Muffin Mmieirai BüitfflsMs. KENNISGEVING. KENNISGEVING. A0. 1891. Zaterdag 24 October. N°. 7871. Feuilleton. V ijf-en-veertg-ste Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, Buitenlandsclie Berichten. UITGEVER: J. ODÉ. SBH )k 1 1.85. - 2.50. - 0.10, BUllEAV: BOTKK8TKi.1T, 2 9. Advertentieprijs: van 1—10 gewone regels met inbegrip van eene Courant. <1.10. Iedere gewone regel meer .- Mi'. DfUEKAM. geplaatst wordt tegen twekxaai. berekend. Abonnementsprijs, per kwartaal franco per post, door bet geheele Bi Afzonderlijke noimners De Burgemeester van Schiedam brengt ter openbare kennis, dat wegens herstel ling van de BINNENDEUREN van de BUITENSLUIS, van Maandag, den 26sten October a.s., door die sluis niet kan tvorden geschut. Schiedam, den 23sten October 1891. De Burgemeester voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE, Inrichtingen, welke gevaar, schade of hinder kannen veroorzaken. Burgemeester en "Wethouders van Schiedam; Gezien bet verzoek van A. DIRKZWAGER, om vergunning tot uitbreiding zijner bran derij aan de Vellevest alhier, wijk A, no. 76, kadaster sectie A, no. 741, met een stoom machine van 3 paardenkracht en ketel met een verwarmïngsoppervlak van 4.5 M2. Gelet op de Artt. 6 en 7 der Wet van den 2den Juni 1875 Staatsblad no. 95); Doen te weten: Dat voormeld verzoek met de bijlagen op de Secretarie der gemeente is ter visie gelegd; dat op Donderdag den öden November a.s., des namiddags ten halitwee ure, ten Raad- liuize gelegenheid zal worden gegeven, om bezwaren tegen het toestaan van het verzoek an te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichtenen dat gedurende drie dagen, vóór het tijd stip hierboven genoemd, op de Secretarie der gemeente, van de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 22slen October 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris VERNÊDE. Inrichtingen, welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam; Gelet op Art. 8 der wet van den 2den Juni 1875 Staatsblad no. 95); Geven kennis aan de ingezetenen dat op heden de navolgende vergunningen zijn ver leend lo. Aan Mr. A. J. BEUKERS en zijne recht verkrijgenden, tot uitbreiding zijner bran derij aan de Westvest alhier, wijk A, no. 249, kadaster sectie C, no. 447, met een stoom machine van hoogstens 4 paardenkracht, en ketel met een verwarmingsoppervlak van 3.5 M»; 2o, Aan P. WEBER en zijne rechtver krijgenden, tot oprichting van een slach terij in het pand aan de Ereupelstraat alhier, wijk D no. 7, kadaster sectie B no. 2332 Schiedam, den 22sten October 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris, VERNÈDE. F K A N K R IJ K. In de couloirs der Kamer wordt druk ge spreken over de vervolging, door de regeering ingesteld tegen mgr. Soulard, aartsbisschop van Aix. De republikeinen zijn eenstemmig van oordeel dat de brief van den aartsbisschop heleedigend was voor den minister, en dat strenge maatregelen dus onvermijdelijk waren de reactionnairen daarentegen spuwen vuur en vlam tegen het ministerie en schijnen voornemens, hun verzoenende houding te laten varen. Terwijl de wetgevende macht maatregelen beraamt tot het tegengaan der in den laatsten tijd zoo veelvuldig voorkomende spoorweg ongelukken, en tot verzachting van den toe stand der slachtoffers van zulke rampen, krijgt het congres der syndicale Kamer van de spoorweg-ambtenaren een bijzondere betee- kenis. Dit congres, dat gisterochtend in de groote zaal der Arbeidsbeurs werd geopend, zal vier dagen durenop het programma zijn, behalve eenige quaesties van minder belang, ook de eischen geplaatst van hooger loon en minder werkuren. De douane-commissie keurde het ontwerp van de internationale conventie betreffende de openbaarmaking der douane-tarieven goed. De vervolging tegen den aartsbisschop van Aix rust op art. 1 van het decreet van 11 Augustus 1848, waarbij alle aanvallen tegen het uitvoerend bewind en de republikeinsehe instellingen worden gestraft met gevangenis straf van 3 maanden tot 5 jaar en boete van 300 tot 6000 fres. ENGELAND. Te Bristol heeft zich in petities en op ver gaderingen een krachtig verzet geopenbaard tegen de voorgestelde opdracht van liet eere burgerschap der stad aan den hertog van Edinburg bij gelegenheid van diens bezoek aan de stad. Er wordt tegen aangevoerd, dat de hertog nooit het allergeringste voor de stad gedaan heeft. Desniettemin heeft de stads raad tot de aanbieding besloten, maar naar het gerucht wil, zou de hertog er voor be danken. De heer Chamberlain heeft Woensdag te Sunderland eene redevoering gehouden, waarin hij betoogde dat, wanneer bij de a.s. alge- meene verkiezingen de liberale partij de meer derheid behaalde, in Ierland regeeringloosheid zou uitbreken en oneenigheid met het buiten land zal ontstaan want, zeide hij, Frankrijk en Rusland zouden gebruik rrjaken van Glad stone's zwakheid, die Engeland van het Drie voudig Verhond zou vervreemden, hetgeen ten gevolge zou hebben dat Engeland Egypte verliest en in Indië en te Konstantinopel aan gevaren wordt blootgesteld. De Iersche afgevaardigde John Redmond heeft in een rede, door'hem Woensdag te Cork uitgesproken, verklaard dat hij sprak als hoofd, gekozen door de'Iersche parle mentaire party. Volgens de Daily News beteekent liet ontslag \an den Argentijnschen minister van financiën, dat zijn opvolger zal moeten verklaren, dat Argentinië nog 2 millioen schuldig is, welke regeling vereischen nog vóór de staatsschuld. Depêches uit Canada maken melding van een ernstige crisisals gevolg van het Britsche regeeringsbevel, den gouverneur- generaal en de Canadeesche regeering ge lastende den minister van openbare werken, Langevinals lid van den Staatsraad te schrappen wegens soortgelijke redenen als hier indertijd Sir Charles Dilke. Men gelooft, dat de gouverneur-generaal het geheele ministerie weldra ontslag geven zal. Het regeeringsblad Nlecteur richt een heftigen Eene Schets naar het leven. Naar het Hoogduitsch door Gregor Samarow. 31. Over Bianca's gelaat vloog a0n donkerroode gloed. Zij staarde haren vader ontzet aan. Daarop werd zij doodsbleek, drukte de hand tegen het hart en viel onder een hartverscheu- renden smartkreet op een stoel neder. »0, mijn 'God, mijnheer," fluisterde Koenraad met bevende lippen, «heb medelijden De handelsraad hoorde het niet, maar ging op denzelfden toon voort: 5 Dat heb ik vernomen en daarvoor eisch ik rekenschap on met over elkaar geslagen armen trad hij op zijne vrcu*.' toe. Mevrouw Bi<&dkner sidderde onder het gewicht van den toorn, die den grooten, sterken man doortrilde. Toch scheen zij besloten den strijd aan te binden. Een hoogmoedige lach deed hare lippen krullen en, zonder de oogen van haar boek op te slaan, sprak zij op snijdenden, honenden toon «Gij hebt recht alles te weten, wat er in uw huis en in uw gezin geschiedtdat recht wil ik u niet betwisten, doch ik wil u daarvan alleen rekenschap geven in den kring van dat gezin, zooals gij die alleen in dien kring hadt moeten vragen. Geen woord wil ik over mijne dochter spreken in tegenwoordigheid van uwen dienaar, die heeft kunnen goedvinden" voegde zij er op bitteren, verachtelijke» toon bij, «misschien om van zijn dienstijver te doen blijken, den spion en aanbrenger te spelen en u onbeteekenende dingen, die hij toevallig heeft afgeluisterd, aangebracht heeft". «Mevrouw Brtickner l" riep Koenraad, zich voor haar plaatsende, «wat geeft u het recht om mij zoo grievend te beleedigen «Bianca 1" vervolgde bij, toen het meisje hein met een vragenden, verwijtenden blik aanzag* «ik zweer u, wat zij zegt, is niet waarEr is geen woord over u over mijne lippen gekomen." «En indien het al waar ware," sprak de heer Biuckner, «dan hadde hij niets meer dan zijn plicht gedaan. Doch ik heb van hem niets verno men. Er was," vervolgde hij met spottenden lach, «waarachtig geen spion, geen aanbrenger noodig voor iets, waar de geheele stad den mond vol van heeft." «En gij stelt mij verantwoordelijk voor het gebabbel der menschen vroeg mevrouw schouderophalend. «Neen, voor de aanleiding tot dit gepraat," riep de handelsraad. «Ik vorder rekenschap voor hetgeen hier gebeurd is, en gij zult mij die geven op dit oogenblik en in tegenwoordigheid van dezen jongen man, wien ik liet recht gegeven heb alles aan te hooren." En steeds dreigender klonk zijne stem en steeds toomiger werd zijn blik. Ilij vatte zijne vrouw bij den arm en dwong haar op te staan. iSpreek!" riep hij. Mevrouw Brückner beefde over al hare leden. Haar «btgenoot hield haar arm omklemd met ijzeren gieep. Doch nog was haar trots niet ge broken en drukte zij de lippen vast opeen, zonder een woord te spreken. «Wehiu," riep de handelsraad, haar terug- stootende, >als gij niet spreken wilt, dan zal ik het doen. Ik zal ten aanhooren van dezen jonkman, die mijn vertrouwen geniet en lid van mijn huis gezin is, alle geheimen onthullen, die sinds jaren dit huis hebben onteerd en die ik tot nu toe nie mand geopenbaard heb." Deze woorden troffen doel. Met een van angst vertrokken gelaat greep zij de hand van haren man en nam eene houding aan, alsof zij hein wilde te voet vallen. «Brückner!" klonk het op een toon, die uit een gebroken hart voortkwan, «Brückner, otn Gods wil, doe dat niet!" Met een smeekenden blik zag zij tot hem op doch hij deed een stap terug, zag met een ver- achtelijken blik op haar neer en zeide «Spreek dan Wat is hier gebeurd Ik moet alles tot in bijzonderheden weten!" (Dordl vervolgd

Schiedamsche Courant | 1891 | | pagina 1