1 A° 1891. Vrijdag 10 April. IN0. 7731. KENNISGEVING. KENNISGEVING. Vij f - n -v© ert: gste Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag. Bnitenlandsche Berichten. UITGEVER: J. ODÉ. BVKEAÜ: BOTERiTRlAT, E 2?. Inrichtingen, welke gevaar, schade ot hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam; Gezien het verzoek van H. L. BREVE, om vergunning tot oprichting eener steen houwerij in het pand aan de Schie, wijk D no. 95, kadaster sectie A no. 1, Gelet op de Artt. 6 en 7 der Wet van den 2den Juni 1875 Staatsblad no. 95); Doen te weten: Dat voormeld verzoek met de bijlagen •op de Secretarie der gemeente is ter visie -gelegd; dat op Donderdag den 23sten April •a.s., des middags ten 12 ure, ten Raadhuize gelegenheid zal worden gegeven, om bezwaren tegen het toestaan van het verzoek in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten; en dat gedurende drie dagen, vóór het tijd sstip hierboven genoemd, op de Secretarie der gemeente, van de schrifturen, die ter zake •mochten zijn ingekomen, kennis kan worden -genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar 'het behoort, den 9den April 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. Be Secretaris, VERNÊDE. Inrichtingen, welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van "Schiedam Gelet op Art. 8 der wet van den 2den Juni 1875 Staatsblad no. 95); Geven kennis aan de ingezetenen, dat op "heden de navolgende vergunningen zijn ver leend lo. aan W. B. HEGGELMAN en zijne rechtverkrijgenden tot uitbreiding zijner hrander|j aan de 1Raam, wijk F no. 209, kad. sectie A, no. 947, met een stoom- •machine van 2 pkr. en ketel met een ■venv. oppervlak van hoogstens 3 M2; 2o. aan L. VRIJLAND en zijne rechtver krijgenden tot uitbreiding zijner brande rijen aan de Nieuwe Raven, wijk G nrs. 193 en 194o, kadaster sectie M, nrs. 382 en -381 380, te zamen met één stoommachine van 5 pkr. en ketel met een verw. oppervlak •van hoogstens 6.94 M\ Schiedam, den 9den April 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd, ■P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris, VERNÊDE. DUITSCHLAND. De Berliinsche correspondent der N. B. Ct. schrijft van gisteren De Nederlandsche gezant alhier, jhr. F. P. van der Hoeven, en de gezantschaps-secreta- ris, jhr. Van Eys, hebben zich naar Weimar hegeven ter gelegenheid van den verjaardag van prinses Sophia der Nederlanden, groot hertogin van Saksen-Weimar-Ëisenach. Van Weimar zullen naar Arolsen vertrekken, om de Koningin-Regentes te begroeten. De huwelijksvoltrekking van den vorst van Waldeck-Pyrmont met de prinses Louise van Sleeswijk-Sonderburg Glucksburg zal reeds den 29n dezer op het kasteel »Luisenlund" bij Slees wijk plaats vinden. Bismarck heeft heden aan het nationaal- liberale kiescomité in het negentiende kies district van Hannover getelegrapheerd, dat hij het zich tot de grootst mogelijke eer rekent, aldaar candidaat gesteld te worden voor den Rijksdag. De deelneming van buitenlandsche kunste naars aan de tentoonstelling te Berlijn is zeer groot, zoodat er voor debinnenlandsche kunstenaars groot gebrek aan plaats dreigt te komen. De opening der tentoonstelling is bepaald op 1 Mei. In zoover het zich laat aanzien, nemen meer dan 40 Nederlandsche kunstenaars met omstreeks 80 werken aan de tentoonstelling deel. Dinsdag kwam de eerste zending uit Neder land aan, bestaande uit 68 schilderijen. Als Nederlandsch commissaris fungeert hier de bekende schilder Willem Martens, die vroeger te Rome gevestigd was en sedert eenigen tijd te Berlijn woont. De Beichsanzeiger deelt mede, dat het bericht, als zou de Duitsche regeering het onder haar beschermheerschap staand gebied in Zuid-West-Afrika hebben afgestaan, geheel ongegrond is. De Nordd. Allg. Zeitg. komt in een officieus artikel op tegen de geruchten, welke weer in eenige bladen worden verspreid, dat de politieke toestand in Europa reden tot onge rustheid zou geven. Het verleenen van de Andreas-orde door czaar Alexander aan pre sident Carnot wordt door het blad uitsluitend beschouwd als een bewijs van erkentelijkheid voor de ontvangst, welke den czarevvitch in Fransch Indië is ten deel gevallen. De be richten over de verplaatsing van Russische troepen zijn volkomen ongegrond. Rusland is nog bezig met de tenuitvoerlegging van het voor eenige jaren aangenomen plan voor de landsverdediging, en daarbij heeft de Russische regeering onlangs besloten tot verandering der infanterie-geweren, een maatregel, waar toe men in onrustige tijden niet overgaat. Wanneer Rusland," zegt de Nordd. Allg. Ztg. nnu en dan, met het oog op de volken sn Oost-Azië, eene dreigende houding aan neemt, dan behoeft Europa zich daarover niet ongerust te maken, zoolang de interna tionale betrekkingen in stand worden gehou den. En de internationale toestand is zoo kalm en geruststellend, dat, indien onbedui dende geschillen mochten voorkomen, deze gemakkelijk door de diplomatie kunnen wor den opgelost." ENGELAND. Het Lagerhuis heeft het ontwerp in zake de fabrieks- en handelsmerken bij derde lezing aangenomen. De Natly Telegraph ontving uit Peters burg eenige bijzonderheden nopens den aan slag op het leven des czaars. Maandag hield de czaar volgens gebruik wapenschouwing over de regimenten der ruitergarde, waarvan hij commandant is. Deze wapenschouwing vond plaats in de regimentsrijschool, tegen over het paleis van den grootvorst Nikolaas, Cir werd ouder gewoonte slechts bijgewoond door speciaal genoodigden. De ingang tot de rijschool loopt tusschen lage, voor de toe schouwers bestemde estraden. Tegen 10 30 nu posteerde zich op eene daarvan, dichtbij de gang door welke de keizer komen zou, een Zuidrussiscli uitziend man. Zijne bui tengewoon vioege komst en de door hem ingenomen plaats, die hem in de onmiddel lijke nabijheid van den czaar zou gebracht hebben, wekten achterdocht, weshalve men zijne invitatiekaart bekeek, welker echtheid terstond betwijfeld werd. Skameikin (zoo be weerde de man te heeten) werd vervolgens uitgenoodigd zijne overjas uit te trekken, hetgeen hij aanvankelijk weigerde, uit vrees voor verkoudheid. Hij werd nu in arrest gebracht, en bij onderzoek vond de politie bij hem eene Amerikaansche revolver, alsook eene capsule, vermoedelijk gevuld met een snelwerkend vergif. Men zegt dat de politie afwist van het komplot, hetwelk in eene provinciestad gesmeed moet wezen. De opening van den spoorweg tusschen Natal eu Transvaal werd Dinsdagavond te Londen met een feestmaal gevierd, waarbij De Worms, de subminister van koloniën, voorzat, en Donald Currie benevens vele bij Zuid-Afrika belanghebbenden tegenwoordig waren. Namens dezen verzond de voorzitter aan den gouverneur van Natal per draad eenen gelukwensch, waarmede de Britsche regeering ook Natal en Transvaal geluk en verderen voorspoed toewenscht. Een Reuter-telegram uit Simla meldt: Het is nu zonder twijfel dat Quinton en zijne makkers vermoord zijn; een brief van den opgestanen broeder van den afgezetten rajah bevestigt het feit. Z IV I T 3 E R L A N II. De nationale raad heeft met 71 tegen 63 stemmen het voorstel tot herziening der artt. 118, 119 eu 121 der constitutie aangenomen, in den zin van het recht van initiatief voor het volk. De groote kantonnale raad van Bern heeft een besluit goedgekeurd, waarbjj tien millioen toegestaan wordt voor den aanleg van een tweede spoorwegnet van Bern. O O S T E N It IJ K. Verscheidene bladen melden, dat alle moeilijkheden in de onderhandelingen over een Duitsch-Oostenrijksch handelsverdrag zijn opgeheven en die onderhandelingen nu waasp- schijnlijk in de volgende week zullen gesloten worden. RUSLAND. De 29-jarige grootvorst Michaël Michaëlo- witsch, neef van den czaar, is smadelijk uit het leger verwijderd, omdat hij dezer dagen tegen den wil des czaars met de 22-jarige gravin Merenberg, eene kleindochter van den vermaarden Russischen revolutionnairen dichter Puschkin te Cannes in het huwelijk is getreden. De gravin Merenberg is voort gesproten uit een morganatisch huwelijk, dat prins Nicolaas van Nassau in 1867 gesloten heeft met Nathalie Alexandrowna Paschkin. De vorst van Waldeck verleende aan deze dochter van Puschkin die toen reeds eene gescheideue vrouw van Duppelt was en aan hare kinderen, op verzoek van den Nassau- schen prins, den grafelijken titel. SPANJE. In den Senaat heeft de minister-president een ontwerp ingediend betreffende de Zon dagsrust. In het debat verklaarde hij dat de recht vaardigheid en de eer eischen dat de openbare schuld steeds wordt geëerbiedigd. De natiën die een beroep moeten doen op het krediet, kunnen geen belasting leggen op de rente der schuld. Hij gelooft dat de ontvangsten zullen toenemen ten gevolge van de verhooging; der douanetarieven en voegt er bij dat de economische politiek der regeering bescher mend zijn zal. B U L G A R IJ E. Nolgens verklaring van hooggeplaatste per sonen uit de omgeving vau vorst Ferdinand zijn, in den nacht na den moord op den minister Beltschelï, door de grenswacht vier personen te paard gezien, die ia het duister den weg naar Pirot insloegen. De politie zou thans de bewijzen in handen hebben dat de moordenaars, wier namenen herkomst bij de regeering bekend zijn. zich in Hongarije ophouden. Op verzoek van den minister Stambouloff heeft de Oostenrjjksche vertegenwoordiger dan ook terstond aan zijne regeering het verzoek overgeseind, een onder zoek te doen instellen, maar men twijfelt of dat veel zal baten, omdat er te veel tjjd ver- loopen was sedert den moord. Oil RUT. A'BONNkwkntspriis per kwartaal 1.85. franco per post, door liet geheele Rijlc- 2.n0. Afzoiuleilijke iiommers- 0.10. Advertentieprijs: va» 1—10 gewone regels met inbegrip van eene Courantf 1.1.}, Iedere gewone regel meer - 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend.

Schiedamsche Courant | 1891 | | pagina 1