Donderdag 22 October Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag Buitenlandsche Berichten Binnenlandsche Berichten Adonnementspuus, per kwartaal franco per post, door het gchcele Rijk Afzonderlijke nommers Advertentieprijs t van 4—10 gewone regels mot inbegrip van eeno Courant. Iedere gewone regel meer Driemaal geplaatst wordt :tegen tweemaal berekend; het blad, er wordt niet opgegeven, wanneer de moord heeft plaatsgegrepen. Is lig vooraf gegaan aan of gevolgd op. de onttroning van den jeugdigen koning? Van zes zendelingen in gindsche streken is er geen tijding ont vangen. ENGELAND. Da expeditie tegen Birma zal uit 8000 man bestaan. Den Britschen commissaris te Iïangoeu is opgedragen een categorisch ant woord op het ultimatum te verlangen binnen vier dagen, nadat het door den koning ont vangen werd. De tydiogen uit Mandalay veroorzaken vrees voor een algetneenen moord der Euro peanen, wanneer zij niet kunnen ontsnappen niet de stoomboot) die het ultimatum over brengt. In telegrafische berichten, langs indirecten weg uit Sofia ontvangen, wordt het „esluit van Bulgarije om zich in afwachting van de beslissingen der mogendheden te onderwerpen, beschouwd als. eene geveinsde houding om tijd te winuen. Het Bulgaarschc leger moet niet werkelijk teruggetrokken zyu, maar zich elders coticeuireereo, ten behoeve vau voort durende oefeningen,'teneinde op een gegeven oogenblik slagvaardig zyu. De grooie juty heeft gisteren de terecht stelling gelast van alle beschuldigden in het Arrnstrong-proces voor de eeutrale critnineele rechtbank, met handhaving van alle punten van aanklacht. Naar de Times verneemt, heeft .Salisbury Eugeland's toetreden tot de Oostersche confe rentie afhankelijk gesteld van zekere voor waarden. J) U X T S C II L A li l). De zitting vau dea Lauddag is gisteren geopend. De minister-presideot, graaf Goitz, heeft namens dén raad vau regentschap prins Albrecht van Pruisen voorgedragen ter be noeming tot regent. De Landdag heeft metalgemeene stemmen op 2 na het voorstel der staatsrechterlijke commissie aangenomen, waarin de beschul diging van den hertog vud Cumberland, be treffende feiteljjke benadeeling der Itertogelyke rechten, wordt wederiegd, onder verklaring dat er geen grondwettig middel beslaat'om een einde te maken aan den toestand, dien de hertog van Cumberland zelf heeft teweeg gebracht door zijne eischeu aangaande de Pruisische provincie Ha quo ver. Alle tot dusver verspreide berichten omtrent eene ontworpen nieuwe Duitsche suikerbe lasting werden gisteren officieus gelogenstraft. De Porte heeft iu eene nieuwe circulaire aan de grocte mogendheden meegedeeld, dat Z(j bereid is onder Europa's toestemming op het Balkansche schiereiland met geweld van •wapenen het tractaat van Beriyo te handhaven. - - I R E IJ B, In een telegram aan White heeft .lord Salisbury, ter opheldering zijner rede te Newport, medegedeeld, dat hjj naar Belgrado en Athene krachtige vertoogen had gericht tégen elke vjjandeljjke daad van de zijde van -Servië of Griekenland, Eene schending van het Buigaarsche gebied door de Serviërs scbjjot voor de deur te staan, maar op 't oogenblik weet men te Sofia nog niet, dat zy reeds zou hebben plaats gegrepen. Men is in politieke kringen zeer ongerust. Oe bevolking is vast besloten zich te verdedigen, indien de omstandigheden er toe leiden mochten. Er zyu troepen iu de richting der Servische grenzen gezonden. Prins Alexander is wègens den ernst' der jongste tijdingen naar Sofia teruggekeerd, wat aldaar groote ontsteltenis teweeggebracht heeft. Er zou Maandagavond Kabinetsraad gehouden worden. GRIEKEN 1 A N Hoewel het besluit tot oproeping der reserve eerst den llden is afgekondigd, waren er 5 dagen later reeds 30,000 man onder de wa penen. Da geestdrift in de proviociën is on beschrijflijk groot; by duizenden komt de bevolking naar de hoofdstad uit alle streken van den Peloponesus en van de eilanden der Aege'ische Zee. Delyannis heeft, de menigte voor zjjn hotel toesprekende, gezegd, dat de. geestdrift, waarmede het volk aan de op roeping der regeermg gehoor geeft, bewijst hoe de geheele bevolking van dezelfde gevoe lens bezield is. Berichten van Kreta melden, dntdebestuurs-'; raad eene motie heelt aangenomen ten gunste van de vereeniging met Griekenland. De be volking weigert echter aan een opstand deel- te nemen, vóórdat Griekenland dea oorlog; verklaard heeft. SPANJE. Zondag wérden te Madrid de soldaten in de kazernes bijeengehouden en de toegangen tot bet Prado en het Duische gezantschaps- hotel bezet, daar bet gerucht verspreid was, dat er eene manifestatie tegempuifechland zou plaats hebben, De dag i> echter rustig voorbijgegaan en de orde werd geen oogen blik verstoord. RUSLAND. Naar men uit Warschau bericht, heeft de Russische regeeriog nu een verbod uitge vaardigd, krachtens hetwelk.geen Duitschers meer hun vast verblijf in Russisch-Poolsche vestingen mogen houden. FRANK RUK. De Kamer van afgevaardigden zal tegen den 10 November bijeengeroepen worden tot onderzoek der geloofsbrieven barer leden. De president der republiek heeft 'het ont slag vau do ministers Pierre Legrand (koop- haudel) en Hervé Mnogon (landbouw) en van de onder-secretarissen van staat, Ilórault en Rousseau, die niet herkozen zyri, aangeuomen. Berichten van gisteren uit Konstaulinopel melden, dat Oostenrijk en Rusland zouden wenschen, dat Turkije eene conferentie voor stelt. om tot een militaire executie te geraken an hel slaCm quo ante te herstellen. Turkije heeft het vooistel nog niet aangenomen. Men weet niet, ol wel alle mogendheden zouden toetredendaar enkele ambassadeurs de meehing hebben uitgesproken, dat voor eene uitoefeuiug vau Turkye's rechten geette confe rentie uoodig is. De heer De Stuers, gezaot van Nederland, heeft den presideut der republiek zynegeloofs- brieven aangeboden. H'y werd ontvangen met het gewone ceremonieel. Tusschen den presi dent en den gezant werden betuigingen van de vriendschappelijke gezindheid der beide volken jegens elkaar gewisseld. De Frnnsche bladen berichten een nieuwen Christenmoord in Annam. Volgens eec lele- grani van den abt Martin, to' Saïgon, zyo in de provincie of de stad Hué een zendeling, tieo inlnodsche priesters en 7000 audere Christenen vermoord. De Temps behelst tlmDs eeu bericht, waaruit mei) mag opmaken, dat er inderdaad eene slachtiug onder dé Christenen en zendelingen heeft plaats gehad in Annam, doch niet in de onmiddellijke nabijheid van Hué, waar eéne sterke Fransehe bezetting is. Maar, zegt Ofllciecle Medodeollngcit. Bij Zr. Ms. besluit is benoemd tot raads heer in den hoogeu raad der Nederlanden mr. P. Van Blom, thans president van da niettemin waar, dat zij mij vergeten heeft, ott dat zij nog kort geleden zich zelvo gdukvvonsclite hare vrijheid behouden te hebben: dat heb ili uit een zeer geloofwaardige bron vornoméiL En men heeft u mogelijk niot misloid.'; Welnu, als dat nu eens zoo ware? Met welk recht zoudt gij kunnen verlangen, dat zij onher stelbaar troosteloos zou zijn,waar gij zelf de partij opgeeft Is dat dan do liefdezooals gij dio begrijpt, dat men tot n moot opzien, en dat miss Love da minste moet wezen, en u woenend nastaren,, waar gij goedvindt'haar den rug toa te keeren En als de jaren, do verra reizen, da meerdere ontwikkeling, u thans wijzer onheter* en barer waardiger gemaakt hebben, is hot dak thans uw plicht niet om te trachten, dat .zij U thans leert waardoeren en liefhebbon Ik ben, den hemol zij dank, op geon enkele vrouw ver liefd, maar, mij dunkt, als ik naar hart en band stond van oen meisje als miss Loye," dan zou ik een beetje nederiger zijn dan gij, Ln|niet zulke bóoge gedachten van mij zolven,^ulk een gef minste mijn verdriet, mijn smart, maar met eonig bewijs van medegevoel, van modelijden had willen verzachten! Maar wat schreef zij mijwij moe ten ons aan de omstandigheden onderwerpen", alsof dat do gemakkelijkste on eenvoudigste zaak. ter wereld: geweest ware I Miss Lovo hooft niet geweten, datgij zóp wanhopig, maar alleen, dat gij 'diep bedroefd waart. Met zorg Lobben wij, om haren toestand niet nog moeilijker te maken, voor haar ver borgen gehouden, wat uwe moeder ons schreef. Was miss Love niet al genoog te beklagéh Love heeft alles geweten hoe dikwijls heb ik haar niet geschreven I - Zij heeft uwo 'brieven niet ontvangen.: Mijnheer Louandre stelde zo aan haren vader ter hand,; maar mijnheer Butler gaf ze hem ongelezen terug.' Dan zie ik nu, dat zij werkelijk minder koud en hardvochtig tegen mij'fgéweest is, dan ik dacht. Mogelijk heb ik dan •zélfs het recht niet, haar eénig verwijt te doenmaar 'tis daarom wensch van uwe moeder handelen moest, omdat Iiope op dat oogenblik zeer ernstig ziek, en 't einde of den afloop-niet te vootéien was. Men heoft de ziekte van Hope zeer over dreven I hernam ik. Zeg liever, heer graaf, dnt men haar zoo veel mogelijk verborgen gehouden on ontveinsd heeft!- 't Was eeii zon uw) ij den vu,'; dien aard, dat or oogonblikkcn waren, waarin men opilcpsie vreesde. En nu woet gij, dat men dio kwaal mot de meeste'zorg verborgen houdt, omdat zij zoo gevaarlijk teragwerlcon kan op de verbeelding van hen, die den lijder omgeven, vooral op jonge lieden. Men hoeft dat vreesolijko woord dan ook nooit in tegenwoordigheid van miss Lovc uitge sproken. Den bentel zij dank, is alle ongerust heid gowekou, maar weet wel, mijnheer, dat, terwijl wij door u van gebrek aan gevoel en hart beschuldigd werden, wij allesbehalve op rozen wandelden I Maar waarom mij dan toon verzwegen, wat gij nu volmondig erkent Als'Love ten 43. - Met uw verlof, waarde Iteorriep ik uit, zoo hebben de zaken zich niet toegedragen. Zij heeft mij mijn vvoord teruggegeven I En waarom hebt gij hét. teruggenomon gij dan mjet, dat men het u,teruggegeven heeft, :°mdat uwe moeder dio '.treurige be- Wijjg-formeel had uitgelokt? Ileeft zij niet wijnbeerButler een brief geschreven om (em?;|ottorlijk ou picd du mur te zetten, zeg- lende, dat gij met den dag verkwijndèt, en dat iet veel beter voor u yw dan maar in 'tge- ieéigeeri hoop te koesteren Mijnheer But- er heeft mij' den brief laten lezen, en' mijn ^yie? - .was, dat mén dan oyereenkénistig den

Schiedamsche Courant | 1885 | | pagina 1