A". 1892. Vrijdag 12 Augustus, N°. 8076 KENNISGEVING. KENNISGEVING. see n v©ertigste Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, Buitenlandsclie Berichten. UITGEVER:; J. ODÉ. Iniishtlngen welke gevaar, schade of hinder kannen veroorzaken. Gelet op Art. 8 der wet van den 2den Juni 4875 Staatsblad no. 95); Geven kennis aan de ingezetenen, dat op heden aan C. KEMP en zijne rechtver krijgenden, onder zekere voorwaarden, ver gunning verleend is tot oprichting van een koperslagerij het pand aan de Ooievaarsstecg alhier, wijk E no. 22, kadaster sectie B no. 2585. Schiedam, den llden Augustus 4892. Burgemeester en Wethouders voornoemd VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris, VERNÈDE. Boen te weten: Dat de Raad der gemeente, in zijne open bare vergadering van den 9den Augustus j.l. heeft vastgesteld de volgende VERORDENING, regelende de wijze van afkondiging in de ge meente Schiedam. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 44den Augustus 4892. Burgemeester en Wethouders voornoemd VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris, VERNÈDE. FRANKRIJK. Kolonel Dodds, opperbevelhebber in Daho mey, heeft koning Béhanzin schriftelijk in kennis gesteld met de blokkade die zijn onder danen beletten zal, met de zeeplaatsen ge meenschap te houden. Voorts heeft de kolonel, namens zijn regeering, den inlandschen vorst aangezegd, dat het gebied van Kotonou en een aantal omringende dorpen voortaan als Fransch grondgebied moet beschouwd worden. De regeering heeft gisteren het volgende telegram uit Kotonou ontvangen: Kolonel Dodds is hedenmorgen begonnen de geheele kust van Dahomey te bombardeeren. De Talisman bombardeerde Whydah; van het blokhuis en het fort werd de vlakte van Kotonou beschoten. De Héron en Ardent namen op de reede deel aan het bombarde ment. Vervolgens zullen wij Godomey bom bardeeren. De O pale bombardeert Abomey. Eene kolonne van 300 man rukt op naar Zobo. Eene tweede kolonne zal naar Forto Novo en van daar naar Dekame vertrekken. Uit Kotonou wordt nader geseind, dat de uitgezonden kolonne teruggekeerd is en het dorp Kotonou verbrand en Zobo genomen heeft. In verscheidene andere dorpen, zuide lijker gelegen, ontmoette zij den vijand, tegen wien dadelijk eene fusillade geopend werd. De Dahomeyanen werden in een bosch verjaagd, van waar zij schoten. Een Fransch en een inlandsch sergeant werden gedood en '10 tiiailleurs gewond. De Dahomeyanen leden een groot verlies. De gemeenteraad van Saint-Ouen meent er ets op gevonden te hebbenzooals men weet, is de regeering voornemens het houden van een congres van socialistische gemeen teraden in September a.s. te verbieden. Het congres zal nu niet officieel zijn, maar «officieus". Ribot zal heden antwoorden op de nota van den Kongo-staat betreffende de jongste incidenten. Ribot zal verklaren, dat de regee ring in beginsel niet voor arbitrage is. Zoodra de dynamiel-diefstal ten nadeele van den aannemer te La Chapelle aan de politie bekend was, heeft zij maatregelen genomen om het binnensmokkelen van deze gevaarlijke stoffen te Parijs te beletten. Toch gelooft men dat het toezicht onvoldoende is geweest, en dat een aantal huiszoekingen gedaan zullen worden. Te Roubaix is Maandag een socialistische Optocht gehouden. Een werkman, die een roode vlag droeg, werd gearresteerd en n hechtenis gehouden. In de stad heerscht eenige opgewondenheid. DÜITSCHEAND. De Berlijnsche correspondent der 27. B. Ct. schrijft van gisteren Volgens het Tageblatt heeft de civiele gouverneur van Duitsch Oost-Afrika, vrijheer Soden, dringend zijn ontslag verzocht. Soden werd wegens het in het oog vallend ongunstig gevolg van zijn bestuur reeds lang door de drukpers aangevallen. Het voornemen zou bestaan om weer een militair gouverneur in den persoon van den kapitein-luitenant ter zee Rhdiger derwaarts te zenden. Karateristiek zou het zijn, indien er bij de regeering in het geheel geen sprake meer zou wezen van Wiszmann als opvolger van Soden. "Wiszmann schijnt hij voortduring in ongenade te zijn. Voor rekening van de Duitsch Oost- Afrika-maatschappij werden over Singapore 240 Chineezen, 243 Javanen en 25 Javaan- sche vrouwen ingevoerd. B E 1 G I E. Een bij het departement van binnenlandsch bestuur van den Kongostaat ontvangen tele gram bevestigt het bericht betreflende het uitbreken van ongeregeldheden te Nuangwé. Te Ribariba is een agent gedood; andere Europeanen in die streek moeten ia gevaar verkeeren. Volgens een ander bericht zouden de Ara bieren in de buurt der Stanley-watervallen, te Kassongo en aan de beneden-Coman rustig zijn. ENGELAND. De liberale afgevaardigden van het land van Wales hebben Dinsdag eene vergadering gehouden, waarin met overgroote meerder heid van stemmen besloten is dat de schei ding van kerk en staat het tweede punt van het program der liberale partij behoort te zijn. Verschillende fractiën van het Lagerhuis toonen zich zeer ontevreden over Gladstone's avond-speech. De partij der achturen-mannen verklaart dat Gladstone's programma die her vorming behoorde voorop te zetten. De Ier- sche nationalisten vergaderden terstond na Gladstone's redevoering en verklaarden diens toezeggingen geheel onvoldoende, maar be sloten toch nog voorloopig de Gladstonianen te steunen. Roseberry's vertrek naar het vasteland veroorzaakte geruchten omtrent scheuring in het kamp der liberalen. De opstand der Ilazarra's tegen den emir van Afghanistan wordt zeer ernstig. Al de voornaamste volksstammen hebben nu aan de Afghanen den oorlog verklaard en een monsterverbond aangegaan tegen den emir. Deze zamelt al zijne krachten bijeen, teneinde aan den opstand het hoofd te bieden. Hij heeft 20,000 man geregelde troepen en een evengroote macht ongeregelde troepen ten strijde opgeroepen. RUSLAND. De Times verneemt uit St.-Petersburg dat de benoeming van Gromtchevski schijnt te beduiden dat Rusland met het oog op de Afghaansche crisis den tijd gekomen acht voor een heslist optreden in Midden-Azië, waarbij het eenerzijds aanspraak maakt op het door de Afghanen bezette Shignon, en anderzijds de Chineesche positie in Kashgar wil omtrekken. ITALIË. De anti-cleriealen hebben zich in deafge- loopen week aan meer dan éen baldadigheid schuldig gemaakt. Na de ongeregeldheden bij de processie ter eere van Columbus wordt nu weer uit Rome gemeld, dat men Dinsdag de draperieën, waarmede de poort der kerk San Andrea della Veile bekleed was ter ge legenheid van een feest, in brand heeft ge stoken. Dit gebeurde vroeg in den ochtend en men bemerkte het misdadige bedrijf eerst toen de draperieën en vlaggen geheel ver brand waren en het vuur zich reeds aan de kerkdeuren had medegedeeld. PORTUGAL. Naar uit Lissabon aan de Times gemeld wordt, moet de Fransche regeering bij de Portugeesche tusschen beide gekomen zijn ten behoeve van den aannemer der haven werken te Lissabon, eischend dat aan dezen de gestorte waarborgsommen worden terug gegeven, alsmede dat hem voor de voltooide werken volledige betaling worde gegeven en schadevergoeding voor geconfiskeerd bouw materiaal. B L G A R IJ E. De Swoloda maakt niet alleen de voor Rus- fcBONNEMBNTSPRiJS, per kwartaal franco per post, door het geheele Rijk Afzonderlijke nommers 1.85. - 2.50. - 0.10. BUREAU: ROTEB»TBAAT, K 27. Advertentieprijs: -au 110 gewon* regels ine inbegrip van eene Oonrantf 1.10. Iedere gewone regel meer .-0.10 Driemzai. geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Burgemeester en Wethouders van Schiedam Burgemeester en Wethouders van Schiedam; Artikel 1. De afkondiging der plaatselijke verordeningen tegen wier overtreding straf is bedreigd en van die, bedoeld bij art. 178 der wet. regelende de samen stelling, inrichting en bevoegdheid der gemeentebe sturen van 29 Juni 1851 {Staatsblad no 35), zooals 2Ïj is gewijzigd bij de wetten van 7 Juli 1865 {Stants- hlad no. 791 en 28 Juni 1881 Staatsblad no 102) geschiedt door aanplakking Aan het Baadhuis r de Koopmansbeurs, r de Kolk bij het Zakkendragershuisje. de Appelmarkt, het Heerenpad bij de Broêrsvest, het plein bij de voormalige Rotterdamsche poort, r het plein bij de voormalige Overschiesche poort, het plein bij de voormalige Vlaardingsche poort; B de Damlaan bij de Kethelbrug; de Buitenhaven nabij de Bakkershaven, de Oranjestraat, b de Hagastraat bij de Nieuwe Haven, de Groenelaan bij de Politiewacht aan de Hoofdstraat, de Gemt-Verboonstraat, den Langen-Achterweg, tegenoierhet Weeshuis, i) de Overschiesche straat, tegenover de R. C. school Lange-Nieuwstraat, naast het brandspuithuis no. 8. Art. 2. Daarenboven zal onverwijld van die aanplakking openbare kennisgeving geschieden door den Stads bode of dien hem vervangt, uit het Raadhuis en na het luiden der klok. Art. 3. Om van de gedane afkondiging te doen blijken zullen aan den voet der minuut van elke verorde ning gesteld worden de volgende verklaringen •Aangeplakt ter plaatsen, bij de verordening van »den Raad der gemeente Schiedam van den 9den «Augustus 1892 aangewezen, door mij ondergetee- nkende, Stadsaanplakker, heden den (Handteekening.) «Van de voormelde aanplakking op de bij-geriöeta- •de verordening voorgeschieven wijze openlijke •kennisgeving gedaan door mij ondergeteekende, «Stadsbode, heden den (Handteekening.) »De bovenstaande handteekeningen gewaarmerkt •door ons Burgemeester en Wethoudeis dei gemeente «Schiedam. Burgemeester en Wethouders voornoemd, (Handteekening van den Burgemeester.) De Secretaris, (Handteekening van den secretaris.) Art. 4. In spoedeischende gevallen zal eene aanplakking aan het Raadhuis, met de kennisgeving bij art. 2 vermeld, voldoende zijn en voor wettige afkondiging gelden. Art. 5 Behoudens vorenstaande bepalingen zullen Burge meester en Wethoudersen m het geval bij art. 187 der voormelde wet bedoeld, de Burgemeester alleen, de bevoegdheid hebben om eene afgekondigde ver ordening te doen plaatsen in de Schiedamsche Courant. Aldus vastgesteld te Schiedam ter openbare ver gadering van den gemeenteraad den 9den Augustus 1892 Se Burgmeester, VAN DIJK VAN MATENESSE. Se Secretaris, VERNÈDE.

Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 1