SCHIEDAMSCHE COURANT Per Telegraaf. van 21 September 188<) Buitengewoon Nr. Vereenigde Zitting der beide Kamers op Maandag 21 September 1885, tot opening van de gewone vergadering der Staten-Generaal. (Zittingjaar (18851886.) De heer F. J. 3. Van Eijainga, die den voorzitters- stoel bekleedt, opent, nadat de leden der beide Kamers zich in de zaal, bestemd voor de zittingen der Tweede Kamer, vereenigd hebben, tegen half den uru de ver gadering en Iaat een Koninklijk besluit (van den 2den September jl. No. 14), houdende zijne benoeming tot voorzitter der Eerste Kamer gedurende het aanstaande zittingjaar, door den Grilfier dier Kamer voorlezen. De Voorzitter, aan wien dientengevolge, overeen komstig het voorschrift vau art. 103 der Grondwet, het bestuur der vergadering is opgedragen, benoemt eene Commissie, die Zyne Majesteit den Koning, by Iloogstdeszelfs aankomst in -het gebouw der Slaten- Generaai, ontvangen en in- en uitgeleide doen zal. De Ministers, hoofden van Ministerieele Departementen, de Kanselier der beide Orden en de leden vau den Raad van State vervoegen zicb ten den ure mede in de vergaderzaal. Zijne Majesteit de Koning, die zielt op de in liet programma voor de opeaing van de vergadering om schreven wijze naar het gebouw van de Tweede Kamer begeven heeft, wordt na een kort tijdsverloop aldaar aangekomen, in de vergaderzaal binnengeleid. Zijne Majesteit de Koning plaatst zicli op den Troon en houdt de volgende openingsrede Mij no lleoren Bij vernieuwing is het Mij aangenaam U rondom Mijnen Troon rorgaderd te zien tot hervatting Uwer belangrijke werkzaamheden. Mijne betrekkingen roet de vreerode Mogendheden ziju van den meest vriendschappelyken aard; dedeel- neroiug van Mijne Regeering aan de conferentiün te Berlijn, betreffende den Congo-staat, en te Parys, we gens cle scheepvaart door het kauaal van Suez, leveren het bewijs dat Nederland zijne piaats onder de zee mogendheden blijft iouemen. De zee- en landmacht geveu Mij reden van tevreden heid. Maatregelen worden genomen om de schutterijen te versterken en hare oefeningen te verbeteren. De oogst was over het algemeen voldoende; de toestand van den veestapel is gunstiger dan ia vele jaren het geval was. De aanleg der Staatsspoorwegen nadert ziju einde moge de voltooiing van dit grooto werk den bloei van handel en nijverheid bevorderen. Groote daling der pryzen van producten oefende een ougunstigen vloed uit op de nyverheid van Europennen in Oost- eo West-Indië. De maatregelen, beraamd orn den grond te leggen voor een betereu toestand in Atjeh, zijn zonder groote bezwaren ten uitvoer gelegd; voortdurende waakzaam heid en volharding blijven aldaar uoodig. Behalve de reeds aanhangige wetsontwerpen zullen andere belaugryke voorstellen aan Uwe overweging worden onderworpen. De zorg voor 's Rijks financiën eischt steeds een spaarzaam beheer en versterking der middelen. Mot den wensch dat Gods zégen ruste op Uwoa arbeid tot bevordering van 's lands beluageu, verklaar Ik deze zitting der Stuten-Generaai te ziju geopend. Zijne Majesteit de Kouiog verlaat na het uitspreken dezer rede, begeleid door de commissie, de vergaderzaal om zich op de bepaalde wijze naar liet Koninklijk Paleis terug te begeven. De Voorzitter sluit, nadat de commissie is terugge keerd, de vereenigde zitting der beide Kamers. Gedrukt bij j. ODÉ, te Schiedam.

Schiedamsche Courant | 1885 | | pagina 9