A". .*892. Zaterdag 12 Maart. N°. 7969. KENNISGEVING. Zesenyeert gete Jaargan 1 .Hr\ - 2,50, - 0.10 Verschijnt dagelijks» i tgezonderd Dinsdag, UITGEVER: J." ODÉ. B C R R 1 I' i ROTRRITKAAT, G 2 7. ABVBRTBHIlBPanS: Tan t10 ft.w.tiii! regelg «net inbegrip «an «ene Courant. f 1,-10. Iedere gewone regel meer- Sta, Driemaal geplaatst wordt tegen t wkrm*.l berekend. Inrletittngeo welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Gelet op Art. 8 der wet van den 2den Juni 1875 Staatsblad no. 95); Geven kennis aan de ingezetenen, dat op heden aan de firma J. WITKAMP Co, en hare rechtverkrijgenden vergunning ver leend is tot uitbreiding harer branderij aan de Hoordvest alhier, wijk D no. 187, kadaster sectie A no. 930, met een stoom werktuig van 4 paardenkracht en ketel met een verwarmingsoppervlak van 3.30 MJ. Schiedam, den lOden Maart 1892. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. Be Secretarie, VERNÉDE. Ilniloiilainlsilie Berichten. ENGELAND Koningin Victoria vertrekt met prinses Beatrice en het dochtertje van den hertog van Connaught, dat sinds kort van bronchitis hersteld is, den 17n a.s van Engeland, om den 19n te Ilyères in het zuiden van Frank rijk aan te komen. II. M. zal daar een maand blijven, Een Franseh eskader zal in de nabijheid vertoeven, om met een afdeeling infanterie de eerewacht te vormen, terwijl een mili taire kapel ter beschikking van de koningin vvoidt gesteld. De prins en prinses van Wales en familie zijn Woensdag naar het zuiden vertrokken. Al ontkennen de conservatieven, dat er eenig verband bestaat tusschen de verkie zingen voor den Londensclmn graafschapsraad en de algemeene verkiezingen, de regeering moet toch thans hebben besloten de verkie zingen zoo lang mogelijk uit te stellen. De minister van financiën, Gosehen, zeide, in een conservatieve club sprekende over de verkiezingen voor den graafschap raad van Londen, dat de progressisten hun overwinning dankten aan de socialisten. De socialisten en radicalen willen de liberale leiders gebruiken hij verwachtte daardoor spoedig een tweede scheuring in de liberale partij, zooals toen Gladstone met zijn Home-Ruie-plannen begon. Onder het pseudoniem vNnniieus" bevat de Independonce Beige een uitvoerig artikel, waarin betoogd wordt dat Engelands zoo hoog geroemde oorlogsvloot niet eens meer is opge wassen tegen die van andere mogendheden; dat de weinige schepen, welke Engeland in vreemde wateren bezitvoor het meerendeel verouderd zijn en hunne bewapening niet aan de tegenwoordige eischen voldoet, en dat door de regeeringondanks hare schoone beloften, veel te weinig wordt gedaan om in dien ellendigen toestand verbetering te bren gen. De eigenaars der hoogovens te Cleveland beginnen met het uitdooven der vuren. Op 83 ovens zullen er morgen 70 uitgedoofd zijn, tengevolge van het gemis van kolen. De Times ontvangt uit Kaïro het bericht, dat de vertraging in het verschijnen van den firman des sultans betreflenden den nieuwen onderkoning, moet worden toegéschreven aan het niet bijgelegd zijn van twisten over de grenzen, tusschen Turkije en Egypte. D U 1 T S C 11 L A N I). Naar verzekerd wordt, krijgt de hertog van Cumberland de nalatenschap van den koning van Hannover en den hei tog van Bronswijk niet in handen, maar blijven die bezittingen onder beheer van de Pruisische regeering, die hem de renten zal uitkeeren. De Ëetersche minister van oorlog heeft be paald, dat in het vervolg elk officier, in wiens afdeeling mishandeling van soldaten door onderofficieten voorkomt, zal worden voorbij gegaan bij de toekenning van belooningen en ouderscheidingen vanwege het legerbestuur, eigens een te Thorn verschijnend blad, zijn ïn de laatste weken voortdurend kozak ken uit het binnenland van Rusland in Polen aangekomen, waar zij langs de Pruisische grens gelegerd worden. BELG1E. Het Handelsblad van Antwerpen zegt, dat de Vereen igde Staten den Congo-Staat hadden wtilen knopen, maar dat de koning van België het aanbod van de hand wees. F tt A N K B IJ K. De Kamer heeft na eenïge inlichtingen door den minister Loubet, de urgentie van hot voorstel—Reinaeh si rekkende tot instelling van een ministerie van koloniën, afgestemd. De Kamer heeft gisteren het wetsontwerp betreffende de verkiesbaarheid van vrouwen verworpen. De partij-groepeering in het parlement is nog in vollen gang. Werd onlangs de groep der con»t ilutioneele rechterzijde in het leven geroepen, en de groep der conservatieve unie weder georganiseerd; nu hebben de heeren Peytral en Leydet het initiatief geno men tot het herstel der oude auiterste lin- ketzijde". Deze groep, die een dertigtal leden telt, heeft besloten het vroegere radicale programma weder te aanvaarden, in geen geval samen te gaan met de rechterzijde, noch met de eigenlijke cl er realen, noch met de boulaugisten. Zij noemt zich »republi- keinsch- radicaal-socialistische groep" O O S T E K II IJ K. By de behandeling van liet adres van ant woord op de troonrede in de Hongaarsche Kamer, verklaarde graaf Apponyi dat het tegenwoordige regeentigsstelsel de grondsla gen des staats voortdurend verzwakt, daar de regeering de verkiezingen behandelt als een wiskunstig vraagstuk hoe m het moet aanleggen om zicli de meerderheid te verze keren. ITALIË. De Oostenrijksche gezant by het Vatïcaan, graaf Reverters, heeft zijn ontslag gevraagd. Naar men zegt trachtte de gezant een toe nadering tusschen Quirinaal en "Vatïcaan te bewerken, waarvan het Vatïcaan echter niets wilde weten. De Tribuna deelt roede, dat de politie te Taranto 138 personen in hechtenis heeft ge- nomeh, ónder verdenking, dat zij tot de zooge naamde Mala-Vita-bende behooren. SPANJE. De ministerraad heeft gisteren besloten voor de benoeming tot minister van marine voor te dragen den admiraal Béranger. Volgens den correspondent der Daily Hews te Madrid wil de vegeering by de nieuwe handshverdragen, die 1 Juli a.s. in werking zouden treden, uitgaan van de beginselen: reciprociteit en geen meest begunstigde natiën. Voor den handel met de Spaansche koloniën zouden afzonderlijke overeenkomsten worden gesloten. Het gerucht, dat de regeering voornemens zou zijn de buiten!, schuld in binnenlandsolte te converteeren ts volkomen ongegrond. Canovas vei zekert, dat hij er niet aan denkt de wet op het punt der schuld te veranderen. PORTUGAL. Blijkens te Lissabon ontvangen berichten, zou een nieuwe opstand van de Inboorlingen aan de Zambezi tegen het Portugeesch gezag zijn uitgebroken, en wel in het district Barue. De gouverneur var. Mozambique is van Lorenzo Marquez naar QuiUmmne vertrokken. B L e A k IJ B. Er is weer een nieuw komplot ontdekt, zegt men, tegen den prins van Coburg, Tal rijke arrestaties te Sofia waren daarvan het gevolg. De Daily Hews verneemt uit Sofia, dat de verhoudingen tusschen Turkije en Bul garije zeer gespannen zijn, dewijl de Porte den vermoed el y ken moordenaar van Vulko- vitcli aan eene vreemde mogendheid in stede van aan Bulgarije uitleverde. De regeering van Bulgarije moet voornemens zijn, daar tegen ernstig te piolestoeren, zoowel by de Porte zelve ah by de groote Europeesche mogendheden. Desnoods zou Bulgarije den grondslag der relaties met Turkije gewijzigd willen zien. Alleen eene inmenging van de groote mogendheden schijnt eene crisis te kunnen verhoeden. GRIEKENLAND. Aan het feestmaal door den Russisehen admiraal van bet eskader in-den Piraeus ge geven, herinnerde deze in een toost de warme ontvangst, welke aan de Russische marine steeds van de zijde der Franschen bereid wordt, en dronk op den president der repu bliek. De Frnnsche gezant antwoordde dat de sympathieke woorden van den admiraal de Fransche natie diep treffen, en bij dronk op de gezondheid van den czaar en de keizerlijke familie. 6 F T B, Uit Kaïro wordt gemeld, dat de khedive na het Rhamadan-feest naar Koustantinopel vertrekt om den sultan zijn opI°ac!llu,3 16 maken. Toen de firman werd opgemaakt, rees de vraag of Massowah, Zeila en Soudan, waar thans resp. de Italianen, Engelschen en Mah disten den baas spelen, daarin moesten wor den genoemd. De Tnrksehe ministers waren bang, dat Engeland en Italië daartegen zou den protesteeren, maar de sultan verlangde, dat de firman volkomen eensluidend zou zijn roet die voor Tewfik Pacha, den vorigen khedive, omdat Turkije feitelijk nooit afstand deed van deze landstreken. Aldus wordt uit "Weenen aan de Daily JVetcs verzekerd. AMERIKA, De Times verneemt uit New-York, dat de niinisterieele crisis in Chili waarschijnlijk daarheen zal leiden, dat de liberale ministers in het nieuwe Kabinet weder zitting zullen nemen. Senor Eduarde Malta, of senor David M'Ivor zal dan waarschijnlijk de portefeuille van buitcnlandsche zaken, en senor Frederico Erraznriz die van oorlog en marine nemen. ZUID - AFRIKA. In de Zuidafrikaansclte republiek (Trans vaal) worden de gemoederen warm ere maakt voor de aanstaande verkiezing van een staats president. Voorat in de Barbertonsdie dis tricten bestaan velegrieven tegen Paul Kruger, zoodat men daar generaal Joubert candidaat heeft gesteld. Deze candidntuur wordt ge steund door de partij in en buiten de republiek, welke tegen de Hollandsche ambtenaren is gekant. Ook schijnen sommigen een poging te doen om Krugeris plaats te doen innemen door den heer J. B. Robinson, den Johannes- burgschen goudkoning. Het zal intusschon niet zoo heel gemakkelijk gaan om »Oom Paul", die dan toch ontzaglyk veel goeds voor zyn land beeft gedaan, te verdringen. Gelukt dat, dan is Kruger's houding in de M ashonaland-quaestie daarvan zeker voor een groot deel de schuld. liiniieitlaitdschB Boric lit en. TWEEDE KAMER DER STATEN-GËNERAAL. Onderstand aan hulpbehoevende gemeenten. De regeering Heeft eene verhooging van de j greeting van binnmkunlsche zakeu voor i *-92 Akomkkxsntspiiim, per kwartaal Jrancv per past, Jaar tiet geheete Rijk Aftonderlijke natmners

Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 1