l J Vrijdag 25 Juli. N°. 7550. KENNISGEVING. e u i 11 e t o n. Eene eerste liefde. A0. 1890 V ier-en-veertisrste Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag. uitctÊVerTT odé. Bttitenlaiidsclic Berichten. COIR: NT. Abonnbmhntsprijs, per kwartaal1.85, Franco per postdoor liet gelieele Kijk- 2.50. Afzonderlijke nomniers0.10. BVKBAV: 51 A II K T, K 13 4. AnvEUTENTiEPttis: van 110 gewone regels met inbegrip van eene Courant. 1.10. Iedere gewone regel ineer - 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen twkkmaal berekend. De Burgemeester van Schiedam, Brengt bij deze ter kennis van de Ingezetenen: Lint liet Kohier van het Patentregt No. 5 dezer Gemeente over liet Dienstjaar 1800/01, door den Heer Provincialen Inspecteur der Directe Belastingen te Rotterdam, op den 2'2n Julij 1890 executoir ve-- kluard en op heden aan den Ontvanger der Directe Belastingen ter invordeiiug is overgemaakt. Voorts wordt bij deze herinnerddat een ieder vorpligt is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet, le voldoen; alsmede dat van heden af de tormijn van drie maanden ingaat, binnei welken de reclames tegen dezen aanslag beliooren te worden ingediend. En is hiervan rfkondiging geschied, waar het behooit, den 2In Julij 1890. Se Burgemeester voornoemd, P. J. VAN Dl,IK VAN MATI,NESSE. ENGELAND. Het Lagerhuis verwierp een amendement op het posterijbudget, strekkende tot vermin dering der j'aarwedde van den postmeester- generaal met 4000 pond sterling, als een teeken van afkeuring -wegens diens houding tegenover de onwillige hestellers. Bij de debatten verklaarde de postmeester-generaal de voste overtuiging te koesterendat de jongste Londensche beroeringen in de arbeids- wereld nog steeds een uitvloeisel waren van de zwakke houding van publiek en dokmaat- sehappijen tegenover de dokwerkersalsook dat er erge intimidatie tegenover de brieven bestellers gebezigd was In de internationale parlementaire confe rentie voor arbitrage, gisteren te Londen gehouden, welke ook Nederlandschc Kamer leden bijwoonden, werd besloten de volgende vergadering te Rome te houden. De verga dering nam moties aan om over oorlogsge- vallen en andere internationale geschillen te arbitreeren. De vergadering besloot mede tot oprichting van hetzelfde beoogende per- mauente parlementaire comité's in de ver schillende landen. De rust der vergadering werd heinas op hoogst ongepaste wijze gestoord door heftige woorden van den Frnnschen senator 7. rieux, die verklaarde, dat het behoud van den vrede onmogelijk was zoolang Elzas en Lotharingen Duitsch bleven waarop de Duitsche gedelegeerde Dorn antwoordde, dat de Duitschers de inlijving dier gewesten slechts als een onveranderlijk historisch feit kunnen opvatten. De Itnliaansche voorzitter herstelde de harmonie eenigermate. De nationale vereeniging van matrozen te Sunderland heeft aan de scheepsreeders een manifest gericht, waarin zij verklaren, dat de matrozen van het Vereenigd Koninkrijk aan staanden Zaterdag tot werkstaking zullen overgaan. De werkstaking zal voortduren tot dat de Deensche matrozen, die reeds het werk staaktenhetzelfde loon zullen hebben ver kregen als de Engelsche matrozen. A.s. Zaterdag zal te Londen een conferentie van matrozen en reeders plaats hebben. Naar de Xcic-York Herald meldt, heeft Guatemala aan San Salvador een ultimatum gesteld wegens de overschrijding vau de grens door het leger, waarbij San Salvador gesom meerd wordt zich vóór den 16n Augustus aan te sluiten bij den Middenamerikaanschen statenbond, hetgeen San Salvador weigerde. Het leger van Guatemala heeft versterking gekregen. Troepen uit Honduras rukken op naar de grenzen van San Salvador, Uit Buenos-Ayres wordt aan de Times gemeld, dat de in hechtenis genomen leger hoofden vol verontwaardiging het bestaau van eene samenzwering ontkennen. Het ge- hcele Argentijusehe leger protesteert tegen het door den staatspresident in toepassing gebrachte stelsel van spionage, waarbij ide- lectives"' geplaatst worden in de kazernes en in de door officieren bewoonde huizen. Velen gelooven, dat de geheele samenzwering een knoeiwerk is van de regoering zelve. In Chili breiden zich de onlusten onder het werkvolk uit. Door pantserschepen is gevuurd op werkstakers te Iquique. Te Valparaiso zijn ernstige onlusteu uitgebarsten. Vijf dui zend werkstakers hebben een aantal winkels en woningen overvallen, geplunderd en in brand gestoken, zoodat thans alle huizen, banken en andere gebouwen gesloten zijn. De hulp van het leger is ingeroepen. Volgens de Daily Wewa hebben de Arme niërs in Turkije het verzoek gericht aan den czaar om naar Rusland te mogen verhuizen. Perzië bood aan de landverhuizers wijkplaatsen e,n. Tot de te Erzeroum gedoode Armeniërs '•nehoort ook hun bisschop. DÜITSCHLAND. De Berlijnsche Host verneemt uit Brussel naar het blad beweert van zeer geloof waardige zijde dat de mogendheden die de anti-slavernij-akte hebben onderteekend, besloten hebben om, indien Nederland niet spoedig bedoelde akte mede onderteekent, haar ook zonder de toestemming dier mogen- beid van kracht te verklaren en de Congo- tollen ook van Nederlanders te heffen. De Ccburger Zei tuny is gemachtigd tot de verklariug, dat de mededeeling in een Fransch blad, betreffende een onderhoud tusschen den hertog van Coburg en eenen bericht gever van de XIXme Siècle, op een onbe schaamd verzinsel berust. ITALIË. De uitslag der verkiezingen voor de ga* meenterailen, voor zoover nu bekend, is gun* stig voor de radicalen. SPANJE. De regeering seinde aan haren vertegen* woordiger, om van Marokko genoegdoening te eisehen voor den aanslag door deMarok* kanen op de stad Melïna gedaan. Van Dinsdag svorden er 18 gevallen en 6 sterfgevallen aan cholera in de provincie Valencia gemeld. Te Valles had er eene botsing tusschen grévisten en gendarmes plaats. De politie en de gendarmerie moesten voor de bedreigingen der grévisten wijken en een fabriek zonder verdediging loten, waarin alle ruiten inge* worpen werden. De gendarmerie moest een aanval met de bajonet doen. De Continental Press Association is ge machtigd alle verontrustende geruchten over den gezondheidstoestand van den jeugdigen koning van Spanje, onlangs door Fransche en Engelsche bladen verspreidtegen te spreken. De gezondheid van den vorst is allerbevredigendst. Te Madrid ontvangen berichten uit Melius, op de kust van Marokko, behelzen, dat een zeker aantal Spaansche soldaten zijn gedood of gewond, in een conflict door de Mooren uitgelokt. Deze, in grooten getale vereenigd, maken zich tot een nieuwen aanval gereed, De Spaansche gouverneur vraagt versterking, T R K IJ E. De Porte heeft aan de Servische regeering elke voldoening geweigerd wegens den moord op haren consul te Pristina. Eveneens weigert zij, aaa de weduwe van den vermoorde eene schadevergoeding uit te keeren. Haastig grijpt hij naar de pen en schrijft de Volgende woorden; Het offer, dat gij mij aanbiedt, kan niet aan vaard worden. Gij hebt me geschreven, dat ge om acht uur hier zoudt zijn om met mij te sterven, en zoo in den dood vereenigd te worden. Dank, hartelijk dank voor die toewijding. Maar wij mo gen elkaar niet toebehooren, zelfs in den dood niet. Ik rnoec toch sterven. Blijf leven voor uw echtgenoot, met wien ik onmogelijk langer kan omgaan. Tegenover hem ben ik schuldig. Met op een verlrouweltjken voet te leven, terwijl gij den giaaf toebehoort, is voor mij even onmoge lijk. Daarom wil ik sterven, alleen sterven. Nog eens, lieve Ada! vaarwel, voor eeuwigvaar- wel Als gij deze regels ontvangt, heb ik reeds met een voor mij ondraaglijk bestaan gebroken. Vaarwel Herman. »Jan 1" roept do jonker. De bediende verschijnt. «Breng dezen brief bij den graaf van Demera en geef hem aan geen bediende af, maar a Aan mij", zegt do graaf, die den bediende op den voet was gevolgd en door de openstaande deur te voorschijn trad. Herman vliegt van zijn zitplaats op, terwijl een hooge blos zijne wangen kleurt, en wil het papier den graaf ontrukken met de woorden «Pardon, niet aan u 1" «Aan m of aan mijne vrouw, dat is hetzelfde, we hebben geen geheimen," zegt de graaf, daar om zal ik de bezorger wol zijn." De gmaf houdt zich in tegenwoordigheid van den bediende bedaard en schijnt geheel kalm te z:jn; inwendig nochtans is hij diep ontroerd. Een govool van argwaan is bij hem ontwaakt: die verlegenheid van de gravin, die hooge blos op het gelaat van liet man zijn verraders. «Dan heb ik op dit oogenblik uwen dienst niet noodig, Jan," zegt Herman met eene stem, nau welijks vast genoeg om zijne verlegenheid te bemantelen. Nadat de bediende de deur achter zich heeft dichtgetrokken, treedt de graaf op den jonker toe, giijpt hem bij den arm en met eene van aandoening trillende stem, die dezen door merg en ,been gaal, zegt hij: «Herman, mijn zoon, speelt gij den vertader? De graaf ziet hem in do oogen, alsof hij tot in het diepst zijner ziel wil lezen. De oogen van den jongeling fonkelen bij deze laatste woorden en eenigszins scherp zegt hij: «Deze beleediging zou niet ongestraft zijn uitgesproken, waie u mijns gelijkethans kan ik volstaan met te zeggen: uNeen, en dat ik het niet wil zijn, bewijst de brief, dien gij in uw zak hebt ge borgen." Het moet tusschen ons tot eene verklaring ko men," herneemt de graaf. «Reeds sedert lang meen ik te bespeuren, dat er iets bijzonders gaande is. Ge mijdt zooveel mogelijk elk gezel schap ge ontvlucht elke gelegenheid om met mij of mijne vrouw samen te zijn en uwe gewone vroolijkheid schijnt door droefgeestigheid en zwartgalligheid vervangen. Er heeft eene groote omkeeiing bij u plaats gehad. De opgeruimde, onbezorgde jongeling van weleer is in u gestorven en gij treedt mij eensklaps te gemoet als ern stig en diepdenkend man. Ik weet niet, dat n iets kan drukken, want, naar de verschillende omstandigheden te oordeelen, kunnen geldelijke aangelegenheden u niet kwellen. Is het wellicht een ongelukkige liefde? De ongelukkigste misschien, die er ooit bij U zou kunnen oprijzen? Doch wat het ook zij, reeds lang stond het bij mij vast, dat het goed voor u zou zijn, dat ge eenige meer bindende bezigheden kreegt, maar tevens, dat niet dezelfde lucht door u en ona meer werd ingeademd, 'k Heb lang naar een be trekking, uwer waardig, gezochtthans is het mij eindelijk gelukt er een te vinden. Uwe be noeming als hoofdambtenaar in onze Oost ligt gereed," Wordt vervolgd.)

Schiedamsche Courant | 1890 | | pagina 1