Biimettlaiidsclie Berichten. ster-vacantie zal beginnen 3 Juni Hoe lang zij zal duren» zal afhangen van den voortgang, welke vóór dat tydstip met de werkzaam heden is gemaakt. Het Lagerhuis heeft gisteren bij tweede lezing de Local Government Bill voor Ierland met 339 tegen 247 stemmen aangenomen. He motie van Cameron tot afschaffing der Schotsche kerk werd door het Lagerhuis met 265 tegen 206 stemmen verworpen. Balfour bestreed de motie. O O 9 T E N R IJ K, I» het Huis van afgevaardigden verklaarde de minister van financiën, dat hij niet in staat was zich over de li onding van de beide regeeringen der monarchie ten opzichte van eene internationale muntconferentie uit te laten. Hij zelf was voorstander van zulk eene conferentie. Bij de behandeling van de begrooting van eeredienst in het Hongaorsche Huis van afgevaardigden verklaarde de afgevaardigde Apponyi zich kluchtig voor gelijkheid der verschillende kerkelijke gemeenten. Hij werd ondersteund door Irandi; die als motie stelde dat de regeering spoedig een wetsontwerp behoorde in te dienen tot vrije uitoefening van eiken eeredienst en gelijkheid van rechten voor alle belijdenissen. De Oostenrij ksch-H ongaarsche bond heeft met eenparige stemmen het additioneele artikel tot de statuten goedgekeurd, noodig geworden door de aanneming van den gouden standaard. In de by eenkomst der club van de vereenigde linkerzijden, verklaarde de minister van finan ciën dat om zich goud te verschaffen, de aan neming noodig is van een nieuw muntstelsel, en tevens dat men indezen niet in eens maar langzamerhand te werk gaat. Het is onmoge lijk om nu reeds het tijdstip der aankoopen op te geven of den dag waarop de betaling in specie zat kunnen hervat worden. De vorst van Bulgarije is Maandag te Weenen aangekomen. De Poliiitche Corrm- pondenz meldt dat hjj hier verscheidene dagen blijven zal en daarna zich naar eene badplaats zal begeven. De katholieke geestelijkheid in Hongarije is ten zeerste gebelgd over het besluit der regeering om bet bijhouden der geboorte registers van kinderen uit gemengde huwelij ken aan de burgerlijke overheid op te dragen, omdat zij daarin een eersten stap ziet op den weg, die onvermijdelijk moet uilloopen op de invoering van het verplicht burgerlijk huwe lijk. De bisschoppen, in het nauw gebracht door de lagere geestelijken, hebben dun ook besloten den strijd tegen de regeeriag op te nemen. Binnenkort zal eene conferentie van katholieke leden van het Magoatenhuis wor den gehouden, om het strijd programma vast te stellen. wijze, die mij een weinig theatraal voorkwam, kuste lwre dochter op tiet voorhoofd en tiet ons alteen. Mijne vrouw was opgestaan en reikte mij de hand met eene uitdrukking op het gelaat, die mij weinig minder gemaakt toescheen. Ik echter vatte hare hand niet aan, maar zeide op bedaarden, emstigen toon >He band, die heden tussehen ons gelegd is, brengt als eerste noodwendigheid meewaarheid en oprechtheid. Om dien plicht, ons opgetegd, te vervullen, stel ik u dezen brief in handen wees gij nu even oprecht en zeg mij of hij waarheid bevat of leugen". Ik bespeurde een trek op haar gelaat, die mij mishaagde en noopte om er bij te voegen i Ontkenning zou nutteloos zijn, wanneer de brief waarheid bevat. De gegevens zijn voldoende om een nader onderzoek in te stellen". 2ij las langzaam regel voor regel eene uit drukking van diepe verachting, gepaard met woede eu haat, ontsierde haar schoon gelaat, fk schrikte er bijna van; voor dergelijke uitdruk- j DENEMARKEN. De Russische keizerlijke familie is Maandag te elf uur met het jacht Poolster aangeko- kornen, vijf uur vroeger dan den vastgestel- den lijd. Zij werden luisterrijk ontvangen. ZWEDEN. De Rijksdag is Maandag zonder troonrede gesloten. RUSLAND. Op voorstel van den czarewitch is be sloten, geen giften meer uit den vreemde of uit Rusland zelf aan te nemen voor het fonds ten behoevevan de slachtoffers van den hongersnood, daar het comité over genoeg middelen beschikt en de oogst zich goed laat aanzien. De kas van het comité zal van 13 Juni af voor giften gesloten zjjn. ITALIË. Men meent dat op den dag van de bijeen komst der Kamers de lieer Giolitti eenigë verklaringen zal afleggen betreffende de be doelingen der regeering om, in overeenstem ming met de Middeneuropeesche rijken een vredelievende staatkunde te blijven volgen. De minister-president hoopt op die wijze alle reden tot achterdocht te ontnemen aan de staten die geen deel uitmaken van het drievoudig verbond. AMERIKA. De /Standard verneemt uit Buenos-Ayres dat de verdaging van het congres onrust baart. De regeering neemt maatregelen tegen mogelijke uitbarstingen, welke zij schijnt te verwachter, daar zij veel oorlogsmateriaal aankocht en een mlllioen dollars aan den omloop onttrok. Uit Rio de Janeiro wordt van gisteren gemeld dat de geredden van de Solmoes mededeelen dat er, nadat het schip aan den grond was geraakt, en terwijl men hulp ging zoeken, eene hevige ontploffing plaats had, zoodat het gansche schip spoorloos verdween. CHINA. Uit Shanghai wordt gemeld dat de Clanee- zen gedreigd hebben de herbouwde Franscbe zendingstations te Tanyang, welke verleden jaar vernield werden, opnieuw te zullen ver nielen. Te Nnn-Kingen omstreken hebben weer ongeregeldheden plaats gehad, waarbij een Chineesch ambtenaar gedood werd, TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL. By suppletoire begrootiug voor buitenland- sche zaken is voorgesteld een beroepsconsul te Kaapstad aan te stellen, zoo mogelijk van 1 Juli 1892 al, op een bezoldiging van f12,000 'sjaars. SCHIEDAM, 25 Mef 1892. De uitslag van de herstemming voor hef lidmaatschap der Provinciale Staten in ons kiesdistrict is boven verwachting gunstig ge kingen had ik die altijd vriendelijke an trouwhartig lachende oogen niet vatbaar geacht. Ik bespeurde ze nu voor bet eerst, Ik staarde haar zwijgend aan. Het scheen mij toe of zij veel lust had den brief te verscheuren zij deed het niet, maar wierp, als zag zij dn nutteloosheid van die verwering in, het papier van zich, zag mij met open blik aan en zeide vlk had u nog v6or ons huwelijk alles willen! zeggen, indien wij verbonden geweest waren door de liefde. Ik ondervond evenwel, dat ik die niette' wachten had en besloot daarom ook van mijne zijde u slechts vertrouwen en vriendschap te schenken meer niet". bDus bevat dit schrijven waarheid vroeg ik, meer op smartelijke» dan op verwijtenden toon. »Ja," was haar antwoord, »het is waarheid ik beminde, ik geloofde aan mannen trouw en' wederliefde, wantik was nog zoo jonghij echter roofde mijne eer, mijne toekomst, mijn geloof en liet mij alleen bij verdween, liet schulden na, e» ik zag hem nooit weder. Ik kan u niet zeggen,"j vervolgde zij met meer toorn dan weemoed in haar weest voor de partij, die den godsdienst te heilig acht, om dien met de politiek te wil len verbinden. De verkregen meerderheid is er een, die voor ons district verpletterend mag heeten. Die groote meerderheid heeft eene groote beteekenis, namelijk deze: dat er een duidelijke kentering in de gevoelens is waar te nemen, een kentering die van meer gezond oordeel getuigt, dan zekere leiders wel bij het kiezersvolk onderstellen. Wy wenschen het district Schiedam met dezen uitslag hartelijk geluk, en zijn er zeker van, dat de groote meerderheid in den lande dien met groote belangstelling heeft vernomen. Gisteravond te 7 uur is de 6-jarige Cor nells Zweistra al spelende in de Sehïe gevallen nabij de spoorbrug. Hij is zonder letsel te hebben bekomen daaruit gehaaid door Her- manus Brinkhaus, gistbaas, die zich daarvoor gekleed te water begaf. Men meldt uit Sand aan het JS. Nbl. van 23 Mei De Koningin heeft Hare lessen van dr, Salverda de Grave weder geheel hervat, waar door Zij later uitging dan anders. Zij maakte van halftwaaif tot halfeen eene wandeling met prinses Elisabeth von Waldeck en Hare gouvernante in het bosch bij het hotel, ver meide zich in het beklimmen van een gang in het bosch', waarlangs 's winters het hout afgelaten wordt en besteeg de Vorfeldkopf, Heden werd wegens de studie ook een uur later uitgereden dan gewoonlijk; eerst te drie uur reed de stoet van het hotel over Hundseck naar Breitenbronn. Het weder was heden in den morgen en voormiddag prachtig mooi's middags werd het zwoel en dreigde onweder. Naar de Haagsche briefschrijver in de Znitph. Ct, verneemt, kan de memorie van antwoord over de belastiog-ontwerpen reeds binnen veertien dagen worden verwacht, en in dat geval zal de Kamer waarschijnlijk midden Juni terugkomen, In goed onderrichte kringen loopt volgens Gelria het gerucht, dat het lid van de Tweede Kamer voor Sneek, mr.W, G. baron Brantsen van de Zijp bestemd zou zijn, om de plaats in te nemenwelke in onzen Senaat door het bedankeu van den heer F. G. baron Van Lynden van Hemmen onder de vertegen woordigers van Gelderland is opengevallen. Altijd natuurlijk wanneer de anti-liberalen door de verkiezing van den heer J. J. Schuss ier te Putten, die in herstemming komt met mr. W. baron van Goltstein, hun meerder heid in de Staten van Gelderland kunnen behouden. De heer Brantsen van de Zijp zou dan in het district Sneek opgevolgd worden door jhr. mr. A, F, de Savornin Lobman. toon, j>wat ik toen geleden heb ik was radeloos en dacht, dat ik met hem alles verloren bad. Mijne moeder sprak mij moed in zij wist een middel om mijne eer te redden en alles weer goed te maken. Ik kreeg kennis aan n, kreeg weer achting voor den man, liefde sclieent gij niet van mij te vergen, Ik schonk u mijn vertrouwen. Ik volgde den raad van moeder; ik wilde zoo gaarne weder gelukkig zijn en gelukkig maken ik be droeg u. 't Was slecht van mijdoch ik deed mij zelf de gelofte u alles te rullen bekennen, zoodra Ik dit zonder gevaar voor mij zelve kon doen. De ellendeling, die met mijne liefde gesp ld en mij bedrogen had, wilde mij ook nog ruineeren. Hij schreef mij bij herhaling otn geld, groote sommen, zond mij wissels, die ik onderteekenon moest en dreigde mij met zijne wraak, wanneer ik niet aan zijne vorderingen voldeed. Dit ook waren de rede nen, dat ik u niets openbaarde; gij zeudt mij ver stoeten hebben en aan de vorderingen had ik zelf nooit kunnen voldoen." >0, zeide de handelsrond, smartelijk aangedaan door de herinnering, zij kon den weg naar mijn Commissarissen uit de Ged. Staten van Friesland hebben ter algemeene kennis ge bracht, dat vanwege de provincie op Zaterdag den 18n Juni a.s. te Leeuwarden, ter gelegen heid van bet bezoek der beide Koninginne eene harddraverij met paard en chais zal worden gehouden, waarvoor vanwege H. M. de Koningin een prijs wordt uitgeloofd. Tot deze draverij zullen worden toegelaten alfe paarden, sedert 1 Januari j.l. aan Neder landers toebehoorendede paarden moeten voor een krompaneefen chais zijn aange spannen. De afdeeting Utrecht van »Patrimomum" heelt eene motte aangenomen, waarbij aan de heeren Schimmelpenninck en Pijttersen dank wordt betuigd voor hun krachtig initia tief, gebleken uit de indiening van het wets voorstel-Kamers van arbeid. Tevens zullen in hel ver bondsorgaan de zusteraf deelingen worden opgewekt dit voorbeeld te volgen. Vanwege de gezamenlijke eomité's tot het bevorderen van de aansluiting van Nederland by de Midden-Europeesche tijdregelïng is aan al de gemeentebesturen hier te lande een adres met bijlagen gezonden, waarin met aan drang in overweging wordt gegeven de quaes tic der tjjdregeling nogmaals bij den gemeenteraad aanhangig te maken en van het eventueel genomen besluit den algemeenen voorzitter der locale eomité's prof. Hubrecht te Utrecht in kennis te stellen. Ingevolge uhnoodiging van het uitvoerend comité voor de internationale sport-, visscherij- en paardententoonstelling te Scheveningen s, op initiatief van het bestuur van den Nederh journalistenkring, een pers-comité voor die tentoonstelling gevormd uit Haagsche journalisten. Dit comité bestaat uit de heeren mr. R, Macalester Loup, gedelegeerd Hd van het hoofdbestuur, J. W. R. Geriach (voor zitter), P, A. Haas man Jr., M, van Kaalte» J. Doorman, L. E. C. J. Beerstecher, J. E. Bel infante, H, de Wilde, B, de Vries, R. H. D nessen, S. Vas Dias, mr. W, Dolk en Maiuy E. Bclinfante (secretaris). Door het tentoonstellings-comité is in het gebouw een vertrek beschikbaar gesteld, dat als persbureau zal worden ingericht. Op het koninklijk landgoed Oranje Nas sau's Oord" te Renkum zullen) eerlang twee der oudste gebouwen, de boerderij en 't pak huis verdwijnen. By publieke veiling ziju deze gebouwen ter sleeping verkocht. Deze verkoop moet, naar men verneemt, io verband- staan met den aanleg van het aangrenzend bouwland tot plantsoen en wandelwegen waardoor dit schoongelegen lustoord, als dit werk ten uitvoer mocht worden gebracht, een hoogstbelangryke verfraaiing 2a! ondergaan. De Nederiandsche Asah an-tabak-maatsch voorheen 11. Herrings Co., heeft uit Asahan hart zoo goed vinden baar toon klonk zoo roe rend en toch ook waardig en trotschik kreeg diep medelijden met haar en ieder zou bet evenzoo gegaan zijn. Zelfs mijn vriend Selben werd met haar lot bewogen." De notaris schudde ontkennend het hoofd, maar sprak do bewering niet tegen. De faeerBiückner vervolgde dus »Zij nam den brief weder op» op do wijze als men een venijnig dier aanvat, en zeide «Dit is zijne handhij zelf heeft zich als vrouwenverleider aan u voorgesteld". Ik wierp htor voor het eerst een blik in de kloof, die ons burgers van de groote wereld scheidt, doch haar geheele diepte peilen vermocht ik nog niet en ik geloofde nog aan het berouw van die daar zoo deemoedig voor mij stond. Zeker stond* het medelijden, dat ik gevoelde, op mijn gelaat te lezen, want zij bleef geheel de boetvaardige zondares. Wordt vervohjd.)

Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 2