Donderdag 9 Juni. A". 1892, N°. 8030. KENNISGEVING. esenveertigste Jaargang. moNNitHKKTSPttus, re' kwartaal Franco per post, door tiet geheet. Rijk Afzonderlijke iioimners - o.io. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, UITGEVER: T ODÊ. BUREAU: BOTERRA AT, E 2 7. AovEHTSNTlBrïmS: r*a 1—10 gewone regels HS#t inbegrip vau «ene Courent1,10. Iedere gewone regel meer- 0.10 OnteHAAL geplaatst wordt tegen TwutcwtAt, berekend. SCHOUW over vegen, voelp ilcn cn kunstwerken. Burgemeester es Wethouders van Schie- dan, Voldoende aan het bepaalde bij Art. 6 van het reglement op de wegen en voetpaden in deze provincie Brengen het volgende proces-verbaal door aanplakking ter kennis van belanghebbenden Op heden den eersten Juni 1800 twee en negentig is door den ondergeteekende, AUGTJ8- TINUS NOLEN, architect der gemeente Schie dam, als daartoe gemachtigd door hoeren Bur gemeester en Wethouders van Schiedam, bij hun besluit van den negentienden Met daaraan voor gaande, ter voldoening aan het voorschrift vervat in art. 6 van het reglement op de wegen en voetpaden in de provincie Zuid-Holland, opneming gedaan van de niet onder beheer van eenig polder- of waterschapsbestuur staande wegen, voetpaden en kunstwerken, gelegen binnen het grondgebied van de gemeente Schiedam en dienende tot hoofdverbinding tusscben de verschillende be bouwde gemeentekommen. Daarbij is gebleken, dat de Ilooge Schieland- sche zeedijk, de eenige zoodanige weg, op den legger van de wegen en voetpaden der gemeente Schiedam vermeid onder volgnummer 5, in voldoenden staat van onderhond verkeert. Aldus opgemaakt ten jare on dage vermeld. De Gemeente-Architect, (gat.) A, NOLEN. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 7den Juni 1892, Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN DIJK VAN MATE «ESSE. De Secretaris, VERNÊDE, BuHenlandsche Berichten. duixschland. Onder een donderend saluut is de keizerlijke vloot, bestaande uit de Hohenzoltern.(Pool ster.Czarine, (Komiloff en bet wachtschip te kwart over tienen in de haven bïnnengeloopen. Keizer Wilhelm was aan boord van de llohen- zollern den czaar en den troonopvolger te gemoet gevaren tot Fried richsort, dat de Poolster te 9.50 passeerde. De czaar begaf zich om 10% uur aan boord san do Hohenzollern, om keizer "Wilhelm te begroeten; hij bleef 20 minuten. Om 11% maalde hij een contra-bezoek op de Poolster. Bij het bezoek aan boord van de Hohenzollern wachtte keizer Wilhelm keizer Alexander aan de stuurboordtrap op en omarmde hem. Ook aan boord van de Poolster was de be groeting hartelijk. Om 11% begaven de kei zers zich naar het slot om een déjeuner te gebruiken. Te halfelf reden de keizers, van boord ge komen, naar de Barbarossabrug, van waar zij zich in het slot begaven, waar de czaar plechtig werd ontvaogen. Bij de brug was een eerewaeht van i.efc regiment Hertog van Holstein, aan het slot een van het eerste marine-bataljon. Be beide keizers, vergezeld van den Russi- schen troonopvolger en prins Heinrich, bega ven zich bedennamiddag aan boord van het vlaggeschip Baden, voeren ter bezichtiging van de werken aan het Oostzee-kanaal naar Holtenau en keerden om haltvijf terug aan boord van de (Beowulf, waarvan prins Hein rich commandant is. Om halfzes keerden de keizer en de czaar elk naar zijn jacht terug. Bij het gala-diner bracht de keizer den volgenden toost uit op den czaar: »Ik driuk op het welzijn - van Zijne Majesteit den czaar, admiraal a la suite bij de Duitsche vloot: sïlij leve hoog!" De marine-kapel speelde het Russische volkslied. Be czaar antwoordde met een dronk op den keizer en betuigde zijnen hartetijken dank voor de ontvangst. Om half- tien verliet het jacht van den czaar deze haven. Van de Duitsche vloot loste men saluut schoten en deed vuurpijlen en electrische licht- kogels opstegen. BELGIS. Aanstaanden Zaterdag zullen de troepen van het Brusselse!)e garnizoen, die zich thans in het kamp van Beverloo bevinden, te Brussel terugkeeren met het oog op de algemeens verkiezingen van 14 dezer. Dien dag zulien de troepen n de kazernes geconsigneerd zijn. Te Antwerpen hebben de clericalen Maan dag eene verkiezingsbijeenkomst gehouden, in welke bet zeer woelig is toegegaan. Op het oogenblik dat een van de eandidaten, de advocaat Delbeke, de tribune beklom, werd van verschillende zijden geroepenweg met den fi-ansquillon, leven de flaminganten". Een van de meest bekende flaminganten wilde nu de tribune bestijgen, maar de ka tholieken verhinderden het hemhij werd aan de deur gezet, doch tussehen zijne mede standers en de aanhangen? van Delbeke kwam het tot eene algemeene kloppartij. De liberalen te Antwerpen zijn het eens geworden over de keuze van vier eandidaten voor de vier zetels, welke ter beschikking zijn. FSANKBUE, Op het feestmaal, dat de gemeenteraad van Nancy den heer Carnot beeft aangeboden, zeide deze brj het instellen van een toost: Het is aan de bezadigde, vredelievende en waardige staatkunde der republiek te danken, dat zij zulke ernstige vrienden heeft en den eerbied en de achting der wereld heeft ver worven. President Carnot is gisteren te Luneville aangekomen en door de autoriteiten ontvangen. Na het defileeren der troepen te hebben bijgewoond, is Carnot naar Tout vertrokken van alle zijden werd hij toegejuicht. In den namiddag kwam Carnot te Toul aan en hield onder groote geestdrift zijn intocht. De koning van Zweden vertrok Maandag uit Parijs. Een groot aantal personen was bjj het station aanwezig en het publiek be groette den vorst met talrijke vivats. De koning werd namens president Carnot gecom plimenteerd door den commandant Jaurégui- berryhet gelie ele personeel van het Zweed- sche gezantschap was er aanwezig. De echtgenoote van den gezant bood Z. M. een prachtigen bouquet aan. Een driewerf her haald hoera klonk, toen de trein rich in be weging zette. Zoolang deze in het gezicht was, groette de vorst de menigte. Uit Contrexéville is Maandag een telegram van den grootvorst Konstantijn te Nancy ontvangen, waarin gemeld werd dat hij in cognito te Nancy wenschte te komen om den heer Carnot te begroeten. De grootvorst kwam Maandagnamiddag omstreeks 3'/s uur. De kolonel Chamoïn wachtte hem aan het station op met tal van studenten, die hem ontvlogen met den kreet »leve Rusland" en die vervolgens bet Russische volkslied zongen. De bevolking, in geestdrift ontstoken, zong met de studenten mede. De grootvorst werd geleid naar de prefec tuur, waar de heer Carnot zich bij hem voegde. De bijeenkomst duurde tien minuten. (Volgens een ander bericht een half uur.) Gedurende hun onderhoud bleven de adju danten van den grootvorst en de leden van het militaire huis des presidents in eene na bijgelegene zaal, zoodat niemand bij hun onderhoud aanwezig was. Toen de grootvorst heenging, deed de heer Carnot hem uitgeleide tot aan het rijtuig en beiden gaven elkander met warmte de hand. De kolonel Chumoin geleidde den grootvorst tot aan bet station. Een eskadron dragondem escorteerde het rijtuig. Eene ontzaglijke menigte juichte den grootvorst toe, toen hg weer naar Contrexé ville vertrok. De politie belette dat twee banieren met inscription, eene Fransche en eene Russische, in het hotel der prefectuur gebracht werden. ENGELAND. Te gelijk met prinses Marie van Edinburgh heeft, naar de Pall Mall Gazette mededeelt, hare zuster Victoria zich verloofd, en wel met hertog Ernst Güntber van Sleeswijk- Holstei n-Sond e rbu rg-Augus tenbu rgeeni ge broeder der Duitsche keizerin en 30 jaar oud. OOSTENR1JI. De keizer is Maandag naar Buda-Pest ver trokken om de kroningsfeesten bjj te wonen. Gisteren werd te dezer gelegenheid eene schitterende wapenschouwing door den keizer gehouden. Het socialisten-congres de beide Pinkster dagen te Weenen gehouden heeft twee hoofden der oppositie uitgefloten. Op het congres drong Adler aan op gelijke rechten voor man en vrouw. Hij beschuldigde de anarchisten van het voeren van oppositie. ZWITSERLAND. I» goed ingelichte kringen gelooft men nog altijd, dat de handelsovereenkomst mei Frank rijk tot een goed einde zal worden gebracht. DENEMARKEN. De czaar en de grootvorst-troonopvolger zijn Maandagavond te 9.20 van Kopenhagen over zee naar Kiel vertrokken. RUSLAND, De graancommissie heeft besloten hare plannen ten aanzien van het graan-uitvoer verbod geheim te houden tot na de terug komst des czaren. ITALIË. Heden vangt de Kamer de beraadslaging aan over het voorstel tot voorloopige voor ziening in den dienst. Het ministerie zal beslist blijven staan op het voteeren van zes twaalfden. Men ziet de eindstemming tegen Donderdag of Vrijdag te geraoet. De Kamer heeft met 220 stemmen tegen 23 de handelsovereenkomst van Italië met Bulgarjje goedgekeurd en met 214 stemmen tegen 31 de afschaffing der uitvoerrechten op zijde. De heer Cadolini heeft het rapport der commissie voor de kredietwet bij de Kamer ingediend. GRIEKENLAND. De Kamers zijn Maandag geopend. Eene talrijke menigte woonde plechtigheid bij. Het volk heeft den koning en daarna Trieoupis toegejuicht. Naar uit Athene aan de (Daily Newi. ge meld wordt, is er een opstand uitgebroken in Armenië, in de districten Moesh en Basso en. De daarheen gezonden troepen werden door de opstandelingen verslagen. De beweging breidt zicb nog uit. De telegraafdraden zijn stukgesneden. AMERIKA, In berichten uit Minneapolis heet het dat de aanvoerders der party van Harrison voor nemens zyn, in geval Harrison's candïdatuur voor het presidentschap niet dadelijk mocht vlotten, den heer Mac Kinley tot den candi- daat van hunne partij te maken. In dat geval zou niet de zilver-quaestie, maar het tarieven- vraagstuk de verkiezing beheerschen, JAPAN. Het nieuwe Parlement heeft de regeering uitgenoodigd een streng onderzoek in te stel len naar de beweerde ongeoorloofde inmen ging van ambtenaren bij de jongste verkie zingen. Biimenlaitflsche Berichten. SCHIEDAM, 8 Juni 1892. Naar aanleiding van de klachten welke herhaaldelijk worden vernomen als zou het havengeld hier ter stede zoo buitengewoon hoog zijn, hebben wij ons de moeite gegeven onze verordening op het havengeld met die der gemeente Rotterdam te vergelijken. Op- COURAH. t.S5. - 2.50.

Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 1