Zaterdag 9 Juli. A". 1892. N°. 8052. Kennisgeving. Zesenveertigste Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag. UITGE VErTT ODÉ. Buitenlanflsclie Berichten. DUITSCIILAND. De Reichsanzeiger bevat een keizerlijke boodschap van 23 Mei 4890 aan de verschil lende Duitsche en Pruisische vertegenwoor digers in het buitenland, waarin, naar aan leiding van de openbaargemaakte beschou wingen van vorst Bismarck, wordt medege deeld dat de keizer zich overtuigd houdt dat of vanzelf een kalmer stemming zal intreden of dat de innerlijke waarde van het door de pers medegedeelde, mettertijd ook in het buitenland steeds juister zal beoordeeld worden. De keizer maakt onderscheid tusschen den Bismarck van voorheen en thans; hij wil alles zien vermeden, wat het beeld van den grootstan Duitschen .staatsman bij de natie zou kunnen doen tanen. Voorts bevat de Reischscmzeiger een tele gram van den Duitschen gezant te Weenen, prins Eeusz, dd. 9 Juni, waarin gezegd wordt, dat voor eene toenadering tusschen Von Bismarck en den keizer in de eerste plaats onontbeerlijk is dat Von Bismarck daartoe zelf den eersten stap doet, om welke reden den gezant was opgedragen, zich bij Von Bismarcks bezoek aan Weenen tot de conventioneele vormen te bepalen en eene uitnood iging tot bijwoning van graaf Herberts huwelijk te ontwijken. Er moet te Berlijn ernstig sprake van wezen prins Reuss als gezant te Weenen te vervangen, wijl deze zijn ouden vriend Von Bismarck, bij diens bezoek aan de Oostenrijk- sche hoofdstad op hoffelijke wijze heeft ont vangen. Volgens de Nordd. AllgZtg. is een bericht, door een nieuwsbureau te Berlijn verspreid, dat in Augustus eene samenkomst •zou plaats hebben van den czaar, den keizer van Duitschland en den keizer van Oostenrijk van allen grond ontbloot. Bij het grensplaatsje Karlshütte, in Opper- Silezië, hebben eenige Russische soldaten, onder aanvoering van een officier, de grens overschreden en erg huisgehouden. Eenige van smokkelarij verdachte Pruisische onder danen werden mishandeld. De andere dorps bewoners vatten de wapenen op en namen zulk een dreigende houding aan, dat men het moest opgeven de mishandelden over de grens te sleepen, waarmede men druk bezig was. F R A N K R IJ K. De Kamer beraadslaagde gisteren over het ontwerp op de vier belastingen. De heer Cor- nulier protesteerde met klem tegen een nieuw uitstel der behandeling. De heer Rouvier be streed op niet minder levendige wijze den heer Cornulier en diens verwijten aan het adres der regeering. De hervorming van deze belastingen eischt eene lange voorafgaande studie. Voor de begrooting voor 1893—94 zal de regeering een voorstel doen tot wij ziging der directe belastingen. Het amendement-Cornulier, strekkende tegen de verdaging, wordt met 241 tegen 233 stemmen aangenomen. De.zitting wordt heden voortgezet. De instructie der Panarna-zaak is afge- loopen. Het rapport, dat 900 bladzijden groot is, bevindt zich in handen van den procureur- generaal. De oplossing dezer quaestie, waarin zooals men weet, ook de heer De Lesseps betrokken is, is dus spoedig te verwachten. ENGELAND. Tot nu toe zijn tot lid van het Lagerhnis gekozen 158 conservatieven, 22 unionisten, 123 Gladstonianen, 3 Parnellisten en 10 anti-Par- nellisten. De conservatieven wonnen 16 nieuwe zetels, de unionisten 4 en de Gladstonianen 37. Te Manchester werd de Eerste lord der schatkist Balfour gekozen met 318 stemmen meerderheidde minister van posterijen, sir James Fergusson, werd met slechts 110 stem men meerderheid herkozen. Te Battersea, een der 62 Londensche districten, werd de socialistische leider John Burns, bekend uit tal van groote werkstakingen, die zich can- didaat der Gladstonianen gesteld had, geko zen met 5616 stemmen, tegen 4051 op zjjn conservatieven tegenstander. Te Birmingham werd de minister van binnenl. zaken Matthews gekozen met 2209 en de heer Chamberlain met 4417 stemmen meerdeiheid. Volgens de Morning Post zijn Maandag 1.1. drie gevallen van Aziatische cholera voor gekomen, waarvan twee met doodelijken afloop. Twee waren pas agiers van een Fran- sehe stoomboot en wei len midden op zee door de ziekte aangetast. Verleden Vrijdag te Londen gekomen, stierven ze in het hos pitaal aan uitputting tengevolge der ziekte. Het derde geval kwam voor in het Lon densche district Lambeth. Op grond van officieele inlichtingen kan het bericht van het dagblad Morning omtrent het verschijnen der Aziatische cholera te Londen volkomen uit de lucht gegrepen worden ge noemd. Tot dusver heeft zich hier geen enkel geval van cholera voorgedaan. OOSTENRIJK. Volgens nlichtingen uit goede bron kan worden verzekerd, dat te Berlijn ernstig wordt gedacht aan de benoeming van een anderen ambassadeur te Weenen. In Weenen heeft Woensdag j.l. aan het einde van eene samenkomst tusschen werk lieden-socialisten eene vechtpartij plaatsgehad. Uit Weenen wordt gemeld dat vorst Fer dinand van Bulgarije door Rumenie zal reizen om naar Sofia terug te keerenhij zal door koning Karei ontvangen worden. NOORWEGEN. Het Storthing heeft met 65 tegen 49 stem men een adres aan den koning aangenomen, overeenstemmende met het adres van den president van het Storthing van 30 Juni. RUSLAND. Uit Petersburg wordt aan de Standard gemeld, dat de gezondheidsraad aldaar tot eene uitgave besloot van 16,000 rbls. voor de inrichting van ontsmetkamers in vier gast huizen, waar 750 cholerabedden opgeslagen zijn. Ook andere gebouwen worden daartoe ingericht. De politie vroeg aan den gemeen teraad 100,000 roebel bij te dragen in de kosten, hetgeen geweigerd werd. De regee ring besloot, dat te Nischi-Novgorod de groote jaarmarkt zal doorgaan. ITALIË. Uit Rome wordt aan de Standard gemeld, dat het Vaticaan met de Iersche bisschoppen is overeengekomen, dat Gladstone's program voor Ierland behoort te worden aangenomen dienaangaande zijn evenwel geen stellige schriftelijke orders door het Vaticaan uitge vaardigd. GRIEKENLAND. In de Kamer hield Tricoupis eene lange rede van beschuldiging tegen Delyannis, wiens onbekwaamheid de gerechtvaardigde tusschen- komst des konings noodig heeft gemaakt. De nieuwe minister noemde den geldelijken toe stand des lands ernstig, maar geenszins wan hopig. De regeering zal zeven millioen bezuinigen, door het effectief van het leger te verminderen en door een aantal onnoo- dige ambten op te hellen. Er zullen voor tien millioen nieuwe belastingen in het leven wor den geroepentot vijf millioen was reeds de toestemming gegeven onder Delyannis. De regeering zal trachten middelen te vinden, om langzamerhand een noodzakelijken koers in het leven te roepen. Het batig slot der be grooting zal drie millioen beloopen. De minister spreekt de onwelwillende berichten aangaande de Grieksche financiën tegen. Voor hare eer en hare waardigheid zal Griekenland aan al hare verplichtingen voldoen. AMERIKA. Omtrent de vverksiaking bij Pittsburg luiden de berichten tegenstrijdig. Volgens sommige keerden de politie-agenten van New- York en Chicago, uitgezonden om teCame- gies de weikstakers door vrijwilligers te ver vangen, zonder geslaagd te zijn te Pittsburg terug. Volgens andere moesten de agenten, die op schuiten de fabrieken naderden, zich aan de duizenden op den oever verschanste arbeideis overgeven na bloedige gevechten, waarin aan beide zijden een dertigtal moeten doodgeschoten of verdronken zijn. Duizenden fabi iekwerkers uit den omtrek trekken naar Pittsburg om deel te nemen aan het ver wacht vervolg van den strijd. De aibeiders hebben knodsen, revolvers en een bei gkanon, waarmee zij de politie-sehuiten bombardeer den en de parlementaire politievlag weg schoten. De sheriff riep militaire hulp in. De werkstaking werd uitgelokt door loons verlaging en tevens door de verklaring der bazen dat zij wenschen vrij te blijven inde keuze hunner werklieden daartegenover be weerden de werkstakers dat zij bedrogen waren, daar immers de Mackinley Uil juist ingevoerd is om de prijzen op te houden en het loon te handhaven. Uit Pittsburg wordt gemeld Volgens de laatste berichten waren de werkstakeis gereed de schuiten der veilig heidsagenten met petroleum te begieten en in brand te steken. De agenten verkeeren in groot gevaar. Zij waren blootgesteld aan schrootvuur en dynamiet en vluchtten be neden in de schuiten. Toen te Homestead 2000 werklieden uit Pittsburg kwamen om de werkstakers te helpen, gaven zij zich over en werden gevangengenomen. AFRIKA. Aan de Times wordt uit Kaapstad geseind, dat het parlement de motie van wantrouwen van Spriggs verwierp. Binnenlandsclie Berichten. TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL. Zitting van 7 Juli. Het nieuwe lid, de heer Ruys van Beeren- broek, nam na beëediging zitting. De behandeling van de artikelen der ver mogensbelasting is aangevangen. Bij art. 1 stelde de heer Bahlmann voor, de vreemdelingen voor hunne omoerende goederen hier te lande aan de belasting te onderwerpen. De heer Van Houten achtte dit onnoodig waar, tegenover het genot der verlaging van mutatierechten en grondlasten, later verhoo ging van overgangsrechten komt te staan, en de minister van financiën achtte het amende ment onuitvoerbaar, waarop'de heer Bahlmann het introk. De andere vragen bij dit artikel behandeld, HOI) IIII Abonnkmkntsprijs, per kwartaal franco per postdoor het geheele Rijk fcftondeilijke nommers f 1.85. - 2-50. - 0.10. BDREAII: BOTERITRAAt, K 2 7. ADVKRTKKtiKpRiJs: Tea 1—10 gewont regels met inbegrip van eene Courantf 1.10. Iedere gewone regel meer- 0.10» Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. De Burgemeester van Schiedam, Biengt bij dezen ter kennis van de Ingezetenen: Dat het Kohier voor de belasting op het Personeel Ko 3, bevattende wijken Den E dezer Gemeente over het Dienstjaar 1892'93, door den Heer Provincialen Inspecteur der Directe Belastingen te Rotterdam, op den On Juli 1892 executoir verklaard en op heden aan den Ontvanger der Directe Belastingen, ter invordering is overgemaakt. Voorts wordt bij dezen herinnerd, dat ceniedei verplicht is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet, te voldoen; alsmede dat van hedei af de termijn van drie maanden ingaat, binnen welken de reclames tegen dezen aanslag behooren te worden ingediend. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 8sten Juli 1892. De Burgemeester voornoemd VAN DIJK VAN MATENESSE.

Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 1