaie school voor gewoon- en meer uit gebreid 'lager onderwys voor meisjes, en van een onderwijzeres dierzelfde klasse aan de 4e Openbare Tusschenschoolen verdere voor stellen én mededeelingen, Na gehouden examen op den 20, 21 en 22sten Maart 1.1. zijn tot de Rijksnormaallessen alhier toegelaten: Tot de Toorbercidende Masse A: C. Van der Zwet, Jobs. Huijer, M. Voogd, C. Da Mooij, II. Burkij, P. F. Bokkorst, J. W. Boer, U. J. Roost, G. Van der Hoeven, W. Ris, A. J. Van Vliet, M. E. Poot en E Van Was senaar. Tot de Voorbereidende Masse B: W. Lauder en J. C. IJzendoorn. Tot de Eerste Masse: T. C. J. Koch. Tot de Tweede Masse: C. W. Van Vooren. Afgewezen werdenvier leerlingen, die zich aangemeld hadden voor de voorbereidende klasse A, één voor de le klasse en één voor de 3e klasse. Overgeplaatst werden: naar de Voorberei dende Masse B: P, Penning, P. Van Balen, A, Van der Kooy. B. Van Keulen, J. P, Koppenhagen, H. Hartog, N. Tak, O. Pinster, J. M Ruseier, A. M. E. Robat, E. Van der Vlies, W. Juffermans, J. Van Zon, M. Van'der Brugge, A. Van Brink, W. Wij ma en J. O. De Mooy. Naar de Eerste Masse: J. Velts, A. A. Vail Vlaardingen, A. D Wil, G. J. Floryn, J. Prein, C. M. Tengeler, A. A. Boechta, A. Schnitker, H. P. Elberg, M. Van Zon, A. M, Fredei'iks en Ja, Rovers Naar de Tteeede Masse: C. De Bruin, J. Scheuerman, J. Kluit, A. Eisberg, C. Ruiter, A. Dei Ouden, J. Bitter, J. Mulder, <J Rit meester, C. Kerdel, Ca. Berk, E. J. Indewey en W. A. Poot. Naar de Derde Masse: A. Scheurkogel. J, Pranger, G. Van der Most, P. Van Dijk, W.

Schiedamsche Courant | 1883 | | pagina 1