sse fin A". 1890. Zaterdag 19 Juli. N°. 7546. 1890, KENNISGEVING. KENNISGEVING^ "Vi ©r- en-veer tiers t© Jaargang. uitgeverTjT odé. 'K Biiitcnlandsclie Berichten. Binnenlandscli e Berichten. m Versch nt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag. Inrlgtlngen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. "Burgemeester en Wethouders "van Schiedam, Gezien het verzoek van Ch. SERRUIJS, om vergunning tot oprlgüng eener dis tilleerderij in het pand aundc Hoogstraat alhier, wijk C, No. 16, kadaster sectie C, No 9G0; Gelet op de Artt. 6 en 7 der Wet vau den 2den Junij '1875 Staatsblad no, 95); Doen te weten Dat voormeld verzoek met do bijlagen ,op de Secretarie der gemeente is ter visie •gelegd; dat op Donderdag den 3len Jultj a. s., des middags ten '12 ure, ten Rnadhuize ge degenheid zal worden gegeven oin bezwaren tegen het toestaan van liet verzoek in te rbrengen en die mondeling of schriftelijk toe le lichtenen i dat gedurende drie dagen, vóór het tijd stip hierboven genoemd, op de Secretarie der gemeente, van de schrifturen, die ter zake mogten zijn ingekomen, kennis kan worden -genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar ,het behoort, den '17en Julij 1890. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. Da Secretaris 6. A. VERNÈDE, L, S. F II A N K It IJ K. De staat van in- en uitvoerhandel gedu rende de eerste zes maanden van dit jaar, vergeleken bij dien over hetzelfde tijdvak in het vorige jaar, wijst de volgende cijfers aanInvoe ren fr. 2,253,587,9U0, tegen fr. 2,170,310,000 in 1889. Uitvoeren: fr. '1,822,499,000, tegen fr. 1,754,915,000 in'1889. Het onderzoek naar de geestvermogens van Martial Jacob, die in de nabijheid van den president der republiek eene revolver afschoot, toen deze den 14n dezer van de wapenschou wing huiswaarts keerde, is nog niet afge- loopen, zoodat het kwalijk te zeggen is, of hij al dan niet aan geestverbijstering lijdt. Wel we"t men, dat hij opnieuw den rechter van instructie heeft verklaard, dat hij in da lucht geschoten heeft, en dit alleen om de aandacht op zija persoon te vestigen, daar hij een uitvinder is. De president der republiek heeft eenige dagen vóór den '14den een ongeteekenden brief ontvangen, waarin hem bericht werd, dat er op hem geschoten zal worden. Er wordt nu onderzocht, of deze brief ook af komstig kan zijn van Martial Jacob. Luidens het Journal des Débats, zou bet mogelijk zijn dat de kiezers te Rome spoedig werden opgeroepen tot het benoemen van een nieuwen gemeenteraad. Koning Humbert schijnt te wenschen, dat Rome niet langer zonder raad blijft. De dag der verkiezingen zou op-17 Augustus bepaald worden. Bij de legatie van Guatemala te Parijs is een telegram ontvangen, meldende dat overal volkomen rust heeerscht, en tevens ieder gerucht omtrent eenen oorlog met San Sal vador ongegrond noemende. EN1I ELAND. In hot Lagerhuis heeft De Worms verklaard dat Opperste Raad van bestuur der Kaap kolonie bij de regeering van den Oranje- Vrijstaat zijne bedenkingen heeft ingebracht legen de wet welke aan alle inwoners van hot Aziatische ras verbiedt eigendommen te verwerven, eu hun zelfs het vaste verblijf in het land ontzegt. Heden vertrok de stoomboot Biscayo, be- hooremle aan de Anglo-Siberische Handel maatschappij, uit de Londensche doks, om te trachten Siberië door de Kara-Zee te bereiken. Nadere tijdingen betreffende de nederlaag, welke de troepen van den keizer van Marokko onder bevel van diens zoon geleden hebben nabij Salee in een gevecht met den in op roer gekomen machtigen stam der Zemmors, verzekeren dat de voorstelling in berichten uit Tanger aan de New-York Herald gegeven zeer overdreven is. Slechts eene afdeeliug van het leger van den sultan is overrompeld, en daarbij werden slechts weinige soldaten gedood. Evenwel wordt beweerd, dat de zieke sultan uit Mesquinez naar het leger zal vertrekken, teneinde zelf het opperbevel over de troepen te aanvaarden. Tot dusver stonden deze onder bevel van den troonop volger. DUITSCIILAND. Hoewel do ziekte van Wissmann een nor maal verloop heeft, is er toch nog geen blijvende beterschap waar le nemen. ITALIË. Omtrent 's pausen uitstapje buiten liet Vuticaan wordt nader uit Rome .eld, dat Leo XIII in het atelier van den beeldhou wer Angeli het standbeeld van den Heiligen Thomas was gaan bezichtigen, dat Angeli vervaardigt en dat bestemd is voor de nieuwe bibliotheekzaal van het Vatieaan, Om nu by het terugkeeren niet een omweg te maken door de tuinen van het Vatieaan, beval de paus den koetsier den weg te nemen door de openbare straat. Alzoo kwam Leo XIII de schildwachten voor het hotel der Munt voorbij, waar hem de militaire eer werd bewezen. De paus gaf den soldaten hierna den zegen. Ilet is nu bijna twintig jaren geleden, dat een paus voor het laatst buiten hel Vatieaan was gekomen, dat wil zeggen, op het grond gebied van den Italiaanscben staat. Dit dng- teekent mitsdien nog uit den tijd van Pius IX. Deze had namelijk den 20n September 1870 voor het laatst zijn voet buiten hel Vatieaan gezet, waar hij zich sedert een «gevangene" noemde, en Leo XIII nil hem. SPANJE. In het geheel hebben zich van 13 Mei tot 14 Juli in Spnnje op dertig verschillende plaatsen 443 cholera-gevallen voorgedaan waarvan 250 met doodelykcn alloop. De koninklijke familie is te St. Sebastiaan aangekomen. Zij werd door de autoriteiten met warmte begroet. De ontvangst door de bevolking, welke tot do liberale partij behoort en de jongste ministerieele verandering niet leede oogen gezien heeft, was koel. De beroering te Mauritaduurtvoort. Dinsdag wilde een 400-tal werkstakers de werklieden eener fabriek dwingen gemeene zaak met hen te maken, doch zij werden dtfor dezen met geweerschoten begroet, waardoor twee vrouwen gewond werden. De troepen moesten aan het conflict een einde maken. S E R Y I E, "Woensdag is een belangrijk transport varkens over de Oostenrijkschc grens ver voerd, zonder dat er moeilijkheden rezen. Eene bjjlegging van het geschil op handels gebied tusschen Oostenrijk en Servië is ophanden. ZUID-AMERIKA. De overheid in Chili heeft troepen van Antofagasta naar Iquique gezonden, wat het werkvolk te Antofagasta zich ten nutte maakte, om van de werkgevers een voorschot van drie maanden op het loon af te persen. Z U I D - A P It I K A. De Britsche onderdanen, die beschuldigd werden van beleediging der Transvaalsche vlag tijdens het bezoek van president Krüger te Johannesburg, zijn door eene uit Boeren bestaande jury te Pretoria vrijgesproken. EERSTE KAMER DER STATEN-GENERAAL. Zitting van 17 Juli. De Rijnspoorwegovereenkomst was nog den geheelen dag in debat. De lieer Van Weideren Rengers konzynö stem eerst bepalen, zoodra hl meer licht had bekomen omtrent do noodzakelijkheid dezer overeenkomsten, die niet bewezen is door klachten over wanorde ol slechte exploi tatie van ons spoorwegwezen- Do lieer Stork was er tegen, omdat da nadoelen opwegen tegen de voordeden. Li j en ook de lieer Franseu van de Putte betreurden dat de regeering van deze zaak eene parlijquaestie maakte. Volgens den heel' Van de Putte was liet een fout van de re» geering dat zij 't initiatief had genomen tot den aankoop van het Rijnspoor eu waren da staat en de exploitatie-maatschappij het kind van de rekening, terwijl de Ilollandsche spoorweg de winnende partij was. Dc heer Kappeyne behoorde ook tot da tegenstanders en betoogde dat drie spoorweg maatschappijen beter een gezonde concurrentie kunnen onderhouden dan twee. De heer Van Zuijlen sprak er voor, omdat hij van verwerpinggroote nadeden verwachtte voor ons spoorwegstelsel, daar de HoU. spoor zich dan zou trachten meester te maken van de Rijnspoor. De heer Alberda bestreed het ontwerp, waardoor het financieel belang van den staat wordt benadeeld. De heer Regout zal voorstemmen. De lieer Van Koven zal tegenstemmen» Bij verwerping zal niets geschaad worden. De heer Vlielander Hein is ook tegen, daar hij geene moeilijkheden van de ver werping, wel van de aanneming verwacht. Be minister van waterstaat schetste het groote belang van deze contracten otn de internationale concurrentie liet hoofd te bieden, aan landbouw en nijverheid het ge makkelijk verkeer te waarborgen naar de wereldmarkten en voorts voor Amsterdam, Rotterdam en liet binnenland. De contracten zijn de beste, in de bestaande omstandigheden te verkrijgen. Rij verwerping betwijfelt hij of er zulke voorwaarden verder zullen kunnen bedongen worden. De minister van financiën verdedigde ook de financieels zijde der overeenkomst. Het ontwerp op die Spoorwegover» eenkomstcn is daarna aangenomen met 22 tegen 19 stemmen. Vóór stemden de lieerenDonkeiPijnap pel, Van Pallandt, Coenen, Van Lier, Merkel» bach, Hengst, Smits van Oijen, L. van Nispen, Magnee, F. van Ni/pen, Melvill v. Lijnden/ Bultman, Verheijen, Smitz, Van Zuijlen, Regout, De Bruijn, Thooft, Vmider Breggen, Dlussé en de voorzitter. 1 'zA* Abonnementsprijs, per kwartaal franco per post, door het geheele Kijk Aftomlerlijkc 1.85. - 2.50. - 0.10. BtltBABs HARKT, 18 4. Advertentieprijs: van 110 gewone regels met inbegrip van eene Courant1.10, Iedere gewone regel meer - 0.10, Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. ■De Burgemeester van Schiedam, Stt' bij doze ter kennis van de Ingezetenen Dat liet kohier voor de belasting op het Personeel ^No,'3, bevattende de wijken D en E dezei gemeente, over het dienstjaar 1890/91, door den Heer Provin- cialen Jnspecteurder Directe Belastingen te Rotterdam, -op den '15» Julij 1890 executoir verklaard en op heden aim don Ontvanger dor Directe Belastingen ter ilnvordeiing is overgemaakt. Voorts wordt bij deze herinnerd, dat een ieder ver- i pligt is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden .voet, to voldoen; alsmede dat van heden af de ter- i mijn van drie maanden ingaat, binnen welken de .reclames tegen dezen aanslag behooreu te worden ingediend. En is hiervan afkondiging geschied, waar het .behoort, den 18n Julij 1890. De Burqemeeiter voornoemd, V. J. VAN ÜUK VAN MATENESSE.

Schiedamsche Courant | 1890 | | pagina 1