A". 1891. Vrijdag 25 September N°. 7850. KENNISGEVING. Kennisgeving. Vij f- en -ve ertigste Jaargang:. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag. Buitenlandsclie Berichten. UITGEVER: J. ODÉ. Inrichtingen, welke gevaar, schade ol hinder kannen veroorzaken. Gezien het verzoek van P. "WEBER, om vergunning tot oprichting van een slach terij, in het pand aan de Kreupelstraat, wijk D no. 7, kadaster sectie B no. 2332. Gelet op de Artt. 6 en 7 der Wet van den 2den Juni 1875 Staatsblad no. 95); Doen te weten: Dat voormeld verzoek met de bijlagen op de Secretarie der gemeente is ter visie .gelegd; dat op Donderdag den Sn Oct. a.s., des namiddags ten halltwee ure, ten Raadhuize ge legenheid zal worden gegeven, om bezwaren tegen het toestaan van het verzoek n te brengen en die mondeling of schriftelijk toe -te lichtenen dat gedurende drie dagen, vóór het tijd stip hierboven genoemd, op de Secretarie der gemeente, van de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 24n September 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris, VERNÉDE. Inrichtingen, welke gevaar, schade of hinder kannen veroorzaken. Gelet op Art. 8 der wet van den 2den Juni 1875 Staatsblad no. 95); Geven kennis aan de ingezetenen, dat op heden de navolgende vergunningen zijn verleend lo. aan de firma WIJNMALEN HAUS- MANN te Rotterdam, en hare recht verkrijgenden, tot oprichting van een meelfabriek, met stoommachine van 35 paardenkracht en ketel met een verwarmings oppervlak van 56 M», in het pand aan len Nieuwen Havenweg alhier, wijk G no. 198a, '•kadaster sectie M no. 339; 2o. aan C. H. WINDHORST en zijne rechtverkrijgenden tot uitbreiding zijner branderij aan dens-Qravelandschen polder alhier, wijk B no. 93z, kadaster sectie H no. 113, door plaatsing daarin van een stoom machine van 3 paardenkracht en ketel met een verwarmings-oppervlak van 4 VI2, ter vervanging vun de bestaande machine en .ketel, •Schiedam, den 24n September 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris, VERNÈDE. DUITSCH,LAND. De keizer gaat den 6n October naar Essen om de schietproeven met nieuwe kanonnen en rookvrij kruit bij te wonen. Of de keizer bij die gelegenheid ook andere steden in de Rijnprovincie zal bezoeken is nog niet bekend. De regeering heeft thans bepaald, dat de Rijksdag onmiddellijk na de Kerstvacantie, de handelsverdragen in behandeling zal nemen. De nieuwe Pruisische minister van onder wijs zal terstond bij de heropening van den Landdag een ontwerp indienen totalgeheele reorganisatie van het lager onderwijs. HetBeiersche ministerie van binnenlandsehe zaken heeft thans een wetsontwerp gereed, waarin een nadere regeling betreffende het Ingezetenschap en het huwelijk wordt voor gesteld. De officieren, in garnizoen liggende in een der steden van de Rijkslanden, zullen geacht worden ingezetenen te zijn van de Beiersche stad, waar ze het laatst in garni zoen lagende notarissen, die ook vaak in hunne praktijk bezwaren ontmoetten ten opzichte hunner woonplaats, zullen voortaan als staatsdienaren worden beschouwd en inwoners zijn van de plaats waar zij als zoodanig gevestigd zijn. Ook de geldigheid van huwelijken, aangegaan zonder bijstand van den districtcommissaris, wordt in het ontwerp geregeld. Aan dit artikel is, ter bevestiging van huwelijken, omtrent welker geldigheid twijfel mocht bestaan, terugwer kende kracht verleend. In welonderrichte kringen is er van een voorgenomen bezoek van den czaar aan Duitsch- land niets bekend. Naar aanleiding van de berichten van een te Berlijn verschijnend dagblad, door welke ongerustheid zou kunnen ontstaan over den stand van zaken in Oost-Afrika, heeft de rijks kanselier inlichtingen ingewonnen bij den gou verneur. Deze heeft Dinsdag per telegram gemeld dat alles overal rustig is. Alle dagbladen zijn ingenomen met de opheffing van den pasdwang, zoowel wegens de staathuishoudkundige beteekenis voor het Rijksland en Zuid-Duitschland, als wegens het feit, dat in den maatregel het staatkundig kenteeken ligt opgesloten van eene gezonde opvatting van den Europeeschen toestand en het bewustzijn van eigen kracht. In gelijken geest luidt het officieuss artikel der Nordd. Allg. Zeitg. Alleen de conservatieve Reichsbote vreest, dat de maatregel te Parijs zal worden opgevat als een teeken van zwakheid. In geheel Duitschland werd gisteren de dag herdacht, dat de nationale dichter Theodor Körner voor lOOjaar geboren werd. In bijna alle theaters van Duitschland en Oostenrijk kwam gisteravond zijn vader- landsch treurspel sZriny" ten tooneele. In het Berliner theater te Berlijn hield Ludwig Barnay bovendien een proloog. Eenige dagen te voren heeft een plechtige, vaderlandlie vende betooging plaats gehad aan het graf, waarin Körner, gesneuveld op 22-jarigen leeftijd, werd bijgezet. Tien duizend Duitschers namen er deel aan. f KINEBUI. Bjj een feestmaal ter herdenking van den 21n September 1792 (uitroeping der eerste republiek) heeft de senator Goblet zich .ongunstig uitgelaten over de heerschende strooming in de binnenlandsehe politiek, die de toenadering tracht te verkrijgen tusschen de lauwe elementen der oude partijen en de republiek. Niet op deze wjjze, zeide de heer Goblet, zal men een republiek tot stand brengen die de i'epublikeinen kan bevre digen. In de weverij van Boussus te Wignehies, is het werk hervat; van de 160 werklieden die den arbeid staakten, zijn echter niet meer dan 90 weder aangenomen. Te Caudry kan de werkstaking als geëindigd beschouwd ■worden; de troepen zullen spoedig worden weggezonden. ENGELAND, Het verder onderzoek naar bedriegerijen n Canada heeft aan het licht gebracht dat de secretaris van het departement van spoor wegen en kanalen gedurende twee jaar den naam zijns zoons, een knaap die nog school gaat, op de lijst van ambtenaren had geplaatst, en dat h zelf de daarvoor uitgetrokken jaarwedde opstak. De secretaris heeft die valschheid erkend, er bijvoegende dat de minister hem daartoe had gemachtigd, het geen deze natuurlijk ontkent. RUSLAND. Het bulletin omtrent den toestand der grootvorstin Alexandra van gisterochtend be helst, dat Dinsdagnamiddag de toestand plot seling verergerd is. Tegen den avond verbe terde die wel iets, maar de zwakte neemt op onrustbarende wijze toe. Naar uit St.-Petersburg aan de Standard gemeld wordt, heeft de minister van binnen landsehe zaken een wetsontwerp voltooid, volgens hetwelk de uitgewezen vreemdelin gen overgebracht zullen worden naar Siberië, bijaldien de regeeringen der landen van waar zij komen, weigeren hen weder toe te laten. Door dezen maatregel zouden voornamelijk de Joden en de Polen getroffen worden. Het Journal de St. Pétersbourg begroet de ingetreden opheffing van den pasdwang voor Elzas-Lotharingen als een bewijs voor de gevoelens die bij hoogerhand heerschende zijn en die voor de zaak des vredes als bijzon der gunstige getuigenis tot kalmeering der gemoederen kunnen beschouwd worden. ITALIË. De paus beeft aan de Oostenrijksche en Pruisische gezanten een afschrift doen toe komen van eene circulaire, door hem gericht aan de Duitsche en Oostenrijksch-Hongaar- sche prelaten tegen het tweegevecht, dat hij »eene goddelooze gewoonte" noemt. De Heilige Vader geeft in dit stuk zijn leed wezen er over te kennen, dat men dit over blijfsel van barbaarschheid nog laat bestaan. Het tweegevecht is in strijd zoowel met het natuurrecht als met het goddelijk recht. Leo XIII komt verder op tegen het voor oordeel, volgens hetwelk het tweegevecht bij het leger geduld moet worden. De geeste lijkheid moet werkzaam zijn om die mensch- onteerende gewoonte uit te roeien. Ten slotte wordt herinnerd aan de veroordeeling, door de pausen Alexander III, Benedictus XIV en Pius IX over het tweegevecht uitge sproken. Naar men uit Pallanza bericht, gaf di| Theodori, lijfarts van den koning en de koningin van RumeniëDinsdag een vrij gunstig bulletin omtrent Carmen Sylva's toestand. De koningin is sedert eenige dagen aan merkelijk beter. De pijneu zijn schaarscher en minder hevig. Zij neemt langzamerhand" toe in krachten en kan zich beter bewegen en de nachten zijn rustig. De zieke heeft echter nog een langen tijd rust noodig. Het gerucht, als zou de bekende freule Vacaresco in een "hotel te Milaan getracht hebben zelfmoord te plegen, is van allen grond ontbloot; bedoelde dame bevindt zich op het oogenblik te Rome bij hare ouders. SPANJE. Naar gemeld wordt, heeft de koningin regentes het verlangen te kennen gegeven om zich naar Cousuegra te begeven, ten einde persoonlijk zich van den toestand aldaar te overtuigen en troost en hulp te bieden; maar de ministers hebben er zich tegen ver klaard wegens de moeilijkheden, aan den tocht derwaarts verbonden, en wegens de voor de gezondheid zoo schadelijke rniasmen, die door de verrotting der lijken opstijgen. De koningin heeft daarop den intendant vau haar paleis naar Consuegra gezonden, die er geld, brood en kleederen heeft uitgedeeld. Ook de minister van binnenlandsehe zaken is aldaar aangekomen. Hij heeft per telegraaf vermeerdering van gendarmen aangevraagd, want er is eene bende lijkenplunderaars, ware hyena's, voor den dag gekomen, roovende al wat er kostbaars bij de ongelukkige dooden gevonden wordt. Reeds zijn acht mannen ge vangengenomen en het is schier niet te gelooven ook vier vrouwen. Een vrouwen- lijk waren de oorea afgesneden, om zich meester te maken van de daaraan hangende juweelen ringen. Er zijn nu, onder leiding van negen officie ren, 150 soldaten van de genie aangekomen, om het zoo dringende werk der opiuiming te verrichten. Abonnbhentsprijs, per kwartaal Stanco per post, door het geheele Rijk Afzonderlijke nommers f 1.85. - 2.50. - 0.10. BVUEAO: BOT Kit# 'RAAT, E 3?. Advertentieprijs: van 110 gewone regels me» inbegrip van eene Courant1.10. Iedere gewone regel meer- 0.10 Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Burgemeester en Wethouders •van Schiedam; Burgemeester en Wethouders van Schiedam

Schiedamsche Courant | 1891 | | pagina 1