Het is een zaak Gemengde Berichten. Iloor ongeveer 200 der voornaamste land bouwers en verveners uit het zuidoosten van Drente is aan den minister van financiën een adres gezonden, waarin, naar aanleiding van het berieht, dat afschaffing der tollen op rijkswegen en vaarwaters voorbereid wordt, verzocht wordt niet alteen de rijkstollen, maar alle tollen op vaarwaters en wegen af te schaffen. Bjj het onweder van Dinsdagavond schrikte het paard van den heer Fop van den Berg, rijtuigverhuurder te IJselmonde, van het schelle licht van den hliksem en ging er met het rijtuig en zijne passagiers van door. Mej. Theunissen en hare dochter, die van het station van de staatsspoor waren afgehaald, zaten er ïd, en zijn er uitgevallen of uitge sprongen, waarbij de moeder een been brak en de dochter in het water terechtkwam, die intijds gered werd. Het rijtuig is slechts weinig beschadigd. Een ingezetene van Scheveningen is de dupe geworden van een der meest beruchte Amsterdamsehe kwartjesvinders, bijgenaamd ïde seheete", die hem in eene café aan het strand met kaartspelen f 120 afzette, waarmee hij zich uit de voeten maakte. Te Leiden zijn, naar men veronderstelt doordat een man te Katwijk b\j patiënten hulp verleende, in een gezin gevallen van typhus voorgekomen. Bedoelde man, die daar aan eerst lijdende werd, bezweek, en daarna zjjn de vrouw en een zoon overleden. Nog zjjn er twee kinderen onder genees kundige behandeling; zij verkeeren in ern- stigen toestand. Nog is er kans op een Haarlem als bad plaats. liet comité en de inschrijvers voor de slaalwaterbron hebben, weer vergaderd, be sloten, de koninklijke goedkeuring te vragen op de voorloopige statuten. Verschillende geneeskundigen roemden zeer de geneeskracht van het water. De leening blijft open tot30 Juni. Alle inschrijvers deden tot zoolang hunne inschrijving gestand. In den dierentuin te Amsterdam heeft gisteren de wijfjeselaud twee gezonde joagen, een van het vrouwelijk geslacht, ter wereld gebracht. Te Amsterdam is een Arabier aangekomen, die zich doctor Cholem Kader noemt en volgens verschillende stukken, die ons wer den vertoond, de evenknie zou wezen van den Arabischen arts uit Yolnnthe, die de blinde dochter van koning René op zo.o wonderbaarlijke wijze geneest. Hij is in een van goud schitterende kleedjj gedost. (L i De gemeente Nieuwer-Ametel is bijna voortdurend zonder water. Hoogstwaarschijn lijk is er een gebrek aan de leiding. Ten minste: men kan niet aannemen, dat debron te Laren nu al opgedroogd zou zijn. Be druktoren aan den Arosteldjjk is eenigen tijd in werking geweest, en toen konden de Nïeuweramslelaren een paar dagen roostwater drinken. Thans echter is de aanvoer zoo goed als geheel opgehouden. Des nachts schijnt ev wet eens water te zijn, maar wan neer het *t meest noodigis (over dag), staan de ingezetenen telkens voor het geval dat er geen droppel uit de kraan komt, r. <f. Het museum van Zaanlandsche oudheden te Zaandijk zal den 14deo Juni a.s. geopend worden. Men meldt van Terschelling, dd. 1 Juni Donderdag ontlastte zich tegen den avond een vrij zwaar onweder boven het eiland. Een eigenaardig verschijnsel had me» des middags opgemerkt, n.l. een bijzonder schoone luchtspiegeling. Het was nabij de kusten vol Engelsche en Hollandsche visschers en zoo wel om de N.O. als om de Zuid zag men ze by groepen van 15 tot 20 hoog in de lucht afgebeeld en ach langzaam voortbewegen. Van de duinen af kon men het verschijnsel duidelijk waarnemen, maar vooral op zee was het een prachtig gezicht. Uit Heeren veen schrijft men aan de Ats. Oif, Sequah heeft hier een concurrent gekregen, die, mag men den patiënt gelooven, met succes masseert. Dadelijk dieDt gezegd, dat de Sequah-olie ook door dezen masseur ge bruikt wordt. De fruitverkooper R. heeft sedert langen tijd een stijf been hij wenschte zich te Leeuwarden onder behandeling van Sequah te stellen, doch deze antwoordde, dat liet getal aanvragen veel te groot was om nog aan de beurt te komen, en ned hem aan zes fleschjes olie te koopen en daarmede het been te wrijven. De buurman van R., een boer met stevige knuisten, was bereid het been te masseeren, mits, evenals bji de scances van Sequah, daarbij muziek gemaakt werd. Die voor waarde werd aangenomenals de boer wreef en R, van pijn gilde, werd er flink op twee harmonica's gespeeld, harder en zachter naar mate R, schreeuwde. R, beweert, dot het been met den dag beter wedtde boer-masseur aebt de be geleiding van muziek niet meer noodig, wjjl R. tijdens de massagekuur niet meer gilt van pijn. "Woensdagavond was te Utrecht een ver gadering aangekondigd door de j>Sociaal- Democratische Studentenvereeniging", waarin de heerea F. van der Goes en Triebeis, uit Amsterdam, als sprekers zouden optreden. Het scheen eenige moeite gekast te hebben een geschikt lokaal te vinden, maar ten slotte was daartoe aangewezen een tapperij om den hoek der Kroonstraat en Nieuwe kade, in het hartje van wijk C, de zoogenaamde Oranjebuurt. De stemming van de bevolking in deze wijk was allesbehalve vriendschap pelijk tegenover de vergadering. Kort na de opening der bijeenkomst deed zich een ge weldig geraas hooren, geschreeuw en ketel muziek, zoodat men in het lokaal den sprekqr niet kon verstaan. De oranjebuurters, ge wapend met potdeksels en pannen, ver zamelden zich om het kroegje en maakten ach gereed om hun ontevredenheid te be tuigen over deze vergadering, welke zij be- leedigend achtten voor hunne Oranjegezinde gevoelens, vooral in deze dagen, nu de ge heels wijk zich met geestdrift voorbereidt op 't aanstaande bezoek der Koninginnen. De politie zag in, dat er reden tot be zorgdheid was, en ging de vergadering waar schuwen, om te vertrekken, nu het nog tijd was. Onder aanvoering van vrouw Blommers, een bekende figuur in de Oranjebuurt, voor deze gelegenheid in een oranjemantel gehuld en gewapend met een vlag, kwam een groote troep, waaronder vele vrouwen, zingende langs het vergaderlokaal, waarbij een paar steenes door de ruiten gingen. Intusschen was het lokaal reeds ontruimd. Onder geleide van de politie, welke met tact optrad, kwamen de bezoekers der vergadering uit de voor hen gevaarlijke buurt, waarbij sommigen uit de handen van het volk moesten worden verlost. De kleinste helft der aldus ontweken sociaal democraten, eenige studenten met enkele werklieden, in het geheel vijf en dertig per sonen, verzamelden zich weder aan liet station Rijnspoor en gingen met den trein naar Maar- sen, waar de heer Van der Goes zjjn voor dracht nog heeft kunnen houden, zonder verdere stoornis. De bevolking van Noord-Brabant bedroeg op "1 Januari 259,158 m, en 257,512 vr., te zamen 516,670 zielen, waarvan te 's-Her- togenbosch 27,594, ve Breda 22,987, te Til burg 34,955, te Bergen-op-Zoom 12,674, té Oosterhout 11 .<01 en te Rozendaal 11,910. Te München werd Woensdag j.S. door den prins-regent Luitpold, als beschermheer, de 6de internationale tentoonstelling van kunst- wérken op het gebied van schilder- en beeld houwkunst plechtig geopend. Aan den ingang van het gebouw (het glazen paleis), ontvan gen door den eerevoorzitter, prins Ludwïg en het centraal comité, werd Z. K, H, naar de met bloemen en planten versierde voor hal geleid. Hier werden aan den prins-regent door den voorzitter, professor Eugen Stieler, de leden van het comité en de vertegenwoordi gers der buitenlandsche afdeelingen voorge steld. Daarop volgde eene toespraak door prof. Stieler, op wiens verzoek de prins-regent de tentoonstelling geopend verklaarde en een rondgang deed door de zalen. De prins-regent was vergezeld van een talijken hofstoet en eene groote menigte genoodigden zette luister bij aan de plechtigheid. Onder de Nederlan ders werden opgemerkt, behalve de vol ijverige gemachtigde Nederlandsehe schilders, J. H L. de Haas, de heer en mevronw Bisschop, mej, Thérèse Schwartze, de heer mejuffrouw Van de Sande Bakhuyzen en de h.h. Sadee en Tersteeg. De Nederlandsehe afdeeling behoort tot de fraaist gearrangeerde en beslaat twee zalen met 120 schilderijen en twee keurig inge richte kabinetten aquarellen. De beste mees tem zijn vertegenwoordigdde allerjongste school ontbreekt echter. Door den prins regent werd aangekocht een ^Binnenhuis" van Albert Neuhnys. Men schrijft uit Londen aan het JV. v. d, J>. In de Burlington Fine Arts Club te Londen is eene tentoonstelling van oude Nederlandsehe kunst geopend, die allerlei werken bevat, welke men moeilijk anders bijeengebracht te zien krggt. Men vindt hier stukken, die geschilderd zijn of althans toegeschreven worden aan Van Eyck, Hugo van der Goes, Memling, Lucas de Heere, Dierick Bonts, Joachim de Patinier, Mabuse, Ad daan van IJsenbart, Nicolas Lucidel, Roger van der Weijden en- anderen. De inzendingen zijn afkomstig uit de galerijen van verschillende Engelsche edellieden, als: de hertog van Devonshire, lord Verulnm, graaf North brook, graaf Dudley, graaf Spencer enz. en leveren het bewjjs welke belangrijke kunststukken in de verzamelingen [(van particulieren in Engeland bewaard worden. De grootste attractie in de verzameling vormen de Memling van den hertog van Devonshire en het aan Van Eyck toegeschre ven Mirakel van St. Gilles", toebehoorende aan lord Dudley. Maar kenners van oude Nederlandsehe kunst zullen er zeer veel meer van hunne gading vinden. Ook in de schilderijen-galerij van [de Guild hall is eene tentoonstelling van geleende schilderijen geopend, waarin men, naast vele werken van oude Nederlandsehe meesters, ook zeer belangrijke moderne stukken kan vinden. VGravenlmge. (De leden van liet|ge volg der Koninginnen bij liaaif bezoek aan het Duitsche hof zjjn gisteravond per staatsspoor alhier teruggekeerd. 's-Grarenhagc, De heer Adr. Fr. Henken Jr., alhier, is benoemd tot hoofdverpleger in het Haagsche krankzinnigengesticht. De heer Henken verkreeg in 1889 te Amsterdam het diploma van verpleger. De benoemde is ook nog dienende broeder der Duitsche Diaconen- Anstalt vNazareth", bij Bielefeld. Utrecht. Bij de komst van HH. MM. alhier op 10 Juni, zal des avonds tegen negen uur verlichting van den Domtoren plaats hebben en groote illuminatie van de Malie baan en een deel van het Hoogeiandpark, terwijl in de Maliebaan drie muziekkorpsen ach zullen doen hooren. Hilversum. De heer D. Kommer, alhier, had een kip op 14 eieren te broeden gezet. Bijna 2 weken ging alles goed, toen de kip de eieren verliet. De lieer K. bemerkte dit pas, toen de eieren reeds koud waren. Bij het openmaken van een ei bleek echter, dat er nog eenïg leven in was. Spoedig werd nu een broedmachine vervaardigd van wollen lappen en eene kruik met kokend water. Twee keer per dag werd de kruik met kokend water gevuld, en toen de drie weken om waren, kwamen 9 kuikens uit den dop. De heer K. wil deze goed gelukte proef herhalen en beproeven 6 ei ei en op deze manier uit te broeden. Vlieringen. De minister van buitenland sche zaken, de heer mr. Van Tienhoven, is gisteren hier met den trein van 11 u. 36 m. aangekomen en vervolgde de reis naar Londen per dagboot Engeland, Ingezonden mededeel!ogen, betreffende zaken van particulier handeld en nijverheidsbelang, 30 Cents pet* regel. zeer wel gekend door geneesheeren en die genen welke de natuur en de gevolgen van Rheumaüsche pijnen kennen, dat dezelve niet alleen door uitwendige geneesmiddelen alleen genezen kunnen worden. Zeker is het dat er verschillende soorten van geneesmiddelen zjjn welke op de gansche wereld bekend zjjn en geschikt zijn voor eenigen tijd hulp te verleenen. Het is een zekere zaak dat SegwF* Olie alleen het beste van alle deze middelen is en grootere verlichting en voldoening ver schaft dan eenig ander. De uitwerking is er snel en zeker van en kan door een ieder met vertrouwen gebruikt worden. Het is inderdaad een zekere zaak dat Rheumatlek in elk zijner gedaanten van den toestand van liet zuur des bloeds en dat dit zuur uit het bloed verwij derd moet worden, alvorens eenige genezing te bekomen. Het is wel waard zich te her inneren dat Sequah's Prairie Bloem deze zuren steeds verwijdert en altijd genering verschaft. Vergeet niet dat Prairie Blom en Sequah's OUe niet alleen hulp verschaffen, maar tevens eene volmaakte genezing. Indien deze geneesmiddelen bij uwen Apo theker niet verkrijgbaar zjjn, schrijft dan aan den Heer I, M. POLAK, Nieuwe Hoog straat 28, Amsterdam. C. I W. SNABILIÊ, Steiger Rotterdam. Prjjs 1.35 Gld. per flacon. De Derby-race", te Epsom, heeft eene groote verrassing opgeleverd. Niet de algemeens gun. steling La FJêche, van den Franschman baron Hirsch, maar het Engelsche paard Str Hugo, van lord Bradford, won. De paris voor koteer ste stonden 14/10, die voor den winner daaren tegen 40/1. Naar uit Frankfort a/d Main gemeld wordt, is bij de vrouw van den gewezen eersten kassier van Rothschild, Jager (die naar men weet in Egypte gepakt is, en thans naar Frankfort wordt overgebracht), op diens private boeken en cas sette beslag gelegd, terwijl de vrouw zelve in hechtenis genomen is. In den omtrek van Rheinfeldeo (Zwitserland) heeft men'in een kalkgroeve, vijftien meter onder den grond, een versteenden kreeft gevonden, welke daar, naar het oordeel van bevoegden, duizenden jaren gelegen moet hebben. Het voorwereldlijk gedierte is goed bewaard gebleven en gei ijkt volkomen op onze heden- daagsche kreeften. Naar aan de Standard uit SL-Petersburg ge- meid wordt, zijn er dagelijks 700 dooden aan cholera in hot district Mesjed (Perzié), Do Rus. sische regeering heeft besloten een couiité te be* noemen van eenige hoofdambtenaren, alsook de gezondheidsraad de noodige quarantaine-maatre gelen te doen voorbereiden,

Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 2