Woensdag 12 Mei 6469 KENNISGEVING. ISUICIII DER VERLOFÜANGSRS.* Kennisgeving. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag andsche Berichten. Binnenlandsche Berichten. iBONNEMENTSPUlJb, per kwartaal franco pei post, door het gehcele Rijk Aftoudorlijke nomineis Advertentieprijs: van 110 gewone regels met inbegrip van eenc Courant Iedere gewone regel meer.. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. zijn, zoc gepleegd voor de keercn, 1 geschied, zijn, zoc gepleegd voor de keercn, 1 geschied. J)e Burgemeester van Schiedam, Gelet op het bepaalde by Art.'21 der Wet tap den 4 December 1872 Staatsblad n°. 134); Brengt ter kennis van de Ingezetenen, dat in de week vau Zondag, 2 Mei 1886, tot en met Zaturdag, 8 Mei 1886, twee aangiften ge schied zijn van aan MAZELEN overledenen. Schiedam, den 10 Mei '1886. De "Burgemeester voornoemd, P. J. VAN DUE VAN MATENESSE. De Burgemeester en Wothoudors van Schiedam, Gezien hot besluit van den lieer Commissaris des Konines in dc provincie Zuid-Holland van den 14 April jl., A, no. 930 (2de AfdI'rou. Blad no. 30; Brengen ter konnis van dc belanghebbenden ^-.dat eono Inspectie over de Verlofgangers dor Nationale Militie to Land, binnen doze Gemeente zal plaats hebben op ZATURDAG, 12 JUNIJ '1880, des morgens ten 101/+ ure, op hot terrein achter den Docle, aan do Noordvcst; dat op die Inspectie zullen moeten verschijnen de miliciens der ligtingen van 1882, 1883, 1884 en 1885 en casu quo vroegere ligtingen, voor zoovorre zij vóór den Isteii April jl., in het genot van onbepaald verlof zijn gosteld, met uitzondering alléén van hen, die in de maand Junij e. k. in werkelijke dienst moeten komen. En worden mitsdien opgeroepen al do hierboven vermelde, zich, met onbepaald verlof, binnen deze :Geraeonto bevindende Personen, om op bovon- gemelden tijd en plaats to verschijnen. Strekkende voorts lal informatie dat de Verlofgangers, volgons art. 40 der Wet van den 19 Augustus 1801 Staatsblad no. 72), ter inspectie bohooron te verschijnen IN UNIFORM GEKLEED en voorzien van al de kleeding- en uitrustingstukken, hun bij liet vertrek mot verlof medegegeven, van hunne zakboekjes on van hunno verlofpassen, on dat zij volgens art. 130 der genoomde Wet, gedurende den lijd, dien het bovenbedoeld onderzoek duurten zoolang zij in uniform zijn worden geacht onder do wapeneii te zoodat ongeregeldheden als anderszins, vvordende bij het gaan naar de plaats, Inspectie bepaald, of bij het naar huis worden gestraft volgens het Crimineel VVotboek en het' Roglument van krijgstucht voor het Krijgsvolk to Lands- En opdut deswege geenc onwetendheid zoude worden voorgowend, is hiervan afkondiging waar het behoort, den 11 Mei 1880. De Burgemeester én Weihouders van Schiedam, J. VAN DDR: VAN MATENESSE. De Secretaris A. W. MULDER. E AGE L A k ll. regeering der Uoie heeft twee duizend man linielroepeu met geschut te Cincinnati bijeengetrokken, öm, zoo uoodig, de plaatselijke politie en de militie bij te staan. De overheid vreest dat ec eene werkstaking zal uitbrekeu te Cincinnati, vau waar de te Chicago ge bezigde dynamietbomrnen afkomstig waren. De anarchisten te Cincinnati oefeueu ïich dagelijks in den wapenhandel, evenals die te New-York. De troepen der Unie kampeereu in de nabijheid van Cincinnati, waar het bestuur vjjfhouderd buitengewone konstabels heelt aangeworven. De telegrammen uit Konstautinopel spreken elkander tegen. Terwijl de correspondent der Standard seint dat de Porte bestudeerd ge matigd optreedt, niet deelneemt aan de blok kade der Grieksche havens, en den oversten aan deTuikscbe grens beval, elke uittariende handeling van Grieksche zijde zooveel mogelijk over het hoofd té zien,'meldt de correspon dent der Daily News dat de Porte elke ver- deie tegemoetkoming aan Griekenland weigeit, bij de mogendheden aandringt dat Giiekenlaud •worde-verplicht alle" gemaakte Oorlogskosten' te vergoeden dat de minister van oorlog alle beschikbare troepen naar dé grenzen zendt, waar Ahmetayoeb alle uit een strategisch oogpunt beiaugrijke punten moet bezetten, en eindelijk dat de Porte, iu geval de oorlog uit bleekt, alle Grieken uit haar gebied verban nen wil. Iu het Lagerhuis verklaarde de heer Bryce dat er tusschen Engeland, ot de overige mogendheden, eu Griekenland geen oorlogs toestand bestaat. De blokkade is vriendschap pelijk vau aard. Het handelstractaat tusschen ËDgeland en Spanje is geteekend. Het waarborgt Jiugeland de behandeling der mee3t bevoorrechte natie, waartegen het inkomend recht op wijn, van 30 graden alcohol-sterkte, tot een shilling per gallon vermioderd wordt. Sir Drummond WolITzal, na zijne rapporten voltooid en zijne onderhandelingen met Moukh- tar-pacha ten eiude gebracht te hebhea, uit Egypte vertrekken. De hlinisler Bryce deelde nog mede dat, aangezien de zaakgelastigde van Rusland zjjae verwachte instructiën ontvangen heeft, de commissie voor de afbakening der grens van Afghanistan hare werkzaamheden heeft hervat. In het Hoogerbuis legde ford Rosebery de' diplomatieke briefwisseling met Griekenland over en zeide daarbjj dat eetie verstoring vau den Europeescheo vrede vóórkomen moest worden. Uit dó rede vaii Delyannis was ge bleken dat hij niét "voornemens was, tot ont wapening over te gaan. De samenwerking tusschen de mogendheden is gelukkig bewaard' gebleven en de op zich zelfstaande handeling van Frankrijk beoogt zonder twijfel hetzelfde doel, eenè vredelievende oplossing. O-JSlénrijk, Italië eu Duitschland trekken met Engelaud éene lijn. Gezamenlijk met de bemoeiingen van Frankrijk hopen zjj te zuilen slagen. De hertog vau Buckingham (conservatie!) is met ,122 stemmen verkozen tot opvolger van lord Redesdale, tegen 103 stem mén op graaf Morley, den regeerings-candidaat. DU I f S C II L A N I). In 66 werkplaatsen van wagenmakers te Berlijn hebben de werklieden1, te zameu 134 man, den arbeid gestaakt. De arbeiders der aardewerk-fabriekeu hebb'ëh in hunne ver gadering eene commissie benoemd, oiin bij hunne patroons een nieuw loontariel in te dieneu, met verzoek tegen 1 Juni daaromtrent eene beslissing te nemen. Het Huis vau afgevaardigden heeft met 260 tegen 108 stemmen het kerkelyk-politiek wetsontwerp vastgesteldzooals het by du tweede lezing naar de besluiten van het Hee- reuliuis was aangenomen. F li AN It IJ K. Weer heeft de tjeuaat een zijuer leden door den dood vetloren: den heer Ninard die .door, het. depai temeut HauteWiénne was afgevaardigd. Hij behoorde tol dè republi- keiusche party bij had in 1877 zitting iu de Kamer vau afgevaardigden eu behoorde tot du 363, die huu vertrouwen aan bel Kabinet de Bioglie-Fouriuu ontzegden. S P A N J ES In de vergadering der Cortes werd de troon rede door Sagasta voorgelezen. De koningin spreekt haar vertrouwen uit, dat, met Gods hulp, de wijsheid der Cortes de welvaart des lands bevorderlijk zal zijn. De regeeriug zal zich beijveren, het llSffi der werklieden té verbeteren, door het ter hand netnen dér vraagstukken van maatschappelijkenstaat huishoudkundigen, commercieelen eu kolonia len aard. Zij zal een ontwerp indienen tot uitbreiding der kiesbevoegdheid en der per soonlijke lechten, iu degrondwet gewaarborgd; Mai tos is verkozen tot voorzitter der Kamer. GRIEKENLAND. Het internationale eskader is Zaterdag morgen uit de Soeda-baai naar de Grieksche wateren gestevend. Het ministerie heeft zijn ontslag aangebo den, doch de koning weigerde dit aan té nemén en schreef eenen brief aan Delyannis, in wel ken hij verklaart, dezen verantwoordelijk te achten voor den tegenwoordigen toestand van Griekenland. Op het »Plein der Constitutie" te Athene werd Zaterdag eene groote volksbyeeokomst gehouden. Na heftige, oorlogszuchtige rede voeringen werd eene resolutie aaugeuomen, waarin wordt aangedrongen op versterking van het leger, eu verklaard, dat de koning van residentie veranderen en naavLuissa gaan moét. lie menigte begaf zich daarna naar de woning van Delyannis, die eene redevoering hield, in welke hij zeide, dat de regeering nimmer het besluit tot ontwapening zou onderteekenen. De menigte bok daarop naar de woning van Tricoupis, en riepen daarverrader en eerlooze. Er hadden geeuo ongeregeldheden plaats. De vloten der mogendheden, die Zaterdag ochtend vertrokken waren, zijn weder in de Sóeda-baai teruggekeerd wegens het slechte wedér. Delyannis, gisteren door den koning op audiëntie ontvangen, volhardde by zy'u verzoek om ontslag. Daarop liet de koning Tricoupis ontbieden, die de opdracht tot het vormen vau een Kabinet afwees, op grond dat, aangezien Griekenland een constitutioneel land is, de keuze der regeeriug behoort uit te guan van de Kamer en niet van den koning» PD Kï IJ" E. Voor de Skoepschlina zijn 35 candidateu der regeeringspartij en 27 van do oppositie gekozeo. - a aassaa» Offlcicelo Slededeelhigen. Bij kón. besluit is de heer A. Pruys van der Hoeven, gepensionwèerd Oostindisch hoofd ambtenaar, laatstelyk gouverneur van Atjeh en onderhoorigheden," benoemd tot lid in'den' Raad van Nederlandsch-Indië. De minister van financiën maakt bekend dat het saldo van 's rijles schatkist op den'8 dezer bedroegbij de Nederlandsche bank f 20,515i9i2.9li/3 en bij dc betaalmeesters f 1,982,243.25, te zartien' f22,498,156.16i/g; DEN HAAG, 10 Mei 188G. Z. M.' heeft den heer J. M. L. Van Brrink- horst, Uds. hofmaarschalk, eervol ootheven van de gelijktijdige waarneming der functie van kamerheer-ceremoniemeester, en deze opgedragen aan den heer tor. J. D. C. C. W. baron de Constant Rebecque, oodhofmaar- schalk van Z. M. SCHIEDAM, 11 Mei 1SSG, By de heden gehouden stemming ter ver kiezing van oen lid voor de Provinciale Staten in het hoofdkiesdistrict Schiedam, zijn uit onderstaande gemeenten, door het gezamenlijk aantal kiezers ten getale van 736, het vol gende aantal stembiljetten ingekomen. Schiedam, van de 510 kiezers 472. Overschie, 156 5 110. Kethel, 70 61. Ta zamen 643. Bij Je verkiezing in 1883 waren opge komen van Schiedam 390 Delftshaven 73,- Overschie 128 en Kethel 58, te zamen 649 van de 9*28 kiezers.

Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 1