A0. 1891. Donderdag 10 December. N°. 7904. Vij f - n - v© ertig*st© Jaargang-. Buitenlandselie Berichten. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag. 6 UITGEVEK: X ODÉ. DENEMARKEN. OOURA IT abonnementsprijs, per kwartaal tranen per postdoor het geheele Rijk Afzonderlijke iioinmers 1.85. - 2.50. - 0.10. f BiSKBUI. Uit den staat van de opbrengst der mid delen gedurende de maand November blijkt, dat de ontvangsten fr. 8,320,500 meer opge bracht hebben dan de raming was en fr. ■9.223,500 meer dan in dezelfde maand van het vorige jaar. In de Kamer van afgevaardigden heeft de heer Lafargue gisteren een voorstel tot het verleenen van amnestie aan alle wegens politieke vergrijpen veroordeelden of in hechtenis gehoudenen ingediendwaarvan hij onmiddellijke behandeling vroeg. De minister van marine, de heer Barbey, ■verklaarde dat de regeering tegen amnestie is, zonder zich daarom tegen de urgentie te verklaren. Het voorstel is met 398 tegen 113 stem men verworpen. In de couloirs heet het, ten aanzien der interpellatie betreffende eene opheffing van het concordaat, dat de regeering zich zal verzetten tegen scheiding van kerk en staat, hoezeer zich tevens bereid verklarende de bisschoppen en verdere geestelijken te hand haven binnen de perken hunner bevoegd heden. De president der republiek heeft een zijner ordonnans-officieren, kolonel Chamonin, naar St. Etienne gezonden, om zooveel mogelijk bijstand te verleenen aan de slachtoffers van het onheil, dat Zaterdag in de mijn is voor gevallen. De minister van openbare werken zal de begrafenis der omgekomenen bijwonen. BPREAV: BOtBBd HAAT, E 3 7. m i naaBB— Advertentieprijs: van 110 gewone regels mei inbegrip van eene Courantf 1.10. Iedere gewone regel meer- 0.10 Drikmaai, geplaatst wordt tegen twkkhaai. berekend. De heer Souhet, afgevaardigde van Saint- Etienne, heeft aan de Kamer een krediet ge vraagd van 150,000 frs., ten behoeve van de familiebetrekkingen der slachtoflers. Men beweert dat het onheil te wijten is aan een directeur, die beval gaf, den ventilator te doen stilstaan van 7 uur tot aan den mid dag, terwijl de mijnwerkers in de groeven aanwezig waren. Tot nog toe zijn 51 lijken gevonden, waar van er 15 werden herkend. Men vreest dat nieuwe instortingen zullen plaats hebben. BE161E. De Kamer heeft een wet op het hypno tisme aangenomen, welke ontworpen werd overeenkomstig de wenschen der academie van geneeskunde. Daarin wordt o. a. het hypnotiseeren als openbaar schouwspel ver boden, op straffe van opsluiting van 14 dagen tot een halfjaar, alsmede boeten van 26 tot 1000 francs, en bepaald, dat het hypnotiseeren van personen, die jonger dan 21 jaar of niet geheel bij hun verstand zijn als het door anderen dan geneeskundigen geschiedt strafbaar zal zijn met gevangenis tot een jaar toe en boeten tot 1000 francs. Op weten schappelijke proefnemingen is de wet niet toepasselijk. ENttELAND. In eene Zondag te Mayo gehouden rede voering heefl de Iersche afgevaardigde Dillon verklaard, dat wanneer de toekomstige kome- rwfc-voorstellen van Gladstone hem niet vol doende voorkomen, hij die even fel zal bestrij den als kwamen zij van de Tories. OOSTENRIJK. Het toltarief bevat de volgende verande ringen (in florijnen goud per 100 KG) klaverzaad vrij indigo en orseille vrijgebor duurde en geweven stoffen en kanten 225 geheel zijden effen geweven stoffen 200 andere geheel zijden stoffen 400; halfzijden fluweel 300 andere halfzijden stoffen 225 papier 12 luxe-papeterieën 18 ijzeren en stalen staven, niet bewerkt, 250id. bewerkt 3gepolijste en gelakte fijne ijzerwaren 20 stalen pennen en naalden 30; alizarin 1 Vs. Een uitvoerige tekst der verdragen zoowel als van de memorie is opgenomen in de Kolrtische Zeitung no. 986 en eene bijlage in no. 987. De volledige tekst beslaat 235 zijden groot folio, behalve de bijlagen. ZWITSERLAND. Tengevolge der volksstemming van jl. Zon dag, hebben de Bonds-president Welti en het hoofd van het spoorweg-departement ontslag genomen. Met veel pracht en onder afgemeene deel- ming is Vrijdag 11. het stoffelijk overschot van den oppositie-leider Berg ter aarde be steld, na een plechtïgen lijkdienst in een der Kopenhaagsche kerken. Alle partijen namen deel aan de uitvaart, en de drie predikanten, die het woord voerden, roemden om strijd het karakter, den ernst en de toewijding van den overledene. Een stoet van 15,000 personen volgde het overschot, toen het naar het station werd gebracht, om van daar verder te gaan naar Kolding. RUSLAND. De regeering heeft onlangs van een onbe kende driehonderd duizend roebels in bank biljetten ontvangen voor de uitdeeling van brood in de districten, waar hongersnood lieerscht. Uit St.-Petersburg wordt gemeld, dat bij keizerlijk besluit ten bate der noodlijdenden door den mislukten oogst eene loterij van 1,200,000 loten is uitgeschreven tot het aan zienlijk bedrag van 6 millioen roebel. De czaar heeft, naar de Jewish Chronicle uit zeer goede bron verneemt, toen hem on langs nieuwe besluiten voor de Jodenvervol ging werden voorgelegd, de stukken ver scheurd. Het blad heeft reden de schoonzuster van den czaar, de prinses van Wales, die langen tijd aan het Russische bof logeerde, daarvoor dankbaar te zijn. De czaar heeft de gouverneurs van alle noodlijdende gouvernementen naar Petersburg ontboden, om deze week te overleggen met het hoofdcomité en den minister van open bare werken over de beste wijze om den nood te bestrijden, werk te verschaffen en het vervoer van levensmiddelen. Uit Koer land zijn in de laatste maand 5000 boeren naar Amerika getrokken. SPANJE. Uit Madrid wordt gemeld, dat de heer Sagasta, ter gelegenheid der vernieuwing van het bestuur der liberale club, een rede voering gehouden heeft, waarin hij het in de regeering afkeurde, dat zij het parlement niet had bijeengeroepen, toen de belangrijkste vraagstukken moesten opgelost worden. Hij Eene Schets naar het leven. "Naar het Hoogduitsch door Gkegor Samahow. 46. Bianca was diep getroffen. Al hare met zoo- Teel moeite gekweekte gemoedsvrede en berusting verdwenen als sneeuw voor de zon, nu zij zich weer van zoo nabij met den geliefde in aanraking ~z»g gebracht. Onder een vloed van tranen en zonder te "bedenken, dat zij bespied werd, drukte zij het billet doux aan de lippen. sO, wat is het toch gelukkig," riep Lizette, «dat ik den brief aangenomen heb, al moet me juffrouw er om schreien. Tranen doen een mensch goed. Nu zal alles weder goed worden, niet waar mejuffrouw Bianca 7 Twee harten, die elkaar zoo weten te verstaan, kunnen niet ge scheiden blijven. En nu krijg ik ook een antwoord, -«n dan zal ik het den graaf wel zoo stilletjes in han den spelen, dat geen mensch er ooit iets van te weten komt. O, wat zal hij er blij mee zijn Bianca herkreeg door deze woorden hare be zinning. Zij droogde hare tranen, hief het hoofd trotsch omhoog en sprak op koelen, gestrengen toon sik heb u immers gezegd, dat gij den brief niet hadt moeten aannemen. Ik heb het recht niet met den graaf briefwisseling te houden". «Maar een enkelen regel scbrilts om den graaf een weinig op te beuren moogt gij hem toch wel zenden", hervatte het meisje. «Zwijgbeval Bianca, terwijl zij opstond. «Ik verbied u er nog een woord over te spreken." Haar toilet was gereed. Lizette waagde niet het gegeven bevel ongehoorzaam te zijn en boven dien, Bianca beval haar heen te gaan. De eenzaamheid deed haar goed. Zij werd weer geheel zich zelve meester, baar gelaat nam weer geheel de oude plooi aan en eindelijk zette zij zich kalm en rustig aan de schrijftafel. De brief, waarmee zij aanving, kostte echter eenige inspanning en zelfs moest zij weder nu en dan een onwitlekeurigen traan uit de oogen pinken. Toch kwam hij nog voor het tijd was aan tafel te gaan gereed. Zij koos een zegel, waarop een door de golven bewogen schip was uitgesneden met het inschrifttSuch is life", verborg den brief in haar kleed en begaf zich naar het salon. 9e Hoofdstuk. Mevrouw Brtickner had de kamer harer dochter verlaten in de overtuiging, dat het baar gelukt was, in het gemoed van het meisje het gewenschte wantrouwen te hebben opgewekt tegen Koenraad. Zij dacht er geen oogenblik aan. dat de natuur lijke zin voor waarheid bij haar kind den lust kon wekken tot een nader onderzoek. Het leed bij'haar geen twijfel of zij was geheel geslaagd in haar doel, een onoverkomelijken scheidsmuur tusscben de beide jongelieden te hebben opge richt, en nu zij eens zoo ver was, stond haar besluit vast ook verder geen middel onbeproefd te laten om den strijd tegen haren echtgenoot tot een goed einde te biengen. Zij rekende daarbij op het bondgenootschap van den generaal, die als lid der familie het recht had in dezen ook iets in te brengen en er de man niet naar was om zich dit recht te laten ontnemen. Heden scheen haar het toeval gunstig te zijn. Toen zij toilet had gemaakt en de zaal weder binnentrad, waar op dit uur de kleine familie kring gewoon was bijeen te komen, ontving zij van den handelsraad eene boodschap, het ver zoek bevattonde om den tijd ,van het middag maal een uur te verschuiven, dewijl hij voor noodige bezigheden zooveel langer op zijn bureau moest zijn. Daar bemerkte mevrouw den generaal, die met de handen op den rug door het park wan delde, zich nu eens overbuigende tot eene bloem, dan weder de schilderachtige boomgroepen be schouwende. Na de noodige bevelen naar de keuken te heb ben gezonden, begaf ook zij zich naar het park. De oude heer kwam haar te gemoet met eene vormelijke maar welgemeende begroeting, terwijl hij zijn snorbaard tegen hare hand drukte. «Wij moeten met het eten een beetje wach ten," reide mevrouw Briickner. «Mijn man wordt weder door zijne bezigheden opgehouden. Ik weet waarlijk niet, waarom hij zijne zaak niet al lang aan kant heeft gedaanhij heeft immers niet meer noodig zoo hard te werken. Ik heb eigenlijk een tegenzin in dat zorgen en zwoegen. Wij zijn er de dupe van." «Laat maar begaan, Iaat maar begaan, lieve nicht 1" zeide de generaal. «Mijn geëerde neef is rijk genoeg, dat weet ik wel, doch ik weet ook, dat geld beden ten dage de groots wereldmacht is en het nooit hindert er nog wat meer van to veroveren." Wordt vervolgd

Schiedamsche Courant | 1891 | | pagina 1