F116IZ0HDM. Gemengde Berichten. Post en Telegraphie. V i s s c li er ij. I( e r it li i c u w s. Stedelijk Ni e u w s. Marktberichten. De voortvluchtigen moesten zich Vrijdag jl. aanmelden tot het ondergaan van hun straf. Bij een der grootste expediteursfirma's te Amsterdam is een bediende, welke nog slechts veertien dagen aldaar in dienst was, spoor loos verdweneneen pakketinhoudende f1200, met zich nemende. Op het station Hengelo is Zondagavond de wisselwachter D. J. door een trein aange reden. De ongelukkige werd geheel te pletter gereden en was terstond een lijk. Zondagavond is met de stoomtram tusschen Os en Hees A. van de Laar, uit Nistelrode, overreden. Hij werd ernstig verminkt per draagmand naar het gasthuis te Os vervoerd, alwaar hij gisternacht is overleden. De weduwe Van Duijnen te Kapelle (Zeeland) viert heden haar lOOn verjaardag. Zij is nog in het volle genot harer geest vermogens. Te Herkenbosch, bekend door aanhoudende vechtpartijen, is in den nacht van Zondag op Maandag eene poging tot moord gepleegd op den stations-chef. Deze werd in het rech terbeen, gelukkig niet gevaailijk, gewond, vermoedelijk door een schot hagel met een jachtgeweer. Kort nadat het bericht hiervan te Roer mond kwam, rukte de kapitein Alard, met de brigade Roermond, te paard uit, doch mocht er niet in slagen den dader, een her bergier, wonende nabij het station Meliek- Herkenbosch, in handen te krijgen, daar deze, naar men zegt, de wijk naar Pruisen genomen heeft. De aanleidende oorzaak is tot hiertoe onbekend. 's-Gravenhage. Morgen, "Woensdag, des namiddags te 12 uur zal ter gelegenheid van den verjaardag van H. K. H. prinses Sophia, zuster van wijlen Z. M. den Koning, in de Maliebaan eene groote parade worden gehou den onder commando van den kolonel jhr. Von Pestel, commandant van het 2e regiment veld-artillerie. Naaldwijk. Bij de alhier plaats gehad hebbende stemming voor hoofdingeland en hoofdingelaud-plaatsvervanger bij het Hoog heemraadschap Delfland, in het 2e district, is verkozen tot hoofdingeland de heer IJ. van Staalduynen, en tot hoofdingeland-plaats vervanger de heer M. van der Sar. Amsterdam. Gisteren is aan het paleis het ofiicieele bericht ontvangen van de komst van H.H. M.M. de Koninginnen alhier op Dinsdag 26 Mei. Haarlem. H. M. de Koningin-Regentes heeft het verzoek om als beschermvrouw op te treden van de algemeene vereeniging voor bloembollencultuur welwillend beantwoord. Zooals men weet, is wijlen Z. M. Koning Wil lem III van de oprichting der vereeniging tot aan zijn dood beschermheer daarvan geweest. De besturen der ijzergieterijen in bet noorden van Engeland hebben hunne werklieden kennis gegeven dat de loonen verminderd zullen worden, aangezien de marktprijs van het ijzer lager is dan bet bedrag der productiekosten, en dat, wanneer, die toestand niet spoedig verbetert, verscheidene hoogovens zullen moeten worden uitgedoofd. "Victor Gillis, die den diefstal uit de gemeentekas te Gent heeft gepleegd, is te Parijs aangehouden. Het grootste deel van de gestolen som was nog in zijn bezit. De beroemde natuurkundige Tyndall is ernstig ziek. Zijn toestand is zeer zorgelijk. Door een noodlottige ontploffing in een kolen mijn te Apedale (Eng. gr. Stafford) zijn tien arbeiders om het leven gekomen. Generaal Booth is te Belfast, waar hij eene bijeenkomst van het Heilsleger zou leiden, plotseling ziek geworden. Daar men vreesde, dat de ziekte van ernstigen aaid is, werd de vergadering uitgesteld. Zaterdag kwam te Bremerhavea d« Lloyd- stoomboot Hermann uit Baltimore aan, welke bij hare overige lading voor het eerst 311 stuks rundvee uit Indie naar Duitschland bricht. De dieren waren alle in welstand en vier kalveren werden onderweg geboren. (,Y. ti, d. De gelegenheid tot verzending der corres pondentie naar New-York bestaat door middel van het stoomschip Zaandam (via Amsterdam). De laatste buslichling aan het postkantoor te Rotterdam is bepaald op den 8n Apiil a.s des morgens ten 5.10 ure. De wijze van verzending behoort duidelijk op het adres vermeid te worden. De gelegenheid tot verzending der correspon- demie naar Banana (Congo-staat) beslaat door middel van het stoomschip Afrikaan, De laatste buslichling aan het postkantoor te Rotterdam is bepaald op den lln April as., des moigensten 10 ure. De wijze van verzending behoort duidelijk op het adres vermeld te worden. PERNIS. Gisteren kwam alhier binnen een sloep met 300 kabeljauwen, welke verkocht wer den voor f 1.40 a 1.70 de levende f0.00 a I.lOdo doode per kop. KJtALINGSCHE VEER. Gisterochtend wer den alhier ter maikt aangevoerd 88 zalmen, die voor fl.25 a 1.45 per '/s kilo weiden ver kocht. Nog weiden aangevoerd 7 elften. De vorige week weiden alhier ter markt aange voerd en verkocht 783 zalmen en 17 elften. AMMERSTOL. De vorige week werden ter markt alhier aangevoeld 288 zalmen, die ver kocht werden voor fl.a 1.40 per Va kiio. Nog werd aangevoerd 1 elft, die f l.80 opbracht. BERGEN-OP-ZOOM. In de voiige week wer den circa 35,000 oesters en 70 balen mosselen naar het buitenland verzonden. Prijzen oesters per mille: le soort f40 a 45 en 2e soort f 30 a 35. Prijzen mosselen per baalle soort f2.25 en 2e soort fl.75. Neil. Herv. Kerk. Beroepen: te Haai lem ds. M. F. van Len- nep, te Dierente Den Ham ds. W. Willems, te IJzendoorn te Maurik ds. A. de Haan, te Ophemelt en Zennewijnen te Westerschelling ds. C, ter Spil, toAveieest; te Oud-Beieiland ds. IJ. J. Bootsma, te Zoetermeer. Aangenomen: naar Oldelamer door. ds. W. Meijering, te Nieuwe Pekela. Bedankt: voor Oostkappelie door ds, J. Willemse, te HardinxveMvoorMeliszand door dr. T. F. VVeslnk, te Hijker-Smilde en Klooster veen. voor Wilnis en Oudhuizen door ds. C. Bouthoorn, te Dirkslund; voor Altforst en Appeltern door ds. J. Schrijver, te Anjum. De afdeeling »Schiedam" van den sNederland- schen Protestantenbond", die al sedeit jaren slechts een twintigtal leden telde, hield op Vrij dag den 3den April II. in het lokaal iPauius" haar eerste vergadering. De voorzitter, ds. Haversclimidt, deelde mede, dat, daar het aantal leden tot ruim 100 geklom men is en nog steeds toeneemt, de afdeeling op nieuw georganiseerd dient te worden. Na eenige bespiekingen over het doel, dat de af deeling zich in de eerste plaats zou stellen, werd aan een commissie van vijf leden liet ontwerpen van een huishoudelijk reglement opgedragen. Met een opwekkend woord werd deze eerste bijeenkomst gesloten. Chr. Geref. Kerk. Bedankt: voor Gelselaar door ds. W. Breu kehar, te De Leek; voor ierseke door ds. C. S. Boss, te "Vnjhoevenkapel. Ned. Geref. kerk (dolcerend.) Bedankt: voor Kiahngen door ds. A. Mid delkoop, te Nijkeik. Rooinscli-kntliolieke kerk. De heer Snickeis, aartsbisschop te Utrecht, ontving op zijn gouden priesterfeest van eenige Haarlemsche vrienden een prachtig Smirnaasch tapijt, van eenige voorname geestelijken uit het bisdom Haai lem, waar hij, zooals men weet, vroeger bisschop was, een overschoonen gouden keten eene aanzienlijke leeesigave, waarmee de jubilaris naar goedvinden kan handelen, werd hem door het kapittel namens de geeste lijken en Jeeken van bet aartsbisdom ter hand gesteld. Onder tal van andere geschenken zijn er ook van welbekende kunstenaars te Utrecht. BURGERLIJKE STAND. Geboren 4- April. Trijntje, dochter van A. H. Lawende en II. E. in 't Hol, Helena- straat. 6. Klaartje, dochter van J. Hosse laar en E. Rosman, Broersvest. Hendrikje, dochter van L. de Vogel en N. Prins, Dwars straat. Everardus. zoon van L. C. Webers en M. van Brugge, Gerrii-Verboonstraat. Adriana Margaretha, dochter van A. van Dijk en M. M. Nederveen, Nieuwe West-Franken- landsche laan. Marinus Adrianus, zoon van A. van der Meer en J. J. Noordam, Grof baan. Maria Cornelia Liduina, doch ter van H. J. Landsbergen en C. J. Looman, Frinsenstecg. Wilhelmina Catharina dochter van M. Vlug en II. C. M. Mengel- kamp, Nieuwe West-Frankenlandsche laan. Adolf Johanneszoon van K. Jung en B. Goijenechea, Buitenhavenweg. Dina, doch ter van L. Mackay en J. Eekhout, Achter singel. Theodora Johanna, dochter van "W. J. Witberg en II. A. E. van llaasteren, Broersveld. Cornelia, dochter van P. J. Hoogendonk en J. de Ridder, Dirkje-Mecs- terstraat. Overleden 4 April, Simon van Jeveren, oud 87 jaar en 9 maanden, Hoogstraat. Dirk de Jong, oud 6 maanden, Broersvest. 5. "Willem Ritman, oud 22 jaar en 9 nmauden, Hoogstraat. Antonius Casparus Witberg, oud 28 jaar en 2 maanden, Frinsenstecg. 6. Anna Maria Westhuis, oud G'i jaar en 3 maanden, Dam Catharina Jacoba Meijer, oud 73 jaar en 3 maanden, Nieuwe Haven. 7. Een levenloos aangegeven zoon van NT Zaal en J. G. van Waardenburg, Jacobastraat. Mijnheer da Redacteur. Daar ik in uw geéid blad van Donderdag 2 April 1391 gelezen heb het veislag van den Raad van 1 April en daann mijn adtes vond aan den Raad, en dat volgens uw veislag geheel anders is dan mijn schrijven, zoo verzoek ik u vriendelijk een klein plaatsje in uw geeerd en veelgelezen blad. Mijn adres was gesteld als volgt Aan don Edel Achlb. Heer Burgemeester en Wethouders en verdere leden van den Baad der gemeente Schicdan. Met den vei schuldigden eerbied verzoekt de ondergeteekende om veigiinmng om dunne mest te vervoeren of te verschepen gedurende de maand Apiil voor dit jaaigelij, daar de langduiende winter mij belet heeft mijn product af te leveren. Mij vleiende met een gunstig antwoord, noem ik mij uw dienaar H. Holierhoek, Rotterdamsche dijk. Schiedam, 1 April 1891 U bij voorbaat mijn dank betuigende voor het plaatsen dezer regelen, noem ik mij Uw dienstwillige Dienaar. H. Holierhoek. Onze verslaggeverheeft waarschijnlijk naar aanleiding van de dicussie over dit adres gevoerd, in de meening vei keerd dat daarin sprake was om den tijd der vei gunning tot het vervoeren van dunne mest te vei lengen. De adressant ilolierlioek blijkt echter in zijn adres niets anders verzocht te hebben dan wat reeds bij de politie-veiordening is toegesiaiui, nl. vergunning om mest te vervoeren of te verschepen gedurende de maand Aprilhetgeen oveieenkom- stig die verordening geschieden mag, van 's avonds 11 tot den volgenden morgen 10 uur. (Red.) Schiedam, 6 en 7 April. Kogge en Gerst zonder handel. moutwijn: noteering der makelaars £10. Jenever: Amsterd. proef f 14 per beet. Ct. zonder fust en zonder belasting. Spoeling 6. f 2.7. f 1.90 per ketel. ROTTERDAM, 6 April. Binnenlandse he Granen, Uitgenomen tarwe, welke redelijk ter markt was, had de aanvoer heden niet vee! beteekenis. Tarwe was prijshoudend te piaatsen, hoewel de beste soorten vlugger van de hand gingen t dan afwijkende qualiteit. Be beste f9.75 a 10.25, puike nog daarboven, goeds en mindere qual. f 9.25 a 7.25. Canada-Tarwe 30 ct. hooger f 7.50 a 8.30. Rogge was tot onveranderde prijzen te plaat sen. De beste qual. f6.80 a 7.15, mindere qual. f6.70 a 6. Gerst. Winter- 10 a 12 cents lager en alzoo verkocht van f4.50 a 5.90. Zomer-onver anderd f4.40 a 5.60. Chevalier-als voren f4.75 a 6.25. Haver prijshoudend. Per heet. f 2.75 tot 4.50 en voor beste qual. werd f9.50 per 100 kilo bedon gen. Paardenboonen met weinig aanvoer doch flinke vraag 10 cents hooger, f 6 50 a 7.25. Bruine boonen bleven in de beste soorten onveranderd, doch mindere qual. moest wegens gebrek aan kooplust f 1 lager worden afgegeven, f10 a 13.75. Witte boonen met onbeduidende vraag 50 ets. lager, f 10.50 a 12. Blauwe erwten konden tot vorige prijzen worden opgeruimd. ICooksoort f9.75 all niet- kokende f8 a 9. Kanariezaad onveranderd. Do beste qual. f7.75 a 8, goede en mindere soort f7 a 7.50. Rotterdam 0 April. Op de veenuikt alhier waieu heden aange voeld 309 vette runderen, lil vette en gr.iskal- veren, 1 nucliteie kalveieil25 schapen of famuieieii, 735 vaikens, biggen, bokken. De pi ijzen waren als volgt: ïundeieii 1ste qual. 76 c., 2de qual. 70 c 3de qual. 64 a c., kalveieil 1ste qual. c. 2de qual. 95 a 100c., 3de qual. 60 c.; schapen 1ste qual. 60 c., 2de qual. 50 c.; alles pei kilo; varkens I 's qual. 19 a c., 2de qual. 18 c., 3de q>$^,. 17 c., licht soort 17 a c., per i/s kilo. Zeeuwsclie eieren f3.a 3.25. Overmaas- sche dito f3.30 a 3.50 de 100 stuks. Rotterdam 7 Apiil. Op de veemaikt alhier waieu heden aangevoeld: 600 vette nmdeieu. 1347 magere duo, '200 vette en graskalveien, 450 nucliteie kal vei en. 0 schapen of laminaten, 8 vat keus, 184 biggen, 20 paaiden, veulens, ezels, 1 bok. De piij/en van het vee vvaieil als volgt: vette ruiideien le qual. "4 e„ 2e qual. 63 c., 3e qual 04 c.kalveieil 1equ.il. 100 a 110 c., 2e qual. 90 a 95 c., 3e qual. e.schapen le qual. e.,2equal. e., 3e qual. e.; alles per kilo; VaIkeus le qual.a c., 2e qual. a c., 3e qual. c.licht somt a c. per l/5 kilo. Melkkoeien f170 a 200, kalikoeten I 200 a 240, stieten f170 a 220, giaskalvereu fa pinken 60 a 70, vaaizeu I 180 a 200; alles mager vee; paarden f 00 a 95. Op de boteimaikt weiden aangevoerd: 11811 en 122/10 ton, en 1092 stukken a i/3 kilo; pujs le qual. f50, 2e qual. f46, 3e qual. f42, pei !/3 kilo 55 a 70 c. Rotterdam, 7 April. Aardappelen. De prijzen warenZeeuvvscho Spuische jammen le soort f4a 4.75, dito 2e sooit f3.a 3.50, Flakkeesche dito f 2.75 a 4.25, Zeeuwsclie blauwe f 3.50 a 3.75, cham pions f3.a 3.25, magnum boiiuni fa jammen poters 12.a 2.75, Duitsche jammen f3.50 a 4 dito roode f 3.a f 3.25, dito Hamburgers fa alles per hectol. Nieuwe Malta- 10 a 12 c. per kilo. Hoogvliet, 3 April. De vorige week bestond op het land weder weinig viaag naar bewerkt vlas, en waren de prijzen zelfs nog lager. Voor een partijtje pi ima qualiteit werd f2.20 per steen geboden, maar niet gegund; mindere soorten liepen af tot f 1.30 per steen. Snuit en afval was tegen f3.per 100 kilo goed te plaatsen. Amsterdam, 6 April. Rogge op levering willig; Mei f173, 174, 175; October f157, 158, 159. 7 April. Rogge op levering willig Mei f 177,178,177 October f161, 162, 163, 164, 165, 164. Amsterdam 6 April. Op de veemaikt vvaten aangevoerd403 runde ren, van welke de prijzen waien vette 1ste qual, f0.77 adito 2de qual. f 0.68, dito 3de qual. f0.59 per kilo 200 melk- en kalfkoeieu, f150 a 270, vette kalveren lequal. f,2e qual. fper KG., 2 graskalv'eren, fa 148 nuchtere kalveren f 6 a 11 3 schapen f a lammeren fa 380 Vette varkens 34 a 40 c. per kilo. Amsterdam, 6 April, Prijzen der aardappelen op lieden Fr. Dok kumer jammen f2.50 a 3.50, dito Franeker f 2.50 a 4.25, idem Engelsche f a Geldersche blauwe f a Pruisische Hamburgers f4.10 a 4.40, roode f3.10 a 3.30, Ilillegommer zand- fa Haarlemmer zand- f a Zeeuvvsclia Spuische jammen f 2.50 a 4.50, dito Flakk.

Schiedamsche Courant | 1891 | | pagina 3