A0. 1891. Vrijdag 17 Juli. N°. 7800. KENNISGEVING. Kennisgeving. KENNISGEVING. ij f - n -ve© rtig-st© Jaargang. Verschijnt dagel ks, uitgezonderd Dinsdag, Buitenlandsciic Berichten. ÜITGEYETl: J. ODÉ. OURANT. Abonnementsprijs, per kwartaal iranco per post, door het geheele Rijlt Aftonderlijke Hommers 1.85. - 2.50. - 0.10. BUREAU: BOTER»* RAAT, E 3 7. Advertentieprijs: van 1—10 gewone regels met inbegrip van eane Courantf 1,10. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Inrichtingen, welke gevaar, schade ol hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam; Gezien de verzoeken van 1o. F. H. H. ZOETMULDER om vergun ning tot uitbreiding zijner branderij aan de Eethclstraat alhier, wijk A no. 4, kadaster sectie A no. 4331, met een stoommachine van lVh paardenkracht en ketel met een verwarmings-oppervlak van 2 M1 2o de wed. J. H. RAMBACH, om vergun- ninf tot oprichting eener vetsmeltery, ter bereiding van olie en loog, in het pand aan de Laan alhier, wijk C no. 266c, kadas ter sectie B no. 2432 Gelet op de Artt. 6 en 7 der Wet van den 2den Juni 1875 {Staatsblad no. 95); Doen te weten: Dat voormelde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie der gemeente zijn ter visie gelegd; dat op Donderdag den 30n Juli a.s., des namiddags ten half twee ure, ten Raadhuize gelegenheid zal worden gegeven, om bezwaren tegen het toestaan van die verzoeken in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten; en dat gedurende drie dagen, vóór het tijd stip hierboven genoemd, op de Secretarie der gemeente, van de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 16en Juli 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris VERNÈDE. Inrichtingen, welke gevaar, schade of hinder kannen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam Gelet op Art. 8 der wet van den 2den Juni 1875 (Staatsblad no. 95); Geven kennis aan de ingezetenen, dat op heden aan G. .T. BERTELS en zijne recht verkrijgenden vergunning verleend is tot uit breiding zijner branderij aan de Wester kade alhier, wijk G, no. 181, kadaster sectie M no. 412, met een stoommachine van 2 paardenkracht en ketel met een verwar- mings oppervlak van 4 M2. Schiedam, den 16den Juli 1891, Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris, VERNÈDE. SCHOUW over Wegen, Voetpaden en Kunstwerken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam Voldoende aan het bepaalde bij de 3de alinea van Art. 8 van het reglement op de Wegen en Voetpaden in deze Provincie; Brengen het volgende Proces-Verbaal door aanplakking ter kennis van belanghebbenden Op heden den lOden Juli 1800 een en negentig is door den ondergeteekende, AUG1J- STINUS NOLEN, Gemeente-Architect van Schie dam, als daartoe gemachtigd door Heeren Burgemeester en Wethouders van Schiedam, bij hun besluit van den 9den April daaraan voor gaande, ter voldoening aan het voorschrift, ver vat in Art. 7 van het Reglement op de Wegen en Voetpaden in de Provincie Zuid-Holland en overeenkomstig de publication van den 24sten April 1891 enden 3den Juni 1891 HERSCHOUW gedreven over de niet onder beheer van eenig Polder- of Waterschapsbestuur staands Wegen, Voetpaden en Kunstwerken, gelegen binnen het grondgebied van de gemeente Schiedam en die nende tot hoofdverbinding tusschen de verschillende bebouwde gemeentekommen. Daarbij is gebleken, dat de na te noemen wegen en werken, die bij de eerste SCHOUW, gehouden den dertigsten Mei 1891, in gebrek- kigen toestand zijn bevonden, niet zijn hersteld ingevolge de daarbij gegeven voorschriften, en alzoo nog niet beantwoorden aan het bepaalde omtrent het onderhoud van wegen en voetpaden of kunstwerken, vervat in Art, 5 van meerge meld Provinciaal Reglement als Hooge Schielandscbe Zeedijk, vermeld onder volgnummer 5 op den legger van de wegen en voetpaden en waarvan de concessionarissen van den straatweg, de onderhoudsplichtigen zijn verbetering der bestrating, in het bijzonder de sporen van voertuigen, is noodig tusschen de telegraafpalen No. 59 tot No. 57 het gedeelte, circa 30 Meter, vóór den tele graafpaal No. 56 tot en met No. 46 het gedeelte, circa 40 Meter, vóór den tele graafpaal No. 35 tot 15 Meter, vóór den tele graafpaal No. 29. Aldus opgemaakt ten jare en dage voormeld. (get.) A. NOLEN. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 16n Juli 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris, VERNÈDE. F B i 1 I B IJ K. De door de commissie voor het tarief en de regeering voorgestelde nieuwe cijfers voor de invoerrechten van geweven katoenen stof fen zijn door de Kamer aangenomen. Ten gevolge van dit votum, waardoor eene verandering gebracht wordt in het aanvankelijk door de regeering voorgedragen tarief van rechten, worden de meerdere inkomsten der schatkist op 00 millioen ge raamd, in plaats van op 38 millioen. Het Fransche eskader is sedert eenige dagen te Stockholm aangekomen en de état major en de bemanning worden ook daar zeer gevierd. Op een feestmaal, door den koning bijgewoond, heeft deze op de Fransche marine gedronken, en er daarbij aan herinnerd hoe hij zelf zeeman geweest is en uit Fran sche voorouders (Bemadotte) geboren. Een tweede dronk werd door koning Oscar gewijd aan president Carnot. Het nationale feest, dat op 14 Juli ter herinnering aan den val der Bastille ieder jaar met veel opgewektheid gevierd wordt in geheel Frankrijk, en dus vooral te Parijs, heeft zich door niets bijzonders gekenmerkt. Het was een warme dag, zoodat zelfs te Longehamps drie personen door zonnesteek getroffen werden. De groote revue, onder commando van generaal Saussier was, als naar gewoonte, schitterend; men merkte intussehen op, dat in het gevolg van den generaal zich minder vreemde officieren be vonden dan in andere jaren. Ook meenden velen eene bijzondere beteekenis te mogen hechten aan de in 't oog vallend plechtige wijze,' waarop president Carnot bij zijn komst op het paradeveld, werd begroet door de Russische officieren. Aan de wapenschouwing nam voor het eerst ook de tot een bataljon vereenigde turnschool deel. Bij deze gelegenheid is weder gebleken, dat de populariteit van president Carnot steeds grooter wordt. Toen hij Maandag bij de opening der nieuwe avenue en de inwij ding van het ïLycée Voltaire", door de be ruchte wijk Belleville trok, en een aantal geheime politie-agenten zijn rijtuig omringden, werden dezen door het volk uitgejouwd, terwijl het gejuich waarmede de bevolking den president ontving, moest bewijzen dat de heer Carnot hier niets te vreezen had. Zelfs het onaanzienlijkste huis in deze armen- buurten was van boven tot onder versierd. In de stad werd de menigte vooral aange trokken door het feest op het Marsveld, en het vuurwerk op den heuvel van Montmartre, terwijl na de plechtige opening door den president, de nieuwe savenue de la Répu- blique" nu ook op de meest feestelijke wijze door de Parijsche bevolking werd ingewijd. In weerwil van het protest, door een aantal leden van den Senaat in het openbaar uitge sproken tegen het oprichten van een stand beeld voor den September-moordenaar, heeft heden de onthulling plaats gehad van Danton's monument, op den hoek van de »rue de 1' Ecole de médeeine" en den boulevard Saint- Germain. Een aantal politieke personen, o. a. Floquet, woonden de plechtigheid bijook zag men onder de aanwezigen mevrouw Menuel, kleindochter van Danton. De belangstelling was zoo groot, dat het verkeer gedurende eenige uren moest stilstaan. ENGELAND. Gisteren arriveerde de Duitsche keizerin weder te Windsor, waar zij, op verzoek van koningin Victoria, haar zoons voorstelde; tegen den avond keerde zij weder naar Felix stowe terug. Naar uit Bucharest gemeld wordt, zou Rumenië besloten hebben, desnoods met ge weld, den verderen toevoer van Joden 'te beletten. Majoor Leverson is benoemd tot Engelsch commissaris voor de afbakening der grenzen van Mashona-land. Volgens berichten uit Odessa duurt de emigratie van joden onafgebroken voort. De schach van Perzië wordt zeer geprezen, ;n een artikel, dat de Perzische gezant in Engeland in The Asiatic Quarterly Bevieio geschreven heeft, wegens den vooruitgang in zijn land. Vóór de troonsbeklimming van Nasr-ed-Din, »de Zon van Perzië", was de hoofdstad Teheran een verwaarloosde stad met nauwelijks 100,000 inwoners. Thans is hare bevolking driemaal zoo groot en kan zij roemen op fraaie openbare gebouwen en par ticuliere huizen en heerlijke openbare wandel plaatsen. Het leger is nu uitgerust en inge richt naar Europeesch model. Banken, tele grafen, gas, postkantoren, spoor- en tramwe gen, deze en dergelijke nuttige zaken, waaraan nu de Perzen al gewoon zijn, waren hun vóór Nasr-ed-Din's regeering nog geheel on bekend. Daarenboven, herinnert de schrijver, heeft de tegenwoordige schach voor het eerst n Perzië een geregeld ministerie naar Euro- peeschen trant ingevoerd en gezanten aan vreemde hoven benoemd. DUITSCHLAND. De gemeenteraadsverkiezingen te Metz zijn, bij vergelijking met de verkiezingen van vijf jaar geleden, voor de Duitsche partij slecht afgeloopen. Terwijl deze in 1886 met 19 stemmen de meerderheid had verkregen, staat zij nu met 11 stemmen tegenover 21 der contra-partij. Bij de verkiezingsbeweging waren werkzaamlo. de Duitschers, die alle halfheid verwierpen en op grond van erva ring elk vergelijk wantrouwden2o. de inlandsche autonomisch-gezinde partij3o. de clericalen, die op de Metser Presse (uitgave te Trier) veel invloed oefenden en vooral steun vonden in de Lotharingsche bladen Lc Lorrain en Le Messin. Onder deze omstandigheden waren thans niet alleen bij de eerste stemming de Duitschers achteruit gegaan, maar hebben zij bij de herstemming zelfs nog een hunner candidaten verloren. In een brief uit Petersburg aan de Kreuz- seitung wordt uit vertrouwbare bronnen be vestigd, dat in alle graanbouwende gouver nementen van Rusland een volslagen mis gewas valt waar te nemen. B E L G 1 E. Op grond van de laatste volkstelling moet het getal volksvertegenwoordigers worden vermeerderd. De Senaat bestaat uit 69, de Kamer uit 138 leden: voortaan zal de Senaat

Schiedamsche Courant | 1891 | | pagina 1