DE VERLOREN ERFENIS. A0. 1889. Donderdag 25 Juli N°. 7294, KENNISGEVING. F e u 11 e t o n. rie-en-yeertigste ,Jaargang. Buitenlandsche Berichten. Binneniandsche Berichten. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag. IT G KVËrT j7~ODÉ. ZWITSERLAND. Abonnementsprijs, per kwartaal franca per post, door het geheele Rijk Afzonderlijke nomtners T 1.85 - 2.50. - 0.10. BVBHAV: MA BRT, 1X4. Advsbvrntikpbijs: san t~10 gewon* regels met inbegrip van eene Courant.ft 11, Iedere gewone regel meer- ,if, DaiSMAAL geplaatst wordt tegen tvtiKSui, berekend. De Bukgemeesteu van Schiedam, Brengt l)ij daze ter kennis van de Ingezetenon: Bat het Kohier van liet Patentregt No. 5, bevat tende de wijken F en G dezer Gemeente over het Dienstjaar 1889/90, door den Heer Provincialen Inspec teur der Directe Belastingen te Rotterdam, op den 20 Jnlij 1889 executoir verklaard en op heden aan den Ontvanger der Directe Belastingen, ter invordering is overgemaakt. Vooits woidt bij deze herinnerd, dat een ieder ver- pligt is zijnen aanslag op den hij do wet bepaalden voet te voldoen; alsmede dat van heden af de ter mijn van drie waanden ingaat, binnen welken de reclames tegen dezen aanslag bchooren te vvoiden ingediend. En is hiervan afkondiging geschiedwaar het behoort, den 23n Julij 1889. 7)e Burgemeester voornoemd P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE, B I I S C U U N D. Gelijk ook da Peteraburger correspondent der Kreuzeeitung thans bevestigt, zou een bezoek van den czoar te Berlyn in de laatste Week van Augustus stellig te wachten zyn. De czaar zou zich met zijn gansche gezin per Spoortrein herwaarts begeven, en dan van hier naar Kopenhagen reizen. De keizerlijke ealontreio en de spoorweglijnen tussehen Petersburg en Berlijn worden thans reeds aan het noodigo toezicht onderworpen. Reeds in Februari moet het plan tot de reis zyu vast gesteld geworden. Bij hel ongeval toBorki heeft evenwel het Russische keizerpaar ernstiger verwondingen beloopen, dan waarvoor men destijds wilde uitkomen, zoodat (gezwegen nog van nerveuse en gemoedsaandoeningen) een groote spoor wegrit maanden lang moest wor den verschoven. By deze mededeeling van Laren Petersburger correspondent maakt de Kreuaeitung sceptisch de opmerking, dat de plannen van den czaar met betrekking tot een tegenbezoek aan keizer Wilhelm telkens aan groots schommelingen zyn onderhevig geweest. Zóo by voorbeeld weet het blad uit zeer intieme bron, dat de czaar tydeos het uitbrengen van zijnen bafaamden toost op den vorst van Monter egro volstrekt geen lust had tot de reis naar Berlijn. De minister van financiën Wisnegradski en zijn collega Gters bezwoeren Z. M. toch een tegen bezoek te gaan brengen, aangezien die bewuste toost wel eens jzeer lastige iinancieele ge volgen" hebben kondoch de czaar had daarop eeu antwoord gegeven, dat »in zijtje niet weer te geven Slavonische oorspronkelijkheid" geenen twijfel liet, of Z. M. verkoos niet te gaan. De Duitsche Zuidwester Afrikaansche Maat schappij onderhandelt vertrouwelijk me' En- gelsche speculanten om aan dezen geheel haar bezit met al hare rechten te verkoopen. Naar aanleiding van de geruchten, volgens welke de paus door raadgevers zou worden aangespoord om Rome te verlaten, wordt hier herinnerd dat op paus Leo slechts éen persoon als politiek raadgever grooten invloed heeft geoefend: namelijk de keizer van Oostenrijk. Deze nu toch 2al den paus, onder de tegen woordige politieke omstandigheden, wel niet tot den bedoelden stap aansporen. Kardinaal Lavigerie en de gewezen aarts bisschop van Posen, Ledochowskizyn met een aantal prelaten van minderen rang te Lucern aangekomenter regeling van het congres over maatregelen tegen de slavernij hetwelk aldaar van 410 Aug. zal worden gehouden. Er worden over de 600 deelnemers uit alle landen verwacht. By gelegenheid dezer bijeenkomst zal er een muzikale wedstryd Worden gehouden naar de beste compositie eene. cantatebetrekking hebbende op den stryd tegen de slavernij. Du tekst dezer cantate is geleverd door een nog onbekenden priester in Noord-Afrika. Als eerste prijs voor de compositie is uitgeloofd een gouden medaille ter waarde van 1000 francs, als tweede prijs een kleinere ter waarde van 500 francs. De kerkelijke feestelijkheden zullen worden opge luisterd door een Afrikaansche muziekvereeni- ging. Ooder de daartoe behoorende leden zijn veertien vrijgekochte negerslaven.In het bisdom is ten behoeve van het congres een bedrag van ruim 25000 francs ingezameld. De Duitsche regeering heeft bet Dederzet- tingstractaat met Zwitserland tot 20 Juli 1890 formeel opgezegd. F It A N 11 IJ K. Van de 80 kantons, waar Boulanger zich candidaat wil stelleu voor den gewesteljjken raad, zijn er reeds 28 bekend geworden. De minister van binnenlandscbe zaken heeft het ontslag geteekend'van 40 ambtena* ren by zyn departement, wier pliebtvergeten» heid gebleken is uit het »dossiei" ten laste van Boulanger. B E L G I E. Met 88 van de 94 stemmen heeft de Kamer het wetsontwerp aangenomen tot deelneming van den Belgischen staat in het aauleggeu van den Kongo-spoorweg tot een bedrag vau tien millioun. S E K V I E. Het officieels blad te Belgrado ontkent, dat er geschillen zouden bestaan tusschea het regentschap en het gouvernement, en dat de leden vau het gouvernement ouderling verdeeld zouden zyn. AMERIKA. Volgens het dagblad the Sun heeft da Missouri-spoorweg-commissie besloten, dat het spoorwegtarief voor granen met tieu percent en voor vee en steenkolen met 25 percent moet worden verlangd. EERSTE KAMER DER STATEN-GENERAAL, Zitting van Dinsdag 23 Juli. De voorzitter deelt mede, dat de afdeelingeu hebben gekozen tot leden der commissie vaa rapporteurs voor het wetsontwerp tot ver lenging van den miiiüedienst enz. de heeren Prins, Melvd van Lijudea. Moolenburgh, Rengers en Van Gennep. De beraadslaging over dat en andere ont- »Het staat bij mij vast, A at de waardige man van zijn geld beroofd en doodgeslagen is." sik meen nog reden tot twijfel te hebben, daar ons alle zekerheid ontbreekt. Er zweeft iets ge heimzinnigs over deze geheele gebeurtenis, lloudt 1 man hem gevangen Leeft hij nog En is hij dood, waar rust don zijn overschot T Niemand kan op deze vragen antwoord geven, Hij is veidwenen, acht dagen nadat hij het geld in ontvangst geno men bad. 't Is of hij in den grond verzonken is." tik twijfel niet meer aan zijn dood. Vijf jaar is een lange tijd. Indien hij nog leefde, dan baddc hij gewis wel gelegenheid gevonden, daarvan eenig blijk te geven. O, hoe jeuken mij de vingers om den dood van dezen brave te wreken op de schur ken, die met een menschenleven spotton. Iloe zou ik ze de keel kunnen dichtknijpen, ze laten stikken in hun bloed!" De weg liep al opwaarts en het woud om ringde reeds de beide reizigers. Ba maan verdween achter het dicht geboomtede weg werd donker. nMijil hart dorst naar wraak, evenals het uwe," hernam de jonkman. sMaar op wie zal men zich wreken, als men geen zekerheid heeft van do daad? Elk spoor, waarlangs men tot de ontdekking van de misdaad zou kunnen komen, ontbreekt ons. IVij weten alleen,.dat mijn vader overnacht heeft in liet logement »de Groothertog van Toskano"; daarna is hij verdwenen, spoorloos verdwenen en roet hem het vermogen van mijn oom, dat hij in wissels van de Venetiaansche bank bij zich droog." vMet koenheid en inoed, vastberadenheid en vol harding bereikt men zijn doel wel. Hot ontbreekt u, mijnheer, en ook uw onderdanigen dienaar aan geen van deze eigenschappen, met haar zullen wij het doel bereiken, dat ons voor oogen staat," vOnze nasporingen moeten noodwendig uitgaan van de plaats, waar deze tot nu toe geëindigd zijn. Wij ook zullen ons kwartier moeten opslaan in sde Groothertog van Toskane", zoodra wij in Parma aangekomen zijn. Mijn vader heeft in dit logement vier weken doorgebracht. Zoolang duurde het, eer de formaliteiten geëindigd waren, die met do uitbe taling der betrokken som in verband stonden. Het lijdt geen twijfel, of een zoo langdurig ver,blijf heeft wel aanleiding gegeven tot het aanknoopen van betrekkingen met de omgoving, misschien mot eenigo voorname familiën in de stad. Daar zal misschien het aanknoopingspunt te vinden zijn voor nader onderzoek. Met de regeeringsbeambten mag ik vooreerst niet in aanraking komen, want ik heb geen zekerheid omtrent hunne eerlijkheid. Ik wil Dacr viel een schot. Een kogel floot dicht langs de hoofden der reizigers en kwam terecht in den rotswand aan do linkerzijde van den weg. De verschrikte paarden zetten liet in een vliegenden draf, tot, op weinige schreden afstands, beide te gelijk nederstortten. Zij waren gestruikeld overeen dwars over den weg gospannen touw. Fro- doriks been geraakte onder het lichaam van zijn paard bekneld en hij was niet in staat het los te wringen. Doch zijn heer was oogenblikkelijk opge sprongen, had twee pistolen uit de holsters gerukt en twee schoten gericht op de uit het bosch te voor schijn tredende gestalten. Dit alles was het werk geweest van een oogenblik. De eene kogel trof doel. Een der aanvallers stortte neer. De andere miste. Het volgend oogenblik onu ingden de bandieten onze reizigers en schoon de jonge man er met reuzen kracht nog twee ter aarde wierp, werd hij door de overmacht overweldigd, gekneveld en met zijn dienaar, die uitzijn ongelukkige positie verlost was, weggevoerd. II De weg, die door de struikroovers met hun prooi werd ingeslagen, liep langs bijna onbegaanbare voetpaden en langs woeste streken nat r den voet van het gebergte. Daar aangekomen, lieten zij de paarden over aan do hoede van twee mannen, met last ze in een nabijzijnde rotsholte onder dak te brengen. Voor men de rotsen begon to beklimmen, werd nog in alle haast den gewonde een verband aangelegd. Hij werd van het paard genomen, wa.ii-op men hem getild had, op den grond gelegd, de wonde onderzocht en blijkbaar niet gevaarlijk bevonden: alleen de spieren van den bovenarm waren getroffen, niet het been. De man was dan ook na de verbinding in staat zijne gezellen bij het opstijgen te volgen. De gevangenen, tnetde handen op den rug gebonden, werden midden in den kring genomen, nadat men hun gewaar schuwd had, dat elke poging tot ontvluchting hun onmiddellijken dood ten gevolge zou hebben, en zoo ging het voorwaarts, 't Was een hoogst moeilijke tocht, vooral vooi de reizigers, dia bijna den geheelen dag in het zadel gezeten hadden. Daarop werd natuurlijk niet gelet. Do gevangenen werden telkens tot meerderen spoed aangespoor1, tot men na een bergtocht van twee uren door een nauwe engte eene diepe kloof binnentrad, aan welker uitgang, door een reus achtig rotsblok gedekt, den aankomenden het tverda! van een schildwacht tegenklonk. {Wordt vervolgd,)

Schiedamsche Courant | 1889 | | pagina 1