Zaterdag 29 Augustus. N°. 7831. KENNISGEVING. KENNISGEVING. A". 1891. ij f - n -v© ©rtigst© Jaargang*. Verschijntdagel ks, uitgezonderd Dinsdag, Buitenlan&sclic Berichten. Binnenlandsche Bcrichtei UITGEVER: J. ODÉ. BUREAUS BOUBBiïRAAT', E 3 7. Kleinhandel ln sterken drank. Burgemeester en Wethouders van Schiedam brengen, ingevolge art. 5 der Wet tot regeling van den kleinhandel in sterken drank en tot beteugeling van openbare dronkenschap (Staatsblad no. 118 van 1885), ter openbare kennis, dat bij hen een verzoekschrift is ingekomen van Z. SCHIKHOFF om vergun ning tot verkoop van 'sterken drank in het klein, in liet pand aan de Hoofdstraat, G No. 105. Schiedam, den 28n Augustus 1891. Burgmeester en Wethouders voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. I» U I T S C II L A N D. De partic. correspondent der N. JR. Ct. te Berlijn schrijft dd. 27 dezer Het blijkbaar van ofllcieuse zijde in de •pers opgenomen bericht, dat Bleichröder dezer dagen eene audiëntie bij Caprivi gehad heeft, wordt door de Vossische Zeilung in verband gebracht met het denkbeeld der regeering om eene leening te sluiten. Dit vermoeden vindt bevestiging n de heden in de officieuse bladen voorkomende berichten omtrent de minder gunstige vooruitzichten met betrekking tot de Pruisische staatsbegrooting, en ook in .het in regeeringsgezinde bladen voorko mende voorstel, om aan het niet onwaar schijnlijke gebrek aan werk te gemoet te komen door de uitvoering van groote open bare werken, waarvan de kosten uit eene leening te bestrijden zouden zijn. Hier staat evenwel tegenover dat het huidige tijdstip voor het opnemen eener leening weinig ge schikt zou zijn. Naar het heet, zijn in diplomatieke kringen alhier telegraphische berichten uit Rome ontvangen, volgens welke de gezondheids toestand van den paus tot ernstige bezorgd heid aanleiding zou geven. De heropening van den Pruisischen Land dag is op 5 October bepaald. De gezondheidstoestand van vorst Bismarck moet op het oogenblik te wenschen overlaten. Vooral moet de oud-kanselier last van slape righeid hebben, terwijl ook zijn geheugen hem begint in den steek te laten. De gemeenteraad van Altkirch in den Elzas heeft geweigerd den eed af te leggen in handen van den burgemeester, een Duitscher, die bij de jongste gemeenteraads verkiezingen niet herkozen is. Vermoedelijk zal de gemeenteraad op hooger bevel ont bonden worden. FKilKBIJE. Een vertrouwd agent te Parijs der voorioo- pige regeering in Chili spreekt het bericht tegen, dat de troepen van Balmaceda de over winning behaald zouden hebben, en heeft aan Savas twee depêches vertoond, éen van Iquique en éen van Buenos-Ayresvolgens welke Balmaceda geheel geslagen zou zijn. B E L G I E. Aan Daily News wordt van Woensdag uit Brussel uit stellige bron gemeld, dat Frankrijk waarschijnlijk spoedig kennis zal geven van zijn toetreding tot de anti-slavernij- overeenkomst. DENEMARKEN. De te Kopenhagen verschijnende officieuse National Tidende spreekt met nadruk de be wering der Köln. Zeit. tegen, als zou er ver deeldheid bestaan tusschen den czaar en zijne schoonmoeder, de koningin van Denemarken. Integendeel verzekert het blad, dat onder de gasten, die op het oogenblik aan het Deensche hof vertoeven, de beste harmonie heersclit en dat Pruisen vergeefs mag trachten daar tweedracht te zaaien. Wanneer Pruisen ver deeldheid wil opwekken tusschen Rusland en Denemarken, is dat slechts omdat het gevoelt, de belofte, 25 jaar geleden ten aanzien der hertogdommen Sleeswijk, Holstein en Lauen- burg afgelegd, schandelijk te hebben verbro ken en dat de schandelijke staatkunde van het keizerrijk, zoowel de binnen- alsdebui- tenlandsche, slechts ten gevolge heeft gehad, dat de czaar de Fransche republiek thans for meel erkent. ITALIË. Uit Rome wordt gemeld, dat eene groep van staatkundige mannen den minister president een gastmaal heeft willen aanbieden, teneinde hem de gelegenheid te verschaffen eene politieke rede te houden over den hedendaagschen toestand. Maar de heer Rudini heeft geantwoord, dat het oogenblik daarvoor nog niet gekomen is. Zoolang de ministerraad nog geen besluit heeft genomen hoe te voorzien in de financieefe moeilijk heden, moet hij eene groote terughouding in acht nemen. T U R K IJ E. Men schrijft uit Konstantinopeldat de minister van oorlog met de maatschappij der «Messageries Maritimes" onderhandelt om A stoomschepen te bevrachten voor het over brengen van troepen naar Yemen. De sultan gaf bevel den opstandhet kostte wat het wilde, te onderdrukken. B U L G A R IJ E. Uit Sofia wordt gemeld, dat de politie jl. Vrijdagnacht, bij eene huiszoeking bij den oud minister SaratolT, 260 revolvers en een groote hoeveelheid ontplofbare stoffen heeft gevon den. In de haven van Burgas werden 32 kisten met wapenen en 3 kisten met oproe rige geschriften in beslag genomen. AMERIKA. De New-York Herald ontving uit Valpa raiso een depêche van Dinsdag, luidens welke Balmaceda, door zijne cavalerie goed onder richt omtrent de bewegingen van den vijand, vermoedelijk gisteren een aanval zou doen. Het gerucht, dat de Congressisten Santiago ingenomen zouden hebben, is verzonnen. Men gelooft, dat zij eene sterke stelling innemen in de omstreken van Vina-de!-mar. Zij heb ben versterkingen ontvangenBalmaceda eveneens. Deze heeft 20,000 man onder zich. Het vertrouwen in de regeering herleeft te Valparaiso. Torpedobooten van de regeering kruisen in de baai om er het optreden der opstande- delingen te beletten. De gezant van Chili te Washington, de heer Lazcano, heeft eene depêche van den26sten uit Valparaiso ontvangen, waarin de minister van buitenlandsche zaken de volslagen neder laag der opstandelingen op den 25sten bij Vina del Mar meldt. Eene afdeeling van het regeeringsleger sneed de verbinding der opstandelingen met hunne schepen af en dwong hen zich onvoorwaardelijk over te geven. De minister voegt er bij, dat het geheele land vol bewondering is over de dapperheid en deugdelijkheid van het regee ringsleger. Het gezantschap van Chili te Parijs heeft uit Buenos-Ayres eene depêche ontvangen luidens welke de congressisten zich onvoor waardelijk hebben overgegeven. Uit San Francisco wordt gemeld dat in de Chineesche provincie Chin Kiang een aantal autoriteiten in hechtenis zijn genomen, die beschuldigd worden tot de geheime vereeni- ging te behooren, welke den eersten stoot'gaf tot de geweldenarijen jegens de Europeanen. De laatste vier regels van het in ons vorig nummer medegedeelde, betreffende het bezoek aan de gemeente door den Commissaris des Konings, zijn door eene vergissing opgenomen en bovendien onjuist, daar zij niet ver meldden het door omstandigheden afwezig zijn van de heeren C. Diependaal en F. Haverschmidtterwijl daarentegen andere niet genoemden wel tegenwoordig zijn ge weest. SCHIEDAM, 28 Augustus 1801. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin zal Maandagnamiddag te 1 uur door den majoor-commandant eene inspectie over de schutterij gehouden worden. Hedenvoormiddag halftien is alhier per extra trein uit 's-Graveuhage aangekomen het 3e bataljon grenadiers en jagers, bestaande uit 15 officieren en 443 man, onder com mando van majoor De Bock. Zij vertrokken te halfelf met 3 stoombooten naar Hellevoet- sluis en Brielle. Uit Roermond zijn te 12 uur per extra trein aangekomen, onder commando van den ln luit. baron L. van Hogendorp, 3 officieren, 55 onderofficieren en manschappen, 47 paarden, 4 stukken geschut en 1 bagage wagen, van het 3e regiment le batterij, die hedennamiddag te 2 uren met 2 stoombooten vertrokken naar Brielle en verder naar Rokkanje, waar zij zullen worden ingekwartierd; Een talrijke menigte was op de been om dit voor onze stad ongewone schouwspel gade te slaan. Hr. Ms. stoomkanonneerboot Hydra, com mandant D. A. Mensert, zal morgenvoor middag in de buitenhaven alhier aankomen ter verwisseling van zeerniliciens. Het praatje als zou Woensdagnamiddag ongeveer 3 uur eene botsing met de treinen van RotterdamAmsterdam en Maassluis Schiedam nabij het station alhier zijn voor komendoorden machinist van eerstgenoemden trein is ons bjj onderzoek gebleken geheel onwaar te zijn. Toen men gistermorgen bezig was met pakken zeildoek van het pakhuis van den tagrijn S. van Emden aan de Hoofdstraat alhier, neder te laten, werd de vrouw van H. van den Bout, die met haar kind op den arm daar passeerde, ondanks de waarschu wing der werklieden, door een pak dat van den haak losschoot getroffen. Zij liet haar kiod van schrik op de straat vallen en viel zelf in zwijm. In de nabijzijnde herberg gebracht, werden moeder en kind onderzocht door dr. De Bruijn, die gelukkig kon con- stateeren dat de hekomen kneuzingen niet gevaarlijk warenwaarna zij naar hare woning in het Maashofje werden gebracht. De Koningin-Regentes heeft aan de Deventer velocipède-club «Immer Weiter", bij gelegen heid van de viering van haar twintigjarig bestaan, vergund Zaterdag binnen het hek voor het paleis Het Loo te rijden. Men zal aldaar defileeren en figuurrijden. GOUIil T. Abonnementsprijs, per kwartaal franco per post, door bet geheele Rijk Afzonderlijke 1.85. - 2.50. 0.10. Advertentieprijs: van 110 gewone regels met inbegrip vaa eeae Canrant1.10 Iedere gewone regel meer,-U.lu Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend, De Secretaris, v. LUIK. Z.-S. De burgemeester van Schiedam, Brengt bij dezen ter kennis van do Ingezetenen: Dat het Kohier van het Patentrecht No, 7, en dat voor de belasting op het Personeel No. 6 dezer Gemeente over het Dienstjaar 1891/92, door den lieer Provin cialen Inspecteur der Directe Belastingen te Rotter dam, op den 2Gn Augustus 1891 executoir verklaard en op heden aan den Ontvanger der Directe Belastingen ter invordering is overgemaakt. Voorts wordt bij dezen herinnerd, dat een ieder •verplicht is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden ■voet, te voldoen; alsmede dat van heden af de ■termijn van drie maanden ingaat, binnen welken de reclames tegen dezen aanslag behooren te worden ingediend. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 28n Augustus 1891. De Burgemeester voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE.

Schiedamsche Courant | 1891 | | pagina 1