A°. 1891. Vrijdag 16 October. N°. 7865. KENNISGEVING. KENNISGEVING. KENNISGEVING. Vijf n-v© ©r 11g s t e Jaargang. Versch nt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, UITGEVER: J. ODÉ. BUBSEAF: B «"teTï. ITRA.AT, B 3 7. Inrichtingen, welke gevaar, schade oi hinder kunnen veroorzaken. Gezien het verzoek van J. C. YREDE- BREGT, om vergunning tot oprichting eener smederU, in het pand aan de Schie, •wijk F, no. 31, kadaster sectie A no. 1203. Gelet op de Artt. 6 en 7 der Wet van den 2den Juni 1875 Staatsllad no. 95); Doen te weten: Dat voormeld verzoek met de bijlagen op de Secretarie der gemeente is ter visie gelegd; dat op Donderdag den 39n Oct. a.s., des namiddags ten halttwee ure, ten Raadhuize ge legenheid zal worden gegeven, om bezwaren tegen het toestaan van het verzoek in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten; en dat gedurende drie dagen, vóór het tijd stip hierboven genoemd, op de Secretarie der gemeente, van de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 15n October 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. Be Secretaris, VERNÉDE. Inrichtingen, welke gevaar, schade ot hinder kunnen veroorzaken. Gelet op Art. 8 der wet van den 2den Juni 1875 Staatsblad no. 95); Geven kennis aan de ingezetenen, dat -op heden aan W. A. BEUKERS en zijne rechtverkrijgenden vergunning verleend is tot uitbreiding zijner branderij aan de Westerkade alhier, wijk G, no. 357, kadaster sectie M, no. 360, met een stoommachine van hoogstens 7 paardenkracht en ketel met een verwarmingsoppervlak van 6,94 M2. Schiedam, den 15n October 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. B' Secretaris, VERNÉDE. Kleinhandel In sterken drank. Burgemeester en Wethouders van Schiedam brengen, ingevolge art. 5 der Wet tot regeling van den kleinhandel in sterken drank en tot beteugeling van openbare dronkenschap Staatsblad no. 118 van 1885), ter openbare kennis, dat bij hen een verzoekschrift is ingekomen van J.B. BLOM, om vergunning tot verkoop van sterken drank in het klein, in het pand aan de KoemarktC no. 355. Schiedam, den 15n October 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. Buitenlandsclie Berichten. 1) u i t s c II 1 A H D. Keizer Wilhelm zond aan prof. Virchow op zijn 70sten verjaardag de groote gouden medaille voor kunsten en wetenschappen, daar Virchow alle overige onderscheidingen, die hem konden te beurt vallenreeds vroeger ontving. De Berlijnsche correspondent der W. li. Ct. schrijft van gisteren Het bezoek van den Russischen minister Giers te Monza heeft hier geen onrust hoe genaamd gewekt. In diplomatieke kringen wordt verzekerd, dat de bevriende Kabinetten daarvan op de hoogte gesteld waren en er hoofdzakelijk een bewijs van hoffelijkheid in zien, waardoor tevens openlijk te verstaan gegeven wordt, dat de Russische politiek, bij al hare toenadering tot Frankrijk, toch geheel zelfstandig blijft. Het bezoek van Giers te Monza, zoo wordt hier gezegd, beteekent dat het officieele Rus land duidelijk wil doen uitkomen, dat het ook tegenover Frankrijk aan zijne «politiek der vrije hand" vasthoudt. Overigens heeft Giers misschien het ook wenschelijk geacht, Italië over de Dardanellen-quaestie te polsen terwijl hij Ruslands optreden in dezen zal trachten te rechtvaardigen, is het zeer wel mogelijk dat hij tevens wil zien te weten te komen, welke Italiè's houding wezen zou, indien eens de geheele opening der Darda- nellen voor alle mogendheden principieel ter spiake kwam. Ook is van éene zijde verzekerd, dat er tusschen het bezoek van den koning van Rumenië te Monza en dat van Giers eenigerlei verband zou bestaan. De koning van Rumenië wordt weldra te Berlijn verwacht. Voor het gerechtshof te Berlijn werd Dins dag uitspraak gedaan in het zeer opzienba rende geding tegen den hofraad Manche, die beschuldigd werd van het misbruiken zijner positie in het civiele kabinet van den ouden keizer Wilhelm door het tegen betaling ver schaffen van ordeteekenen, titels en andere onderscheidingen. Manche werd schuldig be vonden, en de eisch tegen hem luidde drie jaar gevangenis, en zes maanden tegen zijnen handlanger Aaron Meyer. Het geiechtsliof echter veroordeelde Manche tot negen en Meyer tot vier maanden. Verscheidene zeer bekende industrieelen, die opgeroepen waren om getuigenis af te leggen van de wijze waarop zij aan den titel van Kommerzienrath gekomen waren, hebben verkozen niet per soonlijk voor het gerecht te verschijnen. In Beieren wordt tot dusverre voor het sluiten van een huwelijk de vergunning ver- eischt van het bestuur der gemeente, waartoe de betrokken personen behooren. Die wetsbepaling, gemaakt met het doel, den armlastigen te beletten gezinnen te vor men en zoo de gemeentekas nog meer to be zwaren, maakt het aantal onwettige verhou dingen in Beieren zeer groot, en er werd reeds herhaaldelijk op een wijziging van de wet in dit opzicht aangedrongen. Thans is die aanstaande. De regeering heeft een her ziening van de wet op het huwelijk aange kondigd, waarbij èn voor de belangen der armen èn voor die van de gemeentekas ge zorgd wordt. ENMELANfi Den 8n dezer heeft de Britsche gezant te Konstantinopel aan den Turkschen minister van buitenlandsche zaken afschrift gegeven van het telegram, welke hij van lord Salisbury heeft ontvangen in antwoord op de mede- deelingen der Porte ten aanzien van de Dar- danellen Lord Salisbury bedankt daarin de Porte voor hare mededeelingen en spreekt de overtuiging uit, dat de tusschen Rusland en Turkije gemaakte schikking geen wijziging in de internationale verdragen zal noodig maken, terwijl hij verder verklaart en hierop komt het geheele antwoord eigenlijk aan dat hij het als vanzelf sprekend beschouwt dat elk voorrecht, dat aan eene andere mogendheid wordt verleend ten aanzien der vaart door de Daidanelien, ook aan Groot-Brittannië toekomt. Te Manchester is Zaterdag door graaf Derby het daar voor John Bright opgerichte stand beeld Onthuld. OOSTENRIJK. In hare beschouwing over het onderhoud, dat Dinsdag op het kasteel van Monza tus schen den Italiaanschen minister-president Di Rudini en den Russischen minister van buiten), zaken Von Giers plaats heeft, zegt de Werner Neue Freie Bressc dat de vorige Ita- liaansche minister-president Crispi nimmer tot zoodanige ontmoeting zou hebben medege werkt. Het blad leidt daaruit af. dat de heer Di Rudini minder dan zijn voorganger aan het drievoudig verbond gehecht is, maar dat hij er zicli eenvoudig bij heeft neergelegd terwijl Crispi er een beslist voorstander van was, en dat hij zich zouder al te veel moeite heeft laten meesleepen door den staat van zakendie uit de feesten van Kroonstad is voortgevloeid, zoodat op den duur eene ont- knooping der innige banden, welke Italië thans nog aan Duitschland en Oostenrijk verbinden, te duchten is. DENEMARKEN. Aan het Folketing is een ontwerp van een nieuwe boterwet aangeboden, luidende als volgt: Eeu bepaald meik zal worden ingevoerd alleen voor vaten met in Dene- markten vervaardigde boterhet wordt op de vaten ingebrand met stempels, die door de politie afgeleverd worden. Die vaten mogen alleen met Deensche boter gevuld verhandeld worden. Ieder, die boter in vaten verhandelt, moet hiervan boekhouden. Wie deze bepalingen overtreedt, wordt gestraft met boeten van 50 tot 5000 kronen. Het toezicht op de toepassing van deze wet zal gehouden wor den door het comité van de controle dei- margarine. RUSLAND. Het aantal personen, dat de regeering thans zedelijk verplicht is te steunen, bedraagt reeds meer dan 32,000,000. Op zijn minst heeft zij daarvoor 310,000,000 roebels noodig. De sterfte onder de noodlijdenden is groot- De Noiooje Wremja zegt, in hare bespre king van de ontmoeting tusschen de ministers Von Giers en Di Rudini, dat hun onderhoud alleen loopt over de betrekkingen tusschen Rusland en Italië. Rusland wenscht met Italië in vriendschappelijke betrekking te leven en het is daarom goed, aan Italië het ware karakter van het Dardanellen-vraagstuk uit een te zetten, opdat dit, nadat Italié den zuiveren stand van zaken zal kennen, niet meer van nadeeligen invloed zij op de goede betrekkingen tusschen Rusland en Italië. Ook zou het voor Rusland van belang kunnen zijn te welen, welke de houding zal zijn van Italië, in geval van steeds mogelijke gebeurtenissen in Bulgarije. Blijkens bericht uit Petersburg aan de Daily News moet de te Kiew ontdekte samen zwering gesmeed zijn door in Zwitserland en Frankrijk vertoevende Russische- uitgeweke nen. die van den thans heerschenden hongers nood gebruik willen maken om een volks opstand uit te lokken. Vele studenten der hoogeschool zijn gearresteerd, terwijl bij anderen eene huiszoeking is gehouden, welke het bestaan eener geheime letterkundige ver- eeniging aan het licht heeft gebracht, waai in verboden geschriften, afkomstig uit Genève, gelezen worden. Eene door de studenten voor genomen vergadering, om tegen de gevangen neming hunner makkers te protesteeren, werd door den rector ontbonden, maar ging eeist uiteen, toen de gouverneur dreigde het ge bouw door kozakken te doen omsingelen. Volgens betrouwbare inlichtingen beoogt de Fransch-Russische verstandhouding o. a. gemeenschappelijk de volgende doeleinden na te streven: Ontruiming van Egypte; erken ning van Ruslands rechten op de Parnirlanden in Midden-Azïë; verkrijging van Russische nederzettingen in Abessinië. In Russische Abonnkmkntsprijs', per kwartaal 3rar,co per postdoor het geheele Rijk Afioiidcilijke Hommers 1 1.85. - 2.50, - 0.10. Advertestieprijs: ran 110 gewone regels met inbegrip van eene Courantf 1 10, Iedere gewone regel meer- <>10 Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Burgemeester en Wethouders •van Schiedam; Burgemeester en Wethouders van •Schiedam; De Secretaris, VERNÉDE.

Schiedamsche Courant | 1891 | | pagina 1