A0. !890. Zaterdag 4 October. N°. 7601. KENNISGEVING. ier-en -veert; gste Jaargang Verschijnt dagelijks, uïtgézonderd Dinsdag. UITGEVERJ: J. ODÉ. Bui tcnl an (Is e lie B e 1* i ch t en. Abonnementsprijs, per kwartaal1.85. Franco per post, door liet geheele Rijk- 2.50. Afzonderlijke nominees- 0.10. BUBEA1I: MAUKT, 15, *2 4. Advertentieprijs: van 110 gewone regels niet inbegrip van eene Courant10. Iedere gewone regel meer - 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Inrlgtlngcn welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Gezien de verzoeken van 4o. de firma A. IIOUTMAN en Co., om vergunning tot uitbreiding harer branderij aan de WestfranJcclandsche laan, wijk A, no. 92", kadaster sectie M, no. !3S, o. a. door plaatsing daarin van een stoomwerk tuig van hoogstens 5 pkr. met ketel van hoogstens 7 M" venv. opp. 2. de firma J. J. TONINO, om vergunning tot uitbreiding harer branderij aan de Ooijevaarsteeg, wijk E, no. 23, kadaster sectie B, no. 1384, o. a. door plaatsing daarin van een stoomwerktuig van 2 pkr. met ketel van ongeveer 2 M* verw. opp. Gelet op de Artt. 6 eu 7 der Wet van den 2den Junij 1875 Staatsblad no. 05); Boen te weten: Bat voormelde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie der gemeente zijn ter visie gelegd; dat op Donderdag den 16en ©etober a.s., des middags ten 12 ure, ten Raadhuize gelegenheid zal worden gegeven oin bezwaren tegen het toestaan van de verzoeken in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichtenen dat gedu 'eiide drie dagenvóór het tijd stip hierboven genoemd, op de Secretarie der gemeente, van de schrifturen, die ter zake mogten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 2en October 1890. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. 15. NOLET, 1. B. De Secretaris, A. W. MULDER. D U I T S C II L A N 1). Sedert 1870 is de opbrengst der verbruiks belastingen hier te lande (met inbegrip van de inkomende rechten) bijna verdrievoudigd. Zij bedroegen in '1S70/71 I 79i/3 millioen mark, in '!S88;S9 559 millioen. Alleen de suiker- accijns is, dank zij het premiestelsel, 4y3 millioen mark of" 13 pCt. achteruitgegaan. De ontvangsten alleen uit de invoerrechten Zijn van 85'/,, tot 312'/a millioen gestegen: die uit sterke dranken van 37.7 tot '139.1 millioen, de bierbelasting van 11 tot 20 millioen. IloL meest is de tabaksbelasting gestegen, en wel van 90-4,000 mark tot '10,832,OüO mark. l'er hoofd der bevolking werd in 1870 aan verbruiksbelastingen 5.-40 inatk opgebracht, in 18S8 89 'i 1.74, dus meer dan het dubbele. Trekt men den accijns op bet gedistilleerd af, dan blijft voor beide jaren 4.29 mark en 8.87 mark per hoofd over, zoodat ook bij de andere accijnzen, dank zij de steeds heogere beschermende rechten, de druk meer dan verdubbeld is. De te Rhonstedt aangeknoopte onderhande lingen ter verbetering van de handelsbetrek kingen tusschen Duitschland en Oostonrijk- longarije zijn sedert onafgebroken voortgezet, daar van beide kanten het streven bestaat, om ten aanzien van verscheidene punten tot overeenstemming te geraken betreffende de wederzijdsehe handelspolitiek voordat het be slissende jaar 1892 aanvangt. De bemoeiingen strekken vooreerst om een tractaat voor bet tarief mogelijk te maken. Twee Deensche oudheidkenners, de profes soren, Löffler en Petersen, die op een studiereis waren, zijn op het eiland Rijgen (deel van de Pruisische provincie Pommcren) gearresteerd. Zy waren bezig met het doen van opmetingen en dat vond de vuurtorenwachter zoo ge vaarlijk, dat hij hen arresteerde. Hij noch de andere Duitsche ambtenaren konden de Fransche passen verstaan en eerst nadat de land raait te Bergen do passen gezien had, volgde terstond de vrijlating. Over dit voorval laat de Derlijnsche pers zich in scherpe bewoordingen uit. De kinderachtige spionnen- ruikorij inocst men maar aan de Fransehen overlaten, en zorgen dat achtenswaardige vreemdelingen daardoor niet worden lastig gevallen. De Siameesche regeering heelt den Duit- schen ingenieur Bestige, die reeds in Siamee- schen staatsdienst is, belast met het maken van een spoorweg tusschen Bangkok en Korat, ter lengte van '105 mijlen, onder medewer king van Duitsche ingenieurs en met Duitsche bouwmaterialen, De kosten worden geraamd op '1,300,000 p. st. ENGELAND. In het te Tipperary' aanhangig geding tegen de Iersche parlementsleden Dillon en O'Brien komen telkens nieuwe gevallen aan bet licht van pachters, die zeer goed bij machte waren hunne verplichtingen na te komen, maar dat uit vrees voor de wraak der Landliga niet durfden doen. Er zijn nog maar eenige getuigen gehoord, terwijl er meer dan honderd zijn gedagvaard. Men verwacht daarom, dat liet proces nog wel een 14- dagen zal duren. De door don lice Darnell te Dublin be legde vergadering van Iersche nationalistische parlementsleden, teneinde de gedragslijn dier partij vast te stollen tegenover de herlevende dwangpoliiiek, is tot a.s. Maandag uitgesteld. Do Loiulensche alderman Savory is tot lord mayor gekozen ter vervanging van sir 11. A. Isaacs, die dit jaar atlreedt. Beide huizen van hel congres tc Washing ton hebben ecne motie aangenomen, melde strekking den president der Unie uit te noodigen, om met Engeland en Mexico in onderhandeling te treden, opdat de immigratie van Chineezen in Canada en iu Mexico ver boden worde. De Daily News meldt uit Lugano, dat de bondsoverheden de krijgsmacht in de centra der verkiezingen versterkt en zoowel de con servatieve kerkelijke betooging als eene libe rale tegeubetooging verboden hebben. De infanterie beeft den omtrek der domkerk bezet, liet is onwaar dat de bondsraad de uitlevering van Castioni van de Engelsche regeering aanvroeg; hij zegt tegen de ver kiezingen te willen overkomen. P II A N K E IJ K. De Univers maakt brieven openbaar, door kardinaal Lavigerie gericht aan den koning van Nederland, waarin hij dezen, met een beroep op zijne eer als christen en op het geluk vau zijne dochter, verzoekt last te geven, dat.de Nuderlandsche regeering het protocol van de Congo-conferentie te Brussel mede onderteekent. Den 27n September'1891 zal liet 100 jaren geleden zijn dat de «Nationale Vergadering" den joden het burgerrecht toekende. De Fransché Israëlieten zijn voornemens ter her innering aan dezen voor hen zoo gewichtigen dag uitgebreide feestelijkheden te houden. Ook zullen bij de gezamenlijke Israëlieten van Frankrijk eti Algiers inteekenlijsten worden aangeboden. Hel op deze wijze ingezamelde bedrag zal lot eene stichting van algemeen nut worden aangewend. OOSTENRIJK. Keizer Wilhelm heeft ook een bezoek ge bracht aan den grafkelder van kroonprins Rudolfhij legde met betraande oogen een krans op de kist zijns ontslapen vriends. De bij de Kamer van afgevaardigden in IIoDgarije ingediende begrooting raamt de gezamenlijke ontvangsten op 309,008.583 en de gezamenlijke uilgaven op 309,004.543 florijnen, zoodat er een batig slot is van 4040 florijnen. Op do staatsbcgrooling voor 1891 worden de gewone uitgaven 11,750.432 florijnen hooger geraamd, de buitengewone uitgaven 1,658.211 lioogcr, de gewone ontvangsten 15,355.418 hooger cn de buitengewone ont vangsten 1,053.427 hooger; het overschot der ontvangsten zal 20,919.148 florijnen be dragen. De eindrekeningen van het dienstjaar 1S89 wijzen een overschot aan van 71/» millioen florijnen, in plaats van een geraamd tekort van 0 millioen. De minister van financiën deed in zijn ver slag over den financieelen toestand uitkomen, dat de tegenwoordige dienst niet minder gunstig zal zijn dan die van 1889. De hoe veelheid gemunt geld, welke in kas is, is zoo groot, dat 28 millioeu florijnen in cir culatie kan worden gebracht. De geldvoor raad wordt gebruikt om leeningen met te Imogen interest te converteeren. Zoo zijn 7 millioen schatkistbiljetten terugbetaald. De toestand der staatsfinanciën is geheel gecon solideerd. De regeering zal streng er tegen waken, dat de gelden;- waaraan de staat be boette zou hebben, verkregen worden door nieuwe leeningen. De staatsfinanciën ver- keeren in zoo goeden staat dat men niet behoeft bevreesd te zijn voor (inancieele gebeurtenissen, welke zich zouden kunnen voordoen. De regeering zal weldra belang rijke verklaringen geven ten aanzien der regeling van den koers dei- waarden. De regeering zal voortgaan eene stipte voorzich tigheid te betoonen. 7, IV ITS E n L A N 1). Na eene beraadslaging van verscheidene dagen heeft de Nationale Raad met 97 tegen 36 stemmen het voorstel aangenomen van de meerderheid der commissie vau onderzoek, gesteund door de verklaring van den Bonds raad,- houdende datwat ook de uitslag dei- verkiezingen van 5 October zij, In deregee- eing van het kanton Tessino zal herstellen, wanneer dc bezwaren zijn uit den weg geruimd. ITALIË. Volgens berichten, uit bevoegde bron af komstig, zijn kardinaal Rampolla endePor- tugeesche gezant bij het Vaticaan Martens van oordeel, dat eene oplossing van het Engelsch- Portugeesch geschil door een scheidsgerecht niet meer mogelijk is. PORTUGAL. De derde sectie van de lijn der koninklijke Transafrikaansche spoorweg - maatschappij tusschen Ambaca en St. Paul de Loanda is voor liet verkeer opengesteld. B U L G A 11 IJ E. Het bericht, dat Bulgarije op liet punt zou staan een verdrag van bondgenootschap met Turkije en Oostenrijk te sluiten, wordt gelogenstraft. TURK IJ E. liet verschijnen der cholera te Aden is officieel bevestigd. EGYPTE. De regeering heeft besloten eene nieuwe brug over den Nijl te doen bouwen tusschen Mansurah en Talkha, waardoor dc afstand per spoor tusschen Alexandria on Zagazig be langrijk verminderd zou worden. De kosten worden geraamd op 30,009 p. st. A ME ltl K A. President Ilarrisson heeft de lariehvet geteekend. De beide Kamers der Yereenigdo Staten hebben 1 millioen dollars 'voor nikkel-stalen scheepspanlseruluteu toegestaan.

Schiedamsche Courant | 1890 | | pagina 1