Gemengde Berichten. didaat voor de Tweede Kamer gesteld de heer C. I* Hacke vfq^iy'ndeD, burgemeester van Loosdrecht. In de kiesvergadering te Zevenbergen werd de candidatuur van den heer Van den Borch, zooals men van daar aan de 31aasiode schrijft, aanbevolen door den heer jhr. De la Court, die tevens de candidatuur van den heer Van Nuenen bestreed, en wel op de volgende gronden: lo. dat de grondwetsherziening gevaar liep, als de heer "Van Nuenen gekozen werd; go. dat als de heer Van Nuenen candidaat gesteld werd, de heer Reekers te Haarlemmer meer zou vallen 3o. dat over twee maanden weder ver kiezingen moeten plaats hebben en het dus de moeite niet waard is thans den stryd aan te binden. Tot candidaten voor de Tweede Kamer zyo door de afdealing Eindhoven-Helmond van de kiezersvereeniging iNoord-Brabaot" gesteld de aftredende leden mr. Van Baar en dr. Ver meulen. Blykens mededeeling van den consul-gene raal te Frankfort a/.VÏ. is de phylloxera in de nabijheid van Biebrich a/R., Ockenfels, Lenbs- dorf en Linz (Kreits Neuwied) aaogeiroflen. Met 1 October a. s. zullen 65 jongens van de kweekschool voor zeevaart te Leideo worden overgeplaatst naar de opleidingsschepen Anna JPattlowna en Admiraal van Wassenaar. Bij de op den 23 Aug. jl. gedane peilingen ju den Nieuwen Waterweg door de beambten van den waterstaat en het loodswezen is als volgt waargenomen: ln de Westgeul: aan de zwarte toonenzjjde 58.0 decimeter; 50 meter benoorden de lyn der ronde geleidelichteo 67.0 decimeter; op de lyn der roodegeleidehchten 65.0 decimeter; 50 meter bezuiden de lyn der roode geleidelichten 67.0 decimeter. Aan de witte tonnenzijde 42,0 decimeter. Verder binnenwaarts van af bovengenoemde lijn50 meter benoorden de lijn der groene geleide lichten 67.0 decimeter; op de lyn der groene geleidelichteu "68.0 decimeter; 50 meter bezui den de tyn der groene geleidelichten 65.0 deci meter. Grondslag voor getijseinen, by gewoon laag water, bij dag en nacht 65.0 decimeter. Als grondslag voor de getyseioen wordt bij gewoon laag water aangenomen 65 dM., zynde het minste water in de 100 M. breede vaargeul van 50 meter benoorden tot 50 meter bezuiden de liclitenlyneo. Da toestand van den acteur W. v. Zuyles is, volgens verklaring van professor Pel, die dezer dagen een consult had met dr. Noten, vooruitgaande. Volstrekte rust en kalmte zyo echter voor langen tyd onontbeerlijke zaken foor den lijder, die zich afin een streng dieet moet hou leo. (12. jNbl.) Van 6 tot 12 September zu'len door het muziekkorps der guides uit Brussel muziek uitvoeringen op het marktplein der voedings- teotoonstellmg te Amsterdam worden gegeven. Op Hen verjaardag van prinses Wilheimina zal er een puldenstrein loopen van Amsterdam en Utrrcdt naar Den Haag eo terug. De verjaardag van ons prinsesje zal te spiiebergeu feestelijk worden herdacht. Aan de echoolkitirliTen zal eene vena«sing worden bereid. Door den gemeenteraad is eene subsidie van f 100 verleend. De heer E. G. Verkade Jr. (zoon van den heer Yerkade, eigannar van de broodfabriek jde Ruyter" te Zaandam) heeft by het ver- gelykeud examen aan de vaksciiolea te Londeo den eersten prijs, bestaande in een zilveren medaille en le klasse Honoursgrade-diploma, behaald in de nfdeeling wetenschappelijke broodberenliug. Hij was leerling aan de Polytechnische school te Brighton. (Ned. Bakje. Gt.) Te Pella Jowa (Noord-Amerika) zal op 31 dezer de 40-jarige vestiging der Hollaadsche kolonie feestelijk worden gevierd. Ook zal op dienzelfden dag te Zeeland (Michigan) het veertigjarig bestaan van deze plaats herdacht worden en een gedenkteeken voor wijlen ds. Van der Meulen worden onthuld, die met de Hollanders deze plaats heeft gesticht. In de Woensdag door den Algemeenen Bond der R.-k, kiesverenigingen te Utrecht gehou den vergadering is met algemeene stemmen een manifest aangenomen, waarin als gevoelen van den bond is vastgesteld, dat tegen da hoofdstukken III eu IV en tegen de additionele artikelen geen bezwaar is; dat men hoofdstuk VIII verwerpelijk acht; dat men de overige hoofdstukken aan de pru dentie der candidaten wenscht over te laten, en dat alle katholieke ledendoorden bond zullen worden aanbevolen. (Centrum.) Uit de Zutine zyo Dinsdag opgev'ucht de volgende waarden: 260 Spaansche matten, 1 halve dito, 5 goudstukken, 9 verschillende zilverstukjes, 7 koperstukken, 1 ballastbrood, benevens eeoig lood, koper eu roest. Door eenige jongeheden te Ridderkerk is eeoe gymoastiek-vereeoigmg opgericht. Een 100-jarig weesmeisje, dat zich reeds ruim 90 jaar in hetzelfde weeshuis bevindt, behoort zeker tot de zeldzaamheden. In Am sterdam doet zich eerlang eeo dergelijk geval voor. Op 9 November a. s. hoopt m het Bur gerweeshuis, in de Kaiverstraat aldaar, Alida Maria Pruman, haar eeuwfeest te viereo. Den 3en Mei 1797 werd zy op ruim 9 jarigen leeftijd als wees in genoemd gesticht opgeno- meu, en nadat zy den leeftijd had bereikt, dat zij het huis kon veriaten, trad zy als dienstbode aldaar in dienst. AO.) De pleiziertrein vau den Rijnspoorweg van Arnhem en Utrecht naar den Haag vervoerde gisterochtend 1987 reizigers. Op 27 dezer zal er van Keulen een goedkoops trein over den N. R. S. naar Amsterdam loopen. De te Zwolle gearresteerde horlogesdief werd Woo-iilagmorgea gevankelijk vandaar naar Deventer overgebracht en gisterochtend naar Zutfen, Hij is genaamd Dofmeijer, 26 jarea oud, en heeft ïeeds 8 jaien ju de ge vangenis doorgebtachi. Sedert een week worden te Weert twee jougeus, en lü jareu oud, vermist. Het laatst zyo zij gezien ia*jy Beek (Limburg). Namens de uuders wordt hunne opsportug en aanhouding verzoent. Te Eindhoven werd zekeie heer V., toen hy uit een koffiehuis kwam, achtervolgd door eeuige sigarenmakers, die hem ondei weg aan vielen eu deeilijk mishandelden, waai by zjj hem zelfs met eeo mes door het aangezicht sneden, zoodal de heer V. bewusteloos neerviel. Men vermoedt dat deze sigaren makets, die onlangs uit zijn dienst waren ontslagen, zich daarover op deze wyze hebben wdien wreken. Uit Winterswijk woidl gemeld: De familie De R. te Woold keei de Zondag roet een paar kennissen na kerktijd huiswaarts; door het valleu van het voetdek'schnkte het paard en sloeg op hol, met het ongelukkig ge volg, dat delaadbouwei DeR. uil de karstoitte, door den val een been boven den enkel brak en hij bovendieu eeua diepe e» gevaarlijke wonde aan den arm bekwam. Zyne viouw, de leidsels grypende, had het ongeluk aan den verkeerden kant te trekken, zuodut het eene wiel op eeoe hoop steenen siutue, waaiduor de kar omsloeg. Zij zelve kwam met den schrik en een lichte kneuzing aan den schouder vuj, de vriend der familie brak echter een ann, en diens vrouw, die in byiondne omstandig heden verkeeit, kieeg een ernstige kwetsuur aan het hoofd. Gelukkig kon door dr. M. spoedig heelkundige hulp verleend worden, waarna de familie deels te voet, deels per rijtuig den verderen weg kon vervolgen. Bij de familie Pluim, te Muntendam, (Gr.) is tegeowoordig niemand thuis. De familie bastaat uit vader, drie zoons eu twee dochters met hare zoogenaamde mannen. Eéo hunner vertoeft in de gevangenis te Hoorn, éen in die te Groningen, en de zes overigea in da cel te Winschoten. Als historisch deelt men ons het volgende mede sEen looper eeoer boekdrukkerij vervoegt zich by een firma op bet kantoor, waar hy iets af te leveren hadby zich hebbende eenige exemplaran der Grondwet. Een der heeren vraagt hem, op die boekjes wijzende, wat hij daar by zich heeft, waarop hy, een exemplaar overgevende, lachend zegt: »Och mynheer, dat is niets voor U, U bezit toch geen grond". (22, Nbl.) Delft. Gisteren in den vroegeo morgen is door de politie alhier aangehouden II. F., oud 34 jaar, koopman, wonende aldaar, ver dacht van diefstal van twee eenden, ten na derde van dea landbouwer L.A. te Vlaardinger- ambacht. Den Hang. De jongste dochter van Z. K. H. den groothertog van Sakseo-Weimar, prinses Elisabeth, gehuwd met eeu zoon van den gioothertog van Mecklenburg, wordt 1 September te Scheveniogen vei wacht. Zjj zal hareu intrek nemen in het >Hótel Garni", waar nok de groothertog ver'olyf houdt. Weesp. Woensdagmiddag is alhier een knaapje van aoderhalfjaar, wiens moeder even eene boodschap was gaan doen, in eeue tobbe met water gevallen eu vei dronken. Dotttlebem. In eene vergndeiing van klompenmakers, gehouden ter gedachtenwis- seliog over hunne belangen eu over de mid delen om het vak, dat voortduiend achter uitgaat, te vei betereu, is besloten, by den minister er op aaa te dringen, dat van de uit het buitenland in te voeren klompen belasting worde geheven, evenals Duitschland doet van de klompen die daar ingevoerd worden. Voorts wil men beproeven de klompen voor eenen vasten prys te veskoopen en aau minder gegoede vakmannen des noods uit eeu op te lichten louüs geld voor te schieten voor by hen gei eed hgg-nde klompen, dit laatste onder (^aaiborg. Iu eene nader te beleggen vergadering hoopt men met de zaak gei eed te komen. De ongeregeldheden hebben zich, gelijk reeds gemeld is, Woensdag te Ostende herhaald. De aanleiding was de aanwezigheid van twee Engel- scho vischschuiten, die tn den nacht voor do kade waten aangekomen. Hoewel het gebouw van den afslag en de kade door de politie on de garde civique waren afgezet, zoodat de Belgische visschers van die zijde niet konden naderen, hebben dezen zich toch van de beide schuilen weten meestor te raakon en de lading voor een groot deel overboord ge worpen. Een aantal hunner namelijk had zich in sloepen daarheen begeven en de schuiten over mand. Zij werden door de overheid gesommeerd de schuiten te verlaten, maar weigerden daar aan te voldoen, zelfs na door twee salvo's der garde civique met losse patronen gewaarschuwd te zijn. Dam op werd het bevel gegeven met scherp te laden, en toen de visschers weigeiachtig bloven de schuiten te verlaten, knalden de goworen en vier oproermakeis vielen neer. De politio slaagde er toen in, de Engolsche schuiten van aanvallers te zuiveren, maar de bevolking was blijkbaar door het vallen van eenige makkers zoo opgewonden, dat rnen het geraden achtte de hulp der militaire macht te requireeren. Re infant,. 'c rukte aan en bezette de meest bedreigde punten, terwijl per telegraaf uit Brugge twee eskadrons lansiers ont boden werden, tengevolge waarvan de garde civique inrukte. De rust keerde overigons spoedig terug, nadat de beide Engelsche vischschuiten het anker gelicht en zee gekozen hadden. Twee personen, Dinsdag bij den aanval van politio en gendarmerie door bajonetsteken verwond, zijn in den daarop volgenden nacht overleden terwijl de toestand van een der vier door het ge weervuur der garde civique gewonde personen hopeloos moet zijn. De rust is Donderdag niet gestoord. De troepen houden onafgebroken de kaden bezet. Re schipper van eene Engelsche vischsloep in de haven kan- niemand vinden om zijne visch te Iosson. Op eonige terreinen van Wiesbaden heeft men de druifluis ontdekt, en wel aan vgrsclieidene Amerikaansche gewassen, die uit Biebrich aldaar waren ingevoerd. De Oostenrijksche stad Salzburg staat voor een gedeelte onder water, door ren overstrooming van de Salzach. Bij Bischofshofen is een spoor- wegdijk door het water vernield, zoodat hot ver keer gestremd is. Op vele plaatsen in Üpper- Oostenrijk en Tyrol dreigen overstroomingen, een gevolg van zware regens. Aan hot Conservatoire van Verviers hooft zich het zeldzaam geval voorgedaan, dat de 'le prijs met algemeene stemmen is toegekend, en dat nog wel aan oen 9-jarig violoncellist, Joan Gerardy, De toondichter Verdi liecft te St.-Agalo, bij zijn geboorteplaats Russeto, in Panna, een klein ziekenhuis voor armen laten bouwen. Het wordt op zijn 74en verjaardag (9 Oct. a. s.) geopend. De vrouw van oen beambte te Berlijn vertrok- de vorige week niet hare vijf kinderon, van 3 tot 9 jaar oud, naar een dorpje bij Küstrin om daar den zomer verder door te brengen. Woensdag» middag werd het oudste kind ziek en spoedig bleek dat liet aan dyphtheritis leed. Binnen eenige tiran waren drie der overigen insgelijks aangetast en tegen den avond waren de vier kindoren reeds aan de verraderlijke ziekte overleden. De vrouw, half waanzinnig van smart, snelde terug naar Berlijn en heeft op de reis ook het laatste, nog overgebleven kind verloren, eveneens aan de dyph theritis. Bij een roeiwedstrijd op de Teems, den Hor» seloy-down-wedstrijd, gebeurde Maandagavond een ernstig ongeluk. Toen de laatste wedstrijd' zou beginnen, klommen ongeveer 40 toeschou wers, om zich een goede plaats te verzekeren, op eon hoog met hooi geladen schuit, welke daar lag, maar de hooiberg bezweek onder hun gewicht, en allen vielen in het water. De «lees ten werden levend er uit gehaald, maar men visclite éen doode op, en vermoedelijk zijn er nog ettelijke anderen vei dronken. In de Oostenrijksche en Zwitsersche Alpen is veel sneeuw gevallen. In'de sgezondheidsoorden" van Opper-Karintie is het zoo koud, dat de ifur- gasten er in winterkleederen loopen, en op eeniga hooggelegen plaatsen in den omtrek van het VierwaldstHdtP--moer stond de thermometer niet vor van 'iet vriespunt. Omtrent den moord op mgr. Segiiers, den aarts bisschop op de Van Covereilandon gepleegd, meldt men nadoe het volgende: »De waardige grijsaard lag rustig in zijn bed te slapen, toen hij plotseling' door zijn bediende gewekt werd met de woorden*. »Een van ons beiden moet sterven; nu, gij zijt het best voorbereid, dus gij zult 't zijn en op het zelfde oogcnblik schoot hij hem dood. Ditgeschiedde' op 60 IC. M. afstand van cenig bewoond punt. De moordenaar heeft zich zelf te St-Micliaül in ar rest begeven. Waarschijnlijk had hij onder den-- invloed van een droom gehandeld. Zondagavond zette een uit Chatolleroult ko mende trein aan hot station Tiicherie ongeveer 200 reizigers af. Er moest een trein uit Bor deaux voorbijkomen, en de aangekomenen moch ten den weg niet oversteken. Zij wilden hot ech ter toch wagen, on lieten zich niet terughouden door de spoorweg-beambten, die hon eindelijk-

Schiedamsche Courant | 1887 | | pagina 2