Veronachtzaamt dit niet. Gemengde Berieliten. met verzoek om betuiging van instemming met de strekking daarvan. Door de kies vereen® eg sAlblasserdam en Omstreken" is een dergelijk besluit genomen. In de Economist komt een artikel voor, uitgaande van de overgroote meerderheid der redactie (de lieeren d'Aid nis de Bourouill, N. P. van den Berg, G. M. Boissevain, Van Assendelft de Coningh, Greven, M. Mees en Queries van Ufl'ordde iteeren Goeman Bor- gesius en Fj S. van Ni erop onthielden zich), waarin Piersons belastingvoorstel len worden uiteengezet en verdedigd, ah volkomen in overeenstemming met hetgeen de openbare meening te onzent telkens meer heeft uit gesproken, dat kernen moest. Prof. A. A. W, Hubrecht breekt in de JSf. li. Ct. een lans voor de aanneming door ons land van den Mlddenquropeeschen tijd, in plaats van den Wesleuropeesche». Men zou dan van Rusland lot de Noordzee den tijd hebben. Voor ons Innd zou de zon dan 4-0 minuten later ondergaan, zoodat nten hier te lande juni lijks eenige imllioenen guldens op de' koeten van vei lichting zou besparen. Prof. Hubrecht houdt zich aanbevolen voor liet ontvangen van cenig bericht van hen, die met het bovenstaande instemmen. Op verzoek van het hoofdbestuur der schi pers-vcreeniging bScIiuttevaer" om voor- ziei ig in de afgekondigde afsluiting der vaart aan de spoorvvr^arug over de Gouwe bij Gouda is door den minister van water staat geantwoord, dat aan de geopperde be zwaren zooveel mogelijk te gemoet Is gekomen. Het bedrag, waarover thans door de com missie van beheer van het pensioenfonds der staatsspoorweg-maatschnppij, lot het verlee- nen van pensioenen aan deelgerechtigden, kan worden beschikt, bedraagt f4,500,000. Be commissie voor de inzendingen ter opluistering van de sportten toonstelling, dezen zomer te Seheveningen te houden, heeft hare uitnoocHgïngeu tot deelneming rondgezonden. De uit, ging heeft den vorm van eene kaart van groot formaat, versierd met eene teekening, welke de verschillende takken van sport te zien geeft. In de Donderdag te Amsterdam gehouden vergadering van aandeelhouders der Maat schap pij tot bevordering der hand els be trek kingen tussehen Nederland en Zuid-Afrika" is met groote meerderheid tot liquidatie besloten. De ijl leden van liet bestuur worden tot liquidaieuren benoemd met recht om zich een der aandeelhouders alszesdelid te assumeeren. De rechtsgeleerde adviseur der maatschappij, de heer nir. Cosman, deelde ter verduidelij king van den toestand mede, dat het actief der maatschap» volgens de laatste opgaaf, fS80,0i 10 bedraagt, de veikoopwaarde daar van, niet 50 pCt. aannemende, geeft f 490,000. Er is f 260,000 schuld, zoodat er nog f 200,000 zou overig zijn. Het kapitaal der maatschappij is f800.000, zoodat men tot op f 30,000 van het punt is genaderd, dat /u pCt Sn iet kapitaal is verloren en de wet de liquidatie voorschrijft. - Tot lid van Teyler's godgeleerd genootschap is in plaats van prof Kuenen gekozen prof. Acqtioij te Leiden. Door directeuren van Teyler's stichting is met goud bekroond eene verhandeling over den invloed der buitenlandse he letterkunde Op de Nederlamlsclie sinds den aanvang dezer eeuw. Schrijver bleek te zijn de heer A. L. Schellens, hoofd der school te Eelde (Dr.). Het is zoogoed als vastgesteld zoo meldt J)e Oorlogskreet dat generaal Booth Don derdagochtend tussehen 8 en 9 uur met de boot an Harwich te Rotterdam zal aan komen, wam* hij zal begroet worden door kol. Oliphant, adj. Clark en de officieren der zuider-divisie, en door vele soldaten, De Bgeneraal" zal dan naar de woning van den heer Mees op de Leuvehaven rijders, en de officieren en soldaten zullen zich met den eerstvolgend en trein naar Amsterdam begeven. De ^generaal" zal den trein van 1.35 nemen en zal aan de stations Den Haag, Leiden en Haarlem deputaties ontvangen van heilssoldaten en vrienden. De j)generaal" en zijn staf zullen te 21 aan het centraal-statiun aankomen. Hier wordt eene kamer ter beschikking van den generaal gesteld, en er zijn schikkingen ge maakt tot ontvangst eene r deputatie van bijzondere vrienden. Om 4.45 zal de optocht zich stapvoets in beweging stellen. Naar men verneemt, zal de beer Booth te Amsterdam afstappen ten huize van den heer John Sillem, chef van het huis Hope& Co. De heer H. A. van Vngbt, een Neder lander te Londen, heeft eene uitvinding gedaan, die voor de staalindustrie van groote betcekenis kan zijn. Met is een nieuw middel tot het harden van staal, dat volgens de ondernemers der »Pioneer Hardening Company" veel voor zou hebben op andere middelen. De heer "Wil liam Stureke, fabrikant van stalen veeren, heeft, volgens The Railway Supplies' Journal, het »Pioneerpoeder" dat hiervoor gebruikt wordt, beproefd, en verklaard, dat ijzer daar mede zoo hard kan gemaakt worden, dat een Vijl niet den minsten indruk er op kan maken, terwijl het noeh broos was geworden, noch zijn glans verloren had. In tegenstelling met andere wijze van harden, waarbij het proces gewoonlijk tot aan de oppervlakte bepaald blijft, was de verharding tot het hart van het ijzer doorgedrongen. De uitslag der proef was dus allergunstigst. De aan wending is volgens den heer Van Vught zeer eenvoudig en er ontwikkelt zicli volstrekt geen onaangename lucht, zooals bij het ge bruik van andere middelen. De "Vlaardingscbe vise h sloep 'Koningin Wilhelmina {V. L. "145), schipper Hoordijk, welke Donderdagmorgen van Nieuwedtep ter vischvarigst naai' de Noordzee vertrok, is, door mist misleid, bij Falga op strand ge~ loopen. Het bericht dezer stranding werd met een lorpedoboot te N ie u wed iep aange bracht, De sleepboot Hercules, daarop ter assistentie vertrokken, mocht er met hoog water in slagen de sloep vlot te sleepen en zonder schade binnen te brengen. Te Maasland is het gezin van een land bouwer verblijd met de geboorte van het 28e kind. Hiervan bevinden zich 20 in leven, terwijl 3 er van gehuwd zijn. De officier van justitie te Haarlem heeft gerequireerd tot gevangenhouding van de weduwe Oxener, Atida Seders. Ook in het diamantvak neemt de werk loosheid toe; niet minder dan 1400 diamant werkers zouden zonder arbeid zijn. (Tijd.) De directie der ijsclub Thlalf, te Heeren veen. heeft Donderdagavond aan Marten King- ma een collation aangeboden. Namens den sehaatsenrijdersbond bood rnr. Van Heioma hem een fraaie zilveren aanmoedigiugs- inetlaiile aan. Te Emlenkamp, bij Koevorden, heeft zekere L. ter H., bij zyne thuiskomst uit de gevangenis, zijne vrouw en zijn schoonvader zoodanig mishandeld, dat beideu doodelyk gewond zijn. De woeslaard is in hechtenis. Daar de pokken-epidemie te Groesbeek eerder toe- dan afneemt en hier en daar een boosaardig karakter begint te vertoonen, heeft de plaatselijke overheid van het Duitsche grensstadje Cranenburg krachtiger voorzorgs maatregelen genomen. Reizigers, die per spoor van Groesbeek aankomen, moeten hunne bagage, kleeren enz. aan eene desinfectie onderwerpen. In 't geheel zijn nu te Groesbeek 8 per sonen aan de pokken overleden. Omtrent een te Ha tte m plaats gehad heb benden doodslag meldt de K, IJselbode het volgende: Een zestal jongelieden waren uitgegaan om vogels te vangen, eu een van hen nam een geweer mede. Buiten gekomen, dreigde hjj een van zijn makkers, op hem te zullen schieten, en legde het geweer op hem aan. Onder het zeggen: sDat durf je niet", nam deze de wijk achter een schuur. Toen hij eenige oogenblikken daarna om den hoek keek, brandde het geweer los, met het gevolg, dat het linkeroog werd uitgeschoten en een gedeelte der lading iu de hersenen doordrong. Ook een ander kreeg drie grove hagelkorrels in den schouder. Toen het schot gevallen was en de ge troffene ter aarde viel onderden uitroep: »hij schiet mij door de hersens", vloog geheel bet troepje uiteen en Het den dood el ijk gewonde aan zijn lot over. Een man, die hef schot gehoon! had en den verslagene zag vallen, spoedde zich ter plaatse en richtte hem op doch spoedig bleek dat het leven geweken was. Een langdurig verhoor ondergingen op het gemeentehuis te Hattem zoowel de dader als zijn makkers, doch de justitie vond geen termen om den eerste terstond te doen ge vangennemen. Ylaardtngen, Blijkens de herziene lijsten is het aantal kiezers voor deze gemeente voor leden van den gemeenteraad, de Provin- alc Staten en de Tweede Kamer der Stnten- Generaal 752. Geschrapt zijn 200 en aange bracht 90 nieuwe namen. Maassluis. De gemeenteraad heeft in zijn Donderdag j.l. gehouden zitting, op ver zoek van de heeren Halbertsma en Cramer, de concessie voor den aanleg en de exploitatie van een stoomtram met 6 maanden verlengd. Thans zal ook de gemeente Schipluiden in de lijn worden opgenomen. 's-G raten hage. Naar wij vernemen, heelt het H. M. de Koningin-Regentes behaagd deel te nemen in de hypothecaire geld lee ning groot f150,000, rentende 4 pCt.ten behoeve van de coöperatieve bouwvereniging van werklieden nOns tehuis" alhier. Amersfoort. De centrale anti-rev, kies vereniging in het district Amersfoort heeft in haar Woensdagavond te Baara gehouden vergadering besloten, om bij de herstemming voor de Prov. Staten op Dinsdag a.s. den R.-k. candidaat, den heer C. T, van Beek, te steunen. Op verschillende vragen door het bestuur aan dezen candidaat gericht, ontving men alleszins bevredigend antwoord, De candidaat verzekerde in dezelfde rich ting als de anti-rev. Statenleden te willen werken. Utrecht, In de Donderdag gehouden raadszitting is mededeeltng gedaan, dat 11 M. de Koningin-Regentes gaarne de uitnoodigtng van den gemeenteraad aanneemt, om met H. M. de Koningin aan een maaltijd deel te nemen, die aan IIH. MM. van gemeentewege zal worden aangeboden bij gelegenheid van Haar bezoek aan Utrecht. Utrecht. H. M. de Koningin-Regentes heeft aan het centraal comité voorde viering van natio ïale leestdagen laten berichten, dat H. M. gaarne en met ingenomenheid aan ge noemd comité vergunning verleent, bij: gelegenheid van liet bezoek te Utrecht aan II.H. M.M. de Koningin en de Koningin- Regentes, aan te bieden een herinnerings- medaille aan dit bezoek. Omtrent tijd en plaats der aanbieding zal het comité na overleg met den burgemeester nader besluiten. Voor den optocht zal een plan worden ont worpen. Op den voorgrond wordt gesteld dat het geen reclame-optocht mag zijn. De voor stelling van belangrijke takken van bedrijf is echter niet uitgesloten. Nijmegen. De influenza-epidemie, welke hiergeruimeo tijd in vrij hevige mate heersel e, kan als geweken beschouwd worden. Het aantal sterfgevallen per week is weder tot het gemiddeld cijfer van 15 a 16 gedaald. In de dagen, dat die ziekte haar hoogsten graad bereikte, bedroeg dit driemaal zooveel. Niet zonder reden maakt men zich thans bezorgd voor de pokkeu, welke in het aan grenzende Groesbeek epidemisch heerschen. Een g) ,ot getal Groesbeeksche mannen, vrouwen en kinderen, in den ouzindelijksten toestand en uiterst schamel gekleed, komt dagelijks Nijmegen bezoeken om hunne koop waar, zooals bezems, boenders, brandhout, enz., langs de huizen te venten, waardoor gemakkelijk de smetstof kan overgebracht worden. Ingezonden medcdeellngen, betreffende zaken van particulier handels* en nijverheids belang. SO deaffper rejet Sequah wensehte gaarne u doen begrijpen, dat, wanneer de teekenen eener ongeregelde maag zich voordoende. lever aangetast wordt eu er leverziekte ontstaat. Dit zal u voorzeker het leven onaangenaam maken en -den raenseh brengen tot eene -massa ellende zoowel voor hem zeiven als wel voor zijn gansch huisgezin. In alle gevallen van ziekten Dit jaar zal er, van 14 Mei tot 30 Septem ber, te Parijs eene internationale tentoonstelling plaats hebben van alcoholische en in bet alge meen door gisting bereide dranken. De tentoon stelling zal gehouden worden in de machine-galerij Op het Champ de Mars. Zij staat onder bescher ming van den minister van landbouw. Een we tenschappelijk comité, onder vooi zitterschap van den heer Pasteur, zal zich uitsluitend bezig houden met het wetenschappelijk gedeelte der tentoonstelling, waarop de technische scholen,de laboratorien en zekere instellingen van onderwijs in Frankrijk en het buitenland vertegenwoordigd zullen zijn. Er zal voorts een historisch museum van de alcoholische takken van nijverheid aan verbonden zijn, dat in staat stelt belangwekkende vergelijkingen te maken tussehen de oude en nieuwe industrie op dat gebied. De heer Jean-Psul Roux is directeur der ten toonstelling. Nog altoos is het niet met zekerheid te zeggen, of Tolstoï al dan niet gevangen wordt gehouden op zijn landgoed. Telkens komen er nieuwe be richten, welke vorige tegenspreken, Maar dit is zeker, in de Russische bladen is Tolstoi bij her haling scherp aangevallen. Twee zeer belangrijke en invloedrijke couranten, de Gazette dr. Moscott, het blad dat vroeger van wijlen Katkoff was, en de Grajdaninc, het orgaan van prins MetchervskL richten tegen den grooten schrijver do grafsteen meest onbillijke aanvallen. Zij beschuldigen hem van nihilisme en achten zijne tegenwoordigheid onder de boeren een gevaar voor den staat. Do raoujihs zouden in Tolstoï een anti-Christ zien, die in ruil voor het brood dat hij geeft, van eiken arme enkele droppelen bloed elscht, In antwoord op deze groteske beschuldiging heeft de voorzitter van den adel in het district Epiphan in alle Russische bladen eene verklaring ten gunste van Tolstoï doen plaatsen, maar de brieven over den hongersnood in de Daih/ Telegraph waren voor de GaseUe de Moscou een welkom nieuw wapen. De Grajdaniite vroeg eenvoudig gevangenneming. Het zoude misschien maar goed zijn voor de literatuur, eis Tolstoï de boeien, die hij toch niet helpen kan, in den steek lieten zijn akelig vader land voor beschaafder streken verruilde. Maar do vraag rijst, of het gestel van den iilustren grijsaard eene verplaatsing doet mogelijk zijn. Niet ver van den Simpbnpas zijn twee sleden en drie postrijtuigen, van Domo komende met zes- reizigers en een conducteur, door een lawhaiit een afgrond meegesleept. Vier personen werden. ernstig gewond. zooals slaperigheid, verstoppingen en groote zwakte van geest gepaard gaande met hoofd pijn en zekere gewaarwordingen die u geheel en al onlekker maken, somtijds* kan er ook pijn en zwaarheid in de rechterzijde bijkomen. Indien gij u in dezen toestand bevindt, zult gij u treurig gestemd en lijdend gevoelen, en dat zal u zoover brengen, in zekere ge vallen zelfs tot krankzinnigheid. Het is in dezen wanhopigen staat dat Sequah's Prairie- Bloem immer gezegepraald heeft. Snel ver wijdert het alle onregelmatigheden en maakt uw lichaam waardig te leven. Het gebruiken van al deze oude geneesmiddelen, zooals kwikzilver, en andere zeer nadeelige en ver giftige geneesmiddelen, is thans geheel en al uit de mode; evenwel indïea gij deze voor schriften opvolgt, zult gij eene volkomene ge nezing bekomen, en dat in minuer tijd, Sequah's Ofte Is liet beste aller geneesmid delen, Sequah's Prairie-Bloem is het beste en zekerste huismiddel en Sequah's Onmid dellijke Verlichting is voor hoest, verkoudheid en borstpijn een middel dat in geen een huishouden mag ontbreken. De veelvuldige aanvragen van Sequah's toebereidingen heb ben verscheidene personen er toe aange spoord, deze wijze van pubüeeeren na te volgen en aan het publiek dergelijke genees middelen op te dringen. Men lette dus vooral op dat de naam Sequah in elke flescli ge goten is, om zich van ijamaaksels te vrijwaren. Indien deze geneesmiddelen bij uwen Apo theker niet verkrijgbaar zijn, schrijft dan aan den Heer I. M. POLAK, Nieuwe Hoog straat 28, Amsterdam. C. I. W. SNABIL1É, Steiger Rotterdam. Prijs 1.85 Gld. per flacon.

Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 2