1891 Vrijdag 24 April. N°. 7741. KENNISGEVING. KENNIiSGEVINGT ij f - e n - ve ertiorst© Jaargang. Versch nt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag. U IT G EVER: J. ODÉ. Hu itenlauflsch e Berichten. abonnementsprijs, per kwartaal J'taaeo per post, door het geheele Rijk ifzowieilijke nonuners 1.85. - 2.50. - 0.10. BUKEAUs R OT E I& 8 T K A A T, E 2 7. ADVERTENTIEPRIJS: van 1—10 gewone regels met inbegrip van eene Courant. f 1.10. Iedere gewone regel meer - tl 10. Driemaal geplaatst wordt legen tweemaal berekend. Oproeping onder de wapenen van Milicien-Verlofgangers der 1.1 CU TIS GEN van 1887, 1888 en 1889. De Burgemeester van Schiedam; Gelet op de Circulaire van den Heer Commissaris des Konings in de provincie Zuid-Holland van den 1 Gd e n April jl-, A, No. 1188 (2de Afd.); Brengt bij deren ter kennis van de belanghebbenden 1o. dat de Milicien-Verlofgangers van de lichtingen van 1887, 1888 en 1889, behoorende tot de navolgende korpsen, dit jaar onder de wapenen worden geroepen gedurende den tijd hieronder voor ieder korps aangegeven. Lichting 1888. Regiment Grenadiers en Jagers, Me Regiment Infanterie, 7de idem, van 10 Augustus tot 11 September. Lichting 1888.1ste Regiment Infanterie, 5de idem, 8ste idern, van 7 Augustus tot 9 September. Lichting 1887, 2de Regiment Infanterie, 3de idem, 6de idern, van '17 Augustus tot 29 Augustus. Lichting 1888. 2de Regiment Infanterie, 3da idem, 6de idem, van 14 September tot 26 September. Lichting 1889. 2de Regiment Infanterie, 3de idem, 6de idem, van 28 September tot 10 October. Lichting 1888. 1ste Regiment Veld-Artillerie, alle fcatteiijen, van 18 Augustus tot 15 September, 2de Idem, idem, van 12 Augustus tot 15 September, 3de idem. idem, van 29 Juli tot 21 Augustus, Korps Rijdende Aitillerie, idem, van 10 Augustus tot 12 ■September, Korps Pontonniers, 1ste compagnie, van 17 Juli tot 20 Augustus, 2de compagnie van 10 Augustus tot 12 September. Lichting 1889 1ste Regiment Vesting-Artillerie, lste, 2de, 5de, 6de, 7de en 9de compagnie van 1 Juni lot 4 Juli, 3de, 4de en 8ste compagnie, van 10 Augustus tol 12 September, 10de compagnie van 24 Augustus tot 26 September, 2de Regiment Vesting- Artillerie, lste, 3de, 5de, 8ste en 9de compagnie, ■van 11 Mei tot 13 Juni, 2de, 4de, 6de, 7de en 10de compagnie, van 24 Augustus tot 26 September, 3de Regiment Vesting-Artillerie, lste, 6de, 7de, 9de en dOde compagnie, van 10 Augustus tot 12 September, 2de, 3de, 4de, 5de en 8ste compagnie, van 14 Sep tember tot 17 October, 4de Regiment Vesting-Artil lerie, lste, 3de. 8ste en 10de compagnie van 7 Sep tember tot 10 October, 2de en 9de compagnie, van 28 September tot 31 October, 4de, 5de en 12de compagnie, van 13 Juli tot 14 Augustus, 6de en 7de ■comapagnie, van 4 Mei lot 6 Juni, 11de compagnie, •van 17 Augustus tot 19 September, löde compagnie, van 25 Juni tot 28 Juli, Lichting 1888 (uitgezonderd de Vesting-telegrafisten die hebben voldaan aan het bepaalde in den eersten ï'OÏzin van art. 6 van het Koninklijk Besluit van 29 Febiuari 188't, no. 13). Korps Genietroepen, van 24 Augustus tot 20 September, Lichting 1889 (uitgezonderd als voren) van 2 Juli tot 5 Augustus. Lichting 1889. De Vesting-telegrafisten, van 13 Juli tot 22 Juli. 'Lichting 1888. 1ste Compagnie Hospitaalsoldaten, 2de idem, van 10 Augustus tot 11 September. 2o. dat de verlofgangers, voor wie de opkomst op eenen Maandag is gesteld, indien zij gevestigd zijn in gemeenten, vanwaar zij niet in één dag hun garnizoen kunnen bereiken, niettemin zich eerst op den dag voor de opkomst bepaald, op marsch behoeven ta begeven en den volgenden dag, zoo vroegtijdig mogelijk, bij het korps zullen noeten aankomen. Wordende de betrokken verlofganger» verwit tigd, dat zij zich, voorzien van al de voorwerpen van .Meeding en uitrusting door hen bij hun vertrek met groot verlof medegenomen, alsmede van verlofpas en zakboek. -, op het bepaalde tijdstip bij hunne korpsen moeten bevinden; dat zij zich echter vooraf ter Gemeente-Secretarie moeten vervoegen, zoowel tot liet afteekenen van hun verlofpas als tot het ontvan gen van de passagebiljetten ea daggelden waaropzij ilijken vullen aanspraak te hebbendat de verlof ganger. die in gebreke blijft op den bepaalden dag •onder de wapenen te komen, bij zjjne latere opkomst zooveel langer in dienst word gehouden, en hij, die An de qprneping uiet voldoet, als deserteur zal worden behandelddat hij. die wegens ziekte of gebreken aan de oproeping niet kan voldoen, daarvan moet doen blijken door eene ter Gemeente-Secretarie over te leggen geneeskundige verklaring, zullende zoodanig verlofganger voorts verplicht zijn, zich na zijn herstel, bij zijn korps te vervoegen, teneinde gedurende ces weken in den wapenhandel te worden geoefend. En dat, na deze openbare kennisgeving ieder milicien hierin betrokken, geacht wordt van zijne verplichting kennis te dragen, waardoor hij gehouden is, zonder verdere oproeping, aan de voorschreven opkomst te voldoen on derhalve later geene onwetendheid ten deze zal kannen voorwenden. Schiedam, den 22sten April 1891. De Burgemeester voornoemd, P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. Kleinhandel In sterken drank. Burgemeester en Wethouders van Schiedam brengen, ingevolge art, 5 der Wet tot regeling van den kleinhandel in sterken drank en tot beteugeling van openbare dronkenschap Staatsblad no. 118 van 1885), ter openbare kennis, dat bij hen de volgende verzoek schriften tot verkoop van sterken drank in het klein zijn ingekomen lo. van S. VAN KATWIJK, voor de societeits-lokalen en tuin der vei eeniging «de Vriendschap" aan de Nieuwe Haven, B no. 158. 2o. van R. SEQUEIRA Jr., directeur der bufletmaatschappij «E Piuribus Unum" ge vestigd te Amsterdam, voor de wachtkamers en perrons van het stationsgebouw, A no. 78, (afd. Mathenesse). Schiedam, den 23sten April 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris, VERNÈÜE. ENGELAND. Bij de verkiezing van een lid van liet Lagerhuis te Woodstock is de heer Morel, conservatief, met eene meerderheid van 668 stemmen gekozen tegenover den candidaat van de partij van Gladstone. In eene Dinsdag jl. te Londen gehouden rede verklaarde lord Salisbury dat de datum der algemeene verkiezingen niet ver ver wijderd is. De heer Whiteway, eerste afgevaardigde van Newfoundland, zou heden voor het Hoo- gerhuis -worden toegelatenteneinde het ontwerp van lord Knutsford te bestrijden. Beuters Office verneemt dat lord Salis bury aan de Portugeesche regeering ophel deringen heeft gevraagd betreflende het te Beira voorgevallene, en dat hij het antwoord daarop wacht, alvorens te besluiten wat gedaan zal worden. De Portugeesche regeering laat te Lon den onvoorwaardelijk tegenspreken, dat Por tugal de boeren steuntdie de expeditie naar Mashona-land voorbereiden. De Daily News bestrijdt krachtig het denkbeeld om eene vloot te zenden naar Lissabon, waartoe lord Salisbury besloten zoude hebben, ingeval de gevraagde inlich tingen omtrent het gebeurde op de Pungwee- rivier onbevredigend mochten zijn. Uit Lissabon wordt aan de Times gemeld, dat de gouverneur van Guinea vervangen wordt wegens de aan hem geweten fout van onvoldoende uitrusting eener expeditie tegen de inboorlingen iu Inhim en Bandim, hetgeen leidde tot eene ernstige nederlaag der Portugeezen. Vier officieren en 71 sol daten sneuvelden; een officier en 21 man schappen werden gekwetst. Uit Madrid verneemt de Times dat, door de censuur nog getemperde, depêches uit Lissabon den toestand aldaar beschrijven als allerhachelijkst. Het aanblijven van het tegenwoordige ministerieja zelfs het be houd van den troon, wordt betwijfeld. Ook is men bevreesd voor de veiligheid van het leven der vreemdelingen, in het bijzonder van /de Engeischen, ingeval de revolutie mocht losbarsten. De heer Loch, gouverneur van de Kaap, heeft aan Kruger, president van de Trans vaal, het volgende getelegrapheerd Er zijn door de regeering van Hare Majesteit geruch ten vernomen, dat een trek (eene verhuizing op groote schaal) van Transvaalsche boeren naar Mashonaland en hunne vestiging in die republiek ontworpen is. De regeering doet Uwe Excellentie weten, dat zij dien trek beschouwt als eene daad van vijandschap jegens de koningin, en zij vraagt onmid dellijk verzekering van uwe loyale mede werking in de Transvaal, uit kracht der overeenkomst aangaande Swaziland. Kruger heeft geantwoordIk heb den trek tegengehouden en degenen die er de leiders van zijn doen ontbieden. De Transvaalsche regeering kent volkomen hare verplichtingen. De «Afrikaner Bond" heeft te Kaapstad eene vergadering gehouden om te overwegen welke stappen er gedaan kunnen worden om eene botsing te voorkomen tusschen de «trekkers" en de Engelsche Zuidafrikaansche maatschappij. De vergadering besloot, de raadgevingen van den eersten minister, Cecil Rhodes, op te volgen. BELG1E. De centrale sectie voor de grondwetsher ziening vergaderde gisteren te 1 uur. Zij beraadslaagde over de vraag, of de nieuwe vereischteu voor kiesbevoegdheid in de grond wet geschreven worden, dan wel of den ge wonen wetgever vrijheid zou worden gegeven om daarin wijziging te brengen, hetzij met eene meerderheid van 2'3 der stemmen, hetzij na ontbinding der Kamers. Een besluit is er niet genomen, maar verdaagd totdat de regeering de formule van toepassing harer denkbeelden, zooals die door de centrale sectie aangenomen zijn, zal hebben doen kennen, nadat de heer Frère-Orban verklaard had, dat zijne stem afhing van de strekking der nieuwe regeling. De meerderheid der leden van de sectie schijnt over te hellen tot de bevoegdheid van den gewonen wetgever tot wijziging der voorwaarden met volstrekte meerderheid, maar na ontbinding. Vervolgens is de herziening behandeld van het artikel betreflende de samenstelling van den Senaat. De census van verkiesbaarheid, thans f1000 of 2116 fr., is eenstemmig ver laagd tot 1000 fr. Daarnevens heeft de centrale sectie de verkiesbaarheid aangenomen van die burgers, die zich bijzonder onder scheiden hebben op wetenschappelijk, indus trieel of administratief gebied. De vergadering is vervolgens tot Vrijdag uiteengegaan. U I T S C H L A N D. De kausdat in dit zittingjaar nog iets terechtkomt van de nieuwe wet op de suiker belasting, die de regeering aan den Rijksdag had voorgelegdwordt hoe langer hoe kleiner. Onder de verschillende partijen in den Rijksdag bestaat zooveel verschil van gevoelen over deze aangelegenheid, dat zij vermoedelijk niet eens meer aan de orde komen zal. In tegenwoordigheid van den keizer en de keizerin heeft op plechtige wijze de eerste steenlegging plaats gehad van de Lutherkerk op het Der.newits-plein te Berlijn. De herstemming in het district Geeste- miinde is op 30 April bepaald en het is nu gebleken, dat den 15n dezer van de 31,052 kiezers niet meer dan 17,510 zijn opgekomen. Al stelt men het aantal overleden, zieke, verhuisde of om andere redenen verhinderde kiezers op 4000, dan zijn er toch nog 10,000 thuis gebleven, die op Bismarck hadden kunnen stemmen en hem daarmede reeds dadelijk de meerderheid verschaffen. De juiste cijfers van 15 April waren 7365 stem men op Bismarck, 3810 op den sigarenmaker (sociaal-democraat) Schmalfeidt, 3308 op den Welfischen en 2576 op den vrijzinnigen candidaat; 85 stemmen waren ongeldig. F B A N K R IJ K. Evenals het vorige jaar zal de minister Constans groote voorzorgsmaatregelen nemen voor den lsten Meidag. Een gedeelte der Parysche bezetting zal in de kazernes gereed staan om op het eerste bevel dadelijk uitte trekken. De militaire wachtposten voor en in het paleis van het Elysée, van het paleis Bourbon en van het Luxembourg, van de ministeriëri en van de Fransche bankzuller. aanzienlijk versterkt worden. De bureaux van den telegraaf- en telephoondienst zullen zoodanig ingericht zijn, dat het ministerie van binnenlandsehe zaken van uur tot uur bericht zal ontvangen van hetgeen er mocht voorvallen te Parjjs en in de provinciën.

Schiedamsche Courant | 1891 | | pagina 1