Gemengde Berichten. HAAGSCHE SCHETSEN. m -^1 M fakend maken. Spoedig werden zy echter gerustgesteld door een bericht uit Mariënbad, meldende, dat de beide kinderen daar goed fp wel waren aangekomen. Donderdagochtend heeft aan de Myl nabij Dordrecht een onbekend, als heer gekleed persoon, met zwart kneveltje, door verdrinking «en eind aan zijn leven gemaakt. Een water- Schipper (iemand die zeewater voor zout ziederijen aanvoert), die juist voorby voer, lag den ongelukkige zich in de rivier werpen en roeide terstond naar de plaats des onheils, gm zoo mogelyk hulp te bieden, doch kwam te laat. (D, Crt.) Donderdag kwam te Amsterdam van Ooster beek een man aan, die aao godsdienstwaanzin lijdende was. Hij is in het gasthuis opgenomen. Voor dames, dia met tournures ter kerke gaan: Een lief en aardig, naar de nieuwste mode gekleed dametje zat Zondag in een der kerken te Amsterdam en luisterde met aandacht naar de woorden van den redenaar, toen er eens klaps aan haar japon werd getrokken. Echter lette z'y er niet verder op. De godsdienstoefe ning was afgeloopen en onze juffer liep op een drafje naar huis, want met haar tournure was het volstrekt Diet zooals het wezen moest; reeds bereidde zy zich voor om de mode maakster een standje te geven. Goed en wel kwam zy ten siutte thuis en stelde terstond tCD onderzoek in, want haar tournure zat yeeds geheel los. Eensklaps hoorden de huisgenooten een vreeseljjk gegil in het slaapvertrek van de dame weerklinken. Ontsteld snelde men te hulp, want, naar het geschreeuw te oordeeleo, Hoest op zijn minst een moord gepleegd zyo. Gelukkig bleek het, dat hier van een moord geen sprake was; er had iets anders plaats gevonden, dat verschrikkelijk, akelig, ontzet tend was: uit de tournure namelyk was een groote rat te voorschijn gekomen. Het beest Wis vermoedelijk in de kerk verdwaald ge raakt en had geen uitweg meer in het nieuw modische kleedingstuk kunnen vinden. Een gelukkig zeldzaam staaltje van ruwe Mden en cynisme kwam ons voor een paar dagen ter oore. In de stad D. deelde een moeder" aan een vriendin, welke zy sedert eenigen tijd niet had gezien, met onverholen vreugde mede dat een van haar zoons een been was afgezet. En de reden van die vreugde? Tot nu toe was haar jongen te lui om te werken en verdiende geen cent, terwjjl hjj nu, op het medelijden van voorbijgangers speculeerende, met nietsdoen dageljjks een aardig duitje in bracht. (B. Nbl) De kastelein te Zuidhorn, die den 2o prjjs trsk in de Haarlemsche paarden loterjj (zynde een coupé, bespaonen met donkerbruinen rum), ÏS met muziek ingehaald. Hy aanvaardde heel deftig deze hulde aan zyn persoon en trakteerde des avonds het geheele dorp. Tot laat in den nacht jubelde men over de verdienste van den kastelein van Zuidhorn Aan den Omval by Alkmaar heeft een 15-jarige' jongeling, zekere G. K., een slag van een paard gekregea, en wel zoo ernstig, dat hy aan de gevolgen is overleden. Den Haag. Door de wethoudets, de heeren J. P, Vaillant, jhr. W. Six en P. G. £«eis, is aao den gemeenteraad de volgende nissive gericht: *De ondergetekenden zien zich verplicht, gebruik te maken van de bevoegdheid, die ai t, 88 der gemeentewet verleent. jNaiat toch de meerderheid der kiezers, the aan de stemmingen van 19 Juli en 2 dezer deel imtr en, aan het dagelyksch bestuur haar eitiouwen onthield, achten zy het niet vopg- aa.n te blijven roede wei ken tut de samen stelling der begrootirg van inkomsten en uit gaven voor het volgend dienstjaar, welk in grijpend werk vóór het einle der loopende maand inoet zyo voltooid. >Zij hebben mitsdien de eer, aan uwe ver gadering mede te deeien, dat zy hun ontslag nemen als wethouders." Dientengevolge is de gemeenteraad ter vergadering opgeroepen tegen Maandag 8 Augustus te 0 uren, voor de benoeming van wethouders. De Roomsch- katholieke kiesvereeoigicg heeft in hare Donderdagavond gehouden vergadering candidaat gesteld voor het lidmaatschap van den gemeenteraad, (vacature-Calkoen) den heer mr. W. Stoitenbeker. De anti-revolutionaire kiesvereentging «Va- deiland en koning," stelde heden denzelfden candidaat. Ook de liberale kiesvereeniging »De Grond wet", heeft den heer Stortenbeker tot candi daat gekozen, in plaats van den heer Six, die voor de candidatuur bedankt heeft. A. s. Maandag vergadert >De Grondwet" tot het stellen van candidaten in piaats van de heeren Pabst en Idsirga. De heer G. P. Grandia, oprichter, oud- voorzitter en thans eeielid van de vereenigiug voor handel en nyverheid, heeft voor dat eere-lidmaatschap bedankt. Lelden. Om op Maandag van de kermis- week in dienst te treden, werd door een win kelier alhier eeue dienstbode gehuurd, die dan ook den godspenniug ontving. Op den dag van indiensttreding wenschle zy zeen plei- zierige kermis" en ontving toen de kermislooi. Reeds dienzelfden avond werd haar vergund kermis te gaan houden, dnch zy kwam eeist den volgenden morgen oen zeven uren boven water. In den namiddag van dien dag vroeg zy vergunning om even eene boodschap te doen, hetgeen haar werd toegestaan. Zy keerde echter niét meer terug. Enkele dagen na haar vei trek bemerkte de vrouw des huizes dat hare schoenen en eeae zilveren knip met geld verdwenen waren, waarvan oumitidellyk de dienstbode vei dacht werd. Eene aaugilte by de politie had ten gevolge dat de dievegge in het bezit ,der schoenen werd aangehouden. Monlfort (Limburg). Alhier zijn door den landbouwer J. Segers, by het omgraveu van een stuk land, luim 70 oude munten ge vonden, vau ver schillet, den ouderdom en vorm. De cholera neemt te Napels in hevigheid toe, vooral te Catania, Paterna, Koccella en Palermo. Alle schepen worden aan een geneeskundig onder zoek onderworpen. Op 2 dezer zijn te Malta 2, op 3 dezer 5 cholcra-gevallen voorgekomen. Een veehandelaar te Brussel ging naar het station dc Luxembourg aldaar en kwam tot de minder aangename ontdekking, dat hy zijn por tefeuille roet 17,000 Irs. miste. Op de dagorde voor den gemeenteraad van Essen komt het voorstel voor tot hel oprichten van een standbeeld op de markt, ter herinnering aan wijlen Alfred Krupp. Er zijn thans in Europa 108 Prinsen en 66 Prinsessen van huwbaien leeftijdvan dezen zijn 3 Prinsen en 3 Prinsessen reeds verloofd. Het logement «Zur Prinzesz Ilse," bij Ilseburg, aan. alle reizigers in het Hartz-gebergte welbe kend, is Maandag geheel nfgebiand. Een dezer dagen te Fi ankfort gehouden schaak concours is thans geëindigd. Mackenzie, van New- York, heeft den eemen prijs, 1000 mark, verwor ven metl5gewonnen partyen; Blackburn, Londen, en Max Weiss, Wennen, verdeden den tweeden en derden prys, 750 en 500 mark (eik 43!/j ge wonnen partij)aan von Bardeleben, Berlijn, is de vierde prijs, 300 mark, ten deel gevallen (13 gew. pariyen) Berger en dr. Tarrasch, Neu renberg, veideelen den vijfden en zesden prijs, 200 en 150 mark (elk 12 gew. partijeu); de I zevende prijs, 100 mark, is behaald door Englisch, Weenen (11 Va gew. partij), en de achtste prijs, 80 mark, door Paulsen, van Blom berg, en Schallopp, van Berlijn (elk 11 gew. par tijen). Van 29 Augustus tot 31 October zal er te Parijs eene tentoonstelling plaats hebben van bier soorten en ahvat op da biorbrouwerij (grondstoffen, toestellen, werktuigen, enz.) betrekking beeft. Er zullen geen belooningen voor de best ge keurde bieren tt jrden uitgereikt Maar er zal een enkele groote prijs, bestaande in eene gouden medaille, groot model, toegekend worden voor den toestel, die geacht zal worden van het grootste nut te zijn voor de biei brouwerij, of als de grootste vooruitgang in dezen tak van nijverheid. Te Parrega schi ikte een paard zoo hevig van een zeilend schip, dat het over de brugleuning met zijn berijder te water sprong. De ruiter kreeg oen hoofdwonde. Het paard werd erg gekneusd en zal wel aan de gevolgen sterven. Van een noodlottige vergissing wordt door Figaro veibaald. Een heer te Saint-Maro ont ving een telegram met de korte mededeeling «uw zwager is overleden» (decode.) Zijn vrouw, die het telegram openmaakte en las, verschrik te daarvan zoo hevig, dat zij een zenuwtoeval kreeg en ontijdig beviel. Het kindje was dood, en de moeder vet keerde drie dagen in levens gevaar. En al die rampen werden veroorzaakt door een schrijffout. De bedoelde zwager, een officier te Morlaix, was niet overleden, maar gedecoreerd, en alleen door de onoplettendheid van een tele grafist, die bij bet «opnemen" décêdé voor décoré schreef, kreeg bet bericht een treurigen in plaats van een blijden inhoud. Dezer dagen zag een politie-agent te Kingstown iemand van de pier in zee springen. Terstond ontkleedde hij zich, maakte een touw om zijn middel vast en trachtte den zelfmoordenaar te redden. Toen hij dezen bereikte, had er eene ver woede worsteling plaats, daar de man niet ge red wenschte te woiden; bij poogde zijn helper met zich te doen verdririken. Beiden zonken inder daad zij kwamen evenwelnadat men hen reeds vertoren waande, weer bovende politie agent was zijn touw kwijt, maar had den ander nog vastde drenkeling poogde nog steeds hem te ontsnappen of mede te doen omkomen. De agent zag echter zijn touw drijven, wist het met de band te grijpen en hield mot de andere den tegenspartelende zoo stevig vaat, dat men lien te zamen naar den wal kon trekken. In navolging van den Orleans en ParijsLyon Middellandscbe zee-spoorweg, hebbende Fransche staatsspoorwegen besloten, opal hunne restauratie- stations maaltijden voor reizigers tegen vasten prys klaar te maken, bestaande ir. vlcesch, groen ten, kaas, eene halve flesch wijn en brood. De prijs ls bepaald op fr. 1.50. Naar men uit Milaan bericht, heeft het provin ciaal bestuur aldaar -12,000 lire-toegestaan voorde voorbereidende werkzaamheden van den »Sp!ugen" -spoorweg. Te Chiavenna hebben zich leeds dertig ingenieurs vereemgd om bet plan eener doorboring van Splugen te bestudeeren. De Italiaansche Adriatische spoorwegmaatschappij heeft zich be reid verklaard dc helft der kosten voor het maken van de tunnel voor hare rekening te nemen. Een waterhoos barstte in Wyoming Valley, in Pensylvanie, Maandag los, waardoor wegen en bruggen werden vernield en veel schade aan eigendommen weid toegebracht. In den geheelen Staat en in West-Virginie en Connecticut hebben verschrikkelijke stoinien, vergezeld van hevige regens, geheersclit en werden verscheiden per sonen door den bliksem gedood. Het grootste panorama, dat tot dusveire ge schilderd werd, zal eerlang te Londen te zien zijn. Het doek, dat den waterval van de Niagara voor stelt, zal 90 meier in omtrek en 10 nieter hoog zijn. Het wordt geschilderd door den Franscben kunstenaar Philippoleaux en zal 17,000 (f204,000) kosten. De redacteur van een te Rading, in de Vereenig. de Staten, verschijnend blad, plaatste onlangs eens annonce, waarin hij vertelde dat bij gaarne een hond wilde hebben en daarvoor in ruil "een gratis- abonnoment voor een jaar op zijn courant aanbood. Den volgenden dag kreeg hij drie en veertig hon den te huis en den daarop volgenden dag, toen de advertentie meer algemeen griezen was, ont ving hij een bezending van achthonderd honden en bovendien acht nesten jonge honden. Inmiddels was de ongelukkige advertentie ook in aangrenzende staten gelezen en toen de week ten einde liep, bevonden zich op de binnenplaats, achter het huis van den rampzaligen redacteur, acht duizend blaffers en keffers, aan touwen vast gebonden. Een paar honderd van de dieren wistsn zich los terukken, klauterden de trappen op, liepen door de gangen en snuffelden aan de deuren, alsof zij heel veel trek hadden om den redacteur op te peuzelen. Do beklagenswaardige man nam de vlucht door een venster en klom op het dak, waar hij tranen met tuiten huildeZes dagen achtereen kon zijn courant niet worden uitgegeven en zijn vrienden hadden geen ander middel om hem in het leven te houden, dan hem door middel van luchtballons voedsel te doen toekomen. Ten slotte kwam iemand op de gedachte om een vaatje rottenkruid en drie vaatjes vleesch te koopen en al de honden te vergiftigen. De redacteur klauterde nu weder omlaag en vond tot zijn groote ontsteltenis op zijn schrijftafel acht duizend aanslagbiljetten in de hondenbe lasting, tot een gezamenlijk bedrag van acht duizend dollars of twintig duizend gulden Ieders hond was, ingevolge tarief, tegen een dollar, ge lijkstaande met een rijksdaalder, berekend. De brave redacteur denkt er niet meer aan, op bovenvermelde wijze 'nieuwe abonnementen te willen verkrijgen, on honden kan bij niet meer luchten of zien. 'tWas op een Woensdagavond; 'nheerlijken, zoelcn avond in 't begin van Augustus. Dikke duisternis lag over 't Haagscho Bosch behalve op de talrijke paden, die van drie, vier kanten naar de sociéteitstent leiden. Daar hingen, aan dwarstouweitlantaarns met reflectors, dio een voldoend licht verspreidden om voor afdwa len te behoeden. Om de tien of twaalf boomen aan weerskanten van de hoofdpaden en de Jacoba- laan walmden enkele vetpotjes, hier en daar tot een kleine ster c* eene j£ verbonden.... 'n over schotje van den vorigen avondtoen honderd duizend als opeengestapelde lichtjes het bewijs van hulde en genegenheid waren geweest voor eene nog jeugdige vorstin, die haren geboortedag vierde. En een breede stroomuit alle rangen en standen gevormd, was binnen en om het hek der tent bijeengevloeid, door een eindeloos gekraak en geschuifel de stilte uit het Bosch verjagend, In de vertetusschen de duizenden siammey schitterde fantastisch de nogmaals van onder tot boven geïllumineerde tent, millioenen tintelingen als flonkerende stenen door de bladeien zen dende, een geheimzinnig gekleuiden dag schep pende te midden van den duisteien avond. Gis tel en was de menschenstroom dichter,maar tevens woeliger, joelender geweest, en het feestprogram ma grootervroolijkermaar tevens der kapel minder waardig*/ "do «Partisan" kwam er op voordat zoo mooie stuk, waarin zelfs gescho ten wordt. Ditmaal stond den muziekbeminnaar» en hun getal is juist even groot ais het getal menschen op aardeeen racer verfijnd go-- noegen te wachten. En van alle kanten repten ze zich voort in de heerlijke koelte om zich te schikken onder het gehoor van Vdlimar's keur- korps'n streelend einde van een in arbeid f misschien in zorgen duorgebrnchten dag Op een der bijpaden, voerende langs de ach terzijde van de huizen aan den Bezuidenhout- schen wegvoorbij den ingang van 't Bosch danshuizen en uitspanningen van minderen rang» kwam een man in de kiacht zijns levens op do sociëteitstent af. 'tPad was smal, zoosmal.dat een mistred den wandelaar ongetwijfeld in de er ï.<a K

Schiedamsche Courant | 1887 | | pagina 2