Geveilde en Mociite onroerende peten I it Gemengde Berichten. O ADVERTENTIE N. D te Ver E H WPinu«W«w lichten te Hoek-van-Holland i»l worden ge- bluseht, en dat niet zonsondergang van gelpen datum zal worden ontstoken een rood licht, geheel gelyk aan hetgebluscbte, op den opstand die 14,5 meter in de richting UNO» aal ï'yn •«ergebracht. De minister tan oorlog heeft afwijzend beschikt op bet adrea der vereeniging >Paar denfokkery"in Groningen, waarbij zij drie merries, door de remonte-commissie afge keurd, aanbood, teneinde die tegen drie der nit het buitenland aangekochte te beproe ven. Door den minister werd f 500 beschik baar gesteld voor de aanstaande keuringen van merriea met veulens. Bij kon, besluit is, met ingang van 1 Juni 1889, tot directeur van het koninklp kabinet van schilderyen te 's-Grevenhage benoemd dr. Abr. Bredius, gewezen onder-directeur van bet vNedarlandsch Museum van Geschiedenis en Kunst". De ontvangsten der Hollandsche IJreren- Spoorweg-Maatschappy in de maand April jl. hebben bedragen f 618,834.16Vs en sedert 1 Januari f2,185,130.24t/,. Naar wij vernemen, heeft de maatschappij tot exploitatie van staatsspoorwegen de West- faaliche mjjnen, waar het werk voortduurt, jerechtelyk gesommeerd om de opbrengst Van kolen proceotsgewyze aan haar te leveren. Andera spoorwegen volgen dit voorbeeld. (N. JR. Of.) Gedurende de maanden Juni tot en met September a. s. zullen aan de stations Rot terdam, Amsterdam, Den Haag, Schevemn- gen en Leiden van den Ned. Rijnspoorweg retourkaarten, geldig voor den dag van af gifte, waarmede de reis naar keuze te Wa- geningen of te Arnhem kan worden geëin digd en weder aangevangen, tegen zeer lage vracht worden verkrijgbaar gesteld, terwijl te Arnhem eo Wageningen zulke rstourfeaar- ten worden uitgegeven naar Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Scheveningeo en Lei den, voor den terugkeer geldig naar keuze tot Wageningen of Arnhem. De afdeeiing Scheveningen van de Ned. visschery-vereeniging hield Donderdagavond «ene bijeenkomst, waarin door den voorzitter, dén heer A. Hoogenraad, in de eerste plaats «enige woorden van hulde werden gewjjd aan de nagedachtenis van den heer P. Kikkert Hz,, te Vlaardiogeo, wiens overlijden voor dea handel eo de visschery in bet algemeen een groot verlies mag genoemd worden. Door mevrouw de weduwe Des Amorie van dar Hoeven, geb. Jungbluth-Burer, is vermaakt pan het museuro Boymanslo. een bronzen beeldje, voorstellende Episcopma2o. een hals kraag en den zegelring van Jacobus Armimus, De electrische spoorbaan der Hasgsche tramweg-maatschappij zal vermoedelijk niet voor het najaar id gebruik worden gesteld, Toch worden tbans op het plein achter bet jCurhaus de rails gelegd (stelsel-Vignolle) voor deze lyn, teneinde eenerzjjds later te worden aangesloten aan die, welke langs den nieuwen Scbeveningschen weg door het eerlang aan te leggen park loopt en aan de andere zjjde te Worden uitgelegd naar den Harthoekeeoweg, Waar het hoofdgebouw ooderhandeu is. Te Rotterdam zal in het Poortgebouw (Fjjen- oord) een filiaal van het Kon. Ned. Meteoro logisch Instituut worden gevestigd. Als meteorlogische merkwaardigheid ver dient wel opmerking, dat volgens de telegram men uit Berlyn, de keizer van Duitschland en de koning van Italië daar des avonds by een samenzijn Onder de Linden, het genot smaakten van een wolkeloozen hemel en eene volle maan. Dat sameozyn att had plaats Of 21 Mei en by ons was dit daags vóór bat laatste kwartier. Er ontbreekt maar aan, dat, wegens het gewicht der ontmoeting tas- sclien de beida vorsten, dok de zon was blij ven stilstaan. Daarvan spreekt het telegram echter niet. (jlrtii. 01.) Te Dordrecht sjjn valsche bankbiljetten van f25 in omloop. Zjj zjjn duidelijk te onder kennen. Vermoedelijk zyn zjj niet gedrukt op steen, maar van een clicbé, vervaardigd naar de photographic van eeo echt biljet. Dienten gevolge is de teekening zeer correct, maar is de druk van het geheet, vooral van het Nader- landsche wapen en van de vier schilden in de hoekan, waarop bet getal 25, veel scherper en grover. De maatregel tot wering der bedelarij, voor eenigen tijd door den burgemeester der gemeente Kapalle a/d IJsel genomen, beeft blijkbaar, gesteund èn door de inge-4- zetenen èn door bet flmk toezicht vanwege de gemeente- en de rijkspolitie gehouden, een zeer gewenscht resultaat opgeleverd, al thans de bezoeken te dier plaatse van be delaars zijn byna tot het minimum gedaald. Waagt bet nog deze of gene bedelaar, te gen het verbod in, te bedelen, dan wordt hy of aan de justitie overgeleverd, óf door de politie tot de grens der gemeente uitge leid. Het gebouw »Felix Meritis" te Amsterdam is voor f 76,000 het eigendom geworden der heerin Boldert Sc Co., die er hun drukkerij in zuilen vestigen. De vroegere eigenaren zullen ongeveer 70 percent van hun kapitaal door uilloting gaandeweg verminderd terug ontvangen. Volgens een op Schiermonnikoog ontvangen bericht heeft mr. Bauck dat eiland aan een maatschappij overgedaan. Om hat gebrek aan drinkwater voortaan te verhoeden, wordt door de gemeente Mon- mkkendam een bak met een inhoud van 100.000 liter gemaakt. Hy is bestemd het regenwater op te vangen, dat van bet dak der Öroote Kerk zal stroomen. De 9-jarige Petrus Sollet, te Maastricht, die den 10o Maart II. door een dollen hond werd gebeten an op kosten der regeering onder behandeling van Pasteur is geweest is naar Maastricht teiuggekeerd. Hy is 16 malen ingeënt eo heelt tot heden met de minste nadeelige gevolgen van den beet ondervonden. Te Franeker verdronk, by het baden in da Dengjumervaart, de 17-jarige knecht van den landbouwer S. Van desteppeohoeuders, welke in de vorige lente by geheeie troepen in de Tesselsche duinen werden aangetroffen, is nu geen spoor meer te ontdekken. Ëlykbaar hebben de vreem de vogels voorgoed het eiland verlateo. Amsterdam» Maandagavond a. zal te Paardenburg de heer W. F. Tak van Schiedam, met het oog op de aanstaande herstemming voor de Provinciale Staten, voor de kiezers van het district Nieuwer-Amstel als spreker optreden. Amsterdam. De volgende circulaire is aan een aantal stadgenooten gezonden: >De oodergeteekendea, van het booge gewicht de ichting van een herstellingsoord voor drankzuchtigen innig overtuigd, hebben zich in eene op 6 Mei gehouden byeenkomst tot een plaatselykeomitégecoostitueerd. Zy doen tbans een dringend beroep op fse medewer king van hun stadgenooten, en roeenen na de bun verstrekte inlichtingen te mogen uiededeeten, dat volgens het pfao van uitvoe rend comité bet herstellingsoord voor Ijjders van alle gezindten zal worden opengesteld en dat tot de oprichting en tot het bestryden van de in de eerste jaren noodzakelijke tekor ten op de exploitatie enz, eene som van honderd duizend gulden zal noodig zyn." Mr. G. tas Tienhoven, eere-voorz,, C. Dyse- rink, dr. H. Fabius, dr. Jb. tan Genos, prof. J. H, Gunning Jr., E. Laurillard, dr. M. A. Mendes de Leon, A. P. Obermeyer, d*. I. G. F. Bahn, dr. W. C. Posthumus Mejjjes, d#. L. R. Schuiler tot Feursuro, jbr. mr. C. 3. dea Tex, A. O. Wertheiro. Bureau: prof. B, J. Stokvis, voorzitter, J. van Deventer Szn„ vice-voorzitter, C. W. Janssen, sacr.-penniugm., Plantage Midden), 22. Utreaht.Naar het Z7. D, verneemt, wenscht de heer E. van Eeusekom, te Loenen, die met den beer J. N.'Bastert, beiden candidaten der vrijzinnige kiesvereniging Vryheid en Orde", in bet hoofdkiesdistrict Breukelen in herstem ming komt, dat de kiezers zooveel mogelijk hunne stemmen op den heer Bastert zuilen uit brengen. De gewezen koning van Lahore, de maha- radjah Duleep Sing sinds zijn 8e jaar van zijn troon ontzet is dezer dagen te Parijs, waar hij sinds jaren woont als een gewoon burger, getrouwd met een Engeltche jonge dame. Hij heeft zich, zooals men weet, nooit aan de Engelschen onderworpen en elk jaar zendt hij aan do JBritsche regeering een protest tegen het in bezit nemen van zijn rijk. De Russische regeering verstrekt hem een jaargeld. Te Üsani, op Corsica, waren schier alle in woners, een honderdtal, sedert eenigen tijd iijdende aan eene raadselachtige ziekte. Thans is gebleken, dat bet drinkwater vergiftigd was door het lijk van een in het reervoir gevallen varken. De toestand der zieken moet zorgelijk zijn. Dinsdagmorgen zijn te Dover eenige zee lieden met hunne booten aangekomen, met het bericht, dat Maandag in een dikken mist de stoomschepen German Emperor en Beresford nabij East Goodwin in aanvaring zijn geweest, met bet gevolg dat beide schepen zonken. De German Em peror had 16 schepelingen en 6 passagiers, en de Beresford 22 schepelingen aan boord. De German Emperor zonk onmiddellijk na de aanvaring. De Beresford bleef drijvende totdat minstens twee barer booten konden worden uitgezet en een aan tal opvarenden sprongen onmiddellijk overboord en grepen naar wrakstukkenenz. De mogelijk heid bestaat derhalve dat sommige schipbreuke lingen door voorbijgaande schepen gered zijn, doch men schat dat 20 a 30 perionbn zijn ver dronken. De Beresford was een schroefstoomboot van 1415 ton en behoord? te West Hartlepool tehuis. Do German Emperor was een schroef stoomboot van 587 tontehuis behoorende te Linden. De geredden zijn tot dusverre 2 officieren en 7 manschappen van de Beresford, en daaronder een persoon die zoodanig gewond was, dat hij dadelijk in het hospitaal moest worden opgenomen, "Volgens een nadere tijding zijn de eerste be richten omtrent de aanvaring van de stoomsche pen Beresford en German Emperor in het Kanaal «enigszins óverdreven. De Beresford is niet gezon ken, maar te Gravesend aangekomen, en er worden slechts C opvarenden van de German Emperor vermist, nl.' de stuurman, de timmerman, drie matrozen en een stoker. Het blijkt dat de Beresford dadelijk na bet ongeluk twee booten uit zette, waarmede een matroos en twee Spaanscbe passagiers vun de German Emperor gered werden. Een dezer laatsten, Kiazzelino Tayo genaamd, had inwendige kneuzingen bekomen en bovendien een been gebroken. Do booten trachtten later de Beresford weder te bereiken, doch slaagden daar in niet ten gevolge van den dikken mist. De Beres ford was Zaterdag van Middlesborough vertiok- ken op reis naar Bombay, en de German Emperor ■was op reis van Bilton naar Don ess. Het ongeval geschiedde in de nabijheid van de «plaats waar indertijd de aanvaringen van de IV. A Schollen cn de Rosa Mary plaats hadden. 8 leden der bemanning van de German Emperor werden aan boord van de Beresford overgebracht en kwamen behouden te Gravesend aan. Wie bloemen in zijn woonkamer baadt, gunna zo een plaats, waarop ze van da volle morgenzon genieten, en neme dagelijks de moeite om de potten om te draaien, zoodat eiken dag. een andere zijde naar het licht is toegekeerd. Dat bevordert den gelijkmatigen groei AJs een afdoend middel tegen zomersproeten wordt het volgende aangeraden Men bestrijkt des avonds voor het te bad gaan de met zomersproeten overdekte plaatsen mek aardbeziën cn waseht ze den volgenden morgen met melk of lauw water af. Na verloop van 44 dagen zijn de sproeten verdwenen of althans sterk verbleekt en komen ook een volgend jaar niet terug. Het middel is onschuldig en dus gemakke lijk te probeeren. De langste rechte spoorweg dor wereld is voor zeker die tusschen Buenos-Ayres en den voet van de Andes,welke over eene lengte van 340 KM. (Rotterdam—Emmerik is ongeveer 140 KM.) in het geheel geen kromming maakt. Deze lijn is ook hierom nog merkwaardig, dat zij over deze geheeie lengte geen enkele brug telt. Verkocht25 Mei. Notaris H. W. M. Roicakts. Negen woningen met open grond en erve, uitmakende een hofje in de Spoorstraat, wijk A, no. 469 38/936/1, gezamenlijk groot 401 centi aren, in veiling 1 f625, 2 f540, 3 f580, 4 f680, 5 f680, 6 f680, 7 f600, 8 f600, en 9 f625. Een perceel open grond, gelegen nevens boven staande perceelen, groot 319 centiaren, in veiling f450. Gecombineerd verkocht voor f6455. Heden ontsliep zacht en kalm onze geliefde Echtgenoot, Vader en Behuwd- vader, EVEBT VAN HEK POL (oud koetsier van wylen den Weled. Heer M. Rijnbende). Wed. E, VAN DER POL, De Groot. E. E. VAN DER POL. A. E. VAN DER POL, Lotz. P. VAN DER POL. Schiedam, 25 Mei 1889. Heden overleed na eene langdurige en smarteljjke ziekte, tot droefheid van mij, myne Kinderen en Aan behuwd- kinderen, myne geliefde Echtgenoot», CORNELIA WINKELMAN, in den ouderdom van 68 jaar, A. ROELOFS. Schiedam, 25 Mei 1889. Hartdjjk dank voor de vele bewyzen van deelneming by het overlijden van onzen geliefden Zoon en Broeder JACOB, en voor de liefderijke en plechtige eer door alle Jonge lieden by het ter aarde bestellen bewezen. Vit aller naam J. DE VOS. J. M. DE VOS,—WlLDENBOEB. Schiedam, 25 Mei 1889. nsiHiêsr zoekt een betrekking, onverschillig welke, die hem een bestaan kan opleveren; kam goed lezen an schrilve» en beeft goede getuigen. Adres, letter H., bureau der Schie- damsche Courant. «•F de de Me Sar tut JPAj OF A, 1 ter I 1

Schiedamsche Courant | 1889 | | pagina 2