A0. 1892 Woensdag 10 Augustus. N°. 8074. Eerste Blad. KENNISGEVING. osenveertlg t© Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag. üitge~yër7~T odé. Sniteiilandsclie Berichten. 1.85. - 2.50. BVREAP: BOÏEBSTRAAT, B 3*. A.OTERTKNTIKPRIJ8: .3 110 gewon., regel» roe inbegrip van eene Courantf 1.10. Iedere gewone regel meer- 0.10. Ukiekaal geplaatst wordt tegen ywekh aai. berekend. Belasting naar het inkomen. doen te "weten dat op heden zijn afge kondigd lo. de door den Raad dier gemeente n zijne openbare vergadering van den 2Gsten April j.l. vastgestelde en bij koninklijk be sluit van den I4den Juli d. a. v. no. 33 goedgekeurde Terordening op de heffing van een plaatselijke directe belasting naar het inkomen, en 2o. de door den Raad, in diezelfde ver gadering vastgestelde verordening op de invordering dier belasting. Schiedam, den 9den Augustus 1892. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris, VERNÈDE. ENGELAND. De troonrede, gisteren tot opening van het Parlement voorgelezen, is zeer kort en geheel vormelijkgeen enkele zinspeling wordt er •in gemaakt op de buitenlandsche staatkunde of Ierland. Gisteren werd in het Lagerhuis bij de behandeling van het adres van antwoord op •de troonrede, door Asquith een amendement voorgesteld, waarin gezegd wordt dat het noodzakelijk is, dat de regeering het vertrou wen van het Huis en van het land bezit, hetgeen de tegenwoordige regeering mist. Dit amendement werd ondersteund door Burt. De minister Goschen acht het niet mogelijk dat de oppositie het stilzwijgen zal bewaren over de quaestie van home rule. Hij ontkent dat deze quaestie de eenige vraag is geweest, op welke de kiezers te antwoorden hebben gehad. De unionistische partij zal dus gerecht vaardigd wezen, wanneer zij, in de oppositie gekomen zijnde, de home rule bestrijden zal. Zij zal haren plicht niet verzaken. Macarthy bestreed de Iersche politiek der regeering, welke voortdurend uitd wangmiddelen bestaat. Hij vraagt van de oppositie de verzekering dat indien het door haar voor te stellen wetsontwerp, dat de home rule bevatten zal, door het Iersche volk goedgekeurd wordt, zij dit ontwerp met kracht zal doorzetten, en dat het ook, indien het door het Huis der Lords verworpen mocht worden, het eerste punt op het programma der liberale wetgeving zal blijven. Hij betoogt de nood zakelijkheid van een onderzoek ten aanzien der van liunne pachtgoederen verjaagde pach ters en der staatkundig veroordeelden. Hij vertrouwt dat de dwangwetten ingetrokken en, in afwachting daarvan, inmiddels ge schorst zullen worden. John Redmond onder steunt het amendement-Asquithals een middel om de tegenwoordige regeering weg te krijgen. Redmond drong verder aan op de nood zakelijkheid dat de liberale party, aan het bewind komende, hare beloften nakome en vóór alle dingen de home rule tot stand brenge. Hij verlangt voor Ierland een parle ment, dat vrije beslissing hebbe over de Iersche zaken. Ook hij wil eene enquête betreffende de uitgezette pachters, en de staatkundig veroordeelden. De liberale partij kan alleen op den standvastigen steun der Parnellisten rekenen indien zij hare beloften houdt. De beraadslaging werd verdaagd. Bij een Zaterdag gehouden zeilwedstrijd won het jacht Meteor van den Duitschen keizer een prijs van 50 p. at. Na bij dè koningin ontbeten te hebben, nam de keizer afscheid van haar. 's Middags bood hij, aan boord van de Kaiseradler, aan verschillende leden der hofhouding een theepartij aan. Zondagochtend te 4 uur aanvaardde de keizer de terugreis. De Standard meldt, dat sir Charles Dilke in de aanstaande zitting van het Parlement de neutralisatie van Egypte onder garantie der mogendheden zal voorstellen. Er is een blauwboek uitgegeven over de Marokko-aangelegenheid, en de daarin opge nomen stukken bevestigen grootendeels het geen van vroeger reeds bekend is. Sir Charles Evan Smith zegt, niet het ontwerp-tractaat, maar een ander stuk, dat hem op onregel matige wijze toegezonden was, verscheurd te hebben. In eene depêche van den 18n April schrijft de gezant dat Spanje, Italië, Duitschland en Oostenrijk het aan den sultan voorgestelde tractaat goedgekeurd hebben. Den 23n Mei schrijft lord Dufferin, gezant te Parijs, dat de minister Ribot voornemens is het tractaat te doen overwegen bij de departementen van buitenlandsche zaken en van koophandel, en den uitslag van dat on derzoek te zulllen doen kennen. Den 9n Juni meldt lord Dufferin dat de minister Ribot, op de vraag of het tractaat reeds gelezen was, geantwoord heeft dat de bepalingen er van hem onberispelijk voorkwamen, doch tevens zinspeelde op een gerucht dat Sir Evan Smith den sultan andere eisclien zou stellen. Lord Dufferin antwoordde dat dit gerucht ongegrond was. In eene latere depêche schrijft sir Evan Smith dat het gesloten tractaat geldig is, niettegenstaande de sultan aan zijne gevolmachtigden, na de onderteekening, hunne volmacht ontnomen heeft. DUITSCHLAND. In een particulier onderhoud heeft de Pruisische minister van financiën Miquel ver klaard, dat zijne belastingplannen in hun geheel onveranderd aangenomen of verworpen moeten worden, want hij verzet zich tegen elke verandering. Hij verwacht dat zijn stelsel aan de regeering zonder groote moeite, en zonder dat zij hare toevlucht zal behoeven te nemen tot eene leening, de noodige gelden zal verschaflen voor eene geregelde mobili satie van het leger. Onder die voorwaarde is het zeker, dat de minister Herrfurth, die bovendien nog andere redenen heeft, zijne portefeuille zal neerleggen, al is daaromtrent geen besluit te verwachten voor 's keizers terugkomst. Tot de verdere belastingplannen van den minister Miquel behooren verhooging der be lastingen op bier, sterke dranken en tabak, terwijl ook de verbouwing van dat gewas zou beperkt worden. De gemeenteraad van Kissingen heeft be sloten, dat vort Bismarck levenslang zal zijn vrijgesteld van de betaling der vreemdelingen- betasting. De oud-kanselier heeft die vrij stelling aangenomen en de hoop uitgesproken, dat hij nog vele jaren daarvan zal kunnen genieten. Gisteren vingen te Berlijn de besprekingen aan tusschen de vertegenwoordigers der rijks departementen en der Pruisische ministeriën over de door Rusland gewensehte opheffing der differentieele rechten en de door Duitsch land in ruil daarvoor te eischen equivalenten. Vorst Bismarck kwam Zaterdagnamiddag te halfeen aan het Stettiner station te Berlijn aan, waar hij door een talrijke volksmenigte met geestdrift werd toegejuicht. Het publiek zong het volkslied T>Deutschland, Deutsch- land üler alles" en de Wacht am Rhein". De vorst betuigde zijn dank en zeide dat hij tevredener terugkeert dan toen hi zijne reis aanving. Buiten Pruisen heeft Duitsch land een groot reserve-kapitaal van getrou wen aan het rijk gevonden. Het publiek juichte den oud-kanselier her haaldelijk toe en zong nog enkele liederen. Te 1% uur werd de reis naar Varzin voort gezet. Alles liep in de beste orde af. De kruiser Brmsess Wilhelm is Zaterdag van Kiel naar Genua vertrokken, om deel te nemen aan de Columbus-feesten. BELGIE. Men zegt dat de heer Van Eetvelde minister van binnenlandsche zaken van den onafhankelijken Kongo-Staat, reeds verschei dene weken geleden ontslag gevraagd heeft. Men zal niet nalaten, zijn aftreden in verband te brengen met de houding door den heer Van Eetvelde aangenomen ter zake van de diplomatieke gedragslijn van den Kongo-Staat. De Mouvement géographigue meldtDe heer Cammaert, agent der Opper-ICongo- rnaatschapp'y', die 8 Maart j.l. de Kotto over stak, verklaart, dat in Oubangi geenerlei gerucht in omloop was betreffende den dood van Poumeyrac. Félix Faure, de Fransche afgevaardigde, die te Oostende s aangekomen, is bij den koning ontboden. FBANÏBIJK. Het resultaat der herstemmingen voor de algemeene raden is, dat gekozen zijn 77 repu blikeinen en 3 conservatieven. De republikei nen winnen 10 zetels. De heer "Wilson is verkozen in Indre-et- Loire, voor het district Locbes. De opbrengst der belastingen en der indi recte heffingen gedurende de maand Juli j.t. bedraagt fr. 1,884,600 minder dan de raming volgens de begrooting en fr. 4,1S9,400 meer dan in hetzelfde tijdvak van 1891. OOSTEN» IJ K. Teneinde te beletten dat de cholera uit Rusland worde ingevoerd, heeft de minister van koophandel den invoer van daar in Hon garije van vruchten, groenten, vee enz. ver boden. K U S L A N D, De regeering heeft een memorandum aan de Duitsche regeering gezonden, waarin zij verklaart dat thans aan eene verandering van het stelsel van invoerrechten kan gedacht worden, daar zij gelooft dat het oogenblik gekomen is, waarop een modus vivendi moge lijk is om een Duitsch-Russisch handelsver drag te sluiten. Rusland wenscht de differen tieele rechten te laten vallen en verwacht dat Duitschland tegenvoorstellen zal doen. De regeering heeft bevel gegeven dat alle spoorwegbeambten in Finland, die niet binnen eene maand het bewijs leveren dat zjj de Russische taal verstaanzullen ontslagen worden. In Polen worden alle spoorweg beambten van Poolschen afkomst naar het binnenland verplaatst. In de Novodi komt een schrijven voor van de Bulgaarsche uitgewekenen Kragan, Zankofï en Stantcheff, waarin zij ten stelligste ontkennen, dat zij, gelijk in de te Sofia open baargemaakte stukken wordt beweerd, met leden van het Russische corps diplomatique samenzwoeren, om vorst Ferdinand van het leven te berooven. "Volgens de Times neemt de cholera in Rusland toe, vooral in het land der Kozakken, waar 559 sterfgevallen op 1150 aangetasten waren. Het geheele cijfer der aangetasten in het rijk was op den ln en 2n Augustus 4107, dat der sterfgevallen 2073, waarvan 9 te Moskou- De gouverneur-generaal van Moskou, groot vorst Sergius, meldt thans zelf dat de cholera zich in die stad vertoond heeft. Hij maant de bevolking aan tot kalmte en onderwerping aan de overheid, met bedreiging eener voor beeldige straf tegen lien, die zich mochten verzetten tegen hare hevelen. Deze maatre- COURA ABONNEMENTSPRIJS, per kwartaal franco per post, door het getieete Rijk Afzonderlijke nommers - 0.10. Burgemeester en Wethouders van Schiedam

Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 1