s 1 J A0. 1890. Maandag 10 November. IT. 7627, Tweede Blad. Het geheim van de „Maria' er- en -veertigste Jaargang. Buitenlandsclie Berichten. Binneiilaiulsclie Berichte n. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag. UITGEVER]: J. ODÉ. C OUAMÏ. Abonnementsprijs, per kwartaal 1.85. franco per post, door liet gelieele Rijk- 2.50. Afzonderlijke nominers- O.tO. B U It IS A (JJ1AKKT, E, 12 4. Advertentieprijs: van 110 gewone regels met inbegrip van eene CourantJ 1,10. Iedere gewone regel meer - 0.10. Driemam. geplaatst wordt tegen tweemaal beiekend. LUXEMBURG. j, Tijdens den feestmaaltijd, aan welken de leden der regeering, der Kamer, en de presi dent van den Raad van State aanzaten, dronk hertog Adolf op den Koning: sliet is met een beklemd hart", sprak hij, »dat ik opsta om te drinken op de gezondheid van den Koning, aan wien het laud eene zoo lange reeks van jaren van voorspoed en geluk te danken heeft. Laat ons hopen dat de geneesheeren er in mogen slagen, de gezondheid terug te geven aan den van nature zoo krachtigen Koning, die thans zoo vreesdij k lijdt. Leve de Koning De tweede toost des hertogs was gewijd aan het land. »Hct is adittien maanden geleden", zeide hij, sdat ik in uw midden ben gekomen om voor ulieden en voor het land mijn programma uiteen te zetten. Ik acht het niet noodig, dat thans te herhalen. Ik ben Luxemburger gelijk gijlieden; ik keer terug ill mijn gezin. Bidden wij God dat Hij mij sterke naar lichaam en geest, opdat ik mijnen plicht kunne vervullen tot geluk eu voorspoed van het landopstaandeik ledig dit glas op Luxemburg". Do aanwezigen begroetten dezen toost met den herhaalden uitroep: y>Leve de Begent!" De hertog van Nassau ontving gisteren de hoofden van bestuur ten gehoore. 'leden- morgen zou hij den ministerraad presideeren en 's middags te een uur naar I /ankfort ver trekken, waar hij zijne residentie zal vesti gen. Hij wenscht dat elke betooging bij deze gelegenheid zal achterwege blijven. De hertog heeft liet voornemen te kennen gegeven om binnenkort terug te komen, indien de loop van zaken zulks mocht noodig maken. 1 afschillende souvereinen hebbenden hertog telegrammen gezonden, waarin hij wordt gelukgewenscht wegens zijn betoonden ijver ter vervulling van zijn plicht. B E L G I E. In de gisteren te Brussel gehouden zitting der commissie ter zake van een tarief van invoerrechten in den Congostaat zijn verschil lende punten aangegeven, waaromtrent de gedelegeerden aan hunne regeeringen instruc tion moeten vragen. Voorts is er mededeeling gedaan van een ontwerp voor een stelsel van formaliteiten bij eene douane, die in den Congostaat zou moeten worden opgericht. ENGELAND. Volgens de Daily Chronicle neemt het Sfahdismc in Egypte snel af. Slechts twee duizend man zouden gehoor hebben gegeven aan de oproeping van den malidi om Oindux-- man te verdedigen tegen sheikh El Senoussi, zoodat de malidi zich genoopt zoude hebben gezien de verdediging van die stad op to geven. Reuter seint uit Zanzibar, dat het Brilscli beschermheerschap gisteren is afgekondigd. De Britsche consul en admiraal Fieemantle brachten een bezoek aan den sultan. De Britsche vlag is onder geschut-salvo's te Zanzibar geheschen. D U I T S C K L A N D. Op Korea moet eene samenzwering tegen het leven van den koning en zijn gezin ont dekt zijn. Zestien personen werden gevangen genomen onder verdenking van medeplichtig heid aan het komplot. Onder hen is ook 's konings broeder. Volgens de KrcuzzeUung is het ontslag van Stöcker als hof-dompredikant verleend. FB AIKKUK, Uit den staat der opbrengst van de belas tingen in Frankrijk gedurende de maand October blijkt dat de ontvangsten de raming hebben overtroffen met fr. 8.684,300 en fr, 10.104,800 meer bedragen hebben dan in maand October van het vorige jaar. ZWITSERLAND. De Groote Raad kwam Donderdag bijeen om te beraadslagen over de voorstellen be treffende de kieswet. De linkerzijde weigerde aan de beraadslaging deel te nemen, daar het congres voor de herziening der constitutie gestemd heeft, en verliet den Raad, die ver daagd werd tot Maandag. OOSTENRIJK. De czarewitseh is Donderdagavond naar Triest vertrokken. De keizer begeleidde hem naar het station, alwaar zij een hartelijk af scheid van elkander. De keizer is gisteren met gevolg te Gödollo aangekomen. ITALIË. Gistervoormiddag heeft minister Grispi een bezoek gebracht aan den rijkskanselier Caprivi en met hem eene korte cenferentie gehouden. Na het déjeuner hebben zij weder eene bijeenkomst gehad, die een uur heeft geduurd. Vervolgens hebben zij samen gedineerd. Het wordt bevestigd, dat Caprivi een brief aan keizer Wilhelm heeft overgebracht. Heden gaan zij naar Monza om deel te nemen aan het diner ten hove. Zondagochtend vertrekt Caprivi rechtstreeks naar Berlijn. Crispi dineerde Donderdag met koning Humbert te Monza. De Duitsche rijkskanselier Von Caprivi is gistermorgen vroeg te Milaan aangekomen. SPANJE. De jonge koning en de regentes zijn her stellende. AMERIKA. De democraten winnen 85 zetels, waardoor zij eene meerderheid hebben van 74 stemmen. De nederlaag der republikeinen moet te wijten zijn aan liet verbond der pachters. SCHIEDAM, 8 November 1800. De loop der behandeling van het in de ver- eenigde vergadering der Stalen-Generaal op Woensdag 12 November aan te bieden wets ontwerp tot benoeming van eene regentes zal vermoedelijk zijn als volgt: Woensdag, na de indiening, samenstelling der vereenigde afdeelingen. Donderdag onder zoek in de afdeelingen en uitbrengen van verslag. Vrijdag behandeling en afdoening in openbare vergadering, De afkondiging van de wet zou Zaterdag plaats hebben en de regentes Dinsdag 48 November in eene plechtige vergadering van de Statcn-Generaal den eed utleggen. Het programma van de hierbij te volgen ceremonies zal de volgende week bekend worden. De commissie voor de arbeids-enquéte, in het bijzonder belast met de verhooren be treffende de verkeersmiddelen, zal nog in dit jaar eenige zittingen houdeu tot het ont vangen van inlichtingen omtrent den arbeid, in dienst van stoom- en andere tramwegen. Gisteren zijn de verslagen van de verhooren der enquête-commissie in Twente en te Leidenaan de leden van de Staten-Gene- raal rondgedeeld. Ecnc goudgravcrsgcscltiedonls uit Californiü. Orelly zag don pokdalige mot een blik vol haat na en keek toen naar bet buffet. Hij zag een man met Alico praten. De roodblonde baren van zijn vollen baard glooiden in liet folie licht, bet scherpe mannelijke profiel was duidelijk zichtbaar. De beiden wisten olkaar goed te onderhouden, zijne dochter Alico cn zijn slachtoffer! Op dezen aanblik verdween plotseling alle lmat uit zijne tickken een bitter verdriet, oen verterende zïelesmart lag op zijn golnaten toen de hoofden dier beiden zicli dichter tot elkaar ovorbogen, was het alsof een lichtglans het ovortoog, alsof het in een vei re toekomst een overgroot geluk voorge- voeldo doch voor dit lichtbeeld drong zich weder eene nare, leelijke gedaante Fimey. De vreemdeling keerde zich nu omblijkbaar zocht hij hem. Deze was het dust Zoo had hij zich hem niet gedacht. In dien onheilvollen nacht, door doods angst gemarteld, lmlf geworgd, was hij hem anders voorgekomen. Een jonge, flinke mantot moordenaar gemerkt door hem neen, door Fimey. Deze gaf den slechten raad, deze beraamde den geheelen aanslag! Maar Fimey, de laffe, ellendige Fimey zou het niet hebben gewaagd, zoo hij zijn arm daartoe niet geleend had! Een houw over het hoofd van achteren, dat was alles, wat Fimey durfde. En thans zou deze vergiftige spin, dio hom steeds meer in lmar net wikkelde, deze Fimey van allen den prijs behalen zijne Alico Zij, die als door eon wonder haar hart zoo rein had bewaard, ondanks al het vuil en slijk, te midden waarvan zij was opgogrooid I De beide mannon verlieten hunne plaats en wend den zicli tot Ahldorf. Orolly's hartslag vertraagde cn angst bekroop zijn anders zuo vermetele ziel doch slechts een oogenblik toen was hij weer de ij'eren Orelly. Opzettelijk wendde hij het hoofd af. De gewaande Bill moest zijn gelaat plotseling aanschouwen; dan zou blijken, of hij hem herkende. «Onze nieuwe vriend George Ahldorf", riep Fimey hem toe, het nog steeds in de zaal hoerschendo tumult overschreeuwende. Met eene snelle bewe ging keerde Orelly zich om. George deinsde een oogwenk terug, doch dit kon ook een gevolg van Orelly's haastige beweging zijn. Daarop reikte hij den waard argeloos de hand. Orelly was meer in de war dan hijhij weerstond den open blik dos jongen umns niet. Fimoy had zeer goed gezion. Het was Bill Steven, de stuurman van de Maria. »Mr. Ahldorf had met uwe dochter zulk een levendig onderhoud," merkte Fimey op, dat het mij moeilijk viel hem mee te tronen. O, die Duit- sellers! om een mooi meisje vergeten zij eten, drinken en spelenmaar thans, Orelly, moet ge eens een lekkeren dronk voorzotten we moeten de aankomst van onzen nieuwen gast inwijden." «Eerst voor kort aangekomen vraagde Orelly, «rechtstreeks uit Europa?" «Uit Nevada," antwoordde de aangesprokene, sik heb daar niet veel geluk gehad cn zou het nu hier eens willen beproeven «En waar hebt gij uw claim?" «In Norcross; ik heb hem te San-Fi-ancisco gekoclitl" hernam Ahldorf. «Norcross is uitmuntend, veelbelovend, gij deadt wel, Nevada te verlaten; 't is toch wat anders in California. En waart gij lang in Novada? Vergeef nnj mijne nieuwsgierigheid, doch men stelt nu eenmaal hier in eiken nieuwen aan- komeling belang." «Meer dan twee jaren. Vroeger was ik zooman, gelijk uw vriend hier," hij wees op Fimey, «reeds zoo goed hooft geraden. Hadt u het mij ook aange zien, mijnlwer Orelly?" «Terstond, mijnheer, terstond! Do teerlucht kleeft iemand zijn gatische leven aan; overigens Een lap gronds, waarin het iemand vergund was te delven.

Schiedamsche Courant | 1890 | | pagina 5