A0. 1891. Vr dag 2 October. N°. 7855, KENNISGEVING. Kenn sgeving. Vij f - n -v© ert gste Jaargang*. Verschijnt dagel ks, uitgezonderd Dinsdag. kostelooze inenting en herinenting tegen pokken. Bttitenlandscke Berichten. UITGEVER: J. ODÉ. BUKEAI: BOTERSTRAAT, E 3 7. Inrichtingen, welke gevaar, schade ol hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam; Gezien het verzoek van Mr. A. J. BEUKERS .alhier, om vergunning tot uitbreiding zijner brandery aan de Westvest, wijk A, no. 249, kadaster sectie C, no. 447, met een stoom machine van hoogstens 4 paardenkracht, en ketel met een verwarmingsoppervlak van 3.5 m Gelet op de Artt. 6 en 7 der Wet van den 2den Juni 1875 Staatsblad no. 95); Doen te weten: Dat voormeld verzoek met de bijlagen op de Secretarie der gemeente is ter visie -gelegd; dat op Donderdag den If»n Oct. a.s., des namiddags ten halttwee ure, ten Raadhuize ge legenheid zal worden gegeven, om bezwaren tegen het toestaan van het verzoek in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe ■te lichten; en dat gedurende drie dagen, vóór het tijd stip hierboven genoemd, op de Secretarie der gemeente, van de schrifturen, die Ier zake mochten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den In October 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd VAN DIJK VAN MATENESSE. Be Secretaris, VERNÈDE. Burgemeester en Wethouders van Schiedam; Gelet op art. 18 der Wet van den 4den December 1872 Staatsblad No. 134) tot voorziening tegen besmettelijke ziekten Brengen bij dezen ter kennis van de Inge zetenen, dat ten huize van den Stadsheel meester, den Heer J. A. RUTSCHY, wonende aan de Nieuwstraat alhier, Wijk E, no. 294, driemaandelijksen wel op den eersten Dinsdag van elk kwartaal, gelegenheid zal bestaan tot Schiedam, den In October 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. Be Secretaris VERNEDE. DÜ1ISCHLAJD. Volgens de National Zeitg. wordt de Russische leening te Berlijn niet uitgeschreven en worden er pogingen aangewend om de Duitsche bankiershuizen te bevrijden van de verplichtigen, die zij op zich genomen hebben. Volgens de Kreusseitg. zal de koloniale raad eerlang worden bijeengeroepen in ver band met de plannen tot versterking van de strijdmacht in Afrika. Ook zal binnenkort een ontwerp worden ingediend betreffende de toelating van vreemde maatschappijen in het onder Duitsche bescherming staande gebied. Na de inwijding van het prachtige nieuwe gebouw der bekende Fürsten- und Landes- schule te Grimma, zeide de koning van Saksen bjj het afscheid tot de verzamelde gasten, meest directeuren van Saksische gymnasiums: »Voor de humanistische vor ming zal ik tot aan mijn levenseind opkomen". Men zou dan ook in Saksen, volgens eene uitlating van den minister van eeredienst Von Gerber, er niet aan denken het doel en de bestemming der gymnasia te veranderen, doch alleen de methode van onderwijs in vele punten doelmatiger inrichten. De bekende AfrikaS-reiziger Oscar Borchert bevindt zich sedert eenige dagen te Hamburg, om scheepstimmerlieden aan te nemen voor de werven aan het Victoria-Nyanza. In het laatst van October zal hij zich met die mannen te Napels inschepen naar Oost-Afrika. B E I H E. Morgen komt Stanley met zijne echt- genoote naar Ostende. Hij zal zijn intrek nemen in het sHótel Fontaine", waar koning Leopold voor den tijd van 14 dagen kamers voor hem besteld heeft. Boulanger schijnt sedert geruimen tijd het plan te hebben gehad zich op het graf zijner geliefde op«het kerkhof te Ixelles bij Brussel te dooden. Eiken dag zag men hem er in den laatsten tijd. Voor eenige dagen liet hij op den grafsteen van mad. De Bonnemnin de woordenA bientöt" beitelen. Hij schoot zich gistermorgen een kogel door den rechterslaap. Toen de werklieden, die op het kerkhof waren, toesnelden, gaf hij nog eenig geluid, maar weldra was hij een lijk. OOSTENRIJK. In particuliere kringen te Weenen meent men te weten, dat den landsmaarschalk van Bohemen, vorst Lobkowitz, door den keizer is opgedragen eene overeenkomst tusschen oud en jong-Czechen tot stand te brengen. Toen keizer Frans Jozef de stad Flichow verliet, heeft hij op de aanspraak van den burgemeester geantwoord, adat het hem bij zonder genoegen deed eene stad te bezoeken waar twee nationaliteiten in vrede leven en samenwerken tot aller gemeen belang". Deze woorden werden met bijzonderen nadruk uit gesproken. Graaf Taaffe is zoogoed als hersteld. RUSLAND. Na de aankomst op Dinsdag te 10 uren van den trein met de keizerlijke familie en het lijk van de grootvorstin Alexandra te Petersburg, is de kist door den keizer, den koning van Griekenland, de prinsenWaldemar van Denemarken en George van Griekenland en de giootvorsten Paul, Constantijn en Demetrius naar de Peter- en Paulskerk ge dragen alwaar gisteren de begrafenis zon plaats hebben. Troepen hadden den weg afge zet. De czarin gaat dit jaar niet naar Kopenha gen terugzooals beweerd wasmaar het keizerlijk paar vertrekt nog deze week naar Livadia. In goed onderrichte kringen te Petersburg wordt verzekerd, dat nog dit jaar zal worden overgegaan tot vorming van twee nieuwe legerkorpsendie nabij de westelijke grens zullen gelegd worden. Opmerkelijk is het daarbij dat het oosten des lands, meer bijzon der liet gouvernement Petersburgbijna geheel van troepen wordt ontbloot, terwijl ook eene divisie uit het zuiden van den Kau- Isasus naar de westelijke grens verlengd wordt, waardoor de verdediging aan de zijde van Turkije zoo zwak wordt, dat Rusland blijkbaar, in geval van oorlog, op de onzijdigheid van den suitan rekent. Volgens een correspondent van de Daily News zou men tot de ontdekking gekomen zijn, dat er van de rogge, bestemd om aan met hongersnood bedreigde huisgezinnen als leniging verstrekt te worden, niets aanwezig is. In de provincie Saratolf moet de nood het ergst wezen. Terwijl een oogst, die minder opbrengt dan elf millioen tchetverts (1 tchet- vert 209,9 liter), al hongersnood ver oorzaakt, is de opbrengst van dit jaar niets. De inwoners hebben zelfs geen hooi, fetroo of brandstof. Zoo berichtte de gouverneur in zijn rapport aan de regeering en hij vroeg daarbij om 3 millioen roebel; maar de regeering zond di/s millioen. Er loopen allerlei geruchten omtrent een grooten voorraad graan, welke in Rusland aanwezig zou zijn, maar verborgen wordt door speculanten, die de prijzen willen doen stijgen. Men eet nu, zoo wordt verzekerd, brood van den oogst van 1888 en het graan van de laatste twee jaren ligt nog onaangeroerd. Algemeen wordt op een onderzoek daar omtrent aangedrongen. De verbodswet op den uitvoer van rogge wordt ontdoken doordat men roggedeeg uit voert. terwijl de wet alleen den uitvoer van rogge als graan of meel verbiedt. In die leemte van de wet zal zeker wel spoedig voorzien worden. ITALIË. Volgens Dalziel was de 21rihina verkeerd ingelicht, toen zij beweerde dat de Italiaan- sche gezant naar Londen vertrokken was met liet doel, lord Salisbury in kennis te stellen met de bepalingen van het drievou dig verbonden zouden deze bepalingen reeds dadelijk na de vernieuwing van het tractaat, op uitdrukkelijk verlangen van keizer "Wilhelmen met toestemming der beide andere mogendheden, aan de Britsche regeering zijn medegedeeld. Wel moet,-graaf Tornielli, de ambassadeur te Londen, te Rome nstructiën ontvangen hebben betreffende gedachten wisselingen tusschen het Engelsche en liet Italiaansche Kabinet over de vraag stukken van den dag de Dardanellen-quaestïe, Egypte, China enz. Ook de reis van den hertog van Genua naar Londen zou hiermede in verband staan. De heer Crispi moet zeer gebelgd geweest zijn over het feit dat bij zijn te Palermo gehouden rede geen enkele autoriteit tegen woordig was. De Riforma, bet oigaan der oppositie, valt de regeering op dit punt heftig aan, en beweert dat de ministers de auto riteiten van Palermo verboden hebben, naar de rede van den lieer Ci ispi te gaan luisteren. Volgens de Don Quichalte beeft men den ex-premier op zijn doorreis te Syracuse, ver van welwillend ontvangen. De menigte schreewde »Weg met Crispien de politie moest tusschen beiden komen om de orde te herstellen. SPANJE. Te Pampeluna heeft een volks-manifestatie plaats gehad tegen een Carlistisehe meeting onder voorzitterschap van Markies Terraloo, als vertegenwoordiger van Don Carlos. De prefect heeft de hulp der politie en der troe pen moeten inroepen tegen de menigte, riet incident heeft echter geen ernstige gevolgen gehad. GRIEKENLAND. Op Kreta is onder het bestuur van den nieuwen paclm Mahmoed Djellaleddin de rust nog niet teruggekeerd. De bevolking wan trouwt hem en houdt zich voor een groot deel in de berglanden verscholen. Te Petra werden weder drie soldaten door de Christe nen vermoordterwijl benden dieven het land afloopen. Het gerucht doet de ronde, dat te Kissamos ongeveer 72 gewapende man schappen geland zijn; daarenboven op een andere plaats aan de kust nog veertig. De Turksche schepen begaven zich naar Kissa mos, maar kwamen te laat om de landing te voorkomen. Algemeen verwacht men weer nieuwe ongeregeldheden. Een rond schrijven waarin de tusschenkomst der vreemde mogendheden wordt verzochtligt gereed om verzonden te worden. T U R K IJ E. De Porte heeft thans maatregelen genomen om de rooverijen binnen haar grondgebied, die in de laatste maanden zooveel gerucht gemaakt hebben, krachtig tegen te gaan. De sultan heeft een besluit bekrachtigd, waar bij de plaatselijke autoriteiten pei"-oophjk ver antwoordelijk wordeu gesteld voor ïedeie GO mi IT. ABONnkmentsprijs per kwartaal 1.35. ïranco per post, door het geheele Rijk- 2.50. Afzonderlijke nommers 0.10. Advertentieprijs: van 1—10 gewone regels met inbegrip van eene Con nt. f 1.10. Iedere gewone regel meer- 0.10 Dribkaau geplaatst wordt tegen TWEkkjul betekend.

Schiedamsche Courant | 1891 | | pagina 1