Sl -ë Vrijdag 23 October Ken nis ge ving. -,'ï te J a a rg ang. Verschijnt dagelijksuitgezonderd Dinsdag, nlandsche Berichten. Binnenlandsche Berichten. -i.ss: en ei. a n u. ABON.N'EMENTsrnus, per kwartaal franco per. post, door het geheele Rijk Afzonderlijke nommers - 2.50. - 0.10. BVilEA.1I: MARK®, E, 134. Advertentiepbijs: van i10 gewone regels met inbegrip van eene Courant1.10, Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Inrlgtingen, welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Gezien de ingekomen verzoeken van: lo.J. M. VAN DER SCHALK en Cu. alhier, om vergunning tot uitbreiding harer bier» brouwerij aau de Westvest, wijk B, no. 38, kadaster sectie C, no. 739, door plaatsing daarin van een stoommachine van 1.2 pi kr. en een ijsmachine 2o, C. H, WINDHORST alhier, om ver gunning tot uitbrëidiug zijner hraudcrlj in den 'e Oravelandschen polderwijk B, no. 936, kadaster sectie F, no. '1120, doorplaat sing daurin van een stoommachine van 2 p. kr. met ketel, en 3o. F. VV. PRINS alhier, om gely'ke vergunning als 2 betreffende zijne bran derij aan de Westerkade, wijk G, no. 357 H, kuduster sectie A, no. 1852 Gelet op de artt. 6 en 7 der Wet van den 2den Junij 1875 Staatsblad no. 95); Doen te weten: Dat voormelde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie der Gemeente zyu ter visie gelegd; .dat op Donderdag den dea November s., des middags ten 12 ure, ten Raad- huize gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen liet toestaan van de verzoeken in te breugeu en die mondeling of schrif telijk toe te lichten, en dat gedurende drie dagen, vó<5r het tijdstip hierboven genoemd, op de Secretarie der ge- toeente, van de schrifturen, die ter zake moglen ijjn ingekomen, kennis kan worden genomen.- En is hiervan afkondiging geschied, waar liet behoort, den 22 October 1885. Burgemeester eis Wethouders voornoemd, P. J. VAN DII.C VAN MATENES3E. Be Secretaris, A, W. MULDER. ran. edfl ien-'U Naar de Morning JPost verneemt, is de Britsche .régéering van meening dat, alvorens een. conferentie in zake de Oostersche quae'stié bijeengeroepen worde, zekere ge- tige punten tusschen de betrokken groote Mogendheden behooren te .worden geregeld. Be Kabinetten van Londen, Parijs en Rome 5SR het ..volkomen eens, dat het herstellen ran-l het status quo ante onmogelyk is.- Zij hapten zich' ook aao tégen het afzetten van vorst Alexander. De Morning Post voegt hier h(j, dat er tusschen Oostenryk en de westeljjke pipgendheden eeae volkoineaé overeenstem ming bestaat om te beletten dat Turkije ge plunderd worde. Dit schynt den besten waar borg te bieden voorhet behoud van den Europeeschen vrede. Het; South American Journal verneemt uit Chili, dat de Fransche, Engelsche en Ituliaansche gezanten hun gemoogd scheids- rechtersclmp in zake geschillen, betreffende :>•- logsscbadevergoeding teruggetrokken hebben. Chili zond een afwjjzend antwoord op de collectieveEngelsoh Fransch-Italiaauschenota, betreffende de rechten der Peruaansche.bond- houders. Hit Mandalay en Rangoon luiden de dé pêches oorlogzuchtig. Een Biitsch stoom schip heelt Maandag het Engelsche ultimatum meegenomen, hetwelk kras gesteld is. De Indische regeering verklaart daarin verdere debatten overbodig. Een beslissend antwoord moet binnenkortgegeven worden. Hot stoom schip ankert voor Mandalay, totdat dit ant woord wordt verstrekt, Eugeiand waarschuwt Titibau tegen mishandeling vanBritsche onderdanen. Audere dépêches melden dat de kouiug 8000 man versterking naar zyne grenzen zond, terwijl hy voornemens is de Irawuddy door het doen zinkeu van schepen onbevaarbaar te maken. Ttiibau verzekerde zich ook de medewerking van 5000 bergroovers, die naar Briisch-Birma gaau, als koehes vermomd, om daar oulusten tegen Engeland aau te stoken. Tnibau heeft zijuec veldiieeren aan gekondigd, dat hy het Birmaaasche leger per soonlijk zal aanvJeren. De Britsche regeeriog heeft aan de Indische Nijlstooinscbepeu aan geboden voor de operatien op de liawaddy. Dépêches uit Athene maken melding vau eene oubeschiyfelyk oorlogzuchtige geest drift. Behalve de opgeroepen reservisten, slroomen allerwegen vrijwilligers toe. Eeuige vermogende Grieken buitenslands boden der Grieksche regeeriug geldelyke hulp aao. De Standard verneemt uit Philipopel dat Alexander naar Sofia vertrekken is, en wel tVegens Servië's dreigende houding, welke in gapsch Bulgarye de grootste verontwaardiging wekt. lm volkswapening wordt ten ijverigste voortgezet, om eiken aanval af te slaan. De Daily JVeios verueeint uit Philipopel dat er 6ü,0uü Bulgaaische troepen aau de Tui kscbe grens iiggën suamgelrokken,. De regeering heelt de nationale garde gemobiliseerd. Newyoiksche bankiers hebben een syn dicaat gevormd om 'concessie te verkrijgen voor eenuitgebreid spoorwegnet in China. Duilsche en Engelsche huizen coucurreeren mee. 1) E N E UUKE N.. Tengevolge van het conflict tusschen het ministerie eii de Tweede Kamer, hebben er te Kopenhagen heftige deinoostratiën tegen dé regeeriug plaats gehad. Ze lis hebben' er zich reeds wanordelijkheden voorgedaau'-en heerscht er zulk eene gisting, dat er bevelen zyn gegeven om bet garnizoen met troepen uit Elzeneur en Naestved te versterken. Bovendien wordt er een korps vrywilhgers onder den naam van koninklijke jagers ge formeerd, uitsluitend ten dienste der politie. Het huwelyk tusschen prins Waldemar van Denemarken en de prinses. Marie van Orleans is Maandag in de mairie van het achtste arrondissement vau Parijs voltrokken. Als getuigen van de bruid verschenen dé prins van Joinville en de hertog van Aumale, hare oud-ooms, en van den bruidegom de Deensche gezant en de hertog Decazes. Voorts waren by de plechtigheid ttfgmwooi dig de prins van Wales, de grootvorst Alexis van Rusland, de graaf van Vlaaudereo, een aantal leden van het corps diplomatique en vele andere aanzienlijke personen. Toen de minister-president Estrup gister namiddag. naar zyn woning terugkeerde, loste een jong meosch een pistoolschot op hein, docli het schot trof den minister niet. De dader' isdadelijk gevht. Het rapport der politie meldt daaromtrent nader: de aanslag had plaats door den 19jarigeD Julius Rasmussen, zetter bij een radicaal blad. Hy verklaarde op de vraag, wat hem tot deze misdaad geleid heeft, dat het eene goede daad van hem was, in het belang der vrijheid. Hij sprak den minister-president aan toen deze bij zijne woning was gekomen. Daar loste hy twee schoten op hem, waarvan het eersten de rok des ministers scheurde en op een knoop afstuitte.De minister greep den misdadiger, gaf hem over aan de politie, en begat zich vervolgens naar een 'diner, waartoe hy genoodigd was. O O S TEN K IJ K. De president van den ministerraad heeft in de Kamer een brief van den minister van oorlog voorgelezen, waarin deze verklaart, dat er door hein géene vertrouwelijke circu laire is uitgevaardigd, om te voorkomen dat het leger zich meuge in dé nationale twisten; hij zou geen oogenbhk gedraaid hebben, zelfs eene poging tot het aanstoken van nalionalen haat reeds in de kiem te onderdrukken, maar er heeft niets van dien aard plaats gehad. De goede geest in het leger, is in geen enkel opzictit verminderd of gewyzigd. Bij ''.hoofdelijkestemming werd in de Kamer het adres van antwoord der minderheid ver worpen met '194 tegen 429 stemmen, en het adres der meerderheid aaugetiomen met 177 tegen 146. De democraten en anti-semieten hielden zich by hét adres der minderheid buiten stemming, maar stemden tegen het adres der meerderheid, waarby de afgevaar digden vau Tyrol zich buiten stemming hielden. EBA N K E IJ K. Eene dépêche van Courcy uit Hanoi, van j 1Maandag, bevestigt het nieuws, dat er on lusten zijn uitgebrokenrondom Kwangtoi, en ook, dat er in de provincie van dien naam een aantaf Christenen zyn vermoord. De opstande lingen werden door jagers en Tookidschfl tirailleurs heet vervolgd; éen jager en eeoige tirailleurs sneuvelden daarby. In Hué ia de rust niet verstoord geworden. D O I I S C II I A N D. De Landdag heeft met algemeene stemmen prins Albrecht van Pruisen tot regent gekozen. Al de leden van den Landdag en van den raad van regentschap waren ter vergadering aan wezig. SPANJE. De koning is door een hevige catarrhe aan-'' getast, gepaard met koorts, welke laatste sedert 8 dagen is verdwenen. Z. M. is voor nemens op het Prado te gaan logeereo, Hjj onthoudt zich van het bezoeken van dètt schouwburg. BÜSLAO. De keizerlijke familie is Dinsdagnamiddag te Gatchina aangekomen. T D E K IJ E. Vy.'' Twee regimenten infanterie en een bataljcn vrijwilligers zyn Dinsdagochtend vertrokken tot versterking van de troepen aau de Servische, grenzen. CHINA. De Chiaeesche vorsteD, ministers en de Tsung-Li Yamen te Peking hebben nu beslist ten gunste van den voorgestelden spoedigen aanleg van spoorwegen in liet aHemelsche ryk". SCHIEDAM, 22 October 1885. Wanneer de boomeu zich van hunne blade ren ontdoen en over veld eu wegen eeU goudgeel tapyt. wordt uitgespreid, kunnen we rekenen, dat het met den zomer gedaan is en hy bescheiden zyn plaats voor den naderenden winter inruimt. Nemen we slechts noode en met weemoed afscheid van den zomer, die, onder geur en kleur, ons van de natuur in al hare bekoorlijkheid heeft doen genietenondankbaar zou het zyn alA we den winter, met zijn gezellige avon^">:. den rond den huiselyken haard en met al wat ook hy te genieten geeft, niet even gul het Bwelkom" toeriepen. Vervult depritnu- laveris die rol onder de bloemen, wanneer de zomer - zy 'took' nog van verre onS reeds tegenlacht, de Nutslezingen mogen we de eerstelingen noemen die er ons aan herinneren dat de winter in aantocht is. Zoo stonden we dan gisteravond weer •voor het feit dat ons Nuts-departement den winter aankondigde, door het houden van zijn eerste leesvergadering. Na eene korte openingsrede van den voor zitter, trad als spreker op prof. dr. Jan Ten Brink van Leiden, die vóór dé pauze eene keurige biographie leverde van den jeugdigen Franscheu romanschrij ver Alphonssïtaridetj

Schiedamsche Courant | 1885 | | pagina 1