A0. 1892. Donderdag 30 Juni. N°. 8045. KENNISGEVING. Zesenyeertigsfce Jaargang. Versch nt dagelijks, i; Igezonderd Dinsdag, Pui teil IfliHlschc Berichten. Biimenlandsclie Berichten, UITGEVER; J. ODÉ. DÜITSCHLAND. De keizer doopte Maandag te Bredow het van stapel loopende advies vaartuig met een rede, waarin hij zeide De slanke lichte houw wijst er op, dat het schip gewjjd is aan de werken van den vrede, dat het den werkzamen rust en uitspanning zal schenken, den keizerlijken kinderen en de hooge moeder van het land vreugde brengen zal. Het drage den naam van de burcht van Zwaben, die zijn naam gaf aan het koningsgeslacht, waarmede het volk leven en werken wil en dat in den strijd voor het volk zal voorgaan. Ik doopu met den naam Hohenzollern 1" Bij deze gelegenheid heeft de keizer het bekende keizerlijk jacht HoJientollem omge doopt onder den naam van Kawer-Adhr. De JVordd. Allg. Zeilung besluit een scherp artikel tegen de laatste uiting in de*bladen door V6n Bismarck; het schijnt dat de vorst, door telkens verder gedreven onbescheiden heden, de leidende mannen er toe wil dwingen den strijd tegen hem op te nemen. Niemand kan den omvang der schade ramen, die de vorst zjjn eigen vaderland kennelijk wil toebrengen, maar de plicht om de hoogste belangen der natie ook te verde digen tegen den man die deze belangen zelf eenmaal het meest heeft bevorderd, mag door de leidslieden van den staat noch ontkend, noch teruggewezen worden. De Alïgemeine Zeiltuig te München deelt in een artikel over Bismarck, naar aanleiding van diens verblijf aldaar, het volgende mede Toen de oorlogsschatting, welke Frankrijk moest betalen, was vastgesteld, moet Bis marck herhaaldelijk den raad gegeven heb ben, dat men de oorlogsschatting, in I860 door de Zuidduitsche staten betaald, terug zou geven, Hij stuitte toen op tegenstand van militairen, die zich op een meer bekrom pen standpunt plaatsen, en het kwam niet tot de voorgestelde daad, welke, zegt het blad, zeker Pruisen eer aangedaan zou heb ben ca door de Zuidduitsche staten nooit vergeten zou zijn. FRANKE IJ K. In een onderhoud met den minister Ribot bevestigde de Amerikaansche gezant, dat de legatie-secretaris Borup was teruggeroepen. Loubet verklaarde in een onderhoud met de Spaanscke gedelegeerden, dat de Fransche regeering, gebonden aan bet minimum-tarief, voor de Spaansche wijnen geen concessies beneden dit tarief kan doen. De modus vivmdi, die 1 Juli in kracht treedt, zal eindigen, zoodra men tot de overtuiging komt, dat de onderhandelingen jiiet zullen kunnen slagen. Markies De Morés is voorloopig in vrijheid gesteld. Verscheidene bladen berichten, dat de anarchist Brieou bekentenissen heeft gedaan ten aanzien van den dynamiet-aanslag op het koffiehuis van Véry. Zekere Francis, ook genaamd Franfois, en Memoer zijn, volgens hem, de daders. Beiden waren reeds deswege gevangengenomen, doch weer op vrije voeten gesteld en zijn naar Londen getrokken, waar zjj nu door Fransche politiedienaren gesur-* veilleerd worden totdat de formaliteiten ver vuld zijn, voor de Engelsche justitie vereïscht om hen te arresteeren. ENGELAND. Het Parlement is gisteren gesloten. In de troonrede wordt gezegd, dat de tijd is geko men, waarop het nuttig is het land te raad plegen door de samenstelling van een nieuw Parlement. De vriendschappelijke betrekkin gen met alle mogendheden bleven onver anderd, Verder wordt er op gewezen, dat de akte van de Brusselsche conferentie werd goedgekeurd na veel oponthoudde Fransche regeering maakte echter eenig voorbehoud betreffende eentge bepalingen over het optre den tegen den slavenhandel op zee. De troon rede somt verder de voornaamste wetten, in de geëindigde zitting aangenomen, op. In een manifest van lord Salisbury aan de kiezers van het vereenigd koninkrijk wordt gezegd dat de staatkunde der conser vatieve regeering bestaat in het tegemoet komen van den arbeidersstand door middel van nieuwe wetten, door welke de bestendig heid en het vertrouwen, aan welke de nijver heid behoefte heeft, niet geschokt worden. Lord Salisbury verklaart opnieuw dat, indien kme^ule ingevoerd wordt, de minderheid in Ierland misschien tot den burgeroorlog gedreven zal worden. De Armenische vereeniging te Londen heeft een adres gezonden aan lord Salisbury, waarin zij de aandacht vestigt op de voortdurende schending van het tractoat van Berlijn door den sultan. De vereeniging dringt aan op Eogeiands krachtige interventie. De Britsche Oost-Afrika*Compagnie ont ving uit Mombasa berichten betreffende Lu- gard en 'Williams, Er waren daar brieven van hen aangekomen, waarin zjj aan de katholieken de schuld gaven van wat erin Uganda gebeurd was. De katholieken zouden het hoofd der protestanten vermoord en Lu- gard's fort aangetast hebben. RUSLAND. Uit St.-Petersburg verneemt de Times, dat de censuur de pers verbiedt berichten over de cholera te verspreiden. Niettemin schijnt het vast te staan dat de cholera van Baku, waar 38 gevallen voorkwamen, waarvan 18 met doodelijken afloop, overgeslagen is naar Trifïis. De geheimzinnigheid schijnt de paniek eer te vermeerderen dan te doen afnemen. Ook de quarantaine te Baku, welke nog slechts drie dagen duurt, heeft de paniek doen toenemen. Duizenden arbeiders verlaten de stad. Men vreest dat de over het algemeen ongunstige gezondheidstoestand in Zuid-Rus land de snelle verspreiding der cholera ml bevorderen, De regeering is voornemens de jaarmarkt te Nïshny Novgorod te verbieden. ITALIË, De Capiiah zegt, dat men in politieke en militaire kringen zich veel bezighoudt met de houding van Zwitserland tegenover Frauferjjk aan de ItaHaansche grenzen. De versterkingen, die aan de grenzen zjjn opge richt, noodzaken den minister van oorlog om de oplossing der quaestie van de militaire verdediging als eene zaak van urgentie ter hand te nemen. In de Gaseittt de Turin vindt men eene zeer heftige correspondentie uit Rome, be vattende zwartgallige beschouwingen en hevige aanvallen legen Freycinet. Frankrijk zoo wordt daar gezegd geeft zich over aan oorlogzuchtige demonstraties. De verster kingen, door Frankrjjk opgeworpen, zijn offensief tegenover Italië. Men vraagt zich af voegt de briefschrijver er bij of het oogenblik niet gekomen is om zich minder verdraagzaam te toonen tegenover Frankrijk. SPANJE. Naar men verneemt, zal van 1 Juli a,s, af het minimum-tarief worden toegepast, in afwachting dat de wisseling van nota's zal zijn afgeloopen en de uitslag van het weder- zjjdsch onderzoek betreffende bet sluiten van een definitief handelsverdrag bekend zal zijn. Bijna alle landen, met inbegrip van Enge land, zullen de van kracht zijnde convention handhaven. De Senaat heeft de begrooting van Cuba goedgekeurd. De Kamer neemt het spoorweg-wetsont werp in behandeling. BULGARIJE. Prins Ferdinand heeft aan de Mgaro een brief gezonden, waarin hij de sympathie van Bulgarije voor Frankrijk betuigt en den wensch uitdrukt, dat tusschen de beide landen een vriendschappelijke verhouding zal bestaan. AMERIKA. De legatie van Venezuela te Parijs heeft van het ministerie van buitenlandsche zaken te Caracas den 25n dezer bericht ontvangen, dat dr. Raimundo Auduezo Palacio het presi dentschap neergelegd en zich naar Europa ingescheept heeft. De president van den bondsraad, dr. Villegas, heeft zich met het presidentschap belast. Het congres zal spoedig bijeengeroepen worden. De regeering neemt maatregelen om de rust in het land te her stellen waarin zij waarschijnlijk spoedig slagen zal, AFRIKA. Uit Kaapstad wordt aan de Times gemeld dat de begroeting der Kaap-kolonie een voor- deelig saldo aanwijst van een kwart millioen pond sterling, te besteden voor openbare werken. De Britsche gezant te Tanger heeft, ondanks het verbod van den sultan van Marokko, de Britschn vlag op rijne woning doen hijschen. Het gezantschapsgebouw wordt door troepen bewaakt. De gezant heeft afge zien van zijn voornemen om den sultan te vragen concessie te verleenen voor den aan leg van telegraaflijnen, oprichting eener bank en vrijheid van den handel iu wapenen hjj volhardt echter bij zijn eisch om den Europeanen vrijen uitvoer van granen en vee toe te staan en om het bedrag van 1890 betreffende den grondeigendom te wijzigen. De sultan schijnt niet bereid een dier eischen in te willigen, TWEEDE KAMER DER STATEN-GENER&AL. Zitting van 28 Juni. Het debat over de belastingvoorstellen werd voortgezet. De heer Van Velzen legde vooral nadruk op de bezwaren der anti-rev, partij het treffen van het onroerend vermogen naast de kapitaalbelasting en het niet bekend zijn van de bedrijfsbelasting. Verlaging van grond belasting zou den landbouw weinig baten. De anti-rev. partij zou niet ontrouw worden aan vroegere meeuing door het ontwerp af te stemmen. De heer Poelman kende aan deze ontwer pen weinig invloed toe voor de verbetering der sociale toestanden. De min, zou zich meer populair hebben gemaakt indien hij de pro gressie sterker had doorgevoerd om met de hoogere opbrengst andere den arbeider druk kende lasten af te schaffen. De heer Van Karaebeek vond 's ministers berekening, dat elk vermogen 4 pCt, afwerpt, te hoog; drong aan op aftrek van belasting wegens de talrijkheid van het gezin en wenschte de vermogensbelasting te gelijk met de bedrijfsbelasting in te voeren, omdat zjj naast de patentwet onbestaanbaar is. De heer Veegens beschouwde de ontwerpen COURANT. jLSOHNRMENTSPitlISt per kwartaal friato per poet, door het geheels Rijk Abmtdeilgke nouimers 11.85. - 2,50. - 0.10. BVBEAVi I OTËBlTBAAT, B 9 7. Advertentieprijs: Tun 1—10 gewooa regels met inbegrip van eene Coorant. f 1.10. Iedere gewone regel meer - 0.10. Dribkail geplaatst wordt tegen TWESMAtL berekend. De burgemeester van Schiedam, Brengt bij deren ter kennis van de Ingezetenen: Dat het Kohier voer de Belasting op het Personeel No. 1. bevattende de rijken A enBdeter Gemeente over bet Dienstjaar 1892/93, door den Heer Provincialen inspecteur ier Direct Belastingen te Rotterdam, op den 27n Juni 1892 executoir verklaard en op halen aan den Ontvanger der Direct: Belastingen, ter invordering is overgemaakt- Voorts wordt bij dezen herinnerd, dat en ieder rerplicht is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet, te voldoen; alsmede dat van heden af de termijn van drie maanden ingaat, binnen welken de reclames tegen dezen aanslag beboeren te worden ingediend. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be- hoort, den 29ste« Juni 1892. De Burgemeester voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE.

Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 1