A0. 1892. aterdag 12 November. N°. 8142. z KENNISGEVING. KENNISGEVING. esenveert'gste Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag. uitgëyërTj!" odé. luiteiilandsehe Berichten. 8 BUREAU: BOriïilBAAT, E 2». lichtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders tan Schiedam; Gezien het verzoek van P. A. TEMPE LAARS om vergunning tot oprichting eener broodbakker]] op het perceel aan den Singel alhier, wijk A no. 16935J, kadas ter sectie I no. 381. Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van den 2den Ju: 1875 Staatsblad n°. 95); Doen te weten: dat voormeld verzoek met de bijlagen op de secretarie der gemeente is ter visie gelegd; dat op Donderdag den 24sten Novem ber a.s., des namiddags ten halftwee ure, ten Raadhuize gelegenheid zal worden gegeven, om bezwaren tegen het toestaan van het ver zoek in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten; en dat gedurende drie dagenvóór het tijd-, stip hierboven genoemd, op de secretarie der gemeente, van. de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den lOden November 1892. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE Be Secretaris, VERNÈDE, Inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Gelet op Art. 8 der wet van den 2den Juni 1875 Staatsblad no, 95); Geven kennis aan de ingezetenen, dat op beden aan de firma J. HOUTMAN en hare rechtverkrijgenden vergunning verleend is tot uitbreiding harer brander]] aan de Warande alhier, wijk G no. 1855, kadaster sectie M no. 793, door plaatsing van een stoomketel met een verwarmend oppervlak van 5.25 M', ter vervanging van dien van kleiner afmeting. Schiedam, den lOden November 1892. Burgmeester en Wethouders voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. Be Secretaris, VERNÈDE. F K A N K R IJ JL In de Kamer is gisteren aan de orde ge komen het wetsontwerp tot wijziging van de wet op de drukpers. De heer Loubet vroeg •de onmiddellijke inbehandelingneming en stelde hierbij de Kabinets-quaestie. De Kamer verwierp een voorstel tot uitstel "van de zaak, en bepaalde daarna met 298 tegen 182 stemmen, dat men het voorstel •reeds aanstaanden Woensdag in behandeling zal nemen, zooals de minister had gevraagd. De Kamer heeft de interpellatie over de -Panama-zaak veertien dagen uitgesteld. In de Kamerzitting van gisteren heeft, bij de behandeling van het ontwerp op de be lasting der dranken, Doumerc een amende ment voorgesteld om alle rechten op bieren, wijnen, ciders enz. af te schaffen. De minister Rouvier bestreed dit amendement, hetwelk de werking der hervorming geheel verlam men zou. Niettemin besloot de Kamer met 349 tegen 195 stemmen het amendement in overweging te nemen. De president der be- grootingsc' mmissie verklaarde, dat aanneming bet amendement een tekort van 88 mil- 1 :a zou doen ontstaan, en verzocht de Kamer de zitting te schorsen, teneinde de commissie in de gelegenheid te stellen, de middelen te onderzoeken waardoor eventueel dit deficit gedekt zou kunnen worden. De discussie is tot morgen verdaagd. Van de 6 slachtoffers der dynamietont- ploffing in de Rue des Bons Enfants te Parijs zijn de lijken geheel ontkleed teruggevonden; zy waren onherkenbaar en nagenoeg geheel verbrijzeld. Er zijn vijf slachtoffers bekend de secretaris Pousset, de brigadier 2e klasse Taumorin, de agent Réaux, Garin, een loop jongen van de Carmaux-maatschappij en de inspecteur Trouot. Het gerucht dat de maatschappij verschei dene dreigbrieven zou ontvangen hebben, wordt tegengesproken. Wel zouden baron Reille en de andere administrateurs bedreigd zijn geworden. Gisteren omstreeks middernacht arresteerde de politie van het bureau in de wqk des Ecoles te Parijs een Duitschen anarchist, Raube genaamd, oud 24 jaar en geboren te Leipzig. Hij kwam uit Londen en had zijn intrek genomen op kamers op de plaats van Maubert. Hij weigert op alle vragen te ant woorden. De minister Loubet deelde gisteren in de Kamer mede dat hij de begrafenis der slacht offers van de ontploffing bij een der commis sariaten van politie te Parijs zou bijwonen. Te Liévin heeft een deel der mijnwerkers gisterochtend het werk gestaakt. Benden op gewonden werkstakers beletten den arbeid hunner makkers. Er is hulp van de gendar merie gevraagd. De minister van marine heeft gisteren van generaal Dodds eene depêche ontvangen, ge- dagteekend van gisteren uit Kana, waarin de inneming dezer stad wordt bevestigd. Aan Ouline, de bekende opruier der werk lieden in het Noorder departement, die wegens de gebeurtenissen te Fourmies tot vijf jaar gevangenisstraf werd veroordeeld, is gratie verleend. Generaal Dodds is voornemens, na de inne ming van Abomey deze plaats te blqven be zetten, doch de stad geheel te verbranden. Ook Kana za! verwoest worden, benevens de dorpen der stammen die zich met de Daho- meyers tegen de Franschen verbonden heb ben, teneinde dezen een kastijding toe te dienen die hun nog lang zal heugen. Aan de Temps wordt uit Carmaux gemeld, dat de veroordeelde mijnwerkers, die gratie gekregen hebben, weigeren den arbeid te her vatten, omdat niet alle veroordeelden aange nomen zijn. De drie afgevaardigden, gedele geerden der mijnwerkers, hebben dezen onder het oog gebracht dat eene hervatting der vijan delijkheden in het land een zeer ongunstigen indruk zou teweegbrengen. B1L6IE. De berzieningscommissie uit de Kamer heeft, met betrekking tot de reorganisatie van den Senaat, verworpen: de vertegen woordiging van belangen het vormen van verschillende categorieën van kiezers (een stemmig); het voorstel om de kiesbevoegd heid voor den Senaat eerst op 35-jarigen leeftijd te verleenen, en het voorstel tot het schrappen van eiken census van verkiesbaar heid, Het voorstel om den leeftijd van ver kiesbaarheid op 35 jaar te stellen, heeft zy daarentegen aangenomen. De commissie uit den Senaat heeft beslo ten, dat in de grondwet voor de verkiezing van de Senaatsleden de toepassing van een evenredig kiesstelsel zal worden vooi geschreven. Er is tegen aanstaanden Dinsdag eene dringende vergadering van den werklieden- bond belegd, teneinde de noodige maatre gelen te nemen om de socialistische bewe ging een scherper geteekend karakter te doen aannemen. Dinsdag, koningsverjaardag, willen de voor standers van het algemeen stemrecht ander maal manifesteeren. Het spoedig eindigen der werkstaking in La Louvière, die eerst dreigde zich te zullen uitbreiden, heeft men te danken aan de nieuw- opgerichte verzoen ings- en scheidsgerichts- raden. De werklieden hebben ook verder de zorg voor hunne belangen aan deze heilzaam werkende raden opgedragen. DUIT8CHLAND. Het Munchener tFremdenblatt, het orgaan der katholieken in Beieren, verzekert dat het Centrum, gebonden door de besluiten van wijlen dr. Windthorst, het legerontwerp zal verwerpen, daar het in het tegenovergesteld geval zeker bij de volgende verkiezingen aan de liberalen en socialisten de meerderheid zou bezorgen. Noor ontbinding van den Rijks dag en aftreden van den rijkskanselier Yon Caprivi is het blad hoegenaamd niet bevreesd, omdat een burger-kanselier zeker meer dan de tegenwoordige op de hoogte zal zijn van de staatkundige, economische en maatschap pelijke vraagstukken. Aan prof. Nirchow en dr. Parisius is Zondag te Beriïju in eene stampvolle ver gadering hulde gebracht ter herinnering dat ïij gedurende 25 jaar door twee kiesdistric ten van Berlijn naar den Pruisischen Land dag waren afgevaardigd. Virchow hield eene rede, waarin hy zinspeelde op »den grooten man, die tlians uit zijn eenzaamheid zoovele wijze woorden de weield inzendt en heel wat onheil zou hebben voorkomen, als hij vroeger even wijs had gesproken". Ook Eugen Richter kon niet zwijgen over Bis marck, die, naar hij beweerde, hetDuitsche volk had gedemoraliseerd, door, de leer hul digend verdeel en heersch", allerlei bijzon dere belangen van klassen en rassen te be vorderen en tegen elkander in het harnas te jagen, waardoor socialisten, vakvereenigin- gen, agrariëts, protectionisten een veel te grooten invloed hebben eilangd tea nadeele der algemeene landsbelangen. ENGELAND. Het aantal werkstakende katoenarbeiders in Lancashire wordt op 444,000 geschat. Het bestuur van den mijnwerkersbond in Wales vaardigde gisteren een manifest uit aan zijne negentig duizend leden. Het spoort hen aan, de veranderlijke loonschaal te laten varen, waaronder de loonen 28 percent ge daald zijn, terwijl eene nieuwe loonsverlaging ophanden is. Het manifest wijst er op dat de eigenaar der kolenmijnen onlangs met de Egyptische regeering voor de levering van honderd duizend tonnen kolen contracteerden tegen eene prijsverlaging van 13 pCt., zoodat de eigenaars zeiven voor de daling van den kolenprijs aanspiakelijk zijn. OOSTENBIJK. De keizer heeft een hoftrein naar de Ita- liaansche grenzen doen vertrekken, om den grootvorst-troonopvolger van Rusland naar Weenen te brengen. Hij zal morgen aan de Hofburg afstappen, waar een gala-diner te zijner eere zal plaats hebben. De koning van Rumenië en de kroonprins zullen Dinsdag te Weenen aankomenzij zullen eenige dagen hier blijven en de gasten des keizers zijn. De onderhandelingen, met Italië gevoerd over de toepassing der bepaling betreffende de invoerrechten op wijn, zijn geëindigd met eene voor beide partijen bevredigende oplos sing. ZWEDEN. De commissie uit den Rijksdag, ter voor bereiding van de openbare behandeling \an het ontwerp der legeioiganisatie, heeft hare instemming betuigd met de hoofdbepalingen van het ontwerp. Alleen verwierp zij de vor ming van een vestingartillerie-korps voor Karlsborg. Zij stelt voor de dagsoldy voor de onder de wapenen geroepen dienstplichtigen vast te stellen op 50 ore. KDS1 N D. Uit goede bron wordt gemeld, dat de troonopvolger, de 24-jarige grootvorst Nico- laaa, verloofd is met de 16-jarige prinses O COURANT Asomksmbntsfrus, per It wartaal Jraoco per post, door het geheel» Rgk Afxonderlijke nommerj f 1.85. - 2.50. - 0.10. &DTIKTKMTKPIU8: van 1—10 gewon, regels met inbegrip van eene Courant.10. Iedere gewone regel meer 0.10 Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Ti t 1

Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 1