BinncnlaiidscHe Berichten. liepen rijn n.l eigenaars van liet grootste gedeelte van den grond, waarop Londen is ge bouwd, Iiij gedeelten hebben zij dien voor 09 jaar :n erfpacht gegeven tot het bouwen van huizen, welke bij het eindigen der pacht bun eigendom worden en dan aan anderen kunnen worden verhuurd. Die huurders zijn verplicht alle herstellingen en verbeteringen voor eigen rekening te doen uitvoeren, maar moeten dan ook, volgens de bestaande wet geving, de gemeentelijke lasten betalen, terwijl de feitelijke eigenaars geen stuiver in de gemeentekas brengen en Uiu!*>H«nt{ de voor- deelen genieten. Aan dien onbülijken toestand willen de liberalen een eind maken, en zo. 'dra de hertog van Westminster en eeriige arid> re rijke beeren zich aan liet hoofd der anti liberale beweging stelden, was het dan ook tc voorzien hoe de afloop zou zijn, at had ook niemand verwacht, dat de liberalen 18 zetels zouden winnen. De prijs der steenkolen op de apen markt istotstaan gekomen, ondanks de voortdurende afname van den voori-nad, zoo zelfs dat, wan neer de werkstaking wezenlijk uitbreekt, er niets meer in voorraad zal zijn. De kleine gezinnen betalen schrikbarend hooge prijzen voor de kolen, en tGt overmaat van smart dreigen ook het brood en andere eerste levensbehoeften op te slaan, OOSTENRIJK. In de zitting van den Landdag verklaarde de gouverneur van Ned er-Oosten rijk gisteren dat de werkloosheid, waaronder op het oogen- blik de ambachtsstand der hoofdstad lijdt, grootendeels is toe te schrijven aan bet zachte ■weer en de afwezigheid van sneeuw. Een toe stand als thans zou echter in de eerste jaren niet meer voorkomen, daar spoedig een begin zal worden gemaakt met tal van groote open bare werken. Baron Hirsclt heeft aan de vverkloozen te Weencn 25,000 florijnen geschonken. De politie heeft de uitdeeling van brood aan de vverkloozen verboden, omdat daarbij herhaal delijk de orde verstoord en menschenlevens in gevaar gebracht worden. SPANJE, De minister van marine heeft den heer Canovas zijn ontslag aangeboden, daar hij zich niet kan vereenigen met de inrichting van zij a departement, welke door zijn col lega's wordt gewenscht. De minister-presi dent heeft nog aangedrongen op uitstel van elke wijziging in het Kabinet tot na goed keuring der begrooting, maar ïs geëindigd met hef ontslag van zija ambtgenoot te moe ten aannemen. Dit incident brengt de mogelijkheid eener minis te ri eel e crisis, waarvan in liet laatst der vorige maand veel sprake was, weder op het tapijt. Men acht het optreden van een mini sterie Martinez Campos-Silvela niet onwaar- dergelijke betrekking, mocht rij al bestaan, weldra te doen afbreken. En zoo rolde de levensstroom weder voort over het graf van den jongen doode en eerlang dachten er weinigen meer aan hem zelfs Koen raad op zijne stille ziekekamer wen! bijna vergoten. Ge- lokkig hinderde dit hem niet en ging hij lang mam zijn volkomen genezing te gemest. Wie hem niet vergat, dat was de rechter. Deze had terstond, toen bet duel en zijn afloop rucht baar werden, eert onderzoek doen instellen. Over eenkomstig bet getuigenis der secondanten en des generaals was aangenomen, dat bij het duel alle door het gebruik voorgeschreven vormen waren in acht u women, dat de graaf nog op het laatste oogenblik elke poging tot bijlegging van bet ge schil had tegengewerkt en nat het eeregericht van het korps officieren het duel voor onvermijdelijk verklaard had. Daar al deze verzachtende omstan digheden slechts eene geringe bestraffing, mis schien wel eene volkomen gratie voor Koen raad zouden uitlokken en de handelsraad dadelijk de vereischte cautie stortte, werd voerloopig van alle vervolging afgezien en de behandeling der schijtilijk, indien de oppositie tegfcu de ge dragslijn van het tegenwoordige Kabinet groo- tere verhoudingen aanneemt. D I N I B. De regeering zal van de krachtige meer derheid, waarover zij in Kamer en Senaat beschikt, gebruik maken tot het aanvragen van een krediet van 25 inillioen francs ten behoeve der landsverdediging, waarvan 10 millioen voor het verbeteren en bouwen van kazernes en evenveel voor den aankoop van Mann lie her repeteergeweren. S E R V I E. De radicale club heeft zich vereenigd met de volgende samenstelling van het nieuwe ministerie, dat waarschijnlijk gisteren zou benoemd wordenPachitdi, minister-presi dent en buiten!, zakenTauchanovitch, bin- nenl. zaken; Mica Georgevicli, justitie; Vouitch, financiën; V lad id imirovitch, openbare werken; Velimirovitch, oorlog. AMERIKA. De wetgevende vergadering der republiek Guatemala beeft generaal Remo Bareios tot president uitgeroepen. ZUID - AFRIKA. De Volksilem van Pretoria deelt mede, dat de spoorweg van Bloemfontein tot aan de Vaal rivier reeds met het einde van April gereed zal zijn, waartoe dag en nacht zal worden gewerkt. De onderhandelingen tusscben een commissie uit de ingezetenen van Pretoria en de regeering, om een open baar leesmuseum aan de staatsbibliotheek te verbinden, zijn geslaagd. Volgens de Zuid- Afrilcann beeft de «Gecharterde Maatschappij van Rhodes" een verdrag gepubliceerd, dat in haar naam gesloten is met het opperhoofd Gungunyaan. Dat verdrag moet echter lijn recht in strijd zijn met de bepalingen der conventie lusschen Engeland en Portugal. Het Kaapsehe blad de Daarl deelt op goed gezag mede, dat de heeren Mood ie en Z wane- poel, van Bethlehem in den Oranje-Vrijstaat, volgens overeenkomst met Rhodes, eerstdaags met een honderd gezinnen uit den Vrijstaat naar Mashonaland zulten trekken om zich daar te vestigen. In de Kaapkolonie zouden voor hetzelfde doel een honderdvijftïg hoofden van gezinnen bij de commissie der ^Gechar terde Compagnie" aanvraag hebben gedaan. De voornaamste voorwaarden zijn, dat deze eerste trekkers plaatsen van 3u00 morgen mogen kiezen, tegen een jaarlijksch en eeuwig durende erfpacht van 6 pd, st. de plaats. Zij zullen een groote mate van zelfbestuur genieten onder wetten geljjk aan de Kaapsehe. De termijn voor aanvrage van plaatsruimte voor de a.s. internationale tentoonstelling te Kimberley is met een maand verlengd en zal dus eerst 1 April e.k. verstreken zijn. zaak uitgesteld tot Koenraatts geheels herstel. Na korten tijd verklaarde da geneesheer, dat Koen raad zonder gevaar ook andere bezoekers kon ontvangen dan den generaal en den handelsraad. De eerste deelde dit aan Binnen mede, bij wis op dit bericht eensklaps de oude hartelijke vi t,olijk- heid scheen terug te keeren zij uitte een kreet van vreugde en viel den ouden heer in verrukking om den hals. Terstond geleidde hij het van vreugde en verwachting sidderende meisje naar zijn ver blijf. Koen raad had het bed reeds verwisseld met een gemakkelijkst! zetel voor het raam, waar hij achter de hatf gesloten gordijnen en in een wïjdi kamerjas gehuld zijne eerste bezoekster ontving, Bianca werd door den generaal met de volgende woorden aangediend, welke eigenlijk dienden om Koen raad op hare komst vonr te bereiden want hij stond, toen bij sprak, in de halfgeopende deur en het meisje bleef onzichtbaar: «Ziekte en lijden veroudert, mijn jonge vriend, en toen gij ernstig krank waart, was het gezelschap van mij, ouden man, en van mijn bejaarden neef u genoeg: maar bij betorscltap herneemt de jeugd hare rechten en daarom breng ik u nu eene pleeg- C U I S A. Dit Shanghai wordt gemeld, dat de schrij vers der oproerige geschriften tegen de vreemdelingen gevangengenomen en hunne drukkerijen vernield zijn. TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL, Door de afdeelingen der Tweede Kamer rijn benoemd tot rapporteurs over de hier na le noemen wetsontwerpen*: Goedkeuring der internationale overeen komst omtrent het goederenvervoer op spoor wegen, de heerenVan Karnebeek, Van Beuniogen, Vrolik, Levyssohn Norman en Conrad Wet op het Nederlanderschap, de heeren: Hartogh, Van der Kaay, Veegens, Levy en De Beaufort (Amsterdam) Wijziging vau de artsen wet van 1878, de heeren Goekoop, Lambrechts, Van derFeltz, Schaepman, De Beaufort (Amsterdam); Wijziging van art. 980 B, W. (olograph i- sche testamenten) de heerenWalter, Tra- vagliuo, De Kanier, Rink en Mackay. De afdeelingen der Tweede Kamer hebben benoemd tot rapporteurs over de gezamenlijke beUstiug-voorstellen de heeren De Meijier, Goeman Borgesius, Van Houten, A. van Dedem en Huber. Doode hand. Ter voldoening aan de gedane toezegging, heeft de minister van financiën aan de Tweede Kamer gezonden eenige statistische tabellen betrekkelijk de onroerende goederen, niet vallende onder art, 25 der wet op de grondbelasting of de wet van 30 December 1887, en van de in de Grootboeken der Nationale Schuld ingeschreven kapitalen, welke zich in de zoogenaamde docde hand bevinden, met uitzondering van die, beboe rende tot het domein van den staat- en van bet kroondomein. Daaruit blijkt, dat de grootte in 1892 bedraagt 299909,23,86 hectare, tegen 317333,39.26 hectare in 1877, en 369284,9 L 94 hectare in 1859. De belastbare opbrengst in 1892 bedroeg voor ongebouwd (oud) f2,088,813,27 en voor gebouwd f4,200,873. In 1877 waren die cijfers onderscheidenlijk f 2,804,022.14 en f 2.980,891ia 1859 f2,815,589 en f 826,704, In handen van provinciën, gemeenten en -waterschappen bevonden zich 192,089,47,80 hectarenvan instellingen van weldadigheid 49,422,50,18 hectaren; van kerkgenootschap pen en kerkelijke kamers 38,636,01,92 hec taren van geestelijke instellingen, gestichten 1881,64.15 hectaren, en van instellingen van verschillenden aard 17,879,59,80 hectaren. zuster, wie bet werk beter dan ons mannen is toevertrouwd en die u misschien spoediger tot frisch en vroolijk leven zal terugvoeren." Koenraad begreep den ouden man nieten keek hem verwonderd aan doch reeds had deze de deur wijd geopend en stond Bianca, beschenen door het heldere licht, dat uit een zijvertrek op haar viel, op den drempel. Rare verschijning verraste hem zón, dat hij aan een visioen geloofde, zooals hij er in zijne koortsachtige droemen zoo dikwijls vóór zich gezien had. Maar weldra werd hem de droom werkelijkheid en ontsnapte hem een lichte kreet van vreugde. Rij breidde met van geluk stralende blikken de armen uit on trachtte zich op te richten, doch reeds stond Binnca aan zijn zijde, drong Item liefde vol in zijn ze tol terug en nam zijne rechterhand in de hare. «Bianca mejuffrouw Bïanca, rijt gij het werkelijk!" fluisterde hij. »Ik was af veel vroeger bij u geweest," zeide Bianca, zware het mij maar veroorloofd u vroeger te komen bedunken voor zooveel trouw, zooveel vriendschap, zooveel opoffering o, ik kan geen SCHIEDAM, 10 Maart 1832. Zijn wjj wel ingelicht, zegt het Rbld,, dan zullen de beide Koninginnen zichna Haat bezoek aan Amsterdam, «enigen tijd naar het buitenland begeven, en vervolgens den zomer doorbrengen op het lustslot Soestdjjk, Door den minister van oorlog is bepaald, dat, behalve de practische oefeningen der artil lerie en genie, in het lcopende jaar oefeningen zullen gehouden worden door de regimenten infanterie in de legerplaatsen bij Zeist, Laren en Rijen, verder te Amersfoort, Breda en Arnhem, waarbij tevens cavalerie en veld artillerie zijn ingedeelddat de huzaren zullen kantonneeres in liet noorden der Vol uwe en in en om Venlo; dat cavalerie-ofïicieren van twee der regimenten huzaren oefenïngsreizen zullen maken; dat door huzaren en rijdende artillerie oefeningen in den strategischen veld dienst zullen gehouden worden; oefening in de stelling van Amsterdam; kader-manoeuvres in de nieuwe HolSatidsdte waterlinie; voor de officieren van den generaleu staf een oefeniogsi'eis en een tactische verkenningsreis. De echtgenoot van onzen gezant te Berlijn, mevrouw Van der Hoeven, die een gelukkige beoefenares ,er beeldhouwkunst is, ontving Zaterdag op haar atelier een bezoek van keizer Wilhelm. Z. M. bezichtigde eerst met aandacht de daar aanwezige kunstwerken en gaf vervol gens den wensch te kennen, zelf door de kunstenares in beeld te worden gebracht. Mevrouw Van der Hoeven was hiertoe aan stonds bereid en boetseerde in anderhalf uur, terwijl de keizer met haar en haar echtgenoot een opgewekt gesprek hield, het voor de buste noodige model. Voor de verkiezing van een lid der Provin ciale Staten van Utrecht in het hoofdkiês- district Amersfoort moet herstemd worden tusscben de heeren C. T, van Beek (kath.)- en mr. A, 1. de 'Beaufort (lib.) In het dienstjaar 1892/93 zullen in de onderscheidene provinciën de volgende opcen ten op de personeele belasting worden ge heven: Noord-Brabant 19, Gelderland 5t/s, Zuid-Holland 5. Noord-Holland 3, Zeeland 18, Utrecht 6, Friesland 21'/s, Overysel 10, Gro ningen 31, Drente 16 en Limburg 13, Het Yad. deelt mede, dat dezer dagen bij de voorstelling van een tooneelstuk ten Hove, verschillende coupures waren aangebracht o. a, werden eenige sterk democratisch ge tinte uitdrukkingen van een der acteurs over de grooten der aarde achterwege gelaten I De werkzaamheden aan 's Rijks Munt zullen vermoedelijk Maandag een aanvang nemen tot het aanmunten van kwartjes en dubbeltjes. woorden genoeg vinden om u mijne erkentelijkheid te betuigengeloof mij, als ik u zag, dat mijn hart overvloeit van dankbaarheid." «Bianca, Bianca," zeide Kaanraad, »gij neemt het veel te hoog op. Wat ik gedaan heb, moest ik doen en ieder ander in mijne plaats zou het zelfde hebben gedaan I" Hij drukte hare hand aan zijne lippen en staarde haar tnet schitterende oogen aan, welke uitdruk king nog verhoogd werd door een geringe koorts achtige aandoening. Het bleek gezicht was over- togen met «en zochten blos en op ditoogenblik werkelijk schoon, Bianca verstond de taal dief vlammende oogen zij tas er in alles wat hij haar in het aangezicht van den dood had geschreven en al hetwelk zij woord voor woord in haar geheugen bewaard bad, Wordt vervolgd.)

Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 2