Gemengde Berichten. Post en Telegraphie. Land- en Tuinbouw. i* worde» schadeloosgesteld voor door geheele of gedeeltelijke afschaffing van accijnzen en door vermindering van grondbelasting in hun inkomsten te lijden verlies. Van den radjah, comm. dr. Son rind roMohun Togo re, te Calcutta, wien 's rijks ethno- graphisch museum reeds loo belangrijke en kostbare verzamelingen te danken heeft, ont ving die instelling opnieuw een (in de St.-Ct. van gisteren nader omschreven) verzameling voorwerpen van godsdienstige» en anderen aard, benevens sieraden door Hindoe-vrouwen gedragen. Bij vroegere gelegenheden werd de radjah als blijk van waardeering door wijlen Z, M. den Koning benoemd tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw en die van de Eikenkroon. 0e bonding van het anti-rev, centraal comité wordt door De Stan tl, correct geheetenAVaar het te beslissen had, heeft het beslist, n.l. dat er geen generale samenwerking bij de stem bus van Mei zal zijn. Waar zijn recht van beslissing eindigde, bepaalde het zich tol het geven van advies. Het advies luidde lo. Hoewel het ditmaal allerwegen een verkiezing voor meervoudige districten geldt, raden we toch aan brj eerste stemming aller wegen eigen eandidaten te nemen. 2o. Ook bij herstemming ontraden wij elke actie met andere kiesvereenigingen en advi- seeren wij uitsluitend tot beoordeeling van de candidaten naar den regel, die altoos geldt, als er geen samen wet king tusschen twee par tijen bestaat Nu zegt, volgens De Stand, vbijna al wat Boomsch 61 liberaal óf synodaal is", dat de handelwijze van het C. C. was »een geven met de eene en een weer nemen met de andere hand. Het advies sneed weer af wat door de beslissing gewonnen scheen. Zuo kreeg elke groep wat wils. De Stand, en 2ij die tegen samenwerking waren, kregen de beslissing en de Oranjevaan c. s.die voor samenwer king waren, ontvingen de vrije hand in het advies". De Vaderlander, zegt De Stand. »zag in heel dit besluit dan ook niets dan een meesterstuk van slimheid." Maar het blad werpt tiie beschuldigingen, die hierop neerkomen dat er evenals in 1888 toch wèl samenwerking zou zijn verre weg. "Ware men op de toen gevolgde lijn gebleven, dan had het C. O. thans moeten besluiten lo. Er zal, gelijk in '88 en '89, generale samenwerking zijn. 2o. Daar het bij de provinciale stembus uitsluitend meervoudige districten geldt, moet die samenwerking allerwegen reeds plaats grijpen bij eerste stemming. Het C. C, nu besloot, zegt De Stand.in vlak tegenovergestelde zin. Naar het Till, verneemt, maakt het tusschen de betrokken spoorwegbesturen een punt van overleg uit, tusschen Berlijn en Vlissingeu over Venlo treinen te doen loopen, die be staan zullen uit niet in compartimenten ver deelde rijtuigen van het zoogenaamd Ameri kaanse)! model. Er schijnt veel kans te bestaan dat dit denkbeeld verwezenlijkt zal worden. Den 29n Maart zal de kon. milit, kapel van het reg. grenadiers en jagers te Ant werpen een concert geven ten voordeele der slachtoffers van de ramp in de kolenmijnen te Andertues. Volgens Met Centrum zullen, zoo de meu belmakers te Amsterdam het werk staken, de katholieke weiklieden daaraan deelnemen. De Standaard acht de grieven der werk lieden billijk en dringt er op aan dat de patroons hun besluit intrekken. De Engelsche consul te Amsterdam waar schuwt in de Engelsche bladen tegen de praktijken eener Amsterdamsche oplichters bende, welke aan handelaars in Engeland groote verliezen berokkent; zij doet belang rijke bestellingen, zonder het bestelde ooit te betalen. De consul ontvangt letterlijk wekeljjks klachten der slachtoffershij in formeerde de Amsterdamsche politie hier omtrent maar dit baatte niet, aangezien de Nederiandsche wetgeving geen middel tegen dergelijke praktijken aan de hand geeft. Daarom roept het consulaat de hulp der pers in. De Beetsters zijn niet erg tevreden over de wijze, waarop de commissie de onder steuning uitreikt, en hebben in eene verga dering, waarin als spreekster optrad mej. Stellingwerf, een motie aangenomen, waarin de handelingen der commissie worden afge keurd. I»f.) Met Vaderland herinnert aan een vrouwe lijke Sequah uit de 18e eeuw door liet vol gende mede te deelen. De 's Gravenhaegss Vrijdaegse Courant van 25 Februari 1780; iMejuffrouw Ravid, Huisvrouw van den heer Bade, Dtscipelm van den vermaarden professor Alers in Zwitserland, wonende op *t Groene wegje, naast den heer van der Spek in 's Hage (*s Graven ha ge,) maakt bekend, dat zy eea onfeilbaar vege taal Elexer heeft a f2 het flesje en 10 St. voor de Purgatie, ter herstelling van 18 soorten van koortsen, bloed stortingen, kinderziekten en Slaapziekte, als mede een onfijlbaar middel ter herstelling van tering, aanborstiglieid, zenuwziekte, scorbu- tique ziekten, Jigt, kanker, verzweeringen, vallende riekten, waterzugt en podegra te verdrijven, zonder eenig inwendig middel te gebruiken. Zij onderneemt de herstelling niet, dan wanneer de patiënten door de artsen opgegeven zijn." Nu negen jaar geleden werd een vrouw tot twee jaar gevangenisstraf veroordeeld, wegens het behulpzaam zijn hg het debau- cbeeren van een minderjarig meisje op een landgoed van een heer, destijds nabij Arnhem woonachtig. De vrouw nam, na hare veroor- deeling, de wij k naar het buitenland en vertoefde meestal te Antwerpen. In November j.l. vertoefde bedoelde vrouw in een bierhuis aan den Visschersdijk te Rot terdam, toen aldaar van een schipper op een nacht ongeveer f250 ontvreemd werd en zij legde in deze zaak destijds meermalen voor politie en justitie getuigenis van de waarheid af. Na afloop van de gehouden instructie in die zaak, begaf zij zich weer ongehinderd naar het buitenland. Noch de politie noch de justitie schenen te vermoeden welk een slag zjj konden slaan. Evenwel, een zaak komt aan het licht, al zouden de raven het uitbrengen, luidt het in de volksphilosophie. Zoo ook hier. Toen rij- dag bedoelde vrouw met haar man andermaal te Rotterdam kwamen, om rich vervolgens naar Arnhem te begeven, zoo zij zeiden om een erfenis in ontvangst te nemen, toen ver klapte een bierhuishoudster aan den isschers- dgk hun geheim aan de politie, met het gevolg dat de vrouw, die nog steeds gesigna leerd stond, in een andere tapperij werd aangehouden. Te Brieile is het vierjarig dochtertje van den molenaar P. Ragendijk door een wiek van den watermolen zoo hevig getroffen, dat het terstond is overleden. Dit is het tweede kind van H., dat op deze droevige wijze het leven heeft verloren. Gistemamiddag te 4.30 is ook het laatste slachtoffer bij de ramp in de Huidenstraat te Amsterdam gevonden. De gemeente-ontvanger van Sjbekarspel, D. J., is sedert 18 Maart in zijne betrekking geschorst. Naar men ons meldt, zal door de justitie een onderzoek worden ingesteld naareenige gevallen van stemomkoopïng, gepleegd bij de jongste verkiezingen voor de Provinciale Staten van Gelderland in het kiesdistrict Eist (Betuwe). (JV. B. Ct.) Onder de gemeente Sprang brandde in den nacht van Zaterdag op Zondag j.l. eene hooimijt, bevattende 10,000 kilo, en staande in de onmiddellijke nabij beid eener hofstede, tot den grond toe af. Toen men den brand gewaarwerd, viel aan blussclien niet meer te denken. De oorzaak wordt aan kwaad willigheid toegeschreven. Uit Bergen-op-Zoom meldt men aan de M. It. Ct. i Naar aanleiding der alhier plaats gehad hebbende rustverstoringen is tegen 17 per sonen proces-verbaal opgemaakt wegens goed- vemieling, tegen 0 personen wegens weder- spannigheid, en tegen 12 personen wegens samenscholing, in strijd met de publicatie van den burgemeester. Uit Bergen-op-Zoom wordt gemeldNu de rustverstoringen tot liet verledeue belmo ren en niet verder te vreezen zijn, heeft de burgemeester de verbodsbepalingen op samen scholingen van meer dan twee personen inge trokken. Het Heilsleger" heeft de bijeenkomsten hervat. De uitgave van de Wageninger, gewijd aan de belangen van staat en kerk, wordt met het einde dezer maand gestaakt. Ylaardlagen, Op de aanvraag van den heer I. S. Figee Jr. alhier, om vergunning tot inrichting zijner scheepstimmerwerf aan de Havenstraat voor den bouw van ijzeren en stalen schepen, is door burgemeester en wet houders gunstig beschikt. Rotterdam. Generaal Booth van het Heilsleger is hedenmorgen per Harwiehboot Adelaide alhier aangekomen. In de nabijheid van de aanlegplaats had zich een talrijke menigte belangstellenden en nieuwsgierigen verzameldook hadden zich aldaar opgesteld verscheidene soldaten van het Leger des Heils" met hunne chefs uit Rotterdam, Schiedam, Delft, 's-Gravenhage, Dordrecht en Sliedrecht, waarbij zich ook hadden gevoegd eenige dakloozeo uit de inrichting aan de Eleonorastraat te Rotterdam. Van de afdee- ling te Schiedam hadden zich eenige jon gens en meisjes, kinderen van s soldaten" in uniform en versierd met blauwe sjer pen, opgesteld aan de aanlegplaats, onder aanvoering van kapitein Storm en lui tenant Gerritsen, met een vaandel van rood liuweelwaarop met gouden letters»God zegene onzen Generaal". Omstreeks 9 uur kwam de Adelaide aan de aanlegplaats, waarop de kolonels Oliphant en Pollard zich aan boord begaven om den generaal en diens adjudantNicol uit Australië te begroeten. Bij het verlaten van het stoom schip werd generaal Booth door kapitein Storm uit Schiedam een bouquet van witte rozen aan geboden, waaraan twee witte zijden linten bevestigd waren met de woordenSchiedam" en Korps 37", terwijl de onder haar ge leide staande kinderen als welkomstgroet een lied aanhieven. Nadat generaal Booth een woord van dank tot knpitein Storm gesproken had, begaven hij en zijn gevolg zich in open rijtuigenon der de toejuichingen der menigtenaar de woning van den heer P. R. Mees, waar zij eenigen tijd vertoefden en te 11.35 per spoor trein naar Amsterdam vertrokken. Ook aan liet station had zich een grooie menigte verzameld om den generaal en zijn gevolg uitgeleide te doen. Amsterdam, Hedenmiddag te 1.21 kwam generaal Booth aan het Centraal-station alhier aan, waar hij door een talrijke menigte werd opgewacht. Na een kort oponthoud in de wachtkamer der eet ste klasse, waai de generaal door de Amsterdamsche aan voerders van het Leger des Heils begroet werd, begaf hij zich met zijn gevolg in rijtuigen naar het Paleis van Volksvlijt, waar hem een feestelijke ontvangst was bereid. Langs den weg, dien de stoet volgde, had zich een groote menigte verzameld om den generaal te begroeten. (fit Antwerpen wordt het faillissement gemeld van een aanzienlijke lirma In granen aldaar. Men vreest dat er nog eene ander e firma zal vallen. Te Anderlues is in mrjn no. 2 opnieuw brand uitgebroken. Daarom mogen er geen mannen af dalen in no. 3, om te trachten de plaats dtr ont ploffing te bereiken. Die zullen opnieuw onder water gezet worden en er zullen nog wel een paar weken verloopen tón men de dooden kan boven brengen. Dinsdagavond ontstond gioote opwkailding in de kerk Snini-Méty. In den F.mibouig Smit-Martin te Parijs, waar een jezuïet c-p,iter de vasten pre diking hield. Hij spt all met irrit snrialisme en zijne dwalingen en van (Ie goddelijke hefde, die alleen het antagonisme tusschen den arbeid en hel kapi taal kan doen eindigen. De aanwezigen bestonden uit alle klassen der bevolking, en voor oen goed deel uit revolution - naireti, die door t urn oer den pater telkens beletten voort te gaan. Een hunner riep eindelijk »Nu genoeg van die papisiet ijDaarop vei hieven zich kreten van alle kanten. Water ook gedaan werd, geen mogelijkheid om de orde te herstellen. Men liet het orgel spelen, doch bet kon bet geseltteeuw niet o vet stein man. rLeve de communewerd er geroepen. Het was een onbeschrijfelijke wan orde, Een troep katholieke studenten geraakte handgemeen met een aantal socialisten. Het regende rottingslagen en stoelen werden naar de tegenstandets geworpen. De koster haalde einde lijk de politie en het gas werd afgedraaid. Dat was het slot van het tafereel. Btj Le Vigan, in het Franse he departement Gard, is een gloeiende meteoor neergevallen. Hij viel in een kanaal, welks water met kracht over de beide oevers vloog, zoodat de bodem van het kanaal een oogenohk geheel droog te zien was. Het stadje Immenhausen nabij Kassei, met zijn 1500 inwoners, is door een zwaren brand hevig geteisterd. Behalve dat 60 huizen met40 bijgebouwtjes in de a<-ch werden gelegd, kwam ook veel vee in de vlammen om. De brand, die tc middernacht uitbrak, kon eerst den volgenden morgen, met behulp van brandweer en militairen uit Kassei bedwongen worden. Te Stuttgart zijn in den nacht van f8 op i 9 Maart ten nadeele van een juwelier door middel van '.raak ontvreemd een groot aantel gouden en zilveren sieraden, waai onder ongeveer 150 horlo ges, alles ter gezamenlijke waarde van circa f5000 mark. Freule Helena Vacaresco, de heldin der veelbe sproken liefdesgeschiedenis aan het Rumeensche hof, heeft een boek geschreven in het Fransch, een roman in brieven, uBoiku et Dimitri", welke een verbloemd verhaal van hare betrekking met kroonprins Ferdinand moet wezen. Met Ingang van 1 April kan het zoogenaamde Braille of blindenschrift bladen papier, waarop, door middel van ingedrukte punten, teekens, de plaats van letters vervangende, zijn voortgebracht op den voet van drukwerk verzonden worden. II, M. de Koningin-Regentes heeft het bestuur der te Oosterhout, bij Breda, te houden landbouw tentoonstelling kennisgegeven, dat lf ,M. zich voor stelt te gelegener tijd een blijk van belangstel ling in die tentoonstelling te geven.

Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 3