A". 1892, Zaterdag It Juni. N°. 8032. POLITIE. Feuilleton. Plaats „Wldebeest". Zesenveertigste Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, Buitenlandsche Berichten. inoHNhMKNTSPftwa, per kwarts»! tramo per post, door het geheet: Rij It Afioiuleilijke nommers UITGEVER: J." ODÉ. BTKEAVi B OTEK8TKAAT, E 3 7. AarxsTCHTiRtpRits: nu 1—10 gewon* regels met inbegrip ven eene Com it1.10, Iedere gewone regel meer- 0,10, Uriemaal gepluatst wordt tegen T web*Aal berekend. Aan het commissariaat zijn als op straat gevonden aangebracht of aangegeven: een bloedkoralen hettlnbje waaraan een gouden medaillon, een zinken emmer, een stalen rozenkrans, een blikken waterketel, een gntta-perctia-band van een wiel van een kinderwagen, een zwarte haan, een R.-U. kerkboekje, een bloedkoralen kin- derbelletje en een SO-centstuk. DUITSCItLAN». De JiïorddeutscJiS Allgem. Zeitung ver neemt dat de Russische keizer onmiddellijk na zijne aankomst te Kopenhagen per telegraaf aan keizer Wilhelm in hartelijke bewoordin gen zjjnen dank heeft betuigd voor de schitterende en vriendschappelijke ontvangst, en tevens zijne hoogs tevredenheid overliet Jbezoek aan Kiel te kennen heeft gegeven. Het besluit om de plannen voor een wereldtentoonstelling te Berlijn tot het najaar te laten rusten, is het gevolg van een brief van Caprivi, die met het oog op de Ciiicago-expositiö van een zoodanige onderneming in Duitschland in 1893 of 1894 niets wilde weten. Men denkt zelfs, dat de regeering nu zal voorstellen om eerst in 1900 een Beilijnsche wereldtentoonstelling te organiseeren. De koning van Zweden kwam "Woensdag avond te 10 uur te Honnef, na den dag te hebben doorgebracht by de vorstin-moeder van Wied te Neuwied, waar op dit oogenblik ook de koningin van Rumenië vertoeft. De koning nam zjjneu intrek in de villa Schaalhausen. F B A N K B IJ K. De royalistische rechterzijde hééft de be woordingen goedgekeurd van eene verklaring, in antwoord op bet schrijven des pausen, waai ia de katholieken worden aangemaand zich aan de republiek te onderwerpen. De partij verklaart 's pausen besluiten te eerbiedigen, in zooverre 2ij de zaak van den godsdienst betreflen, maar aangezien de royalisten voor zich als staatsburgers aan spraak maken op het recht hunne voorliefde uit te spreken op staatkundig gebied en hunne monarchistische beginselen te verdedigen, zul len zij zich met de conservatieven en andere schakeeringen op den grondslag der conser vatieve belangen verstaan; zij blij ven echter standvastig in hunne royalistische staatkunde. De vereeniging van Fransche houders van buitenlandsche waarden protesteert tegen de weigering van Portugal om de conventie te bekrachtigen en roept de buitenlandsche coroilé's op tot eene algemeene vergadering, teneinde te onderzoeken welke maatregelen nu te nemen zjjn. Z IV E D E N. Uit Stockholm wordt bericht, dat op 21 Juni a.s, het nieuwe toltarief in werking treedt. B V S L A K De Weener Nem Freie Fr esse deelt mede, dat de agent van baron Hirsch en de Russi sche regeering eene gedeeltelijke schikking hebben gemaakt omtrent het vraagstuk der emigratie van joden. Er zal onderscheid ge maakt worden tusschen he:i, die eenige mid delen Van zichzelf bezitten, en hen, die niets hebben. Met de bepalingen, van kracht in Amerikaansche havens, waarbij het aan land brengen van behoeitige landverhuizers wordt verboden, zal behoorlijk rekening worden gehouden. Op verlangen der Russische regeering, welke de kosten van de terugreis van behoef tige joden wenscht te vermijden, zal de laud- verhuizingscommissre aan iederenbelioeftigen landverhuizer 500 roebels leenen en verder in de keizerlijke bank eene waarborgsom storten, waaruit alle kosten zullen worden gekweten, welke de Russische regeering ■wegens de emigratie mocht beloopen. In liet landverhuizersplan zullen niet worden opge nomen oude en zwakke lieden, gebrekkigen, lijders aan sleepende kwalen, zij, die meer dan zes kinderen hebben, ontslagen mis dadigers en zij, die geen ambacht kennen. Omtrent vrouwen en kinderen zijn afzonder lijke bepalingen gemaakt. Een speciaal agent van baron Hirsch zal belast worden met het toezicht op de inscheping van elke party emi granten, die het aantal van 100 personen niet mag overtreffen. Werd de landbouw verleden jaar door misgewas geteisterd, thans zyn de provincie Saratow en de Kaukasus door sprinkhanen overdekt, die den oogst verslinden, ITALIË. Bij de gisteren in de Kamer gehouden be raadslaging over de zes twaalfden heeft Imbiiani het toestaan daarvan bestreden, omdat zij moeten dienen tegen de Kamer zelve. De Kamer zou niet meer mogen toe staan dan éen twaalfde. Imbiiani werd herhaaldelijk tot de orde geroepen. De minister Giolitti verklaarde liet ge- wenscht dat het Kabinet onmiddellijk zijne opvattingen uiteenzette. De quaes tie van ver trouwen zou liy *niet stellen, dewijl het thans om niets anders te doen is dan om te voor zien in eenige onvermijdelijke aangelegen heden van administratie ven aard. Dat de begrooting door de Kamer zal worden aan genomen, is niet twijfelachtig, maar de strijd loopt thans over de vraag of er den twaalfde, dan wel zes twaalfden zal worden toegestaan. Als de Kamer de 6 twaalfden aanneemt, zal zij in November of December over de eigen lijke begrooting kunnen beraadslagenzoo neen, dan zal de begrooting moeten aange nomen worden na eene enkele lezing. In dit laatste geval zou men niet met een poli tiek incident voor den dag kunnen komen, want dit Kabinet handhaaft volkomen het gerectificeerde begrootings-ontwerp van liet vorige ministerie. De quaestie lost zich dus op in het aannemen van twaalfden voor zes maanden of voor een jaar. Er is thans geen sprake van het vertrouwen in het Kabinet, maar van regelmaat in de administratie. De minister hoopt dat tegenover het groote ad ministratieve helang, de kleine geschillen op den achtergrond zullen worden gesteld (toe juichingen van het Unker-emiram). Nadat Bonglii het Kabinet bestreden had, werd de beraadslaging verdaagd tot heden. De Kamer heeft met 245 tegen 60 stemmen het wetsontwerp aangenomen, waarbij een staatssubsidie wordt toegekend aan de stad Rome, ter voortzetting van de bouwwerken, die wegens fmancieele moeilijkheden waren gestaakt. SPANJE, Ei' is besloten te Barcelona den staat van beleg af te kondigen, daar de opgewonden heid door de werkstakers aangevuurd groote uitbreiding neemt. Men gelooft dat het werk lieden in een groot aantal 2. Eindelijk sprak hij een woord mede. «Heeft pen Colesberg-Koppie reeds verlaten vroeg hij. rColesberg-KoppieO, ge meent de Kimbetley- tnijn Neen, die heeft men nog niet opgegeven en dat zal pen ook wel in de eerste jaren niet doen," sik meende, of men wilHcht een rijker vela gevonden had T' «Ge schijnt een slecht begrip van Kimberley te hebben. Neen man, men heeft Kimberley nog niet verlaten, en dat wel om de eenvoudige reden, dat er in geheel Zuid-Afrika geen diamantmijn is, die slechts een derde oplevert van hetgeen Kimberley produceert, of Cciesberg-Koppie, zooals gij het noemt." «Dat zegt gij, maar ik zeg het niet." De beide vrienden zagen hem verwonderd aan. Vooral Walter begon opmerkzaam te worden. Hij had zich reeds genoeg de Engelscbe taal eigen gemaakt, om het gesprek te volgen, en ver stond alles wat er gesproken werd, «Er wordt tegenwoordig niet veel gespecu leerd r «Jawel, en er wordt ook nog naar nieuwe mijnen gezocht, maar eoii tweede Kimberley zal men zoo licht niet vinden." «Dus men denkt er toch nog over nieuwe groeven op te zoeken vroeg nu de vreemdeling en zag toen peinzend voor zich. iliad ik zulks nimmer gedaan, dan kon ik nu een gelukkig en welgesteld man zijn!" olim zeide Hartmann, «ge zijt dus door speculeercn ten gronde gericht? Ja, er zijn er meer wien liet evenzoo gegaan Is." «Te gronde gegaan, ja, dat ben ik, maar toch eigenlijk niet door speculeeren. Ik bad een groeve gevonden, zooals er misschien geen tweede ooit ontdekt zal worden, doch zij heeft mij meer gekost dan zij waard was." «Gij hebt eene groeve gevonden, zooals er misschien geen tweede ooit ontdekt zal worden," zeide Walter nu met moeilijk onderdrukte blijd schap. «Waar was die De vreemde gaf geen antwoord. Hij was blijkbaar in sombere gedachten verdiept. Toen begon hij langzaam te spreken als iemand wien het moeite kost zijn hart te ontlasten. «Het ligt niet in den aard der zaak, dat men aan onbekenden verhaalt, wat de oorzaak van ons ge luk of ongeluk weid. Maar ik heb hot nu acht jaar met mij omgedragen en ik geloof, dat ik geruster zijn zal, als ik het aan een medemensch heb toe vertrouwd." De vreemdeling ademde diep, toen hij dit gezegd had. «Ik weet meer dan vete anderen van mijnen (e verbalen. Ik ben lu Australië en Nieuw-Zeetand geweest au men heeft mij den naam van speurhond gegeven, omdat ik achter elkander drie mijnen ent- dekt had. Zij hebbèn anderen meer voordeel gegeven dan mij, want ik liet de beste groeven en wassche- rijen in den steek om nog altijd rijker goudvelden te vinden, In weerwil daarvan had ik nog eene goede som gelds, toen ik hier kwam. Maar ik had ook nog wat beters dan goud, een vrouwen een kind Niet zulk een nietswaardige vrouw als men ten allen tijde voor een handvol stofgoud bekomen kan, neen eene lieve, brave, eerzame vrouw, die kort geleden uit Engeland in Australië gekomen was. Zij was met baar vader uitgekomen, die zijne kleine bezitting te huis te gelde gemaakt bad en der waarts gekomen was. Hij stierf eu bet zijne doch ter alleen en verlaten in een vreemd land achter. Ik geloof niet, dat zij mij nam omdat zcj zoo verlaten en hulpeloos daar stond, ik geloof dat zij mij liefhad maar ik zie, dat de geschiedenis u verveelt," zeide hij plotseling, Walter aan ziende, die geen de minste belangstelling ui de huiselijke aangelegenheden van den vieemde ver mocht aan den dag te leggen en nu deze zweeg, blijde scheen met de vraag voor den dag te kun nen komen, waar hij die rijke mijn gevonden had «Laat hem toch verder verhalen, dan zulten wij het vernemen," voegde Hartmann hem in het Duitsch toe en moedigde den vreemdeling aan om voort te gaan met zijn verbaal. COURANT. T 1-S5. - 2.50. - 0.10. EEN VERHAAL UIT DE DIAMANTVELDEN.

Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 1