A0. 18B7. Maandag 28 Maart. N°. 6694. Eerste Blad, B eertigste Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgèzonderd Dinsdag. UITGEVER: J. ODÉ. Zij, die zich met 1 April 1887 op dit blad abonneeren, ont vangen de tot dien datum nog te verschijnen nummers GRATIS. Binnenlandsche Berichten. ABOSKBMeNrspiiijs, |ioi Kw-utaal Franco per post, dour hot gehoole Rtjk Afzoudoi lijka nmniners MOCOG B* 1.85, - 2.50. - 0.10. üllfltE/lIJ: HAK It/ffE 12 '1. Advertentieprijs: van 110 gewone regels met inbegrip van eene Courant1.10, Iedere gewone regel meer - 0.10. Driemaal geplaatst woidt tegen tweemaal berekend. SCHIEDAM, 20 Maart 18S7. In do hedenmiddag alhier gehouden zitting van den gemeenteiaad waren tegenwoordig 17 leden, afwezig de lieeien Houtman en Van der Drift. Na vooilezing der notulen der vorige ver gadering verzoekt de heer lansen daarin zooda nige wijziging te brongen, dat duidelijk blijkt, wanneer hij in de vergadering' is verschenen. Hij doet dit met het- oog op een onjuiste bewe ring, bij het debat over de notulen door. een. der sprekers te zijnen opzichte gebezigd, en dio hij, toen reeds tegenwoordig geweest zijnde, on getwijfeld zou weerlegd hebben. Hierop nam de voorzitter het woord, om in het eerste samenzijn na de heuglijke viering van 'skonings 70sten geboortedag op 1G Februari jl., een woord van dank te brengen aan allen, die tot het slagen van dit feest hebben medegewerkt, en in' het bijzonder om te wijzen op de schoone focst- gavo, door de kinderen van alle, lagere scholen van Schiedam aan het eenigo kind van onzen koning, prinses Wilhelmina, in den vorm van een zilvei en beeld van prins Willem van Oranje, ge bracht. De volgende ingekomen stukken komen o. a. ter tafelmissive van Gedeji. Staten dezer pro vincie, waarhij is goedgekeurd het 2e suppletoir kohier der plaatselijke directe belasting over 1886; idem, wantin wordt aangegeven de 30 pet. uit- keeiing voor de kosten van het lager onderwijs over 1887; welke stukken zijn aangenomen voor kennisgeving Vooits het rapport dor (inancieole commissie omtrent de rekening der Famer van koophandelter visie gelegd tot eene volgende vergaderingverslag van curatoren van het gym nasium over 1886; idem van.do commissie van toezicht op hot middelbaar onderwijs alhier over •dat onderwijs in 1886 en idem van de plaatse lijke commissie van toezicht op het lager onder wijs over den toestand van dat onderwijs in 1880, welke volslagen zullen worden opgenomen In *i gedrukt vorsing der Handelingen en inliet jaarveislng omtrent den toestand der gemeente; een verzoek van het burgei lijk armbestuur alhier tot een buitengewoon subsidie ail f 1650 hetwelk haar werd toegestaan. Een verzoek van IC. De Diuijn, alsmede van J. Schot, om gojdantst te wniden op do kiezerslijst voor leden van den gemeenteraad benevens een gelijk verzoek van J. IC. T. Tmmicrlians van Abcoude voor de kiezerslijsten van leden der Provinciale Sta ten en der Tweede Kameraangehouden tot oen volgende vergadering. De lieer Mr. J. Lechner iroog, wegens vertiok ui de gemeente, ontslag als lid der commissie van toezicht op het lager onderwijs, in handen van gezegde commissie ten fine van bericht en inad en casu quo aanbeveling ter vervulling dcrvacatuie. De lieer (1. Wttlch Wz. betuigt zijn dank voor de benoeming als leersar in de Fransche tual en lettoi kunde aan het Gym nasium en deUoogereBurgei'sctioolkennisgeving; een adres van N. v. d. Sluijs, om zijne gewone jaorlijksche gratificatie; aangehouden tot een vol gende vergadering. Adressen van de uitvoeders der uiterste wilsbeschikking van wijlen P. Bakker, wed. N. Tak en N. Groenevvegen, om restitutie of afschrijving der plaatselijke directe belnsting; wordt aan de eeiste lestitutie verleend over twee maanden en het laatste adres in handen var; Burgemeester en Wethouders gesteld teratdocning overeenkomstig de beslaande veroidomng. Een adres van J. H, Mmcke om teruggave van door hem gemaakte kosten van f3.25 voor het overladen van eene lading steenkolen uit een schip ter lengte van 225 Amst. voeten, dat, wegens ontoereikende ruimie ^va'n het vaarwater,'de brug aan de Hooikade niet kon passeerenwaarop zonder hoofdelijke stemming afwijzend wordt beschikt. Overgaande tot behandeling der aan de orde gestelde onderwetpen, werden zonder discussie aangenomen do ontwerp-..-sluiten tot betaling uit den post voor onvoorziene uitgaven der ge- meentebegrooting voor 1886tot verhooging vun of toevoeging aan de begrooting van inkomsten en uitgaven der gemeente dienst 1886 en tot het doen van af- en overschrijving op de begroeting van uitgaven der gemeente voor 1887. Uo ont wei p-verordening, regelende de directie der gas fabriek en der verlichting te Schiedam, zoomede de instruction voor don directeur, den boekhou der en don kassier dier inrichting werdon goed- gekeutd. Aan den Heer dr. II. Ekama werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend, met ingang vnn 19 April a. s., als lneraar in de wis- en werk tuigkunde aan do tioogere burgerschoolterwijl aan Moj. P. M. E. Tlnjssen, onderwijzeres aan de openbare school voor meisjes, niet ingang van 1 Apiil mede eervol ontslag werd verleend. Tot onderwijzer der 1e klasse, plaatsvervangend hoofd der school, aan de openbare school voor jongens werd benoemd de heer D. M. Van Leeuwen, te Botterdam, on tot onderwijzeies der 3o klasse aan de derde armenschool Mej. W. A. Van der Mecren, te Slicdiccht. Aan het Rijk werd, nu voor een tijdvak van vijfjaren, onder's hands ver huurd, op de bestaande voorwaarden, een wacht huisje aan de gewezen Rotteidamsclie poort. Op liet vooistel van burgemeester en wothou- ders, om afwijzend to beschikken op het verzoek der reederij sMaasnywiph", om de reparatie der door haar toegebrachte schade aan het havenhoofd te bicngcu op den post gewoon jnorlijksch onder houd der gemconte, woidt door den heer J. J. G. Nolet oen amendement voorgesteld, snokkende om mot hut oog op den minder gunstigen toestand der aanlegplaats, en do niet gebleken schuld der maatschappij 'bij uitzondei ing de schade door do gemeente to doen dragen. Dit amendement, ondersteund door de hoeren Uoogendain en Jan sen wordt met 12 stemmen tegen 5 verworpen, waarna het voorstel van buigemeester en wet houders mot 15 stemmen tegen 2 wordt aange nomen. Nadat de vergadering esnigon tijd met gesloten deuren is veigaderd geweest, verzoekt de lieer Tak eenige inlichtingen omtrent don toestand van den bovenbouw van de brug over do Korte Haven, om trent den toestand der palen van een leuning aan den Rotterdanischen dijk en over het voortdurend gesloten houden van de brug tusschen de Noord- Molenstraat en da Raam, waarop door den voorzit ter, wat het laatste punt betreft, wordt geantwoord, dat door den gemeente-architect een onderzoek moot ingesteld worden naar den toestand der fun- deeringen alvorens tot do openbare aanbesteding kaj worden overgegaan, Da bezwaien van den heer Tak omtrent da heide eerste punten zulleu 'door hem aan de comm. van fabricage worden overgebracht. Dinjnlagochtend te 10.30 uur zullen ;"déet®fgêB*'<ièrfTwèêile Kamer vèrgadëre'n bin" eenige kleine ontwerpen o. a. verlenging van diensttijd der lichting 1882/83 van de militie ta onderzoeken. Blykens achterstaande advertentie wordt door da stoomvaartmaatschappij >Zeelaod" officieel aaogekoodigd dat haar dienst ver dubbeld zal wordeo. Aanvangende inet 10 Juoi a. s., wordt de dagdienst van Vlissmgeu op Queensborough geopend, zoodat Louden dan tweemaal daags, 's morgens en 's avonds, te bereiken is. Vooral voor de spqedig aan bederf onderhevige artikelen, zooals vieesch, eieren, boter, wild, gioentea, vruchten enz., zal deze dienst van onschatbare waarde zyn, dewjjl genoemde artikelen daardoor in ver- schei! toestand op de Londensche markt kuunen worden aangebracht, wat de waarde er vau aanmerkelijk verhoogt. Wjj vestigen daarom de aandacht van handelaren en expoi- teurs op de geiegeuheid om zich de voor keur voor plaatsruimte in de booten vao deo dagdieust te verzekeren, door reeds nu rege lingen te treffen. Onder voorbehoud der nadere kouinkljjke bewilliging is heden gepasseerd de notarieels akte van oprichting der naamlooze veuuooi- scnap vau koophandel «Schiedainsche alcuhol- fabnek", gevestigd te Schiedam. la de residentie is aaugekomeo, laatstelijk uit Berl'yo, da Japansche. prins Komaisu, ver gezeld van den heer IJ. Saunomjjalid vau zyoe hofhouding en kolonel Jalsumt. Z. H. zal dezer dagen door HH. MM. den koning en de koningin wordeo ontvangen. De iSt.- Ot. van gisteren bevat, ten vervolge op vorige opgaven omtrent den loop der bevolking des rjjks in 1886 iu verschillende proviticiëu, een overzicht van het bevolkings cijfer van iedeie gemeeute der provincie Zuid- Hollaud op 1 Januari 1887. Burgemeester en wethouders van 's-Gtaven- hage hebben eeo adres aan den koning ge zonden, om er op aan te dringen, dat het getal vertegenwoordigers van de residentie in de Tweede Kamer bij het voorloopig kies reglement van 3 op 4 zal worden gebracht. Naar den maatstaf vau éen vertegenwoordiger op 43,000 zialen, zou een cijfer van 15 00Ö niet vertegenwoordigd zijn. Burgemeester ea wethouders verwachten, dat dit cijfer binnen weinige jaren tot 43,000 zal zijn aangegroeid zy geven in overweging de gemeenten Voor burg, R'yswyk en Loosdumen b'y de residentie te voegeo, indien er bezwaar mocht zijn, haar tot een zelfstandig viervoudig district te verheffen. De verkiezing van een lid der Tweedd Kamer in het hoofdkiesdistrict Delft, doordien de heer J, C. Fabius io den staatsdienst is bevorderd, zal plaats hebben op Diusdag 12 April e. k. en eene" herstemming, als dia noodig is, op 26 April daaraanvolgende. De heer Groll zendt aan de jV. Jt. Ot. met verzoek haar te publiceeren, de volgends dépêche van Kruger uit Pretoria: Pretoria, 25 Maart, 6 avonds. Ont- vangen Mac Murdo's kabe'telegramniet be antwoord. Zullen voorstellen afslaan. "Wachten brief. Dit gouvernement genegen voor minstens zes ton in spoorweg deel te nemeu. Meld Beelaeits. Naar wjj vernamen, is de deelneming aan de tentoonstelling van vee, op aanstaanden Dinsdag 29 Maart in den Doele teRoitprdnni te houden, buitengewoon groot. Nog nooit macht de afdeeliag zich in zoo vele inzendingen verheugen. Niet minder dan 125 stuks vette ossen en koeien zjjn inge schreven, benevens 17 rystieren enz. Voor het pluimvee ia het aantal tot 83 nos. geklommen. De geheels ruime open plaats van den Doele zal ingenomen zjjn, en het pluimvee iu het salon worden tentoongesteld. (2V. R Ct.) In de Zulph, Ct. komt de heer üerickx op tegen hetgeen ons geschreven werd omtrent de kiezersvergadering, onlangs te Lichten voorde gehouden. Nu de heer Derickx zjja antwoord m genoemde courant heeft geplaatst, in eeo on wij daarnaar te mogen verwijzen. (Amh Ot.) De beeldhouwer Bart Van Hove, wien, zoo als wy onlangs mededeelden, door Z. M. des koning is opgedragen een marmeren borstbeeld te vervaardigen van H. K. H.' prinses Wil helmina, heeft zich eenige dagen ten paleizd beziggehouden met het boetseeren der buste in klei, waai voor H. K. H. dagelijks eea

Schiedamsche Courant | 1887 | | pagina 1