Uit Curasao "wordt aan de Newyork Herald. gemeld dat het overschot van het bij Mendoza geslagen regeeringslegerter sterkte van 2000 man, door de opstandelingen is terug geslagen en binnen Caracas gevlucht is. Puerto Cabeflo is door generaal Crespo ge nomen. IFBIIi. De Eerste Kamer der Transvaal heeft met slechts éene stem meerderheid het voorstel der regeering aangenomenom met den Oranje-Vrijstaat samen te werken tot bestrij ding der sprinkhanenverscheidene leden waren van oordeel, dat men die plaag als eene straf van hooger hand niet mocht trachten te verijdelen. Binnenlandsclie Berichten. Officieels Berichten. Bij kon. besluit is de benoeming van mr. T. Gatsonides tot griffier bij het kantonge recht te Hulst, op zijn verzoek ingetrokken, en is benoemd tot griffier bij het kantonge recht te Hulst mr. A. Tak, thans kanton- rechter-plaatsvervanger, advocaat en procu reur te Schiedam. SCHIEDAM, 80 Augustus 1882. De gemeenteraad hield hedennamiddag ten l3/4 ure eene vergadering, die werd bijge woond door 17 leden. Afwezig waren de heeren Bergsma, Roelants, Tak en DeBruijn, de drie eerstgenoemden met kennisgeving. Na resumtie der notulen van 9 Augustus j.l. kwamen de volgende stukken in: Eene missive van de Ged. Staten dezer provincie de ontvangst berichtende van 3 op 29 Juli j.l. vastgestelde verordeningen reeds den 46n dezer afgekondigd. Idem, houdende uitnoodiging namens den minister van binnenlandsche zaken, tot in trekking van art. 2 en art. 34 b en e van het reglement van orde van den raad, vast gesteld den ln Juli 1892, teneinde eene ver nietiging daarvan te voorkomen, en in art. 1 eene aanvulling aan te brengen, zooals die in die missive is aangegeven. Op voorstel van den heer Van Harwegen den Breems werd besloten deze missive te stellen in handen der voorstellers van het reglement, met uit noodiging om aan den raad zoodanige voor stellen te doen, als zij, met het oog op be doelde missive noodig of wenscheiïjk zullen achten. Van burgemeester en wethouders, missive houdende de indiening van het ontwerp der gemeente-begrooting voor 1893, met memorie van toelichting. Op voorstel van den voorzit ter werd besloten de memorie van toelichting te doen drukken, en de begrooting op de gebruikelijke wijze in de afdeelingen te onder zoeken voorts op voorstel van den heer Van Harwegen den Breems om nog in deze verga dering tot het samenstellen der afdeelingen over te gaan; idem voordracht opgemaakt in overleg met den arrondissements-schoolop- ziener, na ingewonnen bericht van het hoofd der school, ter benoeming van een onderwijzer le klasse (tevens plaatsvervangend hoofd) aan deopenb. school voorjongensopdeze voordracht zijn geplaatst de heeren: 1. B. de Maar, te Schiedam, 2. A. Weisfeit te Krommenie en 3. P. Maasdam, te Numansdorp; idem, aan beveling ter definitieve benoeming van den leeraar dr. G. Bakker, voor het onderwijs in natuurkunde aan de burgeravondschool, wiens tijdelijke aanstelling met het einde van den cursus 1891/92 is geëxpireerd; idem,aanbe veling ter definitieve benoeming tot leeraar in handteekenen aan de middelbare scholen van den heer J. A. Hingman, wiens tijdelijke aanstelling met den 2n November a.s. expi- leert; missive der commissie van beheer der fondsen afkomstig van het vroeger alhier bestaan hebbende oude-mannenhuis, ten ge leide van de rekening dier commissie over 1891, vergezeld van de daartoe behoorende bescheidende laatste 4 stukken werden ter visie gelegd, ter behandeling in eene volgende vergadering. Missive van bet bestuur van den polder oud-Mathenesse gericht aan burgemeester en wethouders waarin het verklaart geen bezwaar te hebben tegen liet aansluiten van enkele woningen op het riool in den Singel, onder de door burgemeester en wethouders aangegeven voorwaarden. Naar aanleiding van deze missive besloot de raad op voorste! van den heer Den Breems burgemeester en wethouders uit te noodigen ten spoedigste al de maatregelen te nemen, teneinde tot een gedeeltelijke ontpoidering van oud- Mathenesse te geraken. Missive van den heer J. M. van der Schalk, waarin hij verzoekt hem, om gezondheids redenen, ontslag te willen verleenen als lid der commissie voor het burgerlijk armbestuur; op voorstel van burgemeester en wethouders werd besloten het gevraagde ontslag eervol te verleenen, onder dankbetuiging voor de vele diensten gedurende tal van jaren, als lid en voorzitter dier commissie, aan de ge meente bewezenmissive van denzelfde het bericht bevattende dat de benoeming tot lid der commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs, waartoe hij in de raadszitting van 16 December 1.1. werd gekozen, door hem niet wordt aangenomenvoor kennisgeving aange nomen, zullende hiervan mededeeling geschie den aan genoemde commissie met uitnoodiging tot inzending eener nieuwe aanbeveling ter ver vulling der vacature, die hierdoor in die commissie is blijven bestaan; en missive van denzelfde,waarin hij mededeelt dat hij in geen geval zitting kan nemen in de com missie van voorlichting, bedoeld in art. 19 der verordening op de heffing van eene plaatselijke directe belasting naar het inkomen; aangenomen voor kennisgeving. Adres van den heer J. P. Oomes, agent en mede-eigenaar der Maastricht—'s-Graven- haagsche schroefstoomboot-maatschappij ver zoekende restitutie van havengeld voor eene stoomboot, die ter vervanging van anderen, waarvoor per jaar betaald wordt, in de havens dezer gemeente is gekomenwerd ten fine van rapport in handen gesteld van burge meester en wethouders. Alsnu tot behandeling der voor heden aan de orde zijnde onderwerpen overgaande, kwam allereerst aan de orde de missive van Ged. Stalen dezer provincie met bemerkingen op de den 29n Juli jl. vastgestelde verordening a. ter handhaving van de openbare orde en veiligheid en op de straatpolitie en h. op de tapperijen, logementen enz., met het daarop bereids uitgebrachte rapport der commissie voor de strafverordeningenop de gronden in dat rapport aangevoerd werd besloten in de eerste verordening art. 30 te behouden en art. 31 eenigszins te wijzigen; terwijl de redactie van art. 2 werd verbeterd door de laatste clausule te schrappen; terwijl de 2e alinea van art. 6 der verordening op de tap perijen enz. (waartegen Ged. Staten beden king hadden) behouden bleef. De behandeling der ontwerp-verordening op de voor de openbare gezondheid gevaar lijke wateringen en slooten, werd na lang durige discussie op voorstel van den heer Maas uitgesteld, met uitnoodiging aan de com missie voor de strafverordeningen om, zoo spoedig mogelijk eene verordening op de openbare gezondheid in haar geheel samen te stellen. Tot leden der commissie van voorlichting bedoeld bij art. 19 der verordening op de heffing van eene plaatselijke directe belasting naar het inkomen werden benoemd de heeren S. A. Maas, W. A. J. "Wittkampf, J. H. Houtman, B. P. Nieuwhof, JC. H. Kramers, F. Bijlandt, J. van der Hout, C. M. Knoop en G. W. Snel. Aan den heer A. van de Nadort, onderwijzer le klasse, tevens plaatsvervangend hoofd, aan j de openbare school voor jongens, werd met in gang van 1 Septem ler, op zijn verzoek eervol ontslag verleend. Aan J. W. KleLc weid, op de gewone voorwaarde wederom veoa éen jaar, eene wekelijksche toelage van f 5.verleend op grond van de bepaling in de verordening op de brandweer. Aan mevrouw J. Kleijnhens wed. J. van Zandbergen Buwalda zal worden bericht dat zij, de plaatselijke directe belasting heeft voldaan tot aan het tijdstip dat zij de ge meente heeft verlaten, zoodat zij tot geen verdere aanzuivering is verplicht. Door burgemeester en wethouders werd medegedeeld: 4". dat de gemeente-geneesheeren drs. C. J. Vaillant, E. J. M. Nolet en B. deBruijn, door hen zijn verzocht eene cholera-commis- sie te vormen en zich daartoe zoovele en zoodanige personen toe te voegen als zij nut tig en dienstig achten. Daarop is reeds, onder dagteekening van den 29n dezer, van genoemde geneeskundigen bericht ontvangen, dat zij zich bereid ver klaren het lidmaatschap dier commissie te aanvaarden, de commissie zich reeds heeft samengesteld en uit de volgende heeren be staat dr. C. J. Vaillant, dr. E. J. M. Nolet, dr. B. de Bruijn, geneeskundigen, J. A. Backer, J. H. van Westendorp, J. J. Roelants, scheikundigen, A. Nolen, K. Sneijders de Vogel, bouwkundigen en mr. H. J. Schuur man, rechtsgeleerde, terwijl hun eene kamer ten raadhuize als vergaderlokaal is aange wezen. Op voorstel van den heer Maas besloot de raad reeds dadelijk tot de bestelling van een verplaatsbare barak over te gaan, teneinde geen gebruik behoeven te maken van de naar het oordeel van den voorsteller geheel onvoldoende en allerongunstigst gelegen barak op het terrein van het ziekenhuis. 2°. dat het noodzakelijk is gebleken aan de beschrijvings-biljetten voor de plaatselijke directe belasting naar het inkomen toe te voegende naam van den persoon aan wien het is uitgereikt, alsmede den datum en het nummer van de uitreiking. Daar het formu lier door den raad is vastgesteld, is deze aan vulling aan het hoofd van het biljet geplaatst en is dus het formulier onveranderd behouden 3°. de uitslag van de op 11 dezer ge houden aanbesteding van verfwerk. Na afloop der aan de orde gestelde onder werpen vroeg de heer Van Erpecum het woord om te vragen aan burgemeester en wethou ders wanneer de geldleening werd uitgeschre ven, waarop de voorzitter mededeelde dat het plan was deze omstreeks 15 Sept. uit te schrijven. Niets meer aan de orde zijnde, werd de vergadering door den voorzitter gesloten. Op uitnoodiging van het dagelijksch be stuur hebben de drie gemeente-geneeskun digen dr. C. J. Vaillant, dr. E. J. M. Nolet en dr. B. de Bruijn zich welwillend bereid verklaard het lidmaatschap op zich te nemen van eene alhier te vormen cholera-commissie en zich tevens zoovele en zoodanige personen te assumeeren als zij geraden zullen oordeelen. Deze commissie heeft zich blijkens heden in den gemeenteraad gedane mededeeling geconstitueerd, en bestaat behalve genoemde doctoren uit de heeren J. A. Backer, J. H. van "Westendorp, J. J. Roelants als scheikun digen A. Nolen, K. Sneijders de Vogel als bouwkundigen en mr. H. J. Schuurman als rechtsgeleerde. Zaterdagmiddag zijn langs de binnenwate ren twee schepen met rogge uit Antwerpen in de Lange Haven alhier aangekomen, zoo dat zij zich niet aan eene quarantaine had den behoeven te onderwerpen, daar zij niet behoorden tot zeeschepen. De burgemeester was er echter dadelijk op bedacht beide schepen door een der gemeente-geneeskundigen te doen onderzoe ken, waarvan het resultaat was dat kon gecon stateerd worden dat de bemanning van beide schepen gezond was. De vorige week slaagde o. a. voor het notarieel staats-examen, voor het eerste ge deelte, de heer G. Vlug te Schiedam. Hedenmorgen ongeveer 41 uur is een kinderwagen waarin een kind van ongeveer 1 jaar zat, die door de moeder even werd losgelaten, in de Kreupelstraat in het water geloopen. De moeder, die den wagen wilde grijpen, raakte mede te water. De personen, die geen letsel hadden hekomen, en de wagen zijn op het droge gebracht door den schoen maker Duk en den bakker Van der Vlies, beiden wonende in de Kreupelstraat, die zich daartoe te water hebben begeven. Zondagvoormiddag woonde Koningin Wil- helmina voor 't eerst te Baarn de godsdienst oefening by, vergezeld van haar moeder. De predikant, dr. Meulebelt, sprak naar aanlei ding van Matth. 18 vers 2. Namens de Koninginnen is aan het hoofd bestuur van de ïHollandsche Maatschappij van Landbouw" bericht, dat HH. MM. tot haar leedwezen verhinderd zrjn te voldoen aan de uitnoodiging tot het brengen van een bezoek aan de tentoonstelling der maatschappij, van 7—11 September a.s. te Leiden te houden. De prins van Wied heeft Zondag met zijn oudste drie zonen een bezoek gebracht aan de sporttentoonstelling te Scheveningen en is des avonds naar Domburg teruggekeerd. De minister van binnenlandsche zaken; Overwegende, dat volgens ingekomen ambtsbericht, de cholera, met verschijnselen van Aziatische cholera, voorkomt te Havre; Gelet op artt. 1 en 2 der wet van 28 Maart 1877 Staatsblad no. 35); Heeft goedgevonden: alle plaatsen langs de noordkust van Frank rijk, van de Belgische grens tot en met Brest, benevens alle Fransche plaatsen gelegen aan wateren op het Kanaal uitmondende, basinet te verklaren wegens Aziatische cholera. Deze beschikking zal worden geplaatst in de Nederlandsche StaatscourantSt.-Ot De minister van buitenlandsche zaken brengt ter kennis van belanghebbenden dat door het congres der Yereenigde Staten van Amerika, onder dagteekening van 6 April 1.1, een wet is uitgevaardigd, waarbij wordt bepaald, dat geen burger van een vreemd land strafbaar zal zijn ter zake van namaak van eenig voorwerp, waarvoor in de Ver. Staten octrooi is verleend of wegens het ge bruik maken van eenig handels- of fabrieks merk in de Ver. Staten gedeponeerd, wan neer het feit, waarover geklaagd wordt, plaats heeft gehad in verband met de tentoonstel ling van eenig artikel of voorwerp op de wereldtentoonstelling van Chicago. De minister van financiën maakt bekend dat het saldo van 's rijks schatkist op 27 dezer bedroeg: bij de Nederlandsche Bank f 9,380,512.38'^ en bij de betaalmeesters- 2,256,444.69 Te zamen .711,636^95X07^ De gewone audiënties van de ministers van financiën op Donderdag 1, en die van marine op Vrydag 2 September a.s. zullen niet plaats hebben. De afdeeling der staatscommissie voor de arbeids-enquête, die thans onder voorzitter schap van mr. Kolkman de getuigenverhooren houdt, zal Donderdag hare laatste vergade ring houden. De inspecteur van het geneeskundig staats toezicht in Noord-Holiand heeft bevonden.

Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 2