N°. 8022. KENNISGEVING. KENNISGEVING. A0. 1892, Zaterdag 28 Mei. esenveortigste Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, Bnitenlandsehe Berichten. asonnkxrhtsprms, per kwartaal Trancó per poet, door tiet geheels Rijk Aft ouderlijke nominers 1.85. - 2.50. - 0.10. UITGEVER:- J: ODE. BVKBAVTs B OIK R8TKAAT. E 3 A l> VER TENTIK TRIJSran 1—10 gewone regelt met inbegrip van eene Courant1.10. Iedere gewone regel meer.>0.10 Datenaar, geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Inrichtingen welke geraar, scliade ol hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Gelet op Art. 8 der wet van den 2den Juni 1875 Staatsblad no. 95); Geven kennis aan de ingezetenen, dat op Iteden de navolgende vergunningen zijn ver leend lo. aan de firma C. en M. J. WOUTER- LOOD en hare rechtverkrijgenden tot uit breiding harer brander!) aan de Nieuwe Haven alhier, wijk G no. 192a, kadaster sectie M no. 388, door plaatsing van een stoom werktuig van 4 paardenkracht en ketel met een venvarmingsoppervlak van 3.50 M1, ter vervanging van het bestaande stoomwerktuig met ketel; 2o. aan de firma G. J. VINCENT Co. en hare regtverkrijgenden tot uitbreiding harer fabriek aan de Hoofdstraat alhier, wyk G no. 176, kadaster sectie L no. 1553, door het oprichten van een ijzer-smeltoven. Schiedam, den 27sten Mei 1892, Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. Be Secretaris, VERMÈDE. De burgemeester van Schiedam Brengt bij deren ter kennis van de Ingezetenen Dat het Kohier voor de Belasting op het Per» sanee! No. 10 dezer Gemeente ova; het Dienst jaar 1891/92, door den Heer Provincialen Inspecteur der Directe Belastingen te Botterdam, op den 2in Mei 1892 executoir verklaard en op heden aan den -Ontvanger der Directe Belastingen, ter invordering is overgemaakt. Voorts wordt bij dezen herinnerd, dat eenieder verplicht is rijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen; alsmede dat an heden af de termijn van drie maanden inga;.;, binnen welken de «da mes tegen dezen aanslag behooren te worde» ingediend. feu is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 27sten Mei 1892, De Burgemeester voornoemd, VAN DDK VAN MATENESSE. DUITSCHLAND, Het bij den Bondsraad ingediende wetsont werp betreffende invoering van eenheid van tijd bepaalt dat van 1 April 1893 de wettige tfjd in Duitschland de middelbare tjjd van 15 graden oostelijk van Greenwich zal zijn. Deze lengtegraad snjjdt Duitschland bijna midden door. De oostelijke grens van het rijk is 31 minuten en de westelijke grens 36 minuten van dezen lengtegraad verwijderd. Het doel ■van het ontwerp is om den Middeneuropee- schen tijd ook voor het maatschappelijk leven in Duitschland in te voeren. De brochure van den bekenden antisemiet Ahlwardt, Judmfiintm geheeten, is Woens dagvoormiddag, op bevel van het parket, bij alle boekhandelaars te Berlijn door de politie n beslag genomen. Uit Darmstadt wordt gemeld, dat de regee- rïug op het voorstel om voor de inkomsten belasting het stelsel van eigen aangifte in te voeren, geantwoord heeft, dat zij een wets ontwerp in dien zin gereedmaakt. Met het oog op het vermoedelijk bezoek van den czaar aan het hof is de chef van diens huis incognito te Berlijn aangekomen. BELGIE. Dinsdag werd een vergadering gehouden door de conservatieve kiesvereeniging van het district Tiiielt, waarvan de minister-president Beernaert afgevaardigde is. De afgevaardigden en een senator die zich krachtig uitspraken tegen het referendum, werden door de ver gadering toegejuicht. De heer Teernaert woonde niet de vergadering bij, maar wel het feestmaal, waar hij een redevoering hield ten gunste van het recht der boeren om zich te doen vertegenwoordigen. De heer Beernaert sprak echter niet over het referendum. Nu het rasultaat der verkiezingen voor de provinciale raden volledig bekend is, blijkt dat de verhouding der partijen juist dezelfde is gebleven als vóór de verkiezingen, die dus geen licht verspreid hebben, waarbfj met eenige waarschijnlijkheid valt op te maken welke de uitslag zal zijn der verkiezingen voor de constitueerende vergadering op 14 Juni, OOSTENRIJK. In de zitting van het Huis van afgevaar digden is Woensdag gehandeld over de gods dienstige quaestie. De minister van eeredienst heeft verklaard, dat het voorstel van den heer Frangi ter vrije uitoefening van den godsdienst en tot erkenning der rechten van de verschillende gezindten aan de inrichten der regeering beantwoordt. De minister ver zocht de Kamer het voorstel aan te nemen. In het Huis van afgevaardigden is Woens dag beraadslaagd over de hervorming van het muntstelsel. Het ontwerp is verzonden aan eene bijzondere commissie. DENEMARKEN. Woensdagvoormiddag ontving de koning talrijke deputation, die giften voor stichtingen aanbodendaaronder was een legaat met eene herinnering aan de gouden bruiloft, een gala- rijtuig door handwerkers en een gouden krans door 80,000 schoolkinderen geschonken. Ten 1 ure ontving de koning den ver tegenwoordiger des Duitschen keizers, prins Albert von Gliicksburg, zoomede den aarts hertog Frederik van Oostenrijk, RUSLAND. In wel onderrichte kringen te Petersburg loopt het gerucht, dat de uitvoer van haver en gerst tegen het einde der week in het geheete Russische rijk zal worden toegelaten. Tegen 15 Juni wordt een gelijk besluit ten aanzien van maïs verwacht. De commissie voor de ondersteuning van noodlijdenden, onder vooizitterschap van den grootvorst-troonopvolger, heeft van particu lieren 1,600,000 roebels ingezameld, een be drag, dat met het oog op den omvang van den nood geen grooten dunk geeft van de offervaardigheid der particulier Russische weldadigheid. Er is nog 11/+ millioen roebels ontvangen van vrgwiilige** bijdragen van ambtenaren, wien een gedeelte van hun salaris werd in gehouden. Graaf Leo Tolstoï heeft in het laatste half jaar, ten behoeve der slachtoffers van den hongersnood, ontvangen uit Rusland 96,530 en uit het buitenland 46,037 roebels. 187 volksgaarkeukens en 80 kinder-bewaarplaat- seu werden door bem in vier districten der provinciën Riazan en Toula opgericht, terwijl hij verder wekelijks uitdeeling hield van hout en kleedingstukken. Hij is thans bezig met het .knopen van paarden voor behoeftige land bouwers. ITALIË. In de Kamer van afgevaardigden, die Woensdag weder bijeengekomen is, ontwik kelde de minister-president Giolitti het minis terieel programma. Het Kabinet, verklaarde hij, ml de door het parlement aangewezen gedragslijn standvastig volgen door te trachten verbetering in 's lands financiën te brengen en den oeconomïschen toestand te verheffen. Wat de financieele quaestie aangaat, zullen wij trachten nieuwe belastingen te ontgaan. Wij zullen voortgaan met het verminderen der uitgaven. Alle openbare takken van dienst moeten hervormd worden, om de bezuinigin gen, die reeds tot stand gebracht zijn, duur zaam te maken en nieuwe, duurzame inkrim ping van uitgaven te verkrijgen. Wat de militaire uitgaven betreft, zullen wfj nieuwe hervormingen invoeren om de gewone uitgaven te verminderen. Deze zullen voor het leger teruggebracht worden tot 230 millioen. In het geheel zullen wjj geen 246 millioen uitgeven. De buitengewone kosten voor den aanmaak van nieuwe geweren zullen gedekt worden door den trapsgewjjzen ver koop van het zilver, afkomstig van de in de staatskas zich bevindende oude munt uit den tijd der Bourbons, Voor de verheffing van den oeconomischen toestand des lands rekent de regeering op de medewerking van het publiek. De taak der regeering ral zijn de hinderpalen, zooals den abnormalen toestand der geldcirculatie en de slechte organisatie van het krediet, uit den weg te ruimen of te verminderen. De moede loosheid is weinig in overeenstemming met den wezenlijken toestand waarin wfj ons bevinden; vooral als men let op de kunst matige hinderpalen, dié den internationalen handel in den weg gelegd zijn door de bestaande overdreven protectionistische strooming, waar aan wjj tevergeefs getracht hebben weder stand te bieden door zwakkere tarieven dan die de naburige volken hebben, Van dat protectionisme ondervinden thans alle landen in Europa de natleelige gevolgen. Onze bondgenootschappen, alleen gesloten met het doel om vrede en vriendschap met alle mogendheden te bewaren, stellen ons in staat om te toonen, dat Italië voor het waar borgen van den vrede is. In onze binnenlandsche staatkunde zijn wy voor eerbied van de vrijheid en handhaving der openbare orde. Hierna kondigde de minister de indiening van eene reeks wetsontwerpen aan, die vóór de zonoervacantie in beraadslaging behooren te komen. Tot deze behooren de hand eist rac- tatcn met Zwitserland, Bulgarye en Egypte en de bepalingen omtrent de rechten op den wijn, in het Italiaansch-Oostenrijksche trac taat opgenomen. Voorts behooren tot die ont werpen de buitengewone militaire uitgaven en de afschaffing van het uitvoerrecht op zijde. De ministerieele verklaring is tevens voor gelezen in den Senaat. Zoowel in de Kamer als in den Senaat heeft de mimsterieele verklaring een slechten indruk gemaakt, daar men haai'vaag enon- beteekenend vindt. In den Senaat heeft de heer Gualieri de samenstelling van het niewe Kabinet gegispt, omdat het te weinig senatoren in zijn midden telt. De heer Giolitti verklaarde in den Senaat dat hij thans in geen discussie over de finan cieele quaestie wilde treden. Deze zal later aan de orde komen. Hij neemt de volledige verantwoordelijkheid van de samenstelling van het Kabinet op zich. Bij de samenstelling had hij alleen het oog op de eischen van den toestand. In de Kamer ging het zeer stormachtig toe. De minister werd door verscheidene afge vaardigden levendig geïnterpelleerd, In de parlementaire kringen is de indruk, dat de aanvallen tegen het ministerie van dien aard zijn, dat zij het een knak kunnen toebrengen. Men verzekert dat een twintigtal afgevaar digden de volgende motie zullen indienenDe Kamer, niet voldaan over de verklaring van het ministerie, gaat over tot de orde van den dag. De heer Imbriani heeft in de Kamer de ministeriele verklaring heftig aangevallen. De heer Cavalotti was vervolgens nog heftiger, In de couloirs der Kamer voorziet men reeds den val van het Kabinet. Indien de zitting Woensdag nog langer had geduurd, dan zou het Kabinet waarschijnlijk reeds gevallen zijn. OOURA IT.

Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 1