|K'!l&8 3. Zaterdag 20 October. ^>"5813. Kennisgeving. W: Zeven en Dertigste .Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag. Buitenlandsche Berichten. Binnen!andschBerichtën. f rank h ij k. iBOHNr-MKNTSPKua, ver kwarraat franco per post, door het gelieele Rijk Afamrierlijke noimneis 1.85. - 2.50. - o;io. BVKËil!: M AÏIH.T, K, 124. ^Advertentieprijs: vau 1—10 gewone regels mei inbogripvaneéna Courant 1.4®, Iedere gewone regel 'maerV v 0.40. Driemaai. plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. fnrlgtlngen welke gewaarschade of A hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam; .Gezien het ingekomen, verzoek van H. ÖFFERMANS Wz, alhier,/.dd.'9 dezer, om vergunning tot oprichting eener ketel- en Uull»enniakcrlj in het pand aan de Noord vest, wyk F, no. 325, kadaster sectie 'A, no. 506. Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van den 2don Juiiij1S75 (Staatsblad no. 95); Doen te weten: Dat voormeld verzoek met de bijlagen op de Secretarie der Gemeente is ter visie !,ge)eg'l; dat op Donderdag den 1 November a. s., des middags ten 13. ure, ten Raadhuize gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren legen het toestaan van het verzoek in te .brengen en die mondeling of-Schriftelijk toe - te lichteneri dat gedurende drie dagen vóór het tijdstip hierboven genoemd, op de Secretarie der ge meente, van de schrifturen, die ter zake mogten siju ingekomen, kennis kan worden genomen. Er is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 18 October 1883. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. JDe Secretaris, A. W. MULDER. EN GELAND. Cetewayo heeft zich, volgens een telegram uit Kaapstad, aan den Britschen .resident Osborn overgegeven, en is thans, in Nutal. De vraag is nu: wat met hem aan te van gen? Jlem nogmaals naar Zoeloelaud torugzendeu, waar hij blijkbaar onmogelijk geworden is, en waar Usibepu hem opeet, gaat niet aan. Vermoedelijk zal hij in de eene of andere verwijderde. Britsche kolonie het Aantal vorstelijke ballingen gaan helpen ver» meerderen. Te Leeds werd eergisteren eene gropte „Liberale Confereutie geopend, iu welke een /tweeduizend afgevaardigden van liberale ver buigingen zooveel mogeljjk al de liberale „kiezers in het Vereeoigd Koninkrijk vertegen woordigen. Men tracht langs dezen weg het algemeen gevoelen van de liberale party in den lande over de, meest dringende vraag stukken van den dag te doen uitspreken.. Er bestaat pbjn tot het graven van «ene onderzoeschetunnel van Portsmouth naar Wight. Bright, die thans te Leeds is om de groote liberale meeting té presideeren, schreef aan iemand, die hem een boek over Ierland toe zond, dat hij de toekomst niet zóo donker inzag als velen. Hij geloofde, dat de recht vaardige maatregelen, daar genomen, op den duur een goede uitwerking zouden hebben en dat men binnenkort een verandering ten goede zou zien in de Iersche aangelegenheden. D UI T 8 C li L AND. De Beichs Anzeiger maakt de, uaar aanleiding vau de bij Breslau uitgebroken runderpest, voorgeschreven veiligheidsmaatregelen open baar. Volgens de berichten der ambtenaren is liet waarschynljjk, dat de bij Breslau ge constateerde runderpest gelocaliseerd bljjlt-, en inisschieu zelfs reeds geheel onderdrukt is. - Vail de verkiezing van leden van den Gemeenteraad in de derde Afdeelitig werden verkozentwee en twintig leden van de Fortschrilt zes van de Burger-party en 2 van de party der Arbeiders. Er. moeten '12. her stemmingen plaats hebben, waar «nu, twee tusschen een lid der Fortschrilt- eu van de Arbeiders-party, en de overigen tusschen de Fortschrilt en do Burger-party.- De JleichsrAnz.maakte gisteren een verordening van den Regeeringspresideut uit Aken openbaar, waarbij de in- «n doorvoor van rundvee en kalveren uit Nederland, Belgie en Luxemburg aldaar wordt verboden. Voorts een verordening van de overheid van Osna- bruck, krachtens welke de invoer van rundvee en kalveren uit Nederland verboden is. De Hertog van Brunswijk rrmet geweigerd .hebben vergunning te verleenen tot het i oprichten van een standbeeld voor Bismarck te Kreieosen. Men zegt dat Moltke ernstig ziek is te Kreisau (Silezië). BELGIE. Gelijk na de ergerlijke tooneelen vau Maan dagmiddag te verwachten was, maakt de Moniteur Beige bekend, dat de openbare ken nisgeving,. wnarbjj het nieuwe Paleis van Justitie ook op Zondag a. s. voor het publiek ter bezichtiging werd opengesteld, ingetrok ken is. De eerste beschrijving der namen van hen, die volgens de nieuwe kieswet krachtens hun ambt kiezers voor provincie en gemeente worden, of die zich lot het afleggeu van het kiezers-examen 'hebben aangemeld, is afge- loopen. Wij vinden-daarvan o. a. de volgende c'yfers opgegeven te Brussel zijn iugeschreven bijna 2000 capaciteits-kiezeis eo 1796candi- daten voor het kiezers-exameu te Antwerpen zijn die cijfers respectievelijk -1854 en 2309, en te Gent 1145 en 1665. Ingeschreven voor hél examen zijn te'Brugge 4250 a 1300, te Luik 2578/ te Doornik ruim 500, enz. TURKIJE. .Volgens berichten uit Damascus heerscht aldaar een groote ontsteltenis onder de Turksche beambten, tengevolge van plak katen waurbij wordt aangedrongen het.Turk- schu juk af. te schudden, en de Muzelmannen en Arabieren worden aangespoord, om aan de onrechtvaardigheden der Turksche be ambten weerstand 'te bieden. Men gelooft, dat'dé opsteller dier plakkaten tot een zeer aanzienlijke familie,' mét name Kouatly, be- 1 /hoort, waarvan al de mannelijke leden zijn gearresteerd. Het proces togen hen wordt met gesloten deuren behandeld. De? uiterste linkerzijde heeft gisteren in hare jbyeeékomst geen beslissing -genomen. Zy komt) Maandag al s. opnieuw byeen. Te' Nantes heeft een groote brand Maan dagnacht het Magasin du louvre, in het middéu der stad, geheel vernield. Alleen liet gebouw vertegenwóqrjligde. een som van 500,000 francs, en met de verbrande goede ren is de geleden schade nog veel aanzienlijker. •B U SLA N D. Er heeft we.'t- een Russische bank, de Bank van Koslov, hare betalingen gestaakt. - Meévheeft'er aanziet)Ujke verduisteringen van gelden ontdekt. De twee directeuren* en de boekhouder zyu in .hechtenis genomen. De bank is nog failliet verklaard. Men 'wil nog trachten de daar belegde gelden der? kleine kapitalisten te redden. In de stad heerscht groote opgewondenheid. Er moesten buitengewone maatregelen ge nomen worden ósri de orde te bewareu. I T A L I E. De Moniteur ontkent dat Jacobiui zich tot de buitenlandsche nuntiussen zou hebben ge- richt naar aanleiding vau de herdenking vau den 20eu September 1870 door de radicalen en van de twee laatste pelgrimstochten uit Italië naar Rome. NOORWEGEN. In Noorwegen zal Luther's 400-jarige ge boortedag o. a. herdacht worden door op 10 Nov, des avonds vau 5—6 uren alle kerk klokkeu door het geheele Ryk te laten luiden, en des Zondagsmorgens daaraanvolgende van alle kerktorens, waar daartoe gelegenheid bestaat, te laten blazen: zEen vaste burg is onze God." E G Y 1' T E. De cholera brak eergisteren'uit in het dorp Clintby, iu de onmiddellijke nabyheid van Alexandria. Tot nu stierven 4 personen. ZUID-A ERIK A. Het Ilollandsche blad De Volkstem van Pretoria zegt dat men nooit do bedoeling heeft gehad aan de conventie met Transvaal een blijvend karakter toe te kennen. Het blad voegt daarbij dat de annexatie van Stellaland en Goscheu bij Transvaal ouverinydelyk is, hetzij dan met of zonder toestemming van het Engelsche Gouvernement. C1IIS A. De Chineesche autoriteiten nemen alle voor bereidingsmaatregelen .voor het -sluiten vaa de haveu vau .kanton; De .Chineesche troepea die eenige dagen geleden)te Lungman uabjj de grens van Tongkio worden ingescheept zijn aan wal gezet te Wampoa. AMERIKA. In een financieel artikel over de crisis zegt de Bost, dat er eene algemeene neiging bestaat om al te vei koopen.De pogingen van de grootste kapitalisten en anderen, om de daling te stuiten, schijnen te zijn opge geven. Wat de daling op het oogénblik nog eenigszius tegenhoudt, is de vrees der baissiers, dat de verkoopeu dé markt zullen over stelpen. ;y-; SCHIEDAM, 19 October 1888. Aan de Kamer van Koophandel en Fabrie ken alhier' is gezondenhet bericht omtrent den handel en de scheepvaart in hét Britèche Koninklijk over de maand September 1883, Door de firma Plant de, "Visser alhier is aangekocht het te Nieuwe Pekola verkochte brikschip Jantina Korter, liggende te Delfts haven, gebouwd in 1868, en groot ruim 174 tonnen nieuwe meting. "t Behalve de opgegeven bekroningen te Londen (zie óns vorig nummer) zijn nog zilveren medailles toegekend aan dé heèren H, Kikkerten IJzermtuis Co. te Ylaardingen J' De heer A.. Dieres Monplaisir, benoemd tot vice consul der Nederlanden te Maremies en en La Treinblade, is in die hoedanigheid door de Frausche Regeering erkend. Ook de liberale kiesvereeniging iK rirnpe- nerwaard" te Lekkerkerk heeft met algemeene stemmen tot candidaat voor de Tweede Kamer gesteld den heer Mr. W. Torbecke. De centrale anti-revolutionaire kiesver eeniging sNederiand en Oranje" te Gouda heeft lot candidaat voor het lidmaatschap der Tweede Kamer in dat district gekozen Mr. U. II, Huber, advocaat te Leeuwarden... Gisternacht is op de rivier de Maas, tus schen Delftshaven en Charlois, eene geladen steenkoleuaaU gezonken. De opvarenden schipper au knechtwerden niet groote moeite 'gered. Gisternacht is door dén druk van het hooge, door deu storm opgezweepte water de dam aaa het werk by de Draaisteeg te Rotterdam over een lengte vau eeuige meters bezweken eu is het geheels werk, dat reeds zulke flinke vorderingen maakte, onder water geloopen. Gelukkig was het metselwerk reeds zoover gereed, dat hoogstwaarschijnlijk het water geen andere nadeelige gevolgen zal hebben als tijdverlies voor 't leegpompen. De groote hoeveelheid water, die over zoo groote uit-

Schiedamsche Courant | 1883 | | pagina 1