Gemengde Berichten. PER TELEGRAAF. Post en Telegraphie. Land- en Tuinbouw. 0 n d e rw ijs. Rechtzaken. V i s s c h e r ij. Kerknieuws. Stedelijk Nieuws. BURGER L IJ K E S'1' AND. Geboren: 10 juli. Anthonius Maggiel, Mar k t h er i c li t eu. voorgedaan, waardoor 6 personen zijn aange tast. De heer W. F. Rademaker te Schevenin- gen won Zondag te Keulen liet kampioen schap van Europa op veiligheidswielers- Aan het strand te Sclieveningen heeft eene mensehlievende dame, vriendin der blinden, een tentje geplaatst, waarin verkocht wor den voorwerpen, grootendeels door blinden vervaardigd. De opbrengst strekt ten bate van behoeftige blinden. Door de justitie iszoo meldt het 22a»- debilad, een onderzoek geopend naar aanlei ding van de Zondag door den socialist Max in iConstantia" te Amsterdam gebezigde woorden: mislukte programma-tocht der Koninginnen". Uit Amerika is door aldaar wonende Ne derlanders een adres geteekend aan H. M. de Koningin-Regentesgratie verzoekende voor den gezagvoerder Bakker van de hem opgelegde straf. De minister van justitie heeft de verzoeken om advies aan het gerechtshof te 's-Gra- venhage verzonden. De twee Nederlanders, die 1.1. Zaterdag hij de vreeselijke ramp op het meer van Genève zijn omgekomen, zijn volgens het Handelsblad mevr. de wed. Brumund, geb. Kuyper van Harpen, en haar zoon, de heer J. de Vries Brumund. Schoonhoven. In verband met de con cessie-aanvrage voor den aanleg van eene spoorlijn Schoonhoven—Gouda werden Vrijdag de betrokken gemeenten bezocht door eene commissie uit den raad van toezicht op de spoorwegdiensten. Arnhem. Een gezelschap socialisten uit Rotterdam wilde Zondag met de Arnhemsche geestverwanten een optocht met vaandels houden, niettegenstaande het verbod der politie. De politie moest dus handelend optre den en den sabel gebruiken, waarbij eenige personen gewond werden. Nadat de Rotter dammers vertrokken waren, werd de orde niet meer gestoord. Ravachol is gistermorgen ruim 4 uur te Mont- brison onthoofd. Toen hij in het rijtuig gebracht weid, dat hem naar het schavot moest brengen, hief hij gemeene kreten aan en wilde hij spreken maar hij mocht alleen roepen»Lsve de repu bliek De Nederlandsche anarchist Harry Boer is te Gent veroordeeld tot G maanden gevangenisstraf, wegens het schrijven van dreigbrieven aan den burgemeester dier stad, en tot nog 9 maanden, wegens verscheidene oplichterijen. De brand in de kolenmijn te Anderlues, waar zoovele menschen om het leven kwamen, duurt nog altijd voort. De schade voor de maatschappij, die, gelijk men weet, onmiddellijk na de ramp een millioen francs voor de betrekkingen der slacht offers schonk, is ontzaglijk groot. Een vreeselijk ongeluk heeft plaats gehad bij Ouchy op het meer van Genève. Een stoomboot, de Mont-Blancwaarvan de ketel, naar men zegt, reeds verleden jaar in min der goeden staat werd bevonden, doch niet dadelijk afgekeurd, bracht een aantal reizigers over naar Ouchy, en zou juist aanleggen, toen met een verschrikkelijken slag de ketel sprong, het deksel als een bom door het dek heenvloog, en de stoom, op een temperatuur van 440 graden, in het salon spoot, zoodat alle daar aanwezige passagiers op de ontzettendste wijze werden verbrand. De huid werd den ongelukkigen letterlijk van het lichaam gerukt, en allen bekwamen zoo hevige verwondingen, dat niet éen der aanwezigen er het leven heeft algebiacht. De meeste ongelukkigen, dia niet dadelijk dood waren, stierven op weg naar het hospitaal. Er zijn 26 dooden, en daaronder twee Amsterdammois. Op welke wijzede ramp zich beeft toegedragen, kan nog niet worden uitgemaakt, maar er wordt een gestreng onderzoek ingesteld. Te Christiaansarid in Noorwegen heeft een groote biand plaats gehad die de liellt der stad en vooral de fraaiste wijken gcteisteid heeft. Honder den huizen, waaronder de Noorsche bank, despaar bank, het postkantoor, het huis van den burge meester, een groote houtzaagmolen met aanzien lijke houtloodsen, werden een prooi der vlammen. Alles brandde tot den grond toe af. Van de ves tingwei ken en de millitaire gebouwen zijn slechts de muren overgebleven. Velen zwerven zonder dak. De bij den brand betrokken assurantie-maat schappijen zijn voor 't grootste gedeelte Noorsche. De stad St. Johns in New-Foundland is voor twee derden in de asch gelegd. Protestantsche kerkgebouwen, banken, het gerechtsgebouw, de gevangenis, de helft der entrepots, tal van kanto ren, magazijnen, alle couranten-bureaux, kortom bijna alles is verwoest. Duizenden inwoners bren gen den nacht door onder den blooten hemel. De schade wordt begroot op 48 millioen gulden. Helene Vacaresco, die te Rome woont, verzekert, dat zij nimmer brieven zond aan de prinses van Edinburg. Zij denkt dat het praatje werd uitge strooid van Rumeensclie zijde. Een vreeselijke ontploffing heeft Vrijdagavond te West-Berkeley nabij San Francisco plaats ge- - had in een kruitfabi iek. De fabriek en verscheidene kerken en gebouwen in den omtrek werden ver woest. Duizenden zijn dakloos, terwijl vijf werk lieden gedood werden. Het lijk van een hunner vond men op verscheidene mijlen van de fabriek verwijderd, liet vuur, dat de naburige gebouwen aantastte, duifde niemand te blusschen, daar zich in de nabijheid een kruitpakbuis bevond, waarin 300 vaten kruit geborgen lagen. De schade wordt op drio of vier millioen p. st. geschat. Het bad-etablissement van St. Gervnis, nabij Chamounix, is vernietigd donr eene aardstorting. Men zegt dat er meer dan 1 00 personen omge komen zijn, hetzij verpletterd, hetzij verdronken in de wateren der Arve. 's-GBAVEKKAGE, 12 Juli. Tweede Kamer. Van de vermogensbelasting zijn de artt. 8 en 9 goedgekeurd. Uitvoerig werd gedebatteerd over art. 10 dat vermogen be neden f13,000 vrijstelt, daarboven eischt f2 tot 14,000, f4 tot 15,000 en verder eene progressie aanneemt, zoodat nooit meer dan 2 per mille zal geëischt worden. Verschillende amendementen werden voorgesteld, bovenal strekkende om grooter vermogens hooger te belasten. De minister van financiën bestreed alle amendementen. Met verwerping van alle amendementen is art. 10 daarna onveranderd aangenomen met 68 tegen 21 stemmen. De gelegenheid lot verzending der correspon dentie naar Bergen (Noorwegen) bestaat door middel van het stoomschip Ingerid. De laatste buslichting aan het postkantoor te Rotterdam is bepaald op 14 Juli, des avonds te 6 uurspoortijd. De nieuwingevoerde poststoombootdienst tus- schen Hellevoetsluis en Vlaardingen wordt als volgt uitgevoerd Van Vlaardingen over Nieuwesluis naar Helle voetsluis te 5.51 's morgens, 11.40's morgens en 6.39 's avonds. Van Hellevoetsluis over Nieuwesluis naar Vlaar dingen te 8.15 's morgens, 3.25 's middags en 9 uur 's avonds. liet port der monsters of stalen van koopwaren bedraagt sedert 1 dezer in het binnenlandsch ver keer 2l/s ct. per 75 gram ze mogen het gewicht van 350 gram niet te boven gaan, terwijl hunne afmetingen niet meer dan 30 centimeter in lengte, 20 in breedte en 10 in hoogte, of indien zij in eene rol zijn bijeengevoegd, niet meer dan 30 centimeter in lengte en 45 in doorsnede mogen bedragen. In het buitenlandsch verkeer bedraagt het port binnen de postvereeniging: 5 cent voor een gewicht van niet meer dan 100 gram en verder 2'/s ct. per 50buiten de post vereeniging: 5 cent per 50 gram. Alleen per zeepost naar Ned. Oost- en West- Indiö is het port 5 cent voor een gewicht van niet meer dan 100 gram, 6 cent vooreen gewicht van boven 100 tot en met 150 gram, en verder 2 cent per 50 gram; afmetingen gelijk aan die in het binnenlandsch verkeer, maximum gewicht 250 gram. met uitzondering van die uit en naar Frank rijk, Groot-Brittarniö en Italië, welke 350 gram mogen wegen. Bij koninklijk besluit is vrijstelling van brief port verleend voor de briefwisseling over dienst zaken van de Kamers van koophandel en fabrie ken met het bestuur der gemeente of de besturen der gemeenten waaronder zij ressorteeren. De vraag naar krieken voor Engelsche rekening in Oud-Beierland blijft groot. Aan de markt waren Vrijdagavond ongeveer 70 manden aangevoerd, die voor f7 a f8 per 50 kilo vlug vei kocht wer den. Ook Vrijdag werd het grootste gedeelte der krieken weder voor Engelsche rekening voor markttijd in de boomgaarden opgekocht. Aan de markt bestond de aanvoer uit plus minus 120 manden. De prijzen waren f 7,15 a f8,50 per 50 kilo. Benoemd tot onderwijzeres te Briefte mej. A. van der Most te Overslag. Op de voordracht voor onderwijzeres te Krim- pen a/d Lek zijn geplaatst mejuffr. D. J. Iilaassen, te Schiedam, Hoek te Hardinxveld en Iburg, te Rotterdam. De behandeling der zaak van A. Postma, be klaagd van poging tot doodslag op Akke de Jong, te lloutigehage, voor de rechtbank te Heerenveen, is bepaald op 1 Augustus a s. De eiscii van den officier van justitie bij de rechtbank te Amsterdam, tegen den notaris Bonnerman, is drie jaar gevangenisstraf. Uitspraak aanstaanden Dondeidag. SCHIEDAM. Zondag kwam alhier van de haringvisscherij binnen de logger Harmonieschip per J. Kalisvaart, aanbrengende 16'A 'ast haring gisteren kwam binnen de logger Schiedam 8, schipper II. Wapenaar, aanbrengende 24 last haring, en heden kwam binnen de logger Excel sior, schipper W. Seis, aanbrengende 17 last haring. VLAARDINGEN. Gisteren zijn alhier bin nengekomen 13 schepen, gezamenlijk aanbren gende 223 last pekel-, 21 last en 10.000 stuks steur haring. Zaterdag kwamen 5 schepen binnen met GO las ten, 240 kantjes pekel - en 25 kantjes steurharing. MAASSLUIS. De beide laatste dagen zijn alhier binnengekomen 5 schepen, gezamenlijk aanbrengende 41 last maatjes-, 23 last volle en 25 last steurharing. KRALINGSCHE VEER. Gisterochtend wer den ter markt alhier aangevoerd 458 zalmen, die voor f0.70 tot 4.per '/a kilo werden ver kocht. Nog werden aangevoerd 12 St.-Jacobszalmp- jes en 7 steuren. De vorige week worden alhier ter markt aan gevoerd en verkocht 3838 zalmen, 22 St.-Jacobs- zaimpjes en 31 steuren. Jic.l.-Herv. Kerk. Beroepen: te Linschoten ds. \V. J. Pijzei, te Muiderberg te Ooltgensplaat ds. L. F. A. Westerbeek van Eerten Bz., te Serooskerke te Wamel en Dreumei ds. Niemeijer, te Giesen-Oud- kerk te Oud-Vosmeer ds. A. F. Simons Cz., te Poortvliet. Aangenomen', naar Onstwedde door ds J. F. tb Klerk, te Ameide en Tienhoven. Bedankt: voor Wissekerke (toe..) door ds, F. Ch. Geerling, te Domburg; voor Zutfen door ds. E. A. G. van Hoogenhuijze, te Nijmegen voor Wageningen door ds. G. Nijhuïs, te Venen- daal. Clir.-Geref, Kerk. Te Utrecht zal morgen in het Militair Tehuis eene vergadering worden gehouden van leden der christelijk-gereformeerde keik, die niet in da nieuwe kerkformatie van dr, Kuyper, waarbij de christelijk-gereformeerden met de Nederh- gereformeerden (doleerenden) werden ingelijfd kunnen medegaan. De oproeping, namens anderen, gaat uit van den heer F. P. C.van Lingen, chris- telijk-gereformeerd predikant. Op meer dan eene plaats naken de christelijk-gereformeerden zich op om de christelijk-gereformeerde kerk van 1834 voort te zetten. Roomsch-kalliolieke kerk. Door wijlen den lieer J. A. Fiora is aan de parochiekerk van den 11. Antonius te Haarlen gele gateerd de som van f 4000, vrij van successierech ten. I Martinus, zoon van J. Th, G. Duller en K. van 't Wout, HoogstraatAnnigje, dochter van F. M. van Dijk en H. van Haaften, Hoofdstraat. Pieter, zoon van P, den Herder en J. J. RoelofsBotterdam sche dijk. Cornells Josephns, zoon van J. O. Yischör en A. C. Liesefeld, in een vaartuig. II. Willem Hendrik, zoon van A. Gra- vestein en A. Poortvliet, Warande. Pleun, zoon van M. van Buuren en L. Lok, Ploeg- straat. Petronella Maria, dochter van L. M. van der Lubbe en M. P. Louretis, Ilagastraai. Gerardus Johannes, zoon van J. C. van der Klink en E. M. van Dijk, Boterstraai. 12. Dingena Maria, dochter van C. van den Noorten C. M. E. Verschure, in een vaartuig. Cornelia, dochter van G. C. Franken en J. de Groot, I)am. Overleden 9 Juli. Johannes Lands bergen. oud 1 jaar en 1 maand, Dammelaan. 11. Hendrikje de Vogel, oud 1 jaar en 3 maanden, Houtstraat. Wicher Spijker- naan, oud 8 dagen, in een vaartuig. Geer- truida Johanna Poorter, oud '1 jaar en (i maanden, Gasstraat. Schiedam, 11 en 12 Juli. Kogge en Gerst zonder handel, itloutu'ijn s noteeriug der makelaars, f B'/s. Jenevers Amsterd. proef f42 Va per heet. Ut. zonder fust en zonder belasting. Spoeling; beide dagen f0.70 per ketel. ROTTERDAM, 11 Juli. Binnenlandse he granen. Tarwe was heden matig aangevoerd, doch vond niettemin tot vorige prijzen slechts gedeel telijk plaatsing beste quoi. evenwel uitgezonderd, welke tor de nomering steeds gading vindt.De beste f 8.60 a 8,80.goede en middelbare f 8 a G.80, min dere en geringe 6.75 a 4.75. Per 100 kilo I 8.IO a 10.40 naar qual. Canada-tarwe als voien f 5 50 a 6.75. Roggewas tot onveranderde prijzen te plaat sen f5.25 a 7.20. Gerst. Winter- en Zmuer- onveranderd. Win ter- f3 40 a 4.40 per heet. en f7.25 per 100 kilo voor de beste qual. Zomer-f3.40 a 4 30 per heel. er f7 per 100 kilo, eveneens voor de beste sooit. Chevalier- flauw als voren f4.50 a 5 50. Have r ging langzaam tot vorige prijzen van de hand. f2 50 a4 per heet. en f7.30 a 7,80 per 100 kilo. Bruine boon en met weinig vraag, tot vo rige prijzen vei kocht. Naar qual. verhandeld van f6 tot 10. Witte boonen zijn buitentijds en daar de vraag alzoo beeft opgehouden, zal voor noteering het nieuwe gewas worden afgewacht. B 1 a u we erwten kunnen in goede kouk- soort voor consumptievraag vorige prijzen opbren gen en geiden derhalve in de beste qua), van f 0.50 tot 10. Niet kokende 16.50 iv 7.50, S Kanariezaad onveranderd te plaatsen f0.50 a 8. Rotterdam 11 Juli. Op de veemarkt alhier waren heden aange voerd 192 vette runderen, 184 vette kalveren, nuchtere kalveren,! 074schapen of lammeren, 533 varkens, biggen, bok. De prijzen waren als volgt: runderen 1ste qual. 76 a c., 2de qual. 72 c., 3de qual. 06 c kalveren 1ste qual. 90 c., 2do qual. 77'/s a 8 2 Va c.; schapen istequal. 60 c., 2dequal 50o.; alles per kilo varkens 1ste qual. 24 a c., 2de qual. 23 c,, 3de qual. 22 c., licht soort 22 a 23 c. per Vs kilo. Zeeuwsche eieren f 3.50 a 3.80, Overmaassche dito i 4.a 4.20 de 100 stuks. Schepkaas per 50 kilo f a Aanvoer partijtje. Zoetemeiksche kaas f23.a 26.50 per 50 kilo. Aanvoer 31 partijtjes. Handel slap. Rotterdam, 11 Juli. Aardappelen. Westlandsche klei-f 2.50 a 3. dito zand- f 4 a 4.50, dito muisjes f 2 a 2.25. blauwpitten f 3 a 3.50, met veel aanvoer. Rotterdam, 12 Juli. Op de veemaikt alhier waren heden aangevoerd: 510 vette runderen, 70S mageie dito, 180 vetteen graskalveien, 80 nuchtere kalveren, schapen of lamineren, varkens, 182 biggen, 19 paarden, veulens. ezels, bokken. De prijzen van het vee waren als volgt: vette rundei eu Ie qual. 76 a c., 2e qual. 72 a c., 3e qual. 60 c. kul.eieu le qual. 90 a c., 2e qual.

Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 3