"kennisgeving. "kennisgeving. Vrijdag 5 Augustus. N°. 8071 KENNISGEVING. Feuilleton. DE WEDERDOOPERS A°. 1892, 2esenyeert get© Jaargang*. Verschijnt dagel ks, uitgezonderd Dinsdag, Buitenlandsclie Berichten. UITGEVER: J. ODÉ. BÜITSCHLAKl). GOUflANT. abonnementsprijs, per kwartaal franco per post, door het geheele Rijk Afzonderlijke nommers 1.85, - 2.50, - 0.10. BUREAU: B T K K 8 T R A AT, E 3 7. Advertentieprijs: van 1—10 gewon* regels me inbegrip van eens Courant. 1.10, Iedere gewone regel meer 0.10, Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Kleinhandel in sterken drank. Burgemeester en Wethouders van Schiedam brengen, ingevolge art. 5 der Wet tot regeling van den kleinhandel in sterken drank en tot beteugeling van openbare dronkenschap, Staatsblad no. 118 van 1885), ter openbare kennis, dat bij hen is ingekomen een ver zoekschrift om vergunning tot verkoop van sterken drank in het klein, van P. E. Wit kam, huisvrouw van A. M. van Geijl, voor het pand aan de Broersvest, wijk C no. 373. Schiedam, den 4den Augustus 1892. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris, VERNÈDE. Onrtchflngcn, welke gevaar, schade ol hinder kannen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam; Gezien het verzoek lo. van JULIUS KUNEMAN te 's-G raven- li a g e, om vergunning tot oprichting van een spiritusfabriek in de perceelen aan de Willemskade en Spuistraat alhier, wijk G no. 372, kadaster sectie L nrs. 597 en 598; 2o. van A. VAN DIJK, om vergunning tot oprichting van een herstelplaats van koper>, blik* en zinkwerk, in het pand aan de Nieuw- West-Frankelandsche laan alhier, wqk G no. 686, kadaster sectie M no, 514. Gelet op de Artt. 6 en 7 der Wet van den 2den Juni 1875 Staatsblad no. 95); Doen te weten: Dat voormelde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie der gemeente zijn ter visie gelegd; dat op Donderdag den 18den Aug. a.s., des namiddags ten halftwee ure, ten Raad- huize gelegenheid zal worden gegeven, om bezwaren tegen het toestaan van die verzoeken in te brengen en die mondeling of schrif telijk toe te lichten; en dat gedurende drie dagen, vóór het tijd stip hierboven genoemd, op de Secretarie der gemeente, van de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 4den Augustus 1892. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. JDe Secretaris, VERNÈDE. Inrichtingen welke gevaar, schade ol hinder kannen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Gelet op Art. 8 der wet van den 2den Juni 1875 Staatsblad no. 95); Geven kennis aan de ingezetenen, dat op heden de navolgende vergunningen zijn ver leend lo. onder zekere voorwaarden aan P. VAN DER VELDEN Cz. en zijne rechtverkrijgen den, tot oprichting van een petroleum- bergplaats, op den open grond achter zijne woning aart de Hagastraat alhier, wijk G, no. lij, kadaster sectie L no. 2o. aan E. BAL en zijne rechtverkrijgenden, tot oprichting van een brood- en kleln- goedbakkerij in het pand aan de Hoog straat alhier, wijk C no. 322, kadaster sectie B no. 1967. Schiedam, den 4den Augustus 1892. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN DDK VAN MATENESSE. Be Secretaris, VERNÈDE. Volgens een in hofkringen loopend gerucht zullen, rijdens *s keizers verblijf in Elzas-Lotha- ringen, op liet kasteel van Urville nabij Metz groote feesten worden gegeven, welke zullen bijgewoond worden door den keizer, den koning van Saksen, den groothertog van Baden, de prinsen Ludwig en Leopold van Beieren en aartshertog Willem van Oosten rijk. Een schitterend feest zal plaats hebben den lln September, bij gelegenheid der ont hulling van het standbeeld van keizer Wilhelm I. De Pruisische minister van binnenlandsche zaken Herrfurth heeft ontslag gevraagd omdat hij een tegenstander is van de voor stellen tot belastinghervorming van den minister van financiën Miquel. Naar ver zekerd wordtzal de minister-president graaf Eulenburg, zijne portefeuille overnemen. Aan de Kölnische Zeitung wordt uit Ber lijn gemeld, dat het bericht in de bladen, volgens hetwelk de onderhandelingen tus- schen vertegenwoordigers van Rusland en Duitschland betreffende de handelsbetrekkin gen tusschen de beide landen, reeds Maandag begonnen zijn, onjuist is. Maandag zijn de vertegenwoordigers der rijksoverheid en van liet Pruisische ministerie, onder voorzitter schap van den onder-secretaris van staat v. Rattenburg, bijeengekomen, om te overwegen welke houding Duitschland zal aannemen tegenover Ruslands openingen. Tengevolge van de cholera in en rondom Parijs het is zonder twijfel de Aziatische cholera heeft de overheid in Elzas-Lotha- ringen een streng toezicht bevolen en voorzorgsmaatregelen bij personen- en goederenverkeer genomen. In een fort te Metz zouden van cholera verdachte ziektegevallen voorgekomen zijn. Dadelijk werd een nauwkeurig onderzoek en eventu eel eene scherpe afzondering bevolen. Indien de gevallen van cholera worden geconstateerd en de verspreiding dierziekte gevreesd wordt, dan zullen de militaiie manoeuvres achterwege blijven. Ook aan de Duitsch-Russische grenzen zijn de voorzorgsmaatregelen tegen de cholera in de laatste dagen verscherpt. Bij de gisteren te Essen voortgezette be handeling van het proces betreffende de vervalsching van spoorweg-stempels in de Bochumer-fabriek van den geheimraad Baare, liet liet openbaar ministerie de aanklacht tegen de gezamenlijke beschuldigden vallen en concludeerde tot vrijspraak. Alleen ten aanzien van Herda werd een der punten van aanklacht bewezen geacht en te dier zake eene maand gevangenisstraf tegen hem geëisclit. De officier van justitie deed uitkomen, dat de voornaamste getuige d charge Quantus een dronkaard en prater is, die meende dat hij, hoe meer hij praatte, zooveel te meer geld van de aanhangers van Fussangel zou ontvangen. Hij heeft erkend, dat voor hem na afloop van het proces gezorgd zal worden. F B A N K II IJ K, In antwoord op een artikel van Figaro, waarin wordt aangedrongen op eenschrifte- 12. Toen kwam de oude van de onmacht bij, die hem bevangen had. De woorden van Detlef schenen hem te hebben gewekt, want op berispenden toon zeirfe hij «Laat Hilla met vrede! Ons leed en onze nooden heeft zij getrouw met ons gedeeldveertien dagen heeft zij aan uwe sponde gezeten, toen gij aan moe raskoorts leedtl" aLaat hem razen, vader Bemdt," zeide Hilla. «Hij weet, dat ik niet van hier ga, dan wanneer allen vertrekken. En hij valt mij slechts hard, omdat mijn hart zich niet neigen kan naar zijn wil!" Zij wilde het vertrek verlaten, doch Detlef hield haar voor de tweedo maal terug. Op het gelaat van den jongen man streden blijkbaar liefde en toorn, fierheid en schuchterheid om den voorrang, en op onderdrukten toon sprak hij «Boe zou ik Hilla kunnen danken voor hetgeen zij voor ons doet, wanneer ik toch door haar word versmaad Als zij deelgenoote van ons leed wil blijven, waarom dan ook van onze vreugde niet, waarom niet van alles, want ons is beschoren 1 Eendrachtig leefden wij, totdat gij, Hilla, de be geerte begont te voeden naar elders te vertrekken, totdat gij mij weigerdet, wat ik in Gods naam verlangde." «Uwen dank behoef ik niet," antwoordde het meisje, «en ik heb u afgewezen omdat ik gevoel, dat aan onze ellende eenmaal een einde komen zal. Wij moeten haar dragendoch waarom zullen wij ze aan onze kinderen vermaken. Maar kom, Detlef, late» wij dezen nutteloozen woordenstrijd staken en naar buiten gaan, om het noodzakelijke in vei ligheid te brengen. Daarop keerde zij zich om, en ging, door Detlef gevolgd, naar de ruime schuur, waar reeds een deel der bewoners, mannen en vrouwen van rijpen leeftijd, zich had verzameld en bezig was het akkergereedschap en bet onontbeer- lijkste huisraad op een houten sleep te Iaden. Allen toonden blijkbaar eene angstige gejaagdheid en lieten nu en dan hunne blikken over de bloeiende heide en het doodsche drasland weiden. Toen Det lef en Hilla zich bij hen voegden, werden dezen met een stillen groet ontvangen en gingen zij vlijtig met hunnen arbeid voort. Hij scheen niet de eerste maal te zijn, dat zij hunne have en goed in veilig heid trachtten te brengen in de geheime bergplaat sen van het hoogveen. Intusschen verguldde de gloed der ondergaande zon de heide en de uitgestrekte, sombere veenvlakte. Purperkleurige wolken tooiden den westelijken horizont, die overigens overtogen was met die smaragdgroene tint, welke de schemering vooraf gaat. Maar geen van allen, die thans den sleep over de hoogten en laagten van den veengrond trokken, had oog voer dat heerlijke kleurenspel in het westen, want aller blikken waren aanhoudend naar de westerkim gewend, vanwaar het gevaar hen bedreigde. Zij spraken slechts zeer weinig onder elkaar, terwijl de mannen nog hoopten, dat hunne hoeven en hunne akkers aan da vernielzucht der zwervende ruiters zou ontgaan. «Wanneer niet een der weinigen, dieginder ons bennen, ons verraadt," zeide Detlef, toen zij met het invallen van den nacht hun geheimen schuil hoek bereikten, «dan hebben wij dezen arbeid te vergeefs verricht. De hoeve ligt wonderwel ver borgen dat hebben onze vaderen goed voor den geest gehad «En zij hadden daartoe goede reden ant woordde een oud man, en de zware zucht, die hem ontglipte, overtuigde Hilla genoegzaam, dat zij niet de eenige was, die zich bezwaard gevoelde. Zij werkte vol ij ver, en trachtte den middag te vergeten en slechts aan het oogenblik te denken. Toch was het tevergeefsch. Zoo vaak de mannen van de vervolgers, die hen bedreigden, spraken, zoo vaak dacht zij aan den jongen ruiter, die haar had laten ontkomen. Ondanks de ingevallen duisternis tuurde zij naar den lindeheuvel, en ver over dezen ging de

Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 1