I A" 1889. Woensdag 26 Juni. N°. 7273. KENNISGEVING. Kennisgev ing. Br: e-en-vèertigste Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag. UITGÏ5YËrTj~ OD Dproeping van Verlofgangers ter Na-Inspectie. Buitenlandsche Berichten. Binnenlandsctie Berichten. 9 ,v Abonnementsprijs. per kwartaal Ifranco per post, door het geheete Rtjk Afzonderlijke iiotniners f 1.85 - 2.50. - 0.10. BimjSAÜt HilBRD1, ES, 124. Auvertkhtibprijs: van 1—10 gsnon* regels met inbegrip van eene Courantf 1,14 Iedere gewone regel meer,10. Dbiemaal geplaatst wordt tegen twekmaai. berekend. B OU OEMEESTEU EN VYE TH OUDERS kas Schiedam; Boepen bij deze op de milicicn-verlofgangeM Van de ligting 1881 JOHANNES HERMANNS BOKHORST, nummervei- ivissclaar met Hendrik Josepiius I.oonnrd Sicherer, loteling der gempente Le'ulcn6e Beg. Infanterie; Van de ligting 1887: JOHANNES IIENDBICUS IIODES, 3e Reg. Huzaren om op Woensdag, don 10 Julij c. k., des voormiddags ten 10 ure, in uniform gekleed en voorzien van «He kloeding- en uitrustingstukken, van zakboekje en verlofpas, op het Beursplein te ROTTERDAM te verschijnen, ten einde aldaar door den Heer Militie- Commissaris in het 2e district van Zuid-Holland nader to worden onderzocht. Voorts worden zij her innerd aan de strafbepaling van Art. 144 der Militio- wet, dat zij bij niet-verscliyning, of niet in het bezit zijn van linnne ktecding- of uitrustingstukken, hun met groot verlof medegegeven, onder de wapenen worden geroepen en van 3 tot 6 maanden in dienst goboudon En opdat bovengenoemde persoon hieromtrent geen onkunde zat kunnen voorwenden, zal deze worden afgekondigd en aangeplakt. Schiedam, den 22 Junij 1889. Burgemeester en TPeihoudert voornoemd, P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretarie, K. W. MULDER. De Burgemeester van Schiedam, Brengt bij deze ter kennis van de Ingezetenen: Dat het Kohier voor de Belasting op het Perso neel No. 1 dezer Gemeente over het Dienstjaar 1889/90, door den lieer Provincialen Inspecteur der Directe Belastingen te Rotterdam, op den 20n Junij 1889 executoir verklaard en op lieden aan den Ontvanger der Directe Belastingen ter invordering is overge maakt. Voorts wordt bij deze herinnerd, dat een ieder verpligt is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen, alsmede dat van lieden af de termijn van drie maanden ingaat, binnen welken de reclames tegen dezen aanslag behooren te worden' ingediend. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 22 Junij 1889. De Burgemeester voornoemd, P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. P IU K K It IJ K, De rechterzijde der Kamer heeft een adres aan het land gericht, waarin zy de party veroordeelt, die sedert elf jaren het gezag heeft in handen gehad, de republikeinsche meerderheid, die liet gezag ten eigen bate exploiteert, evenals zij de revolutionnaire staat kunde veroordeelt, welke de geestelijken, da rechters, den godsdienst en de piinseu heeft weggejaagd. Zij acht het oogenblik gekomeo, dat het bedrogen land de wonden, welke aan 2yne eer en zijne welvaart geslagen zün, •onderzoek», en noodigt daarom alle welden- kenden onder de kiezers, van welke richting ook uit, zich vast aaneen te sluiten om eene meerderheid van eerlijke lieden naar het Parlement te zenden, teneinde het land te verlossen van de parlementaire leenplichtigheid, welke het ten gronde richt, en het den bin nen- en buitenlandschen vrede te waarborgen. Te Beziers had Zondag een feestmaal plaats door de Boulangisten aangericht. 1500 gasten waren bijeen. Paul Déroulède heeft in eene rede de regeeriDg heftig aangevallen. Toen het feestmaal geëindigd was, fioten de anti- Boulangisten op straat de Boulangisten ge ducht uit. Er ontstond een gedrang, waarbij verscheidene personen overhoop geloopen werden. Paul Déroulède werd in verzekerde bewaring genomen, De opgewondenheid was groot. De rechtbank te Angoulême heeft Dérou lède vrijgesproken van het hem ten laste ge legde verzet tegen den commissaris van politic, maar hem, wegens beleediging van genoemden ambtenaar, veroordeeld tot 100 francs hoete. Laissant werd vrijgesproken, terwijl Laguerre tot 100 francs boete veroordeeld werd,wegens bedreiging van ambtenaren in functie, ENGELAND. Sir Henry Locb, tot dusver gouverneur van Victoria, is tot gouverneur der Kaapkolonie benoemd. In Venezuela heeft een vreedzame omwen teling plaats gehadwaardoor er een einde komt aan den invloed van Guzman Bianco. De door deïen geïnstalleerde tegenwoordige president, dr. RojasPaul, heeft zgn ontslag ingediend, maar het Congres beeft dat niet willen aannemenwaarna de president het introk. De ministers, die aanhangers van Guz man Blanco waren, legden toen hunne porte feuilles neer, waarna Rojas Pauldie nu niet langer met Blanco rekening behoeft te houdeD, ministers naar zgn eigen keuze in hunne plaats benoemd heeft. De Standard meldt uit Konstantinopel dat de Porte bevel heeft gegeven, de verdedigings middelen aan de straat van Galipoli en den Bosphorus uit te breidenhet aantal forten te vermeerderen en ze met zwaar geschut te wapenen. I» 1 T S C II L A N De liberale Ryksdag-afgevaardigde dr. Bam berger, een van vorst von Bismarcks heftigste tegenstanders, heeft voor de kiezers van het district BiDgen-Alzey een rede gehouden, waarin hy de Duitsche staatkunde der laatste jaren in scherpe bewoordingen afkeurde. De houding der officieuse pers in de quaeslie- Wohlgeinuth noemde h'y een schande voor het Duitsche volk. De onrechtmatige vervol ging en gevangenzetting van prof. Geileken, de veldtocht tegen den Engelsellen gezant te Petersburg, sir Robert Morier, do ophelfing der Volhzeitung, de koloniale misslagen enz., dit alles zou, volgens Bamberger, in een con stitutioneel land reeds genoeg zijn, om ver scheidene minisieriën te doen vallen. OOSTEN» IJ E. Zaterdagnamiddag heeft keizer Frans Jozef de Hongaarsche en de Oostenryksche delega- tiën ontvangen. De keizer antwoordde op de toespraken der voorzitters o. a. het volgende: sNoch in onze betrekkingen tot de vreemde mogendheden, noch in de algemeens richting onzer buitenlandsche staatkunde is eenige ver andering gekomen. In volkomen overeenstem ming met onze bongenootenstaat nayne regeering in, voor de vreedzame ontwikkeling van den nog steeds onzekeren toestand van Europa, Zg blyft hopen, dat ook verder de zegeningeu des vredes voor ons behouden worden, ondanks de overal voortgezette uit breiding der krijgsmacht, welke ook ons dwingt, in de volmaking onzer weerbaarheid niet achtste blijveo, »Ten gevolge van het betreurenswaardig n besluit van koning Milan van Servië om van den troon afstand te doen, is gedurende de minderjarigheid van koning Alexander de macht gelegd in handen van een regentschap, dat mjj op de stelligste wyze heeft verzekerd, de tot dusver bestaande vriendschappelijke be trekkingen met Oostenryk-Hongarije te willen voortzetten en onderhouden. Mijnerzijds wensch ik dit ook, daar ik met welwillende gevoe lens jegens bet naburig koninkrijk ben ver vuld, Ik uit hierbij tevens de hoop, dat het gezond verstand en de vaderlandsliefde der Serviërs het land zullen behoeden voor ernstige gevaren, ïOrde en rust heerschen in Bulgarjje en het is verblijdend den gestadigen vooruitgang te bespeuren, waarin dit land zich mag ver heugen ondanks den moeilijken toestand waarin het zich bevindt." De keizer gewaagt daarna van de gevraagde kredieten voor het leger en de vloot. Hy ver klaart dat, ten gevolge van de buitengewone eischeo van het oogenblik, in de eerste plaats onvermijdelijk is de voortzetting der maatrege len van voorzichtigheid, waarvoor verleden jaar reeds buitengewone kredieten zyn toe gestaan, en dat verder al die maatregelen moeten worden ganomen welke geen uitstel kunnen lijden, omdat zy strekken tot verster king en volmaking der bruikbaarheid van het leger. Ten slotte zegt de keizer, dat de economische ontwikkeling van Bosnië en de Herzegowina steeds vooruitgaat. De Porte heeft tot de buitenlandsche regee- ringen een rondschrijven gericht, waarin de berichten omtrent ongeregeldheden in Armenië worden tegengesproken. Te Kladuo in Hongarije is de orde hersteld 55 personen zgn gearresteerd. ITALIË. Men meldt uit Rome aan de Tempt dat Asmarra weldra door de Italiaansche troe pen zal worden bezet. De Kamer heeft met 153 tegen 23 steno» men de begrooting van buitenlandsche zaken aangenomen. Den 29n Juni, het feest van den Heiligen Petru», zal er in de Vaticaansche basiliek te Rome eene groote plechtigheid plaats heb ben. De paus heeft besloten dat dit da eenige kerk zou zyn waarop dien dag da zegening van het heilige sacrament zal wor den gegeven, Men- vermoedt dat het hier geldt een plechtig protest tegen de verbeef»' lyking van Giordano Bruno, en het is zeer wel mogelyk dat Leo XIII van de gelegen heid zal gebruik maken, om zelf den pause, lykeu zegen te geven van af het balkon, dat aan zyne vertrekken grenst. SPANJ E. In antwoord op eene vraag betreffende da voorstellen der Vereenigde Staten tot aankoop van Cuba, heeft de regeering verklaard, dat de geheele wereld niet rjjk genoeg is om Spaojes eer te koopen, «ggga jgggga gaggMt—H SCHIEDAM, 25 Juni 1889. De Zondag I. gehouden collecte voor het fonds tot ondersteuning van den gewapen- den dienst in de Nederlanden heeft alhier op gebracht f248.24i/s. In het vorig jaar was de opbrengst f 272.68» Een twintigtal kolvers uit Dordrecht, Gouda en Delft waren opgekomen om aan den wed strijd gisteren door de kolfvereeniging »Schiedam" in de sociëteit Harmonie alhier gehouden, deel te nemen, zoodat het aantal deelnemers circa veertig bedroeg. Te 12 uren door den heer J. Bertels met een welkomst groet geopendduurde de wed3tryd tot on geveer 's avonds 9 uren onafgebroken voort. De uitslag was dat de heer G, J. Vincent den- eersten prijs behaalde, na een kamp met den heer Jac. J. M. Kramersdie bygevolg den tweeden prijs wonterwjjl de heer D. IJssel- styn, van Gouda, den derden en de beer Jac. Eogering den vierden prys behaalde. Da wedstrijd was zeer geanimeerd en vele belang stellende aociëteitsleden woonden hem voort durend by. De kolfbaan was voor deze gelegen heid zeer net gedecoreerd. Bij de uitreiking der pryzen werden vele hartelijke woorden gesproken, welke getuigden van den goeden, vriendschappelyken geest, waarmede alle kol vers waren bezield. Zondag werd door onzen stadgenoot deo heer H. P. S. Eogering 180 kilometer per rywiel afgelegd in 10 uur 50 minutenvoor

Schiedamsche Courant | 1889 | | pagina 1