Gemengde Berichten, ie Freiburg, in Zwitserland, en Stem Andreas, priester te Parma, zich hadden bekend ge maakt als de dichters der beide lofwaardig gekeurde Latynsche prijsverzen. Op een te Hannover gehouden vradstryd vjoor beeldhouwwerk te plaatsen in het Gothisch altaar der Mariakerk, welke aldaar door den heer Windthorst is gesticht en waaraan de paus 50.000 franken heeft ge schonken, heeft de heer Oor, van Roermond, den eersten prya behaald. Zaterdagavond werden twee venters van Jleoht voor Allen in de Schoolstraat te 's-Hage zeer bemoeilykt. Men volgde hen en jouwde ben uit. De politie moest de courantenverkoo- pers in bescherming nemen, door hen naar het commissariaat te brengen, en belette de op dringende menigte hen derwaarts te volgen. Het door den Leidscbeo gemeenteraad ge- nonoen besluit in zake het rondventen van dag- of weekbladen in het openbaar schynt geholpen te hebben. De Zaterdagavond ging althans rustig voorbijde gewone bladen werden gevent, maar Hecht voor Allen niet. Maandag is te Valkenburg (Limburg) de eerste steen gelegd van het monument ter herdenking aan de 50-jarige hereenigiDg met Nederland. Naar het Hblad verneemt, is de heer 3. M. Cosnen uitgenoodigd in de maand Mei met zyn orkest op het terrein van de Parysche tentoonstelling concerten te geven. in verzekerde bewaring genomen, op wien het vermoeden rust dat by valsch bankpapier van f25 heeft uitgegeven. Een Duitscher van goeden huizeop» een handelskantoor te Londen geplaatst, bezocht zyn familie in zijn vaderland en keerde de vorige week over Arnhem terug, waar hg bekenden had. Met de boot verliet hy Zaterdag deze stad, om te Rotterdam plaats te neme.n aao boord vao de boot die des namiddags te zes uren naar Harwich vertrok. Zyn koffer had hy rechtstreeks gezonden. Ia Rotterdam kende hg den weg niethy nam een wegwyzer aan, maar deze verlangde by het scheiden twee mark. Da Duitsche jonge man achtte vyftig cents voldoende; een twist volgde en de gids riep nu de politie er by en vertelde den agent dat de Duitschereen kwartjesvinder was. Deze werd nu naar bet bureau van politie gebracht, waar hy een tydlaug in arrest bleef. Daar hy deugdelijke papieren by zich had, kon hy zich rechtvaardigen, maar het was laat in den avond geworden en de boot naar Harwich met zyn koffer was vertrokken. Te Rotterdam liep een persoon met zijn hond aan het Steiger te wandelen, toen het dier in het water viel. Zonder aarzelen sprong de eigenaar het na en geraakte daardoor zelf in levensgevaar. Met veel moeite werd hy teD aanschouwen eener menigte door de politie met dreggen opgevischt, waarna de dierenvriend, gevolgd door zijn hond, die in middels ook uit het water was gehaald, naar het bureau aan de Pauweusteeg werd gebracht. Door de familie jhr. Van Beyma, eigenares van de uitgestrekte landerijen, behoorende tot ïEonemaborg" te Mtdwolda, is voor een groot deel kwijtschelding van pachtpenniDgen aan huurders verleeud. De afdeeling De Rjip van de vereeniging »Het Witte Kruis" heelt van het hoofdbestuur een som van f 12.000 gevraagd, ten einde aldaar een ziekenhuis met badinrichting te hunnen stichten. Een gedeelte der arbeiders van de lucifers fabriek te Apeldoorn hebben Maandag het werk gestaakt en trekken al zingende door het dorp. Zy wenscben meer loon en minder werkuren. In de Drentsche veenstreken, de Ezloër- en Valtermonden zyn dezer dagen tal van veenarbeiders uit Friesland en zuidwestelijk Drente aangekomen. Ongeveer 130 k 140 werklieden lieten zich van Assen over Gas- selte naar Stadskanaal per rijtuig vervoeren. Sommigen op rjjtuigeo met veeren of riemen, anderen op vrachtwagens, waarop zitbanken waren geplaatst. De meesten hunner verkeer den in zeer opgewonden toestand. De poppententoonstelling te Utrecht was gisteren zoo druk bezocht, dat er voor een nauwkeurige bezichtiging weinig gelegenheid bestond, Tien van de fraaiste poppen zyn dooreen hofdame van de koningin aangekocht voor de prinses. Ook de fancy-fair, de kiosken en de verdere inrichtingen om de ontvangsten der tentoon stelling te doen stijgen deden uitnemende zaken. Naar de Ned. Sport verneemt, zal, ten gevolge vaa een geval van hondsdolheid te 'a-Gravenhage, de a. s. nationale hondeo- tentoohstelling, die aldaar door de Neder- iandsche jachtvereeniging xNimrod" in de maand Juni zou gehouden worden, niet door gaan. De tweede milhoenenjuflrouw, T. De Jong uit Drachten, is Zondagavond door de politie te Groningen in hechtenis genomen. Zy logeerde aldaar in het hotel iFriesland". Woensdag werd te Loosdtecht een persoon Een echtpaar te Amsterdam, wonende Eu- gelschesteeg 21, bij den Nieuwendyk, verkeert in de grootste ongerustheid. Een 41/, jarig dochtertje is Vrijdagavond spoorloos verdwe nen en ondanks alle nasporiogen ook van de politie, die in de nabijheid den gebeden Zon dag gedregd heeft, nog niet teruggevonden. Men vermoedt dat het kind gestolen is. Zy is gekleed met wollen kapje en geruiten jurkje en was met eemge andere kleinen nog gezien even vóór een schoorsteenbrand in genoemde steeg. Te Diest zyn voor eenige dagen tweeper sonen overleden aau de gevolgen vaa een beet van een dollen hónd. Beiden hadden het aan bod der regeering, om zich onder behandeling van Pasteur te stellen, afgeslagen en de voor keur gegeven aan eene behandeling in het klooster St. Hubert. Een woordenboek van het Dreotsch dialect wordt bewerkt door den heer Molema, reeds bekend duor zyn woordenboek der Groning- 'sche volkstaal. Maandagnamiddag jl. is door de politie te Ubbergen j. W., die dezer dagen uit de ge vangenis te Utrecht was ontsnapt, aange houden. Van den mede-ontvluchten U. v. d. L. was echter geen spoor te ontdekken, zoodat deze wellicht reeds de grenzen heeft over schreden, Ylaardfngen. Zondag jl. had alhier het passeeren op verschillende wapens plaats der Vlaardiogsche schermvereeniging Een dracht maakt Macht". Daartoe had'de vereeniging eenige medailles uitgereikt om huishoudelijk onder de vereeni- giog en haar eere-leden te doen werken.Vooraf werd aan den heer J. De Jong de koninklijke kroon der koninklijke vereeniging >Eeodracht maakt Macht" uitgereikt en op de borst gehecht. Daarna ontving de vereeniging een prachtige zilveren banierprijs, geschonken door den heer L. Van der Vegt. De pryzen werden behaald als volgt: Meester degen, le prjjs zilveren kunstwerk H. MerceyRotterdam xEendracht maakt Macht", 2e prys zilveren medaille N. Bakker, 's-Hage. Meester sabel, le prjjs verguld zilveren medaille J. MerceyRotterdam xEendracht maakt Macht", 2e prys zilveren medaille A. Kousbroek. Frevót degenla prys zilveren medaille A.Grootegoed, 2e piys idem A.Jurgens, 3a prys idem B. Jurgens, beiden te Schiedam. Prevót sabelle prys zilveren medaille J. Bjjtel2e prys idem H. v. d. Mark, beiden te Schiedam. Prevót korten stok, le prys zilv. medaille M. Drop, Vlaardiogen2e prys A. Weber, 3e prys idem A, G. v. d. Kooi, beiden te Schiedam, Het concours werd opgeluisterd door het Kralragsche muziekkorps onder directie van den heer De Groot en gevolgd door bal. Ylaardingen. In de vergadering van aandeelhouders in de Vlaardiogsche stoom bootmaatschappij, gisteren gehouden, is be- slolen een vierde boot in de vaart te brengen van hier op Rotterdam en tusschengelegen plaatsen. Ratterdam. Omstreeks een 40 personen hebben zich tot hieitoe te dezer stede bereid verklaard lid te worden van den ïOranje- bond" tot afschaffing der conscriptie. De af deeling Rotterdam van den bond is Dinsdag avond gevestigd. Een twintigtal heeren, die zich als lid nadden laten inschryveo, waren daartoe in ïCaledonië" bijeengekomen. De vergadering werd geleid door de heeren P, J. Maas, W. J. H, Van Veerssen en J, Boyen. Hierop had een uitvoerige discussie plaats, waaruit o. a. de volgende besluiten voort kwamen 4oTe Rotterdam wordt eene afdeeling van den Oranjebond opgericht. 2o. De drie heeren, allen katholieken, die de vergadering geleid hebben, vormen een voorloopig comité en nemen hierin op een of twee protestanten en een of twee Israëlieten. Hiermede waren de werkzaamheden afge- loopen en werd de vergadering dour den voor zitter gesloten met een krachtige aansporing aan de leden, om door ijverigemedewerking den bond tot hoogen bloei te brengen. (Maasö.) Dei Haag. Door den heer dr. Mess is een scbryven aan den gemeenteraad gericht, waarin wordt aangedrongen op het nemen van de beslissing om met het ververschings- kanaal niet te spuien gedurende het bad seizoen, opdat B. en W. daarvan officieel binnen- en buitenlands zoo spoedig mogelijk kennis zouden kuonen geven. Een spoedige beslissing werd door dr. Mess ook noodig geacht, omdat van 8 tot 11 April te Wiesbaden het jaarlyksch internationaal geneeskundig congres plaats heeft, waarop de toestand van onze badplaats Scheveningeu zeker ter tafel zou komen. Den Haag. De heer Robert B. Roosevelt, gezant van de Vereenigde Staten alhier, is gisteren met familie in da residentie terug gekomen en heeft wederom intrek genomen in het hotel xden Ouden Doelen". De alom vermaarde professor in de chemie te Parijs, de heer M. E. Chevreul, is gisteren in den ouderdom van bijna 103 jaar overleden, llij was den 31sten Augustus 1786 geboren. In het bijzonder had de overledene ook de kleuren, hare contrasten, verbindingen en de bepaling harer schakeeringen bestudeerd, en zijne memorien, lessen, artikelen en brochures zijn even talrijk als gewaardeerd in de wetenschappelijke en industrieele kringen. In Virginië en Maryland hejft een hevige storm gewoed. Een aantal schipbreuken waren hot gevolg. Hevige stormen woedden ook in West-Australiede oogst heeft veel geleden en men zegt dat 14.000 schapen zijn omgekomen. In Dakota woedt reeds een week lang ee* prairie-brand, die ontzettende afmetingen aan- neemt en nu ook de weiden in Minnesota heeft f aangetast. Vijf steden en vele dorpen zijn van levensmiddelen ontbloot en liggen hulpeloos in de vuurzee. Duizenden stuks vee zijn verbrand en gestikt. De schade bedraagt millioenen. In Noord-Carolina is do stad SmithQold geheel afgebrand. De heer Coition, directeur van post- en telegraaf- verkeer in Frankrijk, heeft bevel gegeven tot het nemen van proeven voor een telephonische ge meenschap tusschcn Parijs en Londen. Vier officieren van hot Russische leger hobbea gewed dat zij in 45 dagen te puurd van Petere burg naar Parijs zullen gaan. Zij zullen in de eerste helft van Mei de reis aanvaarden. Onze veehandel op Bngcland. Men schrijft ons uit Londen van 8 dezer De Times had ongelijk. De invoer ven vee uit Nederland in Engeland is niet weder verboden, zooals het blad aankondigde. Zulk een maatregel is zelfs dor regeoring wat te bar voorgekomen. Heden vroeg de heer Chaplin in het Lagerhuis- of de regeering, met het oog op het feit, dat de verordening, waarbij de vrije invoer uit Neder land met 1 Juni a. s. werd toegestaan, was uitgevaardigd eer de do «Privy Council" wist dat er in Duitschland mond- en klauwzeer heerschte; dat Nederland van Duitschland ge scheiden was door een grens van belangrijke lsngte, over welke, ondanks alle voorzorgen, de ziekte zou kunnen worden overgebracht en dat de invoer van vee uit Nederland onder de tegen woordige omstandigheden het gevaar voor weder invoer van mond- en klauwzeer in het ïVereenigd Koninkrijk" slechts zou doen toenemen, bereid was in overweging te nomen of hot wenschelijk was die verordening op te hefTen of tijdelijk bui ten werking te stellon. De heer W, H. Smith antwoordde dat de sPrivy Council", ofschoon vol vertrouwen dat de bestaande regeiiagen ter voorkoming van veeziekten uit Duitschland in Nederland genoeg zame veiligheid aanboden, toch, met het oog op de groote vrees onder de landbouwers, dexKonink- lijke Engelsche Landbouw-Maatschappij" wilde vragen een of meer personen te benoemen om naar Nederland te gaan en zich daar op de hoogte te stellen. Indien de aLandbouw-Maatschappij" met dit voorste! genoegen nam, zou de rogeering de noodigc aanvragen bij de Nederlandscho regee ring doen en de vereischto maatregelen nemen. Dit antwoord geeft eenig meer vertrouwen. Er blijkt uit dat de regeering denkt dat de beweging van Voorbijgaanden aard is en dat men, door tijd te winnen, ook de andere bezwaren zat te boven komen. Niettemin is het een harde pil voor ons, dat wij, na eerst vrijen invoer voor ons vee ge kregen te hebben, nog eenmaal ons moeten onderwerpen aan een ondorzoek, dat vrijwel over bodig mag heeten, in aanmerking nemende dat de Brilsche regeering reeds bijna lOjaien achter een heeft onderzocht, voortdurend zeer goed op de hoogte wordt gehouden door zijne eig»n ambte naren en door personen, dio bij het behoud van den tegenwoordigen toestand belang hebben, en voorts over de beste middelen voor een onderzoek beschikt. Men bedenke intu&schen dat de Britscbe regeering uit zelfbehoud wel iets van dezen aard doqn moest. Uit het antwoord van den heer Smith blijkt, echter niet of er een tijd bepaald is, binnen welken de betrokken persoon of personen verslag moeten uitbrengen, en of de verordening van, 4 Maart tot zoolang wordt buiten werking gesteld. Geschiedt het laatste en is er geen tijd bepaald, binnen -welken het verslag moet inkomen, dan is het waarschijnlijk gedaan met onze mededinging op de tentoonstelling le Windsor, Er is nog een ander punt in de zaak, dat over woging verdient. De s Koninklijke Engelsche Landbouw-Maat schappij" heeft aanhoudend aangedrongen op in trekking der verordening, en als zij een of meer personen voor het onderzoek moet aanwijzen, dan

Schiedamsche Courant | 1889 | | pagina 3