Seveune I verïoente emle" pefeiï Gemensde Berichten. Post en Telegraphie. 0 n d e r w ij s. V i s s c h e r ij, S t e <1 e 1 ij k N i e 11 w s. Marktberichten. De Ranitz. "Voor de betrekking van directeur van liet kabinet der Koningin had men het oog gevestigd op mr. Tan Tienhoven, gelijk wij reeds vóór eenigen tijd mededeelden. Hierdoor wordt het eenigszins begrijpelijk dat mr. Van Tienhoven wel een Kabinet zou vormen, maar daarin zelf geen zitting wilde nemen. Toch is het nog niet zeker of de heer Van Tienhoven bedoeld directeurschap zal verkrijgen, aangezien bij liet doen van pogin gen tot samenstelling van een Kabinet geble ken moet zijn, dat de overeenstemming tus- schen H. M. de Regentes, den heer De Ranitz en mr.Van Tienhoven nog niet volkomen is." De Hollandsclie spoorweg-maatschappij heelt zich genegen verklaard als arbiter op te treden in liet bestaande geschil tusschen de staatsspooi weg-inaatschappij en de directie van den Nederlandschen zuidooster-spoor weg in zake het al of niet vernieuwen van de spoorwegbrug over de Maas nabij Ravestein. Ten gevolge van het invoeren der perron kaartjes bij de staatsspoorweg-maatschappij, zijn, zegt de Amst. Ct., niet. minder dan een 60-tal nieuwe portiers aangesteld. Het gemiddeld dagloon van een portier f 1.50 bedragende, eischt deze nieuwe maat regel aan meerdere uitgaven voor beambten- personeel circa f3375 per jaar. Tot penningmeester van den Zuidplaspolder in Schieland, in de plaats van den lieer A. C. Snel, thans dijkgraaf, is gekozen de heer Van Houweninge, te Waddinxveen. Naar wij vernemen, zal te Amsterdam een handelsbank worden opgericht, waarvan als directeuren zullen optreden de lieeren John Maury en o». Maseheck. Het maat schappelijk kapitaal zal vijf ton bedragen. Als commissarissen worden genoemd de heeren G. Emants en baron Van Voorst tot Voorst. (lïbl.) L)e heer Jos. de la Court verzoekt aan de JVJr., ter vermijding van onjuiste gevolg trekkingen, te willen melden dat hij,.op zijn verzoek niet als afgevaardigde aangewezen werd bij den provincialen bond door het bestuur der kiesvereeniging sNoord-Brabant", afdeeling 's-Ilertogenbosch hij kon dus geen lid van het bestuur van den provincialen bond zijn, en voorzeker geen president. De bladen, die liet eenvoudige feit gemeld heb ben dat jhr. De la Court als president van den provincialen bowl der R.-k. kiesvereeni- gingen in Noord-Brabant niet herkozen is, zullen hem verplichten ter wille der waarheid bovenstaande te vermelden. Duizenden menschen bewogen zich gister avond weder voor en in het Verkoopiokaal te Rotterdam, deels uit nieuwsgierigheid, deels om behandeld te worden door Sequali. Eene talrijke politiemacht was aanwezig en had de handen vol om de orde te handhaven en ongelukken te voorkomen, Eén lijder aan rheumatiek werd behandeld, en wel een beltend Rotterdamscli ingezetene. Hij werd op de tribune gedragen en na be handeld te zijn, kwam hij er springende af. Aan de toejuichingen van het publiek scheen geen einde te komen. Heden begon de wkflop v«h Sequali's olie en van het extract eener Prairiebloemde beide fleschjes voor f 2.50. Het aantal koopers was groot. Personen, die onvermogend zijn en dit kun nen tooneu door een bewijs van dokter of geestelijke, ontvangen de geneesmiddelen gratis. (-2V. It. Ct.) Bij den verkooper der Sequah-olie te Rozen- daal is de geheele voorraad in beslag genomen. Terwijl Sequah in ons land heet te toeven, bevat De Volksstem van Pretoria, in Zuid- Afiïka, in baar nummer van 4 Juli de vol gende advertentie in kapitale letters«Sequah is in Pretoria". Eén van beideOf Sequah bezit de macht om zich te vermenigvuldigen, óf éen der twee wonderdokters is een nage maakte Sequah. De eerste patiënte, een Ursulinenzuster, die van Batavia naar Europa vertrokken is om de behandeling met tuberculine van prof. Kocli voor longtering te ondergaan, is hersteld teruggekeerd. strijders uit de dagen van 1830—32 in de residentie, ter bijwoning van de feesten die morgen aanvangen. De luitenant der cavalerie Metelerkamp, die Woensdag bij een proefrit op Clingen- daal van zijn paard stortte, heeft daarbij het hoofdsleutelbeen aan zijn rechterbeen gebroken. Met het gebroken lichaamsdeel uitgestrekt op eene plank, liet hij zich zonder eenig geleide naar Amersfoort vervoeren. Te Zaandijk, waar gistermorgen en middag een lievig onweder woedde, werden vier molens door den bliksem getroffen. In een er van ontstond daardoor brand, die echter spoedig gebiuscht werd en geen belangrijke schade veroorzaakte. Te Puiflijk, bij Druten, sloeg Maandag de bliksem in een kerseboom, waarin een zwerm spreeuwen zaten. Deze, ten getale van meer dan honderd, vielen alle te gelijk dood ter aarde, terwijl de boom zelf geheel zwart werd. Niet ver van den boom stond een man, die ongedeerd bleef en dien avond zijn maal deed met gebakken spreeuwen. De weduwe Krom, te Appelsga (Fr.), die den 16n dezer haar honderdsten verjaardag in goede gezondheid vierde, is Woensdag morgen overleden, zonder ziek geweest te zijn. De postkar te Fijnaart naar Klundert is ten gevolge van het schrikken van liet paard van den Boerendijk gevallen. Op de kar zat met den postiljon een meisje uit Zevenbergen, dat een arm uit het lid viel, terwijl de pos tiljon zwaar gekneusd van onder de kar werd opgenomen. Woensdag werd door de stoomtram 's-BoschHelmond, in de nabijheid van het feleeswijksche kasteel, een man overreden, die onmiddellijk aan de bekomen wonden stierf. De ongelukkige, wonende te Dinter, lag op de rails te slapen en maakte zich dikwijls schuldig aan misbruik van sterken drank. Dit moet ook hier de oorzaak van het onge val zijn geweest. Woensdagochtend is op den overweg van de spoorlijn te Sambeek met den sneltrein in aanraking gekomen een paard met kar. Het paard werd gedood en de kar verpletterd. De geleider, die op de kar zat en niets van den aankomenden trein bemerkte, werd bij den schok weggeslingerd, waardoor hij enkele wonden bekwam. Tegen de wachteres is proces-verbaal opge maakt wegens het niet tijdig afsluiten van den weg. Pernis. Door den raad dezer gemeente is eene nieuwe verordening vastgesteld op de brandweer, waarbij straf wordt bedreigd tegen hen, die bij brand zonder geldige rede nen afwezig blijven. 's-Gravcnhage. De prins en prinses Von Wied en hunne twee dochtertjes, die giste- i'en op het Loo waren, namen deel aan het déjeuner met Hare Majesteiten en gevolg. De jonge prinsessen vertrokken te 5 uur. Hare ouders namen deel aan een familiediner en vertrokken te 8.45, uitgeleid tot het station door de Koningin-Regentes. Heden waren aan tafel bij Hare Majesteiten genoodigd jhr. Wttewaal van Stoetwegen, gezant te St.-Petersburg, en echtgenoote; jhr. De Savornin Lobman, oud-gouverneur van Suriname, en baron Bentinck, aftredend jagermeester op het Loo. Reeds heden kwamen verscheidene oud- Haarlem. Woensdagavond omstreeks 10 uur is alhier een felle brand uitgebroken in het concertgebouw op het sportterrein »üe Phoenix" aan de Parklaan hoek Phoenixweg, zijnde een gebouw van twee verdiepingen lang ongeveer 50 en breed 10 M. Het gebouw is geheel uitgebrand. De oorzaak is voorals nog onbekend. Een aantal spuiten hebben water gegeven, waaronder ook de slangen wagen der politie. Het gebouw en de inven taris waren verzekerd. Een aantal medailles van schiet- en schermvereenigingen en kegel clubs benevens een viool en een violoncel ter gezamenlijke waarde van f 1500, zijn mede door de vlammen vernield. Ylissingcn. Het koninklijkjacht Victoria and Albert wordt 12 Augustus van Engeland alhier verwacht met de keizerin van Duitsch- land en familie aan boord op hare terugreis naar Duitschland. Te Brussel is Zondag, ten voordeele van onderscheidene liefdadigheidswerken, op deGroote Markt een groots ridderspel gegeven, dat in deze schilderachtige omgeving, met de oude gevels in den omtrek, uitmuntend is geslaagd. Het feest dus schrijfi het Handelsblad van Antwerpen heeft in pracht overtrolfen al wat men tot hiertoe aan het Brusselsch publiek te zien gaf. Ruiters in middeneeuwen wapenrustin gen, geharnaste paarden, trompetten op den toren van het stadhuis, steekspelen met lans, degen en schild, datnes en edelvruuwen, die den over winnaars bloemen toewerpen, enz. Kortom niets ontbrak er orn het tafereel zoo grootsch mogelijk te maken. Vensters, deken en balkons met volk bezet. Eluweelen draperieën aan da gevels van het Broodhuis van het stadhuis en andere antieke gebouwen, vlaggen en bonieren in menigte, kortom de illusie was volkomen. Het hof te Versailles heeft zekeren Fremondt tot altoosdurenden dwangarbeid veroordeeld omdat hij, door ijverzucht gedreven, bij het ver laten van een openbaar bal zijne vrouw onder de stoomtram gesfooten had, zoodat zij door de wielen letterlijk onthoofd werd. Te Saint-Etienne zijn Maandagavond twee vrouwen vermoord, een 70 jarige weduwe Marcon en hare 40 jarige dochter. Zij hielden een galan teriewinkel en gingen voor rijk en zeer gierig door. Men vond Woensdagochtend de geheel gekleede lijken op den grond in den winkel liggen, het hoofd verbrijzeld met een hamer, die er naast lag. Zondagavond jl. heeft in de chemicaliën-fabriek van den heer Franse te Gateshead eene ontplof fing plaats gehad, waarbij zeven personen het leven verloren, en twoe zwaar gewond werden. Uit Hamburg zijn 600 uit Rusland verbannen joden op kosten van baron Ilirsch met de stoomboot Tyucti naar Argentinië ingescheept. Een tweede bezending volgt spoedig. De mooie geschiedenis van den jongen werk man uit Birmingham, die, na S jaar in de gevangenis geboet te hebben voor den moord aanslag op zijn geliefde, nu op haar verzoek gratie verkreeg en met haar uit de gevangenis naar het stadhuis zou gaan, is niet geheel juist. De jonge 6choone verklaart dat zij wel gratie voor hem vroeg, maar dat er geen sprake is van hun huwelijk en dat zij nooit zijn vrouw zou willen worden. De minister van waterstaat, handel en nijver heid brengt ter algemeerie kennis, dat gedurende de maand Juni 1891 in de rijks-postspaarbank zijn ingelegd en terugbetaald de volgende be dragen, als Bedrag der inlagen f 1,146,271.1 3i/2 i terugbetalingen 809,08^.46 Alzoo meer ingelegd dan terugbetaaldf 336,582.67'/s Aan het einde der maand April was ten name der verschillende inleggers inge schreven 121,921,681.201/5, zoodat het gezamenlijk te goed op uit. Juni bedroeg f 22,258,203.97 In den loop der maand Juni zijn 4508 nieuwe boekjes afgegeven; 1540 zijn er in die maand geheel afbetaald, zoodat er aan het einde der maand 301,592 in omloop waren. Bij het te Utrecht gehouden akte-examen in de Engelsche laai (I. o.) is Dinsdag geslaagd de heer 11. A. 11. de Groof van Schiedam. JLAARDINGEN. Sedert de laatste opgaaf is nog van de haringvisscherij binnengekomen 1 schip, met 22 last haring, en zijn toten met Woensdagavond aangebracht 31.175 ton, tegen over Ao. Po. Hetzelfde tijdstip 74.166, Ao. 1889 40.551, Ao. 1888 1^.287 ton haring. Woensdag werd aan den afslag verkocht de haring van 25 loggers en 1 bomschuit. Volle haring f 15.73. maatjes- fll.50. KRALLNUSCHE VEER. Gisterochtend wer den alhier tor markt aangevoerd 378 zalmen, die de .kieir.e voor t'0.90 en de groote voor f 1. per l/2 kilo werden verk.-olit. Nog werden aan gevoerd 441 St.-Jacobzalmpjes, die 75 ct.. por >/3 kilo golden. B U lï G E HL 1.1 KE STAND. Geboren30 Juli. Theodora Maria, dochter van D. A. van de Poel en W. B. Nales, Kortlandstraat. Jan en Hanna zoon en dochter van J. Hoppe en J. van Lienden, Grofhaan. Johanna, dochter van W. Middendorp, en A. van der Beek, Lange Achterweg. Overleden: 30 Juli, Een levenloos aan gegeven dochter van J. Noordijk en G. van der Hoeven. Broersvesl. 31. Johannes Willemse, oud 42 jaar, Hofje van Ooms. Ondertrouwd30 Juli. Veth en J. M. E. Meijer. J. van Dijk en M. JL Hoogland. H. Oranje en M. L.C.Gornmel P. E. van Doorn en A. Soeters. Geveild: 31 Juli 1891. Notaris W. J. A. Roldanus. Een uitgebroken branderij met open grond, open gangen en erve, staande aan den Nieuwe- Havemveg. wijlt A, no. 91b, groot 208 centiaren f 1725. Een perceel bouwgrond, gelegen aan de West- vest, groot 520 centiaren, f925. Een woonhuis met pakhuisje, open grond en erven, staande aun den Singel, wijk A, no, 139. groot 153 centiaren, f2330. Een winkel- en woonhuis met open plaats en erve, staande aan de Broersvest, wijk B, no. 49. groot 37 centiaien, f1325. SCHIEDAM, 31 Juli. Rogge en Gerst zonder handel. JHoutwH»; noteeriug der makelaars fit Vs. Jenever: Amsterd. proef f IS1/; per Iteet. Ct. zonder fust en zonder belasting. Spoeling; f0.70 per ketel. Delft, 30 Juli. Opnieuw was de graanhandel ter beurze alhier weinig beteekenend met flauwe prijzen. Westiaudsüirt tarwe f9.50 a 10.—, Zeeuwsche f9.50 a 10.75, WestI. rogge f 5.80 a 7. Zeeuwsche f 0.a 7.75. Chevalier-gerst f5.50 a 7.WeMl. fewer- f5.25 a 5.75 Korte haver f4.5ü a 5.—, lange f3.30 a 4.-—.

Schiedamsche Courant | 1891 | | pagina 3