A0. s891. Zaterdag 9 Mei. N°. 7751. KENNISGEVING. rij f-e n-V0 er t ig s te Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag. Diiitciil.iïidsclie Berichten- UITGEVER: j' ODÉ. BVftEüC: BOTER STRAAT, K 3 7, Inrichtingen, welke gevaar, schade ot hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam; Gezien de verzoeken van: lo, de firma J. H. VAN GENT alhier, om vergunning tot uitbreiding zijner bran derij aan den Nieuwe Havenwijk G, no. 186, kadaster sectie M no. 394, door plaatsing daarin van een stoommachine van 4 pkr. en ketel met een verw. oppervlak van 4.25 M>, ter vervanging van de bestaande machine en ketel 2o. de firma GEBR. VAN DER VELDEN alhier, om vei gunning tot uitbreiding barer branderij aan de WiUemskade, wijk G, no. 372,2, kadaster sectie L, no. 4552, met een stoommachine van 2 pkr. en ketel met een verw. oppervlak van 2y2 M2; 3o, de firma GEBR. VAN DER SCHALK alhier, om uitbreiding haier branderij aan de Hoogstraat, wijk C, no 128, kadaster sectie C, no. 569, met een stoommachine van 3 pkr. en ketel met een verw. opper vlak van 4 M2. Gelet op de Artt. 6 en 7 der Wet van den 2den Juni 1875 Staatsblad no. 95); Doen te weten: Dat voormelde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie der gemeente zijn ter visie gelegd; dat op Vrijdag den 23sten Mei a.s., des middags ten 12 ure, ten Raadhuize gelegenheid zal worden gegeven, om bezwaren tegen het toestaan van die verzoeken in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichtenen dat gedurende dne dagenvóór het tijd stip bieiboven genoemd, op de Secretarie der gemeente, van de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 8sten Mei 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. Be Secretaris, VERNÈDE. DUITSCHLAND. Keizer Wilhelm is Maandagavond ten half- elf met zijn gevolg te Keulen aangekomen en door een onafzienbare menigte toegejuicht. Na dej eerewacht te hebben geïnspecteerd, begaf de keizer, gekleed in de uniform der gardes du coips, zich in de wachtkamer, waar het gemeentebestuur hem verwelkomde. Na een kort antwoord ging de keizer de stad in. Zoodra/jhij huiten het station kwam, werd een gescimtssalvo gelost, begonnen alle kerk klokken te luiden en werd de dom aan alle zijden met rood Bengaalsch vuur verlicht, terwijl duizenden vuurpijlen een regen van gekleurde ballen deden neervallen, In een rij tuig, voorafgegaan door een eskadron curas- siers, den regeeringspresident, den burge meester en zijne adjudanten, en gevolgd door weer een ruiterstoet, reed de keizer met den garnizoens-commandant naar het regeerings- gebouw, waar tot laat in den nacht eene dichte menigte zich verdrong. Dinsdagochtend tegen 8 uur rukten de troepen uit naar de Mulheimer heide, waar de keizer eene wapen schouwing hield. Bij zijn terugkeer in de feestelijk versierde stad, werd de keiz#r door eenige honderden in het wit gekleede meisjes ontvangen, die bloemen op zijn pad strooiden en hem bloemruikers aanboden. Ten paleize ontving do keizer den Belgischen generaal Nicaise, die hem namens koning Leopold, en den Nederlandschen schout-bij-nacht Röell, die liem namens de Koningin-Regentes kwam begroeten. Te halftwee had een gala-diner plaats in de Gürzenicli-zaal, waar eeu meisjes koor den keizer een lied toezong, terwijl het prachtige orgel het »Domine salvum fac regem" deed hooren. Aan het diner bracht de eerste burgemeester Becker een heildronk uit op den keizer, waarop deze antwoordde met eene korte rede, echter zonder eenige politieke strekking. Tegen 5 uur ging de keizer aan boord van eene stoomboot, waarmede hij te half- 7, gevolgd door eene vloot van pleiziervaar- tuigen, te Bonn aankwam. Wel had de keizer bevolen dat dit bezoek moest worden be schouwd als een niet officieel karakter te dragen, maar toch was de stad schitterend versierd, was alles op de been en werd de keizer door het gemeentebestuur verwelkomd. In een rijtuig met vier paarden reed de keizer langs de oevers van den Rijn naar de villa Loschnitz, waar hij zijn intrek nam. 's Avonds brachten een zangkoor hem eene serenade, en de studenten hem een fakkel optocht. Heden gaat de keizer van Bonn naar Carlsruh.e. Bij het wedergeven van keizer Wilhelm's toespraak te Dusseldorf schijnt weer een eigenaardig misverstand" te hebben plaats gehad. Terwijl toch, volgens het eerstgegeveri verslag, gelijk het o. a. in de Rolnische Zeitung voorkwam, de keizer aan het slot zeer beslist gezegd had»Eén slechts is heer en meester in het Rijk, en dat ben ik. Ik duld niemand anders naast mij" ontbreekt in het latere officieuse verslag deze eigen aardige slotzin, die trouwens best gemist kan worden, volkomen. De officieele Beichsan- eeiger glijdt, opmerkelijkerwijze, geheel over de redevoering heen, en zegt slechts, dat de keizer eene lange toespraak hield, zonder een woord van den inhoud te vermelden. De keizer heeft in zijn toespraak ook de onderteekening van liet handelsverdrag met Oostenrijk bevestigd. Uit het verslag omtrent Bismarck's rede voering blijkt, dat hij ook nog het volgende heeft gezegd »Op het oogenblik wordt ik van Berlijn teruggehouden door het uitzicht op pijnlijke ontmoetingen met gewezen vrienden, die sedert mijn aftreden hebben opgehouden mijne vrienden te zijn. Ik zou thans te Berlijn telkens ontmoetingen hebbendie mijn gewezen vrienden misschien evenzeer als mij, en meer nog, ongewenscht zouden zijn. Conventioneele vormen dekken niet de innerlijke indrukken van zulk een wederzien; en ik wil mij dit dus niet vroeger opleggen, dan plichtmatig noodzakelijk is. Mijn mandaat duurt immers nog eene poos, en bij de snel heid waarmede wij leven kunnen de indruk ken misschien nog gewijzigd worden 1 Zoo ver mogelijk van mij ligt eene principieele oppositie tegen de regeering, maar even ver een stilzwijgen tegenover voorstellen, welke ik schadelijk acht. De plicht tot spreken, welken mijne zaakkennis mij oplegt, zet mij als liet ware de pistool op het gewetenen waar ik meen dat het vaderland met zijne politiek voor een moeras staat, hetwelk ik ken, terwijl anderen zich omtrent den aard van het terrein bedriegen, daar ware het verraad jegens bet vaderland, indien ik zweeg". Verder wil de grijze staatsman zijne par lementaire werkzaamheid ook nuttig maken door als vredestichter tussehen beiden te sprin gen, waar de gewezen Kartellpartijen elkander bevechten iets, wat aan zijn politieke hart telkens eenen steek toebrengt. BELG i E» Men zegt dat de minister van justitie den procureur-generaal gelast heeft een onderzoek in te stellen omtrent den toestand in al de kolenbekkens. Men gewaagt van neiging tot werkstaking in de kolenmijn Doux, alwaar nog nooit eene werkstaking voorkwam. Uit Luik wordt gemeld dat Dinsdag troepen werkstakers, die langs de binnenwegen tiok- ken, de bewoners hebben afgezet. De dagbladen van Luik zeggen, dat uit zekere mededeelingen blijkt dat het meeren- deel der mijnwet kers bereid is het werk te hervatten, maar dat de leiders hun vrees aanjagen. Tal ran vreemde volksmenners ruien de werklieden op. Daar hun signalement bekend is, worden zij met ijver opgespooi d. De kolenmijnen in het depaitement Pas de Galais hebben kolen aangeboden aan de Belgische industrïeelen die daaraan behoefte mochten hebben. Het gemeentebestuur van Brussel heeft aanzegging gekregen het noodige werk voor te bereiden om twee lichtingen soldaten onder de wapens te roepen. Een nieuwe dynamiet-aanslag heeft Dins dagnacht plaats gehad te Chatelineau op de woning van een mijnwerker, die wilde werken. De schade is geringde dader is gearresteerd. Dinsdagavond is te Beyne Heusac eene dynamiet-patroon ontploft in het kozijn der woning van een weikman, die was blijven werken. De aangerichte schade is van mate- rieelen aard. De jagers van de Luiksche garde civique zijn Woensdag opgeroepen. ENGELAND. Volgens bericht uit Washington rappor teerde de Amerikaansche vlootvoogd in de wateren van Chili, dat de vloot der revolutie- partij in eenen jammerlijken toestand verkeert eu onbekwaam is om ruw weder te doorstaan. Kapitein Verney, het parlementslid, werd Woensdag, na eene gedeeltelijke schuldbelij denis, tot een jaar opsluiting veroordeeld wegens aanranding der zeden. Hij had reeds zijn ontslag ingediend. Do Times verneemt dat de Servische regee ring besloten is, tenzij zij vrijwillig heengaat, koningin Nathalie binnen acht dagen uit het land te zetten. Sedert Woensdag wordt haar paleis bewaakt door een detachement troepen onder een hoofdofficier om haar zoo noodig te arresteeren en naar de grens te voeren. De dienstboden der koningin werden gewapend en moeten verklaard hebben zich tegen eene gevangenneming der vorstin gewelddadig te zullen verzetten. Uit Tientsin (China) wordt gemeld, dat door de Cantoneesche beambten van den Tongshan- spoorweg en kolenmijn een moordaanslag is gepleegd op de bij die maatschappij in dienst zijnde vreemdelingen. De bedreigde personen hebben den aibeid laten rusten en zich onder de hoede van den Britschen consul te Tientsin gesteld. Zij wenschen voldoende bescherming van ovei heidswege, alvorens het werk te hervatten. Uit Simla wordt gemeld, dat de vermoede lijke moordenaar van majoor Quinton te Manipoer is gevangengenomen. Uit Washington wordt bericht, dat de regeering der Ve/eenigde Staten thans, over eenkomstig de herhaalde wenschen van Enge land, in het belang van de robbenteelt, het dooden van lobben op Piibylofl-eiland zal veibieden, totdat de velschillen over de visscherij in de Behringzee zullen zijn geregeld. F It A NK li IJ K. De douane-commissie heeft de vermindering der graanrechten met 2 francs van af 15 November voor den tijd van een jaar aan genomen. Z W E D E N. De Eerste Kamer heeft het ontwerp tot invoering van persoonlijken dienstplicht aan genomen de Tweede Kamer heeft het echter verworpen. Rijt 1.85. - 2.50. 0.10. Advertentieprijs: van 110 gewone regnls met inbegrip van eene Courant1.10, Iedere gewone regel meer- OIO. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Abonnementsprijs, per kwartaal itanco per post, door het geheel? 1 Afionderlijke nommers r

Schiedamsche Courant | 1891 | | pagina 1