Zaterdag 18 Juli Feu 11 e t o n. Het goud van de Orion. A°- 1891 N°. 7801. KENNISGEVING. ijf-en-veertig-st© Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, Buitenlandsclie Berichten. UITGEVEK: J. ODÉ. 3 J abonnkmbntsi'RIJS, per kwartaal Sranco per post, door het geheele Rijk Afzonderlijke nummers T 1.85. - 2.50. 0.10. BVKEitü: BOIEHSTBAAT, E 37. Advertentieprijs: van 110 gewon" regels inet inbegrip van eene Courant- 1.10, Iedere gewone regel meerO.l Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal betekend. De burgemeester tam Schiedam, Brengt bij dezen ter kennis van de Ingezetenen: Dat het Kohier voor de belasting op het Personeel •No. 2. bevattende wijk C dezer Gemeente over het Dienstjaar 1891/92, door den lieer Provin cialen Inspecteur der Directe Belastingen te Rotter dam, op den Ion Juli 1891 executoir verklaard en op heden aan den Ontvanger der Directe Belastingen ter invordering is overgemaakt. Voorts wordt bij dezen herinnerd, dat eeniedet verplicht is zijneu aanslag op den bij de wet bepaalden voet, te voldoen; alsmede dat van heden af de termijn van drie maanden ingaat, binnen welken de reclames tegen dezen aanslag behooren te worden ingediend. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 17den Juli 1891. Do Burgemeester voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. ENGELAND, Het Huis der Lords heeft de onderwijswet bij tweede lezing aangenomen. In het Lagerhuis verklaarde sir James Fergusson, dat de regeering het beginsel eener verlenging van den termijn voor de ratificatie van de Brusselsche akte tot wering van den slavenhandel aanneemt; maar hoe lang die termijn zal wezen, is nog onbeslist. De regeering heeft tot verlenging van den termijn toestemming gegeven met het oog op de vertraging, die de ratificatie onder vonden heeft ten gevolge der houding van Frankrijk, Portugal en Amerika. Spreker kan niet zeggen, welke gedragslijn gevolgd zal worden, als eenmaal de verlengingster mijn zal zijn vastgesteld. De bekende schrijver Walter Besant geeft in de Manch. Exammer een uittreksel uit een brief van den Duitschen keizer, waarin deze o, a. het volgende heet te hebben op gemerkt Roman van H. ROSENTHALBonin. 71. nik begrijp nog maar niet, mijnheer William son Ritscbard," zoo mengde zich thans da fabrikant in het onderhoud, «waartoe gij ver giffenis noodig hebt. Ik zou denken, dat die u door mijne nicht reeds bij voorbaat verzekerd is met het oog op al, wat gij voor ons gedaan hebt." Onder deze woorden had Charles met Flora fluisterend een paar woorden gewisseld en hare hand gevat, die zij in de zijne liet." «Ik begroet u van harte als den broeder van mijn verloofde" sprak nu Flora tegen Willem, •een beveel mij in uwe toegenegenheid aan." «Verloofde 1 Dat gaat wat haastig in zijn »De Engelschen zijn een vreemd volk. Niemand durft een maatregel voorstellen omdat die voor de veiligheid der natie noodig is, maar alleen omdat de veiligheid eener partij die gebiedend maakt. Het volk, dat de natie werkelijk groot maakt hare koopliedenindustrieelen, mannen van de wetenschap, kunsten en letteren waarvan ik te huis zooveel lees, zijn zorgvuldig buiten mijn bereik gehouden ten gevolge van eene jaloezie, die ik niet begrijp. Zij wenden voor, dat die lieden niet tot het hof,behooren. Dat is dwaas. Hoe kan er een hof bestaan n dit land, dat door dit volk rijk gemaakt is en door een volksvertegenwoordiging be stuurd wordt, wanneer de mannen van weten schap, van kunst en letteren en van de industrie er niet het schitterendst deel van uitmaken Dat begrijp ik niet. In mijn land zou k voor de veiligheid van de kroon beven, wanneer ik niet alle klassen om den troon vereenigde. Toch zag ik geen enkelen der dragers van namen, die over de geheele •wereld en vooral in Duitschland beroemd zijn. Dit trof mij als het vreemdste wat ik in dit merkwaardige land gezien heb." De heer Dillon heeft, met het oog op zijn gezondheidstoestand, verklaard niet als leider der anti-Parnellistische partij te kunnen op treden en de heer Sexton heeft dat even eens geweigerd. Vermoedelijk wordt thans de heer Healy leider der Iersehe partij. Par- nell heeft, ondanks de jongste nederlaag in Carlow, verklaard den strijd tot het uiterste te zullen volhouden. Een telegram uit Wladiwostockaan Engel- sche couranten meldt, dat aldaar twee Chineezen, vergezeld door twee Engelsche ingenieurs, zijn aangekomen, die voorberei dende studiën gemaakt hebben voor den aan leg van een spoorlijn dwars door Mongolië. Het Chineesehe gouvernement moet verklaard hebben, dat het verlangend uitziet naar de oplossing van de vraag, hoe een spoorweg naar de Russische grens moet worden gelegd. De Standard verneemt uit Baugkok dat de verhouding tusschen Frankrijk en Siam ge spannen begint te worden. De Franschen zijn naijverig op den invloed van Duitschers en Engelschen aan het Siameesche hof, terwijl de Siameezen zich bezorgd maken over de toerustingen der Franschen aan hunne oostelijke grens. Telegrammen uit New-York melden, dat op Haiti het uitbreken der revolutie nog slechts eene quaestie van korten tijd zou zijn. De regeering verwisselt voortdurend, de troepen schijnen onbetrouwbaar en de handel staat stil. Allen die kunnen gaan weg. De staatspresident Hippolyte trachtte eene lee ning te sluiten van een half millioen pd. st. by buitenlandsche koopliedenmaar slaagde niet, dewijl de kooplieden allereerst eischten de delging der vijfdollar-no ten, welke de staats president Legitime indertijd uitgafhetgeen Hippolyte weigerde. Te New-York is de oud-Fenïansche broe derschap vergaderd geweest. Het bestuur diende een merkwaardig rapport in, waarin o. a. staat dat het Iersehe volk niet aan eigen inzichten of aan zelfzuchtige woelwaters over gelaten moet worden. Het Amerikaansche goud heeft het bedorven en maakte het bijna zonder uitzondering tot aanhangers van wet telijke methoden. Op de Amerikaansche Ieren rust de plicht zulk een water-en-melk-beleid door een werkelijk nationaal en krachtig beleid, met strijd tot grondslag, te vervangen. Geen ijdele agitatie meer, welke slechts strekt om lage, waardelooze en zelfzuchtige avon turiers op den voorgrond te brengen! F R A N K R IJ K. Ook in den vreemde is de nationale gedenk dag niet onopgemerkt voorbijgegaan. Vooral te Rome schijnen de daar gevestigde Fran schen gemeend te hebben, tegenover de verwijdering in den laatsten tijd, tusschen de Italiaansche regeering en de Fransche be staande, aan de feestviering op 14 Juli de beteekenis te moeten geven van een vrede lievende manifestatie. In het paleis »Farnèse" had de ambassadeur, de heer Billot, het per soneel der ambassade, de Fransche club, de leden der Fransche Kamer van koophandel te Rome, en een groot deel der Fransche kolonie vereenigd, en talrijk waren de blijken van vaderlandsliefde, die in den loop van den avond werden geuit. Laur diende gisteren eene interpellatie in over de paspoorten voor Elzas-Lotharingen. De minister Ribot verzocht uitstel daarvan. Toen Laur bleef aandringen, herhaalde Ribot zijn verzoek, er bijvoegende dat in de instruc ties der Duitsche ambassade geenerlei wijzi ging gebracht is. Laur hield zijnerzijds staande, dat nieuwe formaliteiten geëischt rijn van Fransche handelsreizigers. De Kamer bepaalde de discussie op heden. De ministers zijn gisteren onmiddellijk uit de zitting bijeengekomen en hebben besloten, het verzoek om onbepaald uitstel der inter- pellatie-Laur te herhalen. Het Kabinet zal de portefeuille-quaestie stellen. De Kamer heeft de laatste paragraaf van het ontwerp-tarief, het recht, van 20 frs. op varkensvleesch, aangenomen. BEICfO. Van het Bulletin officiel van den Vrijen Kongo-staat is een buitengewoon nummer verschenen, onder de dagteekening van Brussel, 16 Juni, en getiteld: Rapport aan werki Flora," riep nu de heer Lombardi. «Gij zijt Engelschen en deze landaard houdt er van, veel meer dan wij Duitschers, ferm en zelfstandig op te treden maar ik, uw oom, ben er toch ook nog. Gij badt mij toch wel vooraf een weinig op de hoogte van zaken kunnen brengen. Ik ben hier vrij wel het vijfde rad aan den wagen." «Nu is het mijn beurt om vergiffenis te vra gen," zeide Flora. «Als gij eens alles weet, dan twijfel ik niet, of gij zult die willen schenken. Dat wij u niet vroeger in kennis stelden met onze wenschen en verwachtingen, kwam doordat wij nog zoo weinig op de vervulling er van konden hopen is het niet waar, Charles «En wat heeft dan nu zoo plotseling die wenschen tot vervulling gebracht vroeg de heer Lombardi. «Och, lieve oom, schort uwe nieuwsgierigheid nog een weinig op. De geschiedenis is wezenlijk te lang om die nu uit te vertellen." «Mijnheer," aldus nam nu Charles het woord, «ik neem de vrijheid u eerbiedig om dr hand uwer nicht te vragen." «Natuurlij! Aan ik nu niet anders dan ja zeg gen het geannexeerde pand in uwe zorg en hoede aanbevelen. Ik zou ook niet weten, waarom ik u het kind zou weigerendoch onder vier oogen wil ik Flora nog wel eens duchtig .de les lezen. Zich aldus, zoogoed als in geen tijd, te verloven, le gaan trouwen en misschien van mij weg te loopen, 't is viceselijk: hoe rare manieren die Engelschen hebben!" Zoo klaagde de goede Lombardi, wiens vroo- lijk humeur hem geen oogenbiik verliet. Daar ging de dein klopper en een paar minuten later traden Jansen en Geesje, die dien middag bij de Lombardi's waren genoodigd, de ontvang kamer binnen. Nieuwe verrassing. Geesje deed een stap terug, toen zij Ritschard herkende, en deze verschrikte niet minder, toen lij Geesje zag. «Dat is immërs die kleine plaaggeest uit Noorwegen," sprak hij bij zich zelf. «Mijn broeder Charles" stelde William.den stuurman voor. Jansen boog en loonde geen de minste ver wondering, Geesje kon niet nalaten Charles een nog weinig vriendelijken blik toe te werpen. «Hij heeft," vervolgde William, «zonder het te weten zijnen broeder zoolang gezocht, tot hij hem eindelijk vond." Charles trad op Geesje toe, «Wij zijn geen vreemdelingen, mejuffrouw," sprak hij. «Ik herinner mij u op mijne zwerf tochten, waarvan mijn broeder sprak, ontmoet te hebben. Vergeef mij, dat ik mij toen weinig hoffelijk tegenover u gedragen heb." «Gij waart toen zeer gehaast," antwoordde Geesje lachend, «en dan zijn dames wel eens lastig, verbeeld ik mij. Maar zeg mij nu spoedig, hoe gij elkander herkend hebt." Charles verhaalde hoe hunne ringen tot dia herkenning geleid hadden, sprak van de stranding der Columbia en de redding van zijn broeder, 't geen alles door Jansen kon worden bevestigd. Aan tafel heerschte natuurlijk eene opgewekte stemming. Wordt vervolgd.)

Schiedamsche Courant | 1891 | | pagina 1