Zaterdag 20 Juli. KENNISGEVING. Feuilleton. DE VERLOREN ERFENIS. A". 1889. N". 7291. rie-en-yeertigste Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag. Buiten lands che Berichten. Binnenlandsclie Berichten. UITGËVËB:~X~ODÉ. Hl? Pi! I lil H 1 Abonnementsprijs, per kwartaal Xranco per post, door het geheels Rijk Afzonderlijke nommcrs ƒ1.85 - 2.50. - 0.10. BORKAVi HARRY, BS, £24. AB-ir.at HJaPjtus: ran 1—10 genres* regels met inbegrip vas eene Courantf t.lfj Iedere gewone regel mear Driemaal geplaatst wordt tegen «weemaal berekend. Inrlgtingcn, welke gevaar, schatte o) hinder kunnen veroorzaken. De Buroemeesteb en Wetjioudebs van Schiedam, Gezien het verzoek van de firma P. "VAN KATWIJK, om vergunning tot uitbrei ding van den molen aan het Oostmolenplein, wyk D, no. 39, kadaster sectie B. no. 41, o. a. door bijplaatsing van een stoom werktuig met ketel, van 14 pkr. Gelet op de artt. 6 etj 7 der Wet van den 2den Juuij 1875 (Staatsblad no, 95); Doen te weten Dat voormeld verzoek met de bylagen op de Secretarie der gemeente zjjn ter visie gelegd; dat op Vrijdag den 2en Augustus a.s., des middags ten 12 ure, ten Raad- huize gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen het toestaan van het verzoek in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten; en dat gedurende drie dagen, vóór het tijd stip hierboven genoemd, op de Secretarie der gemeente, van de schrifturen, die ter zake mogten zyn ingekomen, kennis kan worden genomen. Eo is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 19en July 1889. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J, VAN DIJK VAN MATENESSE. Do Secretaris S. A. VERNÈDE, L. S. F R A N K R IJ K. Dinsdag is in den tuin van het Oratoire, in de Rue de Rivoli, het stanJbeelü onthuld van den admiraal de Coligny. De directeur der fraaie kunsten vertegenwoordigde by deze plechtigheid de regeering. De predikantBersier hield onder anderen eene treffende rede. Een deurwaarder heeft zich ten huize van Boulanger, van Henri Rochefort en graaf Dillon begeven, om hun het besluit der Raad kamer betreffende hunne vervolging voor het hof van justitie te beteekenen. Alle drie hebben, gelyk men weet, zich uit de voeten gemaakt. Hat zal nog eenige weken duren, voordat de zaak der drie aangeklaagden voor bet hof van justitie in openbare behandeling komt. De wet toch bepaalt, dat aan iemand, die hy de beteekening afwezig is, tien dagen tijd gegeven wordt om voor het gerecht te ver schijnen. Verloopen de tien dagen zonder dat hy opgekomen ia, dan wordt hem bpu nieuwe termyn van tien dagen toegestnaD. Verloopeo ook deze zonder dat hy verschenen is, dan heeft het proces zijn loop en wordt da aan geklaagde wederspan nig aan da wet en van z'yne burger- en burgerschapsrechten verval len verklaard, zoodat by niet verkiesbaar is, hetzy voor de Kamer of voor een aader vertegenwoordigend lichaam. Bovendien wor den zyue goederen ia beslag genomen. Daar het niet te denken is dat de drie beklaagden uit het buitenland zullen terug- keeren, om zich ter beschikking te stellen van het hof van justitie, zoo zal het proces niet eer dan den 6den Augustus een aanvang kunnen nemen. Volgens eene dépêche uit "Weeoen aan de Hemps heeft de kroonraad in eene geheime zitting den ernst overwogen van den toestand in Servië, waar burgeroorlog en anarchie als ophanden heeten te worden beschouwd. De vraag was, op welk tijdstip eene gewapende tusschenkomst van Oostenrijk^ zijde onver mijdelijk worden zou. De minister van oorlog zou verklaard hebben, dat alle schikkingen genomen zyn om zoo noodig twee legerkorpsen in Servië te doen binnenrukken. De Fransche kolonel Vincent, die zyn ge tuigenis, voor het hooge gerechtshof afgelegd, aan de Intramigeant meedeelde, is met 30 dagen arrest gestraft. BELGIS. De Souvellt Revue bevat in haar jongste nummer eeu artikel, sDe Belgische en de Zwitsersehe neutraliteit" getiteld, met offi- cieele rapporten van den gouverneur van Henegouwen, den hertog van Ursel, aan den minister van binuenlaudsche zaken. De open baarmaking dezer rapporten, welke alle over de arbeidersbeweging in de jaren 1886,1887 en 1888 loopen en vermeld worden om als bewys voor Duitsrhlands inmenging te dienen, is ook uit dit oogpunt compromitteerend voor het Belgische ministerie, daar nu opnieuw blijkt, dat wet medeweten der regeering de arbeidersbeweging voor een zeer groot deel kunstmatig was en de misleiden in den val liepen, terwijl de raddraaiers, denageots pro vocateurs", ontkwamen. DÜITSCIILAND. Volgens bericht van Hammerfest van gisteren heeft de keizer aan boord van de Mohensollern den tocht naar de Noordkaap volbracht. Het weder was helder, maar de zee onstuimig. In den vroegen ochtendstond werd de kaap voorbygevaren, waarna het jacht vin steven weudde en den terugtocht aanvaardde. De gezondheid des keizers laat niets te wea- schen over. De temperatuur was der morgens op dek 5° R. OOSTENRIJK. De keizer zal op 10 Augustus, des avonds, met een talrijk gevolg van Weenen vertrek ken. Hy zal te Dresden een bezoek brengen aan den koning van Saksen, en zal den 1 Idea te Berljjn aankomen, waar hy vier dagen ver» toeven zal, Den 15den zal hy overPassauen Ischl naar Weenen terugkeereo. ENGELAND. De Gladstoniaan Morgan is in Shenshira met 4252 stemmen gekozen. De conservatief Drumond verkreeg 2533 stemmen. SPANJE. De Kacner ging gisteren krachtens konink lijk besluit uiteen. ZUIB-AHERIKA. Da regeering van Guatemala heelt aan den ingenieur de Salma, die een syndicaat van Fiansche kapitalisten vertegenwoordigt, con cessie verleeod voor het aanleggen van eenen spoorweg van de hoofdstad uaar den Atlan- tiscben Oceaan. Deze spoorweg zal den naam dragen van ïNationalen Spoorweg van Guate mala", en wordt 330 K.M. lang. Do regeering zal eene vaste rente garandeeren, mits da concessiounaris de verplichting op zich neme om aan het eindstation van den spoorweg aan den Atlantischen Oceaan, te Puerto San Thomas, eenige havenwerken te maken, ten einde den uitvoer van het binnenland te be vorderen. - TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL; Consulaat Perzt'é. Door vele leden werd by het afdeelingsonderzoek van de daartoe betrekkelijke suppletoir!» begrooting van buiten* landsche zaken, de doelmatigheid betwist der verlegging van het consulaat-generaal van Bender-Bouchir naar Teheran. Ernstig werd het dan ook betwijfeld of Teheran een geschikte verblijfplaats zou zyn i. Op een vroeg ingevallen avond van een donkeren voorjaarsdag van het jaar 1818 reden twee rui ters langs den straatweg, die van Pincenza naar Parraa voert. De volle maan wierp somtijds een wateiigen straal door de wolken en bescheen dan een uit gestrekt landschap, dat vrij eenzaam en verlaten daarheen lag. De reizigers schenen reeds een langen rit achter den rug tc hebben. Dat was niet alleen merkbaar aan hunne paarden, die de koppen vermoeid lieten hangen, maar ook aan de onvaste houding der •ruiters zeiven. De dieren lieten nu en dan een .zacht gebriesch hoeren, zeker van verlangen naar -de voederkrib. De eene der ruiters, blijkbaar de voornaamste, reed eenige slappen vooruit; de andere scheen wel zij ij bediende. De eerste was con jong, krachtig man, niet ver over de twintig. Naar dc gewoonte van dien tijd en ook om zijn jaren misschien, was hij geheel baardeloos, maar des to voordoeliger kwamen zijne frisscbe, flinke trokken en donkere oogen uit. Zijn metgezel was reeds in do vijftig. Dit getuigden het reeds grijzende haar en de lijnen in zijn gelaat. Doch ook daarop stonden nog moed en onverschrokkenheid te lezen. De man was kennelijk niet voor een klein geruchtje vervaard. Trouwens, beiden waren goed gowapend. Wel droegen zij geen degen of karabijn, maar uit ieders zadeltasch staken de mot zilver besiagon kolven van een paar goede pistolen, als om ieder, die hun met vijandige bedoelingen mocht willen nade ren, op een eerbiedigen afstand te houden. Zulk een voorzorg was destijds en onder hunne omstandigheden ook in 't geheel niet overbodig. Het was de regeoring van hot hertogdom nog niet ge lukt, de rooverbenden, die van de pas verloopen onrustige tijden gebruik hadden gemaakt om hun werk op groote schaal te drijven, uit te roeien. De roevers werden door de verarmde landlieden eer gesteund dan bestreden, en vonden in het ge bergte steeds een zekere toevlucht, wanneer de politie en militairen hen op de hielen zaten. Zwijgend reden de ruiters een geruimen tijd voort. Geen dorp of gehucht, zelfs geen mensche- lijk wezen troffen zij op hunnen weg aan. Alles was hier uitgestorven. Plotseling echter riep do oudste der twee, terwijl hij zich in den zadel oprichtte en de hand naar den linkerkant van den weg uitstrekte: bZie ginds eens, mijnheer! Ziet gijdaargeen licht schemeren ïjGij hebt gelijk, Frederika, antwoordde de aan gesprokene, insgelijks het hoofd opstekende en den teugel inhoudende. »De weg kromt zich reeds naar dien kant. Daar ligt zeker een dorp, waar wij een onderkomen kunnen vinden. Hij gaf zijn aard de sporen, de dienaar volgde en na een kwartier in lichten draf geraden te hebben, hielden zij stil voor de nederige her berg van een klein dorp. De waard scheen reeds het geluid van hoef ijzers op den straatweg gehoord te hebben want hij trad onmiddellijk naar buiten, met de aan de Italianen eigene bespraaktheid naar da bevolen der heeren reizigers te vernemen. »Wij komen om een nachtkwartier* sprak de jongste der vreemdelingen, vraaar verlangen vóór alles een flink avondmaal en oen flesch goeden wijn.* »0, signorea, was het antwoord van den steed* buigenden kastelein, itreed dan gerust bij mij binnen. Ik zal dan het genoegen hebben uwe doorluchtigheid een flesch Monteflascone aan te bieden, zooals er de hertog van Parma geen in zijn kelder heeft, en bet avondeten zal in een ommezien worden opgedragen. En wat bet nacht verblijf betreftdaarover kunnen wij nader spre ken, als de heeren afgestegen zijn.» De jonkman hief den voet uit den stijgbeugel en sprong van hot paard. TPordt vervolgd.)

Schiedamsche Courant | 1889 | | pagina 1